Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Trzeba jeszcze chyba doliczyc jakies elementy izolacji poziomej: xps, folia kubelkowa, dysperbit, styro od srodka (chodz to juz niekoniecznie), zageszczanie podsypki, czesc podziemna instalacji wod-kan, jak licze po cenach z okresu, kiedy robilem plyte (beton po 180zl (chodz nie wiem czy podales beton na stope fund i szlichte), podsypka 300zl/auto 10ton/ bloczki fund 4zl/sztuka) to tak to wszystko sie sumuje blizej 25-28 tys bez robocizny, i kwota za metr zbliza sie do 200 zl/m2 (moja plyta wyszla 195/metr).

 

Pytam o te szczegoly bo watek ten nakazuje podchodzic szczegolnie do kazdej wydanej zlotowki na budowie. Nie chce zebysmy tutaj za bardzo zaookraglali i niepotrzebnie nie robili nikomu nadziei ze tale a tyle sie da. Wszyscy wiemy, ze na robociznie oszczedzic sie da, ale niektorych materialow sie po proastu zastapic nie da.

 

Pozdrawiam

 

witam:) no to opisuje wszystko co i jak: powiezchnia fundamentu to 137m2, lawy 50cm na 60cm, sciana fund 108cm wysokosci.fundament robilem w czerwcu caly na gotowo(kanaliza, chudziak, izolacje pozioma i pinowa,ocieplenie) a to koszta co ile i za ile:):

1:geodeta-600zl

2:koparka zdjecie humusu i wykop pod lawy- 450zl

3:beton b 15 na lawy 27m3-5400zl

4:murarze 1900 murowanie scian fundamentowych

5:bloczki betonowe 1216szt*2,35=2860zl

6:cegla betonowa 320szt-186zl

7:cement tu nie wiem dokladnie ale okolo 3 palet czyli4,2tony*375zl=1575zl

8;zbrojenie okolo 1400zl nie wiem dokladnie bo policzylem jedna trzecia kupionej stali na caly dom

9:nazedzia-90zl

10:wapno w plynie, plastpapa- 220zl

11:dysperbit 275zl

12;styropian 5cm, klej,siatka, kolki-752zl

13;zwir do murowania-180zl

14;podsypka i zwir do betonowania 27 kamazow- 1800zl

15:mata zbrojeniowa 140m2-400zl

16;kanalizacja 738zl

17: piwo dla pomagierow wodka na zakonczenie i napoje liczmy 200zl:)

SUMA;19026zl

odchodzi kaucja za palety i zwrot watu ale tylko z czesci kwoty bo nie na wszystko mam fakture. wszystko procz murowania robilem sam:)

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) no to opisuje wszystko co i jak: powiezchnia fundamentu to 137m2, lawy 50cm na 60cm, sciana fund 108cm wysokosci.fundament robilem w czerwcu caly na gotowo(kanaliza, chudziak, izolacje pozioma i pinowa,ocieplenie) a to koszta co ile i za ile:):

1:geodeta-600zl

2:koparka zdjecie humusu i wykop pod lawy- 450zl

3:beton b 15 na lawy 27m3-5400zl

4:murarze 1900 murowanie scian fundamentowych

5:bloczki betonowe 1216szt*2,35=2860zl

6:cegla betonowa 320szt-186zl

7:cement tu nie wiem dokladnie ale okolo 3 palet czyli4,2tony*375zl=1575zl

8;zbrojenie okolo 1400zl nie wiem dokladnie bo policzylem jedna trzecia kupionej stali na caly dom

9:nazedzia-90zl

10:wapno w plynie, plastpapa- 220zl

11:dysperbit 275zl

12;styropian 5cm, klej,siatka, kolki-752zl

13;zwir do murowania-180zl

14;podsypka i zwir do betonowania 27 kamazow- 1800zl

15:mata zbrojeniowa 140m2-400zl

16;kanalizacja 738zl

17: piwo dla pomagierow wodka na zakonczenie i napoje liczmy 200zl:)

SUMA;19026zl

odchodzi kaucja za palety i zwrot watu ale tylko z czesci kwoty bo nie na wszystko mam fakture. wszystko procz murowania robilem sam:)

POZDRAWIAM

Ale w tej wycenie nie ma szlichty poza tym nie wiem co te kamazy wozily ale u mnie za 1 auto bylo 300 zl. Wniosek mam 1: taka wycena jest bardzo indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murarze za niecałe 2 tys? To za ile ile wymurują ci cały dom?

 

1900zl za same murowanie bloczkow betonowych, wszystkie inne roboty robilem sam. za sciany parteru strop i sciany poddasza ni pamietam dokladnie ile liczyli ale cos okolo 9tys ale stwierdzilem ze sprobuje samemu to zrobic, sciany parteru juz sa gotowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tej wycenie nie ma szlichty poza tym nie wiem co te kamazy wozily ale u mnie za 1 auto bylo 300 zl. Wniosek mam 1: taka wycena jest bardzo indywidualna.

 

szlichta to chudziak tak? no to zalewany byl z betoniary recznie.... a jesli chodzi o ta podsypke to praktycznie w wiekszosci zwir nadawajacy sie do betonowania, placilem tylko za usluge koparki i kamazow towar za darmo... czasami warto troche pomyslec i szukac okazji:) gdybym mial ten piach kupic po normalnej cenie i do kazdej roboty bral fachowcow to wydal bym duzo wiecej pieniedzy...

Edytowane przez pawel2210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I postawił byś je prosto? Jesteś pewien?

 

Wbrew pozorom to proste- jak wspomniano odpowiednie narzędzia niezbędne. Poza tym suporeks 24 cm układa się na klej naprawdę dobrze. Postawienia parteru bym się nie zdecydował, ale wymurowałem u siebie ściany szczytowe z otworami na okna i nadprożami samodzielnie wylewanymi. ścianki działowe z cienkiego suporeksu też sam stawiałem- w jednym miejscu nieznacznie się wygięła jedna ściana, bo... sznurek się zahaczył. Przyjdzie tynk i nic nie będzie widać. W swojej pracy (stała pensja) nie zarobiłbym na zapłacenie pracownikom, a zaoszczędzić trzeba było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia - jeśli umiemy sporo zrobić sami to proponuję murowanie, dach i montaż okien zostawić ekipom. Wychodzi niedrogo w stosunku do wykonanej pracy. Siły zostawić na sprawy wykonania instalacji, wykończenia wnętrz itp, bo tu robocizna czasami powala.

 

Dach i montaż okien zostawiłem ekipom, bo za okna z montażem zapłaciłem prawie tyle samo co bez montażu(różnica Vat-u), a dachu nie zrobiłbym we własnym zakresie w zadowalającym mnie czasie.

Murowanie ze stropem to u mnie było ok. 30tyś więc nie tak mało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia - jeśli umiemy sporo zrobić sami to proponuję murowanie, dach i montaż okien zostawić ekipom. Wychodzi niedrogo w stosunku do wykonanej pracy. Siły zostawić na sprawy wykonania instalacji, wykończenia wnętrz itp, bo tu robocizna czasami powala.

 

To racja- wykończeniówka kosztuje niemało i moim zdaniem wcale nie są to ceny uzasadnione skomplikowaniem pracy.

Robiąc swój dach samodzielnie zaoszczędziłem od 8 do 11tys (fachowcy liczą od 35 do 50zł/m2 dachu), więc gra była warta świeczki, jedynie więcej czasu pochłonęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plytki klade bezposrednio na plyte???? Tzn u mnie teraz juz za pozno bo i tak mamy zrobione fundamenty,ale liczylam to kiedys - nie pamietam juz jakie musza buc grubosci i warstwy i jak nic wychodzilo mi drozej, tylko....nie wiedziala ze na plyte nie robi sie juz wylewki. a plytki nie spekaja? Taka rowna jest ta plyta ze mozna klasc nawet tzw gumolit??

 

Gładkość i poziom płyty zależy od fachowców, jak dobrze zrobią to nic nie trzeba wyrównywać.

Czy płytki pękają na cienkiej- 5-8cm wylewce? Na pewno nie, więc czemu mają pękać na kilkudziesięciu cm betonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, rozpoczęliśmy przeglądanie wszelakich projektów - stąd jedno z naszych pytań, jak realnie odnosić się do przedstawianych w kosztorysie kwot? Czy są one mniej więcej jednoznaczne z rzeczywistością, zaniżone, czy zawyżone?

 

To też zależy od tego, czy będziecie budować metodą gospodarczą czy inaczej...Też warto zwrócić uwagę ,czy obejmują instalacje wewnętrzne itp...Z reguły jednak wychodzi zawsze więcej niż sobie zaplanujemy;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, rozpoczęliśmy przeglądanie wszelakich projektów - stąd jedno z naszych pytań, jak realnie odnosić się do przedstawianych w kosztorysie kwot? Czy są one mniej więcej jednoznaczne z rzeczywistością, zaniżone, czy zawyżone?

 

Domyślam się, że chodzi Wam o kosztorysy zawarte w projektach lub na stronach www pracowni.

Obejmują one zarówno materiał jak i robociznę- jesli sami coś potraficie, załatwicie tańszy materiał, to z kosztorysu ubywa jakaś część kwoty tam wpisanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...