Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

220tys za stan do zamieszkania????????????????????

Skąd to zdziwienie? Nie będzie marmurów i innych wodotrysków. Sam chcesz tanio wybudować -1250/m2 ??!!.

Wiem, że ta kwota jest u mnie mało realna - raczej 1500 (optymistycznie) - 1800 (mniej optymistycznie) ;-)

Wkładam w to duuużo własnej pracy, ekipa tylko na to, czego sam nie mogę/ nie potrafię/ nie chcę (instalacja gazowa, tynki, posadzki).

P.S. No i co z tym prądem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak w temacie, taki projekt

http://ajrstudio.pl/projekt-domy-jednorodzinne-ajr20-0.html ?

czy za ok 200 tyś (plus/minus) jest sens marzyć? rzucicie okiem? wszelkie uwagi i opinie mile widziane

 

Wg mnie projekt prosty i domek nieduży, więc jest szansa (przy dyscyplinie zakupowej) na zamknięcie się w 200tys.

Faktycznie ta "kuchniosalonka" może być małym "problemem".

Może jakaś fikuśna ścianka z luksferów przy ostatnim filarku(przy oknie kuchennym) i przy wejściu, która by trochę "zamknęła" kuchnię ?!

Nie podobają mi się wyspy z kuchnią - tu przeniósł bym na ścianę gdzieś obok zlewozmywaka- mniej roznoszą się zapachy z gotowania

i ew. "chlapanie" z garów po całym mieszkaniu ;-) Okno kuchenne fix (nieotwierane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odrobinie chęci zamknięcie kosztów na poziomie 200tyś jest jak najbardziej możliwe.

 

Razem z teściem wylewaliśmy fundamenty,następnie stawialiśmy mury,dach zrobił mi kolega,teraz pracuję nad instalacją i hydrauliką koszyy na obecnym etapie to ok 140 tyś.

 

Następne w kolejce to tynki i wylewki ale na to wezmę fachowców ponieważ nie znam się na tym.

 

to chyba musi być duży dom, albo bardzo skomplikowana bryła, bo ja jestem na takim samym etapie, z tym, że wstawione już okna z roletami zewn., drzwi wejściowe, drzwi do kotłowni i brama garażowa z automatem i kosztowało mnie to do tej pory 140 tys. Cały SSO zrobiony przez wynajętą ekipę.

Dom prawie 130m2 z garażem. Bryła prostokąt, dach dwuspadowy z małym ganeczkiem (2 malutkie kosze).

 

czyli coś słabo u Ciebie z niskimi kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba musi być duży dom, albo bardzo skomplikowana bryła, bo ja jestem na takim samym etapie, z tym, że wstawione już okna z roletami zewn., drzwi wejściowe, drzwi do kotłowni i brama garażowa z automatem i kosztowało mnie to do tej pory 140 tys. Cały SSO zrobiony przez wynajętą ekipę.

Dom prawie 130m2 z garażem. Bryła prostokąt, dach dwuspadowy z małym ganeczkiem (2 malutkie kosze).

 

czyli coś słabo u Ciebie z niskimi kosztami.

 

Dom nie jest wcale taki duży(140 m/2) ale niestety dużo pieniędzy poszło na dach ponieważ jest wielospadowy,troszkę poniosła mnie fantazja przy wyborze projektu:) ale trudno teraz już nie ma co narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki DEZET za koncept :), też rozważamy podobnie, tyle że nie z luksferów, a ścianę z cegiełki mniej więcej po środku "kuchniosalonki" :). Ścianka zasłoniłaby wyspę, stałaby się ścianką telewizyjną, a kominek przejąłby ścianę po telewizorze. Aczkolwiek podoba nam się również wersja w oryginale, mimo tego że cały bałagan na wierzchu. Roznoszenia zapachów się raczej nie uniknie, bo to tylko 35 m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viktor, a tak z ciekawosci. Ile ten dach Cię kosztował?? Tzn. wszystko. Więżba, pokrycie (razem z oknami dachowymi i rynnami) i oczywiście robocizna.

 

Około 70 tyś...dokładnie co ile kosztowało to nie wiem bo na taką sumę umuwiłem się z dekarzem.

 

Z jakiego powodu zdecydowałeś się na okna z roletami?Słyszałem,że takie rolety opuszczane w zimie pozwalają dużo zaoszczędzić na ogrzewaniu czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 70 tyś...dokładnie co ile kosztowało to nie wiem bo na taką sumę umuwiłem się z dekarzem.

 

Z jakiego powodu zdecydowałeś się na okna z roletami?Słyszałem,że takie rolety opuszczane w zimie pozwalają dużo zaoszczędzić na ogrzewaniu czy to prawda?

 

oj to rzeczywiście dach Cię uderzył po kieszeni. U nas dach na gotowo z robocizną wyszedł około 25 tys. Dachówka Creaton Harmonie łupek angoba, 4 okna dachowe Roto.

Rolety wzięliśmy dlatego, że kwota, którą mieliśmy przeznaczoną na okna, na to pozwoliła. Pewnie, ze rolety są dodatkową przegrodą uniemożliwiającą przenikanie ciepła. Wewnątrz piór znajduje się pianka. Juz teraz mogę powiedzieć, ze rolety są super. Przy takiej patelni jak ostatnio, gdy w domu rolety są zaciagniete, wewnątrz jest przyjemny chłodek. Myśle, że to ważne, głównie na poddaszu, gdzie przecież będa sypialnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj

Rolety wzięliśmy dlatego, że kwota, którą mieliśmy przeznaczoną na okna, na to pozwoliła. Pewnie, ze rolety są dodatkową przegrodą uniemożliwiającą przenikanie ciepła. Wewnątrz piór znajduje się pianka. Juz teraz mogę powiedzieć, ze rolety są super. Przy takiej patelni jak ostatnio, gdy w domu rolety są zaciagniete, wewnątrz jest przyjemny chłodek. Myśle, że to ważne, głównie na poddaszu, gdzie przecież będa sypialnie.

 

Teraz to mi dałeś do myślenia,chyba też się na takie zdecyduje,co prawda mam już zamówione zwykłe ale chyba zmienie decyzję,tylko nie wiem czy znajdę takie z wewnętrznymi zawiasami i poszerzanymi ramami i czy nie zabiją mnie cenowo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myśle o domu ok 130m2 z poddaszem i licze że 250tys będzie mało a dodam że jestem stolarzem więc drzwi schody parapety listwy noi cekolowanie i malowanie robie sam co myślicie?????????????????????????

 

Zastanawiam się czy czytasz co inni piszą? Każdy coś tu napisał o wielkości domu, kosztach. Malowanie? To drobiazg. Położysz kanalizację, wymurujesz ścianki działowe, postaw komin (nawet systemowy), zrób sam ocieplenie styropianem, rozłóż instalację elektryczną i wiele innych rzeczy- tu są pieniądze, które zaoszczędzisz.

Ja nie jestem ani stolarzem , ani murarzem, ani dekarzem, hydraulikiem i elektrykiem, ale robiłem to co na budowie możliwe - absolutnie sam! Wystarczy wiedza (między innymi z forum) zdobyta przez czytanie, oglądanie, pytanie i dużo samozaparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mi dałeś do myślenia,chyba też się na takie zdecyduje,co prawda mam już zamówione zwykłe ale chyba zmienie decyzję,tylko nie wiem czy znajdę takie z wewnętrznymi zawiasami i poszerzanymi ramami i czy nie zabiją mnie cenowo:)

 

viktor, ale to nie takie proste. Otwory okienne murowaliscie pod okna bez rolet. Teraz jeszcze w otworze powinieneś zmieścić skrzynkę na rolete. Możesz zmniejszyć rozmiar okien przy zamówieniu, ale podejrzewam, że wtedy nie będą one w standardowych wymiarach i przez to mogą kosztować wiecej.\

Nas okna z roletami kosztowały około 10 tys. złotych. Okna z PCV na profilu Gealan, 6-cio komorowe, w okleinie złoty dąb. Z tego 5300 za okna, a 4700 za rolety (też złoty dąb), w tym dwie (od podwójnych drzwi tarasowych na parterze i piętrze) sterowane elektrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viktor, ale to nie takie proste. Otwory okienne murowaliscie pod okna bez rolet. Teraz jeszcze w otworze powinieneś zmieścić skrzynkę na rolete. Możesz zmniejszyć rozmiar okien przy zamówieniu, ale podejrzewam, że wtedy nie będą one w standardowych wymiarach i przez to mogą kosztować wiecej.\

Nas okna z roletami kosztowały około 10 tys. złotych. Okna z PCV na profilu Gealan, 6-cio komorowe, w okleinie złoty dąb. Z tego 5300 za okna, a 4700 za rolety (też złoty dąb), w tym dwie (od podwójnych drzwi tarasowych na parterze i piętrze) sterowane elektrycznie.

 

Faktycznie,nie pomyślełem o tym...

 

Szkoda bo teraz będę pewnie myśłał o tym,że mogłem mieć coś lepszego a nie mam:(

 

A jak u Ciebie wygląda instalacja hudrauliczna,przewidujesz ogrzewanie podłogowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,nie pomyślełem o tym...

 

Szkoda bo teraz będę pewnie myśłał o tym,że mogłem mieć coś lepszego a nie mam:(

 

A jak u Ciebie wygląda instalacja hudrauliczna,przewidujesz ogrzewanie podłogowe?

 

hydraulika, w sensie woda+kanaliza właśnie się robi. Podłogówka w całym domu. Miało być mieszane, czyli podłogówka + kaloryfery, ale ostatecznie zrezygnowaliśmy z kaloryferów za wyjątkiem drabinek w łazienkach. Kocioł na miał + ekogroszek z podajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory okienne murowaliscie pod okna bez rolet. Teraz jeszcze w otworze powinieneś zmieścić skrzynkę na rolete. Możesz zmniejszyć rozmiar okien przy zamówieniu, ale podejrzewam, że wtedy nie będą one w standardowych wymiarach i przez to mogą kosztować wiecej.\

.

Z tego co się orientuję (kolega pracuje w tej branży) firmy odeszły od robienia okien "standardowych"- robią jakie kto chce i cena nie jest wyższa- a to wszystko ze względu na silną konkurencję na tym okiennym rynku. Cenę zwiększają inne okucia, itp. dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...