Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jakieś Kolego farmazony piszesz, albo gaz - Bóg wie skąd masz.

Moje roczne rozliczenie- lipiec 2010- lipiec 2011:

Taryfa gazowa Z-2 - opłaty abonamentowa+usługa dystrybucji razem 160,06zł.

Reszta opłaty za gaz to koszt zużytego gazu- 2020m3.

 

Wg Twoich informacji tylko za powyższe opłaty powinienem zapłacić 535zł :p

 

No niestety u mnie jest mniej ciekawie - nie ma przed sobą rachunków, ale ok 70 zł MIESIĘCZNIE to opłaty nie związane z gazem jako takim, tylko typowo abonamentowe. Dla przykładu, w miesiące letnie rachunek za 2 miesiące to 200-220 zł, przy czym koszt samego gazu to ok 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety u mnie jest mniej ciekawie - nie ma przed sobą rachunków, ale ok 70 zł MIESIĘCZNIE to opłaty nie związane z gazem jako takim, tylko typowo abonamentowe. Dla przykładu, w miesiące letnie rachunek za 2 miesiące to 200-220 zł, przy czym koszt samego gazu to ok 50 zł.

 

Kurczę, tylko współczuć. To w jakim rejonie tak kroją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przyda się komuś w dyskusji informacja o kosztach budowy małego, prostego domu, niekoniecznie poniżej 200 tys. ale generalnie raczej tańszego niz droższego. Projektuję teraz dla siebie dom o pow. netto 130 mkw, liczonej po obwodzie ścian wewn. bez względu na funkcje pom. i skosy. Bez garażu, dach dwuspadowy o kącie 45 wykończony blacha na rąbek (panele), pełne deskowanie, strop monolityczny, żadnych balkoników, okna pcv, wentylacja grawitacyjna, kociol kondensacyjny viessman z zasobnikiem 150 l, ściany z BK24 + 15 cm styro. Warunki gruntowe przyzwoite, niski poziom wód gruntowych. Oferta przygotowana przez niezłą firmę na stan deweloperski bez przyłączy i ogrodzenia to na dziś 290 tys. +8%vat. Jest to pierwsze podejście do tego oferenta i oczywiście będa nastepne w celu jak nietrudno się domyślic wypracowania korzystniejszej ceny. Założenie generalnie jest takie, że chcę zlecić budowę i ograniczyć się tylko do sensownego nadzoru oraz egzekwowania zapisów projektu wykonawczego i specyfikacji, którą przygotuję, i która będzie załącznikiem do umowy. Powiat warszawski-zach.

pozdro,

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przyda się komuś w dyskusji informacja o kosztach budowy małego, prostego domu, niekoniecznie poniżej 200 tys. ale generalnie raczej tańszego niz droższego. Projektuję teraz dla siebie dom o pow. netto 130 mkw, liczonej po obwodzie ścian wewn. bez względu na funkcje pom. i skosy. ...

na dziś 290 tys. +8%vat.

pozdro,

Tom

 

Drogo coś wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na blasze na rąbek ze względów estetycznych - to też istotne, mówimy jednak o panelach na rąbek stojący, które są w cenie blachodachówki mniej więcej. Ta wycena oczywiście mnie nie satysfakcjonuje, z drugiej strony nawet nie myślę o takim domu w kategoriach 200 tys. - nie stać mnie na zwalnianie się z pracy żeby samemu pracować na budowie (pomijam jakąś nieskomplikowaną wykończeniówkę). Zobaczę jak będzie kształtować się cena po negocjacjach i wtedy podejmę decyzję czy jednak nie zbudować domu kilkoma ekipami, ma to taki minus, że prawdopodobnie wydłuży całą budowę i ciężko będzie wyegzekwować jakiekolwiek gwarancje od wykonawców. W moim przypadku wydłużanie się budowy to duże straty finansowe, płacę 2000 miesięcznie za wynajem mieszkania, więc może się okazać, że ten droższy wykonawca całości koniec końców będzie zbliżony cenowo do budowania domu metodą zbliżoną do stricte gospodarczej. Po prostu koszt budowy domu kalkuluję uwzględniając coś więcej niż koszt przysłowiowych czterech ścian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:) Ja ze swojego doświadczenia mogę opisać ,że rowniez mamy na budowe domu 200 tys(kredyt) i musi nam wystarczyć(120m2+18m2garaz)rożnica polega na tym że działke juz mielismy a jest to spora juz zaliczka:) ja wszyscy dobrze wiedza. Trzeba jak najwiecej w miare rozsodku oczywiscie własnymi silami a sporo mozna zaoszczedzić:) pozdrawim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na blasze na rąbek ze względów estetycznych - to też istotne, mówimy jednak o panelach na rąbek stojący, które są w cenie blachodachówki mniej więcej. Ta wycena oczywiście mnie nie satysfakcjonuje, z drugiej strony nawet nie myślę o takim domu w kategoriach 200 tys. - nie stać mnie na zwalnianie się z pracy żeby samemu pracować na budowie (pomijam jakąś nieskomplikowaną wykończeniówkę). Zobaczę jak będzie kształtować się cena po negocjacjach i wtedy podejmę decyzję czy jednak nie zbudować domu kilkoma ekipami, ma to taki minus, że prawdopodobnie wydłuży całą budowę i ciężko będzie wyegzekwować jakiekolwiek gwarancje od wykonawców. W moim przypadku wydłużanie się budowy to duże straty finansowe, płacę 2000 miesięcznie za wynajem mieszkania, więc może się okazać, że ten droższy wykonawca całości koniec końców będzie zbliżony cenowo do budowania domu metodą zbliżoną do stricte gospodarczej. Po prostu koszt budowy domu kalkuluję uwzględniając coś więcej niż koszt przysłowiowych czterech ścian.

 

W Twoim przypadku uzasadniona jest droższa, ale szybsza budowa- każdy m-c to 2k "w plecy". Tak czy inaczej musisz poświęcić czas na doglądanie firm wykonawczych i bycie nawet kilka godzin na budowie bez zapowiedzi. Negocjuj- może uda się w tej cenie extra dodać jakieś wykończeniówki- instalacje, płytki, panele.. Czy to projekt z poddaszem użytkowym- tak myślę biorąc pod uwagę skos dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

tak to poddasze użytkowe. Jeśli zlecę budowę jednej firmie to oczywiście i tak będę na budowie tak często jak to tylko będzie możliwe, czyli pewnie co drugi dzień albo i codziennie - nie mam daleko. Dodatkowo do umowy chcę załączyć projekt de facto wykonawczy ze specyfikacją i kluczowymi detalami. Zobaczę jak wyjdzie kosztorys zrobiony na bazie szczegółowego budowlanego, bo ten dotychczasowy był tylko na podstawie koncepcji. Widzę parę pozycji w kosztorysie ofertowym do zredukowania lub usunięcia oczywiście w racjonalnym zakresie. Otoczenie i wiata na samochody będzie musiała poczekać, w tej chwili priorytetem jest zbudowanie domu możliwego do zasiedlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...