Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a to = wiecej kosztowala. Jezeli placisz czynsz za mieszkanie lub kredyt to przeliczyles ile wiecej musisz zaplcic i jakie defakto masz oszczednosci przez to ze robisz sam? Nie mowiac o tym ze zamiast robic na budowie mozna byloby sobie gdzie dorabiac i zarobic moze nawet wieksze pieniadze, bo wiadomo - Ty robisz prad miesiac bo sie na tym nie znasz, uczysz sie, czytasz, a fachowiec zrobi go w tydzien. Policz sobie miesiac Twojej pracy .... .

 

Nie płacę czynszu- opłaty stałe czy tu czy w domku i tak będą podobne. Kredyt mi się nie zmniejszy tylko z tego powodu, że będę mieszkał w nowo wybudowanym domu. I mimo pracy na budowie też dorabiam. Rozprowadzenie prądu to małe piwo- rozłożenie kabli tam gdzie chcę nie jest trudne. Tylko do rozdzielni podłączy fachowiec. Czas mnie nie goni, więc zawrotne tempo budowy mi niepotrzebne- przynajmniej budynek dobrze osiądzie i się ustabilizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sciana jednowarstwowa to pomylka - nie unikniesz mostkow.

 

 

ja mam ścianę jednowarstwową... i jako że każdy element tej sciany jest jednocześnie ociepleniem, łącznie z wieńcem i kształtkami na nadproża, to skąd tu wziąć mostek? musiałyby być dziury na wylot w ścianach.

 

ogrzewanie oczywiście elektryczne. W małym domu w takie temperatury jak są np. we wrzesniu 11-12 stopni, to wystarczy że pieczemy kurczaka na rożnie i w domu są 23 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy mur nazywa się ociepleniem,przy takiej lambda ? Czy przy -20st.C ściana nie przemarza na określoną głębokość ? Czy przy styku okien z murem nie ma mostków ?

Ja twierdzę,że są i to spore.

No ale każdy ma inne preferencje co do zużycia energii przez dom :)

Mostki termiczne to nie tylko dziury na wylot.

 

to skrót myslowy; takie rzeczy jak styk muru z oknem są w każdej technologii, a chodziło o jakieś mostki specyficzne tylko dla 1W - takich nie znam

to prawda, że ściana 1w ma najgorsze właściwości, ale własnie przy małym domu rachunki za ogrzewanie sa tak małe, że nawet 50% oszczędności to są grosze niewarte zachodu. ja płacę za grzewanie prądem (ale kable w podłodze! nie woda) ok. 2000 zł rocznie razem z drewnem do kominka, więc na czym tu oszczędzać? przecież nie wezme kredytu na dodatkowe ocieplenie (u mnie w styropianie w domku letniskowym jest mnóóóstwo myszy) ani na rekuperator, bo raty mnie zjedzą, wolę te pieniądze na prąd wydać. W dużym domu oczywiście inaczej to wygląda.

acha, mam ytong 40, więc to lambda jakoś daje radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzi wiem o co chodzi z tym energożernie:)? My myślimy by budować z suporeksu 24cm + styropian 10cm klub 15cm. Dach cały odeskowany, jeżeli ma to znaczenie. I okna standardowe, czyli ściany nie są prawie całe oszklone.

 

 

Deskowanie to dobry pomysł. Folia (membrana czy jak ja zwał)

wprawia w zachwyt tych co jej nie mieli...Tym bardziej jak chcesz

mieć tam stryszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 Więc Ty instalujesz samą elektrykę? A co gdy prądu nie będzie? Masz coś w zapasie?

 

Własnie oglądałam ceny solbetu 40cm. Na cały dom (liczyłam z garażem, a ja byduję bez ale nie chciało mi się teraz policzyć ile odejdzie materiału) materiału będzie to koszt 17tys.zł. Czy solbet 40cm trzeba jeszcze docieplać styropianem, czy też nie. Jeżeli nie, to chyba warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem zamiast gazobetonu 24cm + styropian? Sory jak zadaję głupie pytania, ale ja dopiero się uczę i chcę wszystko zaplanować dobrze i niedrogo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas tez sam prąd - od dwóch lat. dwa razy w tym czasie wyłączyli na prąd, na krótko na szczęście - wtedy mamy survival. nie ma nawet wody w spłuczce, bo własny hydrofor. ale nie robimy z tego problemu, raczej traktujemy to jako okazję do ......wypoczynku. szkoda że tak rzadko.

wychłodzić się nie zdąży, bo beton w podłodze długo trzyma ciepło, no i jest kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony ogród Więc wodę również grzejecie prądem? Jakie macie miesięczne rachunki w okresie grzewczym i poza grzewczym?

 

Obliczyłam koszta ściany dwu i jednowarstwowej. Różnica w cenie wynosi 1000zł. Więc co wybrać? Wtedy również odchodzi koszt robocizny za klejenie styropianu.

Edytowane przez weronikka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zabraknie prądu raz w roku to mozna zjeść w restauracji albo pojechać do hotelu....same przyjemności, a pewnie taniej wyjdzie niż jakis awaryjny gaz czy agregat.

moje rachunki za prąd (2 taryfy) za 12 m-cy - ok. 4000 zł:

- bojler 80l - używany dla 2 (w wakacje i weekendy 3) osób, do mycia naczyń wode grzeje zmywarka, do prania wodę grzeje pralka

- ogrzewanie podłogowe

- 2 konwektory w sypialniach (docelowo grzejniki akumulacyjne)

- hydrofor, indukcja, piekarnik, mikrofala, rożen i cała reszta, plus historie ogrodowe - piła, kosiarka itd.

akurat same grzanie wody to wg moich obliczeń jakieś 50 zł/mc. zmywarka oszczędza sporo ciepłej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie liczyłam, na ile lat ogrzewania prądem wystarczy mi pieniedzy nie wydanych na dodatkowe cuda techniki - pompe ciepła, rekuperację, kotłownię, instalację grzewczą itp. ciekawe wyniki, szczególnie gdy weźmie sie pod uwagę jeszcze koszty napraw i serwisu...i koszty kredytu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli będzie zmywarka i prysznic, a nie wanna, to nie powinno byc źle

my nie jesteśmy ani specjalnie oszczędni ani tez rozrzutni, ja i córka lubimy dosyć długie prysznice, mąż tylko minut, latem korzystamy często kilka razy dziennie, miewamy sporo gości .... i akurat ciepła woda to u nas nie problem.

ale na pewno 4 wanny dziennie to juz by trochę więcej wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli myslisz o ogrzewaniu - kilka razy juz pisałam, więc nie chciałam sie powtarzać - często korzystamy z kominka, w mroźne wieczory codziennie, bo ja staram sie utrzymać temperaturę minimum 23 stopnie, i wieczorem jest to juz trudne, bo druga taryfa zaczyna sie dopiero od godz.22; zreszta lubimy bardzo kominek

nie wiem, jakie byłyby koszty ogrzewania bez kominka - kłopot jest w godzinach obowiązywania 2 taryfy. na szczęście w weekendy i święta druga taryfa jest cała dobę.

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chcemy mieć i wannę i prysznic. Ale wiadomo, że prysznic będzie używany przede wszystkim. Wanna dużo rzadziej. I do tego u nas brak kominka, więc też zimniej. teraz to już sama nie wiem co wybrać. Ciężki orzech do zgryzienia. Jeszcze muszę pogadać z mężem i przedyskutować wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...