Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Defro Eko Komfor spieki


borsak1

Recommended Posts

Witam,

 

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem piecyka jak w tytule. Męczyłem się dosyć długo z ustawieniami ale udało mi się na tyle że piec nie wygasa jednak mam pewne problemy. Problem nr. 1 w popielniku jak i na palniku pojawiają mi się ogromne spieki nie wiem czym to jest spowodowane zbyt dużą ilością węgla na palniku co powoduje nie do końca spalenie czy wręcz odwrotnie spiekaniem się popiołu. Problem 2 za żadne skarby nie mogę przekroczyć 50 st C na piecu męczy męczy i nic. Napisze jakie mam ustawienia.

 

sterownik st-37

zad 50 st *(ale to chyba mało istotne czasem 35 zleży jaka temp na dworze)

podawanie 10s

przerwa w podawaniu 50s

nadmuch 5 z 10

praca w podtrzymaniu 6s

przerwa w podtrzymaniu 5 minut

 

piec po osiągnięciu temperatury w stanie podtrzymania dobija o 2, 3 stopnie wyższą temperaturę zaraz po wyłączeniu nadmuchu i szybko opada ta temperatura. W podtrzymaniu rzadko wytrzymuje 8 minut. Ilość zużywanego węgla wygląda OK worek 25 kg na dobę. Dom około 220 m2 ocieplony styropianem 15 CM (do podług) strop na poddaszu również styropian 15 cm do podłóg. Podłoga na parterze 10 cm na stropie 5 cm. Proszę o jakiś opis wiem że ustawienia pieca to indywidualna sprawa ale chciałbym wiedzieć dlaczego nie mogę osiągnąć wyższej temperatury oraz co zrobić aby spieków było jak najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...