Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Metoda budowy będzie czysto gospodarcza, w większości, bo firmę zatrudnić planujemy tylko do wylania fundamentów, postawienia ścian i stropu. Z resztą poradzimy sobie sami. Materiały będziemy poszukiwać możliwie najtańsze - na przykład w Niemczech, gdzie na "głupim" cemencie różnica jest znaczna... :)

Zastanawiamy się właśnie, czy, za przykładem kosztorysu na stronie www, można rozumieć, iż podana kwota jest w miarę rzeczywista, a jeśli nie, to jak spora może być przewaga realnej kwoty nad tą wpisaną w kosztorysie poglądowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Metoda budowy będzie czysto gospodarcza, w większości, bo firmę zatrudnić planujemy tylko do wylania fundamentów, postawienia ścian i stropu. Z resztą poradzimy sobie sami. Materiały będziemy poszukiwać możliwie najtańsze - na przykład w Niemczech, gdzie na "głupim" cemencie różnica jest znaczna... :)

Zastanawiamy się właśnie, czy, za przykładem kosztorysu na stronie www, można rozumieć, iż podana kwota jest w miarę rzeczywista, a jeśli nie, to jak spora może być przewaga realnej kwoty nad tą wpisaną w kosztorysie poglądowym.

 

Samego cementu nie idzie tak dużo na budowie, chyba,że będziecie kręcić beton na fundament i wieniec (szkoda zdrowia),koszty transportu też trzeba liczyć.

O tym co może obniżyć koszt budowy pisano tu wielokrotnie. Na pewno nie wydacie kasy na roboty, które sami zrobicie, materiał niestety kosztuje, ale można negocjować rabaty. Sporo rzeczy można kupić na aukcjach- nawet z transportem jest taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda budowy będzie czysto gospodarcza, w większości, bo firmę zatrudnić planujemy tylko do wylania fundamentów, postawienia ścian i stropu. Z resztą poradzimy sobie sami. Materiały będziemy poszukiwać możliwie najtańsze - na przykład w Niemczech, gdzie na "głupim" cemencie różnica jest znaczna... :)

Zastanawiamy się właśnie, czy, za przykładem kosztorysu na stronie www, można rozumieć, iż podana kwota jest w miarę rzeczywista, a jeśli nie, to jak spora może być przewaga realnej kwoty nad tą wpisaną w kosztorysie poglądowym.

 

Droga Kasiu, drogi Przemku. Buduję bardzo blisko Was, tylko ja pomału już kończę. Też jeżdziłem do Niemiec sprawdzać ceny i niestety muszę Was rozczarować. Wcale nie jest tanio. Np niemiecki gazobeton Porit ok 30% drożej w porównaniu z Solbetem. Euro kosztuje 4,30PLN, a nie jak w 2008 roku 3,20. Poza tym kupując u nas możesz na część materiałów odzyskać część zapłaconego vatu. W Niemczech również, ale musisz dokonywać zakupów na firmę.

My u siebie generalnie nie zwracalismy uwagi na szacunkowe koszty budowy podane przy projekcie. Rozeznalismy rynek mat. bud. i sami sporządzilismy ślepy kosztorys w oparciu o zestawienie materiałów zawartych w projekcie. Ekipy były już poumawiane, stawki ustalone.

Dziwne macie trochę podejscie. Fundamenty i sciany będzie stawiać Wam firma, co z mojej perspektywy wydaje się dość proste. Dach, instalacje, tynki, będziecie robic już sami. No chyba, ze jesteście, lub macie w rodzinie speców od tych robót. Bo jeśli nie to pełen szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Kasiu, drogi Przemku. Buduję bardzo blisko Was, tylko ja pomału już kończę. Też jeżdziłem do Niemiec sprawdzać ceny i niestety muszę Was rozczarować. Wcale nie jest tanio. Np niemiecki gazobeton Porit ok 30% drożej w porównaniu z Solbetem. Euro kosztuje 4,30PLN, a nie jak w 2008 roku 3,20. Poza tym kupując u nas możesz na część materiałów odzyskać część zapłaconego vatu. W Niemczech również, ale musisz dokonywać zakupów na firmę.

My u siebie generalnie nie zwracalismy uwagi na szacunkowe koszty budowy podane przy projekcie. Rozeznalismy rynek mat. bud. i sami sporządzilismy ślepy kosztorys w oparciu o zestawienie materiałów zawartych w projekcie. Ekipy były już poumawiane, stawki ustalone.

Dziwne macie trochę podejscie. Fundamenty i sciany będzie stawiać Wam firma, co z mojej perspektywy wydaje się dość proste. Dach, instalacje, tynki, będziecie robic już sami. No chyba, ze jesteście, lub macie w rodzinie speców od tych robót. Bo jeśli nie to pełen szacun.

 

Wiadomo, że zakup materiałów w Niemczech to nie jedyna nadzieja. Oczywiście, przymierzamy się do sporządzenia takiego wstępnego kosztorysu, jak to zrobiliście - najlepsza metoda na poznanie rynku, poznanie kosztów budowy.

W rodzinnych domach wymianialiśmy dachy - w jednym od podstaw, w drugim tylko pokrycie, więc i w naszym nowym domu powinniśmy temu podołać w kilka osób.

Instalacje elektryczne, wod-kan i wszelkie inne zlecimy rodzinie, na zasadzie - my pomogliśmy wam, wy nam pomożecie, co jest już dogadane.

Wszelkie inne prace - samodzielnie lub też właśnie z pomocą osób bliskich, które zajmują się tym na co dzień.

Nie powinno być źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja budowę zacząłem sam jako komplety laik i tylko zbliżająca się zima spowodowała, że wziąłem ludzi do skończenia stanu 0. Kierownik ekipy powiedział, że ściankę fundamentową postawiłem bardzo dobrze (około 30%). Na wiosnę zaczynam stawiać ściany.

Jeśli miałbym jeszcze raz podchodzić to tematu budowy, to do najcięższych robót szukałbym kogoś do pomocy - np. do kopania fundamentów i do noszenia bloczków. Od stanu zero będzie tylko lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś jaka jest różnica w cenie pomiędzy stropem belkowym, a wiązarami? I czy po kratownicach można spokojnie chodzić i coś na nich trzymać (chodzi mi o różne rzeczy jakie ludzie trzymają na strychu)?

 

I jedno i drugie rozwiązanie musi być przeliczone(rozpiętości, grubości elementów,nośność, itp). Po kratownicach można chodzić, oczywiście, najpierw na belki trzeba położyć np, płyty osb- 22-25mm grubości, żeby zrobić podłogę.

Wiązary to gotowy element zespolony z krokwiami - szybki w montażu na budynku, tradycyjna więźba to koszt drzewa i robocizny i dłuższy czas wykonania. Wiązary są droższe, ale rekompensuje cenę możliwość lepszego wykorzystania powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym aby ktoś mniej więcej powiedział czy jestem w stanie wybudować całego bliźniaka ( obydwie połówki ) za mniej więcej 420 - 450 tys zł. Dodam że mam działkę 8 arową w pełni uzbrojoną ( altanka z podciągniętym prądem + budka z gazem + studzienka z wodą + ogrodzona )

 

Interesuje mnie ten projekt ESTER

http://www.extradom.pl/projekt-domu-ester-blizniak-wry1040.aspx

 

 

- każda połówka ma około 113 m2 + garaże po 19 m2 ( ewentualnie lekkie modyfikację typu mała piwnica pod częścią domu - bo nie wiem czym grzać czy gazem czy piecem na węgiel/ekogroszek )

- materiały średniej jakości.( tam gdzie trzeba to lepsze )

- na każdy etap budowy inna ekipa ( stan surowy zamknięty, elektryka, ogrzewanie , elewacja itp ) - myślę że wtedy jest trochę taniej.

- wykończenie wewnątrz myślę że systemem gospodarczym - po rodzinie ( kuchnia, łazienka, podłogi itp )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostając w temacie tanich w budowie domów- co myślicie o tym?

http://www.extradom.pl/projekt-domu-atut-bsa1552.aspx

Ktoś wycenił ssz na 308 tyś, chyba niemożliwe ?

 

Jak dla mnie 350 pod klucz może da radę. Z minusów projektu - jedna łazienka. Oczywiście to zależy od potrzeb ale dla mnie masakra. Mam w domu dwie kobiety i brak drugiej łazienki to skazanie się na "siku pod płotem". Zimą jeszcze ujdzie bo ciemno rano ale latem głupi jak sąsiadka podpatrzy ;-)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eskaa

Bitter z jedną łazienką faktycznie kiepsko, nie pomyślałam o tym bo za bardzo byłam zaaferowana kosztorysem :)

Ciekawe co na to Zielony Ogród- jej domek ma podobną bryłę i metraż a koszt wybudowania dużo mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 350 pod klucz może da radę. Z minusów projektu - jedna łazienka. Oczywiście to zależy od potrzeb ale dla mnie masakra. Mam w domu dwie kobiety i brak drugiej łazienki to skazanie się na "siku pod płotem". Zimą jeszcze ujdzie bo ciemno rano ale latem głupi jak sąsiadka podpatrzy ;-)))))

temat wątku to dom za 200 tyś, druga dodatkowa łazienka zwiększa koszty budowy - niby to tylko kilka rurek do kanalizacji i wody więcej, do tego jeszcze umywalka, baterie, wc oraz płytki (materiał + robocizna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostając w temacie tanich w budowie domów- co myślicie o tym?

http://www.extradom.pl/projekt-domu-atut-bsa1552.aspx

Ktoś wycenił ssz na 308 tyś, chyba niemożliwe ?

 

Koszt zależy od tego kto buduje- jak kogoś stać, to 400 będzie mało. Dla mnie raczej 308tys. to na gotowo! Nie ma w tym domku żadnych cudów, żeby nie zejść znacznie poniżej tej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat wątku to dom za 200 tyś, druga dodatkowa łazienka zwiększa koszty budowy - niby to tylko kilka rurek do kanalizacji i wody więcej, do tego jeszcze umywalka, baterie, wc oraz płytki (materiał + robocizna).

 

Nie przesadzaj- druga łazienka ile podroży koszt- 5tys- przy koszcie budowy 200tys.?

Bitter ma rację. W tym przypadku zmniejszyłbym ciut łazienkę i zrobił dodatkowe wc. Koszt- jedna ścianka działowa i na niej płytki + kompakt i umywalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj- druga łazienka ile podroży koszt- 5tys- przy koszcie budowy 200tys.?

Bitter ma rację. W tym przypadku zmniejszyłbym ciut łazienkę i zrobił dodatkowe wc. Koszt- jedna ścianka działowa i na niej płytki + kompakt i umywalka.

 

ok, zaproponowaliście dodatkowe wc koszt + ok 5 tyś, ktoś inny powie o innym udogodnieniu + kolejne 5 tyś i mamy już 10 tyś, ja nikogo nie chcę tu przekonywać do takich czy innych rozwiązań tylko zwracam uwagę, że mogą one wpłynąć na zwiększenie kosztów budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...