Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt WILLA MODERNA S-GL446 pracownia ATRIUM


Recommended Posts

Witam :wiggle:

 

Chciałbym abyście się wypowiedzieli na temat tego projektu : http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/domy-pietrowe/S-GL-446-Willa-Moderna,481.html

http://static.studioatrium.pl/project/446/560x373-1.jpg

-z czego budować

-jakie mogą być koszty wybudowania tego domu

-jaki system ogrzewania przewidzieć do tego projektu

a może ktoś buduje ten dom i może się podzielić ze mną swoimi doświadczeniem itp.

 

Planuję budowę tego domu dlatego proszę o szczere i również negatywne :mad: odpowiedzi.

W tym miejscu chcę dokładnie wybudować ten dom http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&ll=53.098147,18.351974&spn=0.297676,0.891953&z=11&msid=218298736756480116909.0004988e7e1eab2618427

Pozdrawiam

zlotko5

Edytowane przez zlotko5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od kosztów. Na wyczucie zgadzają mi się z kosztorysem - 405 tys. i jak zwykle dla bezpiecznej finalizacji inwestycji proponuję doliczyć jeszcze 50tys. Wiadomo, że czasem jakieś nieprzewidziane wydatki dojdą np. nie daj panie poprawki po jakiejś ekipie, zechcecie mieć trochę droższe okna cze drzwi wejściowe, tańszy dekarz złamie nogę i trzeba będzie wziąć droższego. Ogólnie jakieś 450 tys. powinno wystarczyć. Wniosek - jak na dom tej wielkości i o takim programie użytkowym, raczej drogo. Cenę windują zapewne łukowate ściany (robocizna i trochę straty materiału), dodatkowe ściany przy łuku i oryginalne schody.

 

Co do materiałów - decyzja inwestora. Na mojej ulicy są domy z betonu komórkowego, silikatów (m. in. mój), ceramiki, pustaków żużlowych. Wszystkie budowy z jednego roku, a lokalnie wszystko jest dostępne. My trzymaliśmy się po prostu projektu.

 

Ogrzewanie teraz. Nie mogę się doszukać, co jest w projekcie, ale patrząc na rzuty raczej nie widzę miejsca na tradycyjne grzejniki, a kotłownia mała. Wychodzi, że podłogówka, kocioł na gaz lub ogrzewanie elektryczne. Jest kominek, więc może DGP, ale na tym się nie znam, więc szczegóły do ustalenia.

 

Czy plan zagospodarowania lub warunki zabudowy pozwalają na pełne piętro? W wielu gminach poza miastem, a nawet na osiedlach w mieście dopuszcza się jedynie poddasze użytkowe. Oczywiście domy piętrowe mają swoje zalety - taka bryła jest energooszczędna, pokoje na piętrze bez skosów, więc większa dowolność w umeblowaniu, najmniejsza możliwa powierzchnia dachu. Mi ten projekt nie pasuje do działki przy lesie ani nie trafia w gust wyglądem, ale ilu ludzi tyle potrzeb i gustów. Niestety oferta projektów piętrowych nie jest zbyt bogata i z dwoma wyraźnymi kierunkami - albo bardzo nowoczesny styl, albo spory czapkowaty dach, większość to w dodatku domy o bardzo dużym metrażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...