Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Będzie pewnie troszkę taniej (jedno większe okno zamiast trzech wykuszowych, mniej materiałów), ale przede wszystkim dużo łatwiej, gdyby przyszło wykonać stan zero we własnym zakresie. Wszelkie naroża, wcięcia, wypustki zabierają najwięcej czasu w wykonaniu i psują najwięcej krwi, gdy okazuje się, że coś się nie zgadza.

 

Zauważyłam, że Amadej wymaga działki szerokiej na 23,1m. Zmieści się na upatrzonej, czy to był tylko taki przykład ogólnej koncepcji domu? Masz jakieś projekty alternatywne? Czy na działce do 8 arów na pewno chcesz wykluczyć poddasze użytkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu dobre pytanie ten projekt mi się podoba odnośnie rozmieszczenia pomieszczeń , a według mnie poddasze mieszkalne jest kosztowniejsze niż budowa pokoi na parterze, pierwsze moje plany był budowy domu z poddaszem mieszkalnym salon kuchnia na dole a sypialnie na górze ,działka będzie około 20m szerokości .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nikomu na forum nie udało się udowodnić tezy, że parteowe/z poddaszem (niepotrzebne skreślić) są tańsze w budowie. :)

Zależy to od wielu rozwiązań techniczno-konstrukcyjnych i w obu przypadkach można uzyskać zbliżoną cenę za m2 powierzchni netto. Raczej decydujące są więc gusta inwestorów i wymiary działki. No i jeszcze przy mniej zasobnym portfelu dobrze wziąć pod uwagę, że tak powiem strukturę populacji. :) Młoda rodzina, planująca dzieci za parę lat może rozważać np. dom z poddaszem do wykończenia nieco później, a na teraz mieć parter z salonem i jedną lub dwiema sypialniami. Rodzina o ustalonej liczebności raczej nie buduje z zapasem, a na teraz potrzebuje stosownej liczby sypialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą rodziną masz racje ale jak już budować dom na kredyt to moim zdaniem pobudować go tak żeby później go nie poprawiać i nic nie wykańczać tylko żyć sobie i spłacać oczywiście kredyt przez 30 lat ale zawsze wiadomo że jest się na swoim, mam teraz nowe wytyczne i szukam od nowa projektu .A jak rozwiązać sprawę garażu jak mam działkę szr 20m dłu.40 m czy szukać projektu domu z garażami chodzi mi o garaż na dwa auta czy może dom osobo i garaże w granicy i może z kotłownią czy w domu zrobić ?? Edytowane przez byry007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna chyba wybrac projekt z jedna wolna ścianą, do której ewentualnie w przyszłości mozna cos dostawić, albo projekt z garażem z boku z odrębnym dachem, którego narazie mozna nie budować.... my planowalismy dostawienie garazu przy scianie szczytowej domu w razie przypływu gotówki. Przypływ gotówki był i kupilismy nowszy samochód i połozyliśmy kostkę na podjeździe, garaz zszedł na baaardzo daleki plan, samochód sobie swietnie radzi pod gołym niebem. Pewnie lepiej postawic od razu i później spłacać, ale na pewno nie uda sie to za 200 tys. Chyba że dom 50m2 i garaż 50 m2. To juz lepszy dom 100m2 i samochód pod oknem. Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Byry! Poproś architekta o umieszczenie rzutu jakiegoś garażu na planie jaki będzie składany o PNB, dostaniesz wszystko razem z pozwoleniem na budowę O ile wymiary twojej działki sa odpowiednie architekt umieści tak garaż żeby bylo zgodnie z przepisami. Ty będziesz budował dom, póżniej wykańczał, urządzał a garaż sobie poczeka z pozwoleniem na budowę na lepsze czsy. Jeśli planujesz oczyszczalnię czy szambo to na takim planie też należy umieścić to razem z domkiem, żeby póżniej nie latac i zgłaszać wszystkiego z osobna. Przynajmniej ja tak myślę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udzielę ci rady od serca bo jestem od ciebie duuużo starsza. To co chcesz zrobić dla swojej rodziny to piękna rzecz. Nie martw się zatem o dom dla samochodu. Wiata mu też wystarczy, zaznacz miejsce parkingowe i tyle. Nie poświęcaj 30 lat zmartwień na samochód. Buduj ten dom i już. Tak jak ci ktoś tu już napisał za ten garaż to urządzisz ten dom, jak skromnie to jeszcze ci zostanie. Mam wielu znajomych, którzy mają graciarnię w garażach, a samochody stoja na wjeżdzie bo im się tez i nie chce do garażu wjeżdżać. To co nasze samochody dostaną w kość na polskich drogach to już postanie przez kilka godzin pod chmurką mu bardziej nie zaszkodzi.

Podejmij męską decyzję dom,drzewo i syn/może być córka/ nikt nie wspomniał o domu dla samochodu. Bardziej martwilabym się o psa. Tudzież papugę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam upatrzoną działkę tak do 8ar szerokość 20 m na 60m

 

20x60 to raczej 12 arów :). Sam mam taką.

Co do kwoty. Hmmm, generalnie mam przeznaczoną większą. Budujemy domek WB 3303 z pracowni Agrobisp. Generalnie bez żadnych zmian. Obecnie zalany strop. Zakupiony materiał na resztę ścian. I wpłacona zaliczka za 50% więżby.

Mamy ekipę, która robi stan surowy, razem z pokryciem dachu, obróbkami, rynnami, oknami dachowymi (robocizna 37 tys. zł). Do tej chwili zapłacilismy im 23500 zł.

Ogólnie do tej pory wydaliśmy niecałe 70 tys. zł. Czyli na materiały poszło ponad 45 tys. zł. Budujemy z Solbetu 36cm i 24cm (garaż). Myślę, że to całkiem niezły wynik (dużo lepszy niż mielismy załozone w kosztorysie), co pozwala nam myśleć, że ogólny koszt budowy będzie niższy niz zaplanowane 300 tys. zł.

Materiały kupujemy w jednej hurtowni, ostro walcze o rabaty. Beton, materiał na strop, kominy - wszytko kupujemy u znajomego w betoniarni, co wiąże sie z dobrymi (niskimi) cenami.

Na dach wybraliśmy dachówkę Sirius z Rupp Ceramika, antracyt angoba. Oferta na pełne pokrycie wraz z rynnami Lindab (tytanowo-cynkowe) to troche ponad 12 tys. brutto.

 

Media mamy na granicy działki - odległość od domu około 10m.

 

Myślę, ze jak ktoś ma pojecie o pracach budowlanych i sporo czasu, to z palcem w d... wybuduje dom za 200 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj temat a dowiesz się, że są ludzie, którzy już takie domy wybudowali.

Nie wiem skąd to parcie na budowę garażu tym bardziej przy takich funduszach. Ciekaw jestem co to za gabloty będą stały w tych garażach. Nie lepiej ubić wiatę ew kupić blaszaka jak się nie chce odśnieżać samochodu w zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...