Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Eskaa
Koszt zależy od tego kto buduje- jak kogoś stać, to 400 będzie mało. Dla mnie raczej 308tys. to na gotowo! Nie ma w tym domku żadnych cudów, żeby nie zejść znacznie poniżej tej kwoty.

 

Wiem ,że przy wykończeniu można zaszaleć , ale 308 tyś za ssz to według mnie dużo, bo tu -tak jak wspomniałeś, cudów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiem ,że przy wykończeniu można zaszaleć , ale 308 tyś za ssz to według mnie dużo, bo tu -tak jak wspomniałeś, cudów nie ma.

 

94 m2, liczac po 3 tys/metr pod klucz, to mozna zrobic dom z roletami elektrycznimi, bajerami jak inteligentne przystawki, drewnem w lazienkach, plazma i innymi rzeczymi :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitter z jedną łazienką faktycznie kiepsko, nie pomyślałam o tym bo za bardzo byłam zaaferowana kosztorysem :)

Ciekawe co na to Zielony Ogród- jej domek ma podobną bryłę i metraż a koszt wybudowania dużo mniejszy.

 

ja juz tu sie nawet na tym watku nie udzielam, bo to wszystko jest bez sensu. dom=cztery ściany+podłoga+dach, a ludzie kombinacje alpejskie wymyslaja, nie wiem o co tu chodzi.

nie mam duzo pieniedzy a chcę dom, wiec buduje prosto, nic na ozdobę, jedna łazienka, żadnych stropów, najprostsza ściana jednowarstwowa, zwykłe okna, najtańsze ogrzewanie, żadnych kombinacji. Jak ktos tak nie chce, to niech sie zadłuża albo niech nie buduje, trzeciego wyjscia nie ma. To smieszne wkładać dziesiątki tysięcy w drogie ogrzewanie czy inne pierdoły, aby móc sie chwalić, że dom zuzywa energii za 1300 zł zamiast za 1390.

 

trzeba pamietać, że jak ma sie 40 czy 50 lat to tez sie chce uzywac życia, a nie kredyty z młodości spłacać.

 

apropo projektu - ładny, parę uproszczeń i na pewno duzo taniej wyjdzie niz tam prognozuja. akurat stan surowy mozna jeszcze jako tako samemu policzyć, z wykończeniami jest trudniej. cały koszt domu duzo łatwiej policzyć przy ścianach jednowastwowych z dobreg BK, bo wykończeniówka wtedy jest łatwa, szybka i tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zaproponowaliście dodatkowe wc koszt + ok 5 tyś, ktoś inny powie o innym udogodnieniu + kolejne 5 tyś i mamy już 10 tyś, ja nikogo nie chcę tu przekonywać do takich czy innych rozwiązań tylko zwracam uwagę, że mogą one wpłynąć na zwiększenie kosztów budowy.

 

gdyby mnie było stac na dwie łazienki, to nie wchodziłabym na ten watek

 

dokładnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ratunku ale ja tu mówię o podstawowych potrzebach bytowych. Za przeproszeniem ja rano muszę zrobić siku, czasem coś więcej ;-) w zasadzie wszyscy wstajemy o tej samej porze wiec nie wyobrażam sobie codziennego tuptania pod drzwiami abo robienia tego w pośpiechu. Nie popadajmy w skrajności. Jak tani dom to lepiej wywalmy łazienkę w ogóle i skorzystajmy ze sławojki - 4m kwadratowe zaoszczędzone. Ile to zrobić mały kibelek jak kto nie chce łazienki a jaki komfort życia większy. Można zrobić mniejsze pokoje, dwuszybowe okna, dom bez ocieplenia itp ale jedna łazienka? Masakra.

 

Edit:

Zielonyogród jak to możliwe, że masz takie rachunki za prąd w dou bez ocieplenia i oknami dwuszybowymi. Jesteś w stanie podać średnią temperaturę w ciągu dnia w domu oraz powierzchnię okien? Ja ciągle myślę czy dobrze robię szukając okien trzyszybowych. Same okna pochłoną 30 tys z montażem z czego HS (ten luksus sobie zostawiam i nie odmówię) ok 15 tys więc pozostałe to 15 tys z montażem. Według programu OZC nie pamiętam dokładnie ale wychodziło mi kilkaset złotych rocznie więcej za prąd w dwuszybowych.

Edytowane przez bitter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łazienka to tylko przykład; ludzie biora sie za budowanie domów nie majac pieniędzy a wszystko by chcieli. potem się dziwią, że budowa miała kosztowac 200, a wyszła 400. jeżeli zaplanowałeś kilka łazienek i masz na to pieniądze, to nic nikomu do tego i w ogóle super, tez chciałabym oddzielny pokój kąpielowy i pomieszczenie do podgrzewania ręczników. ale jeżeli mam pieniądze ledwo na jedna łazienkę, to robienie drugiej z myślą "jakoś to będzie" jest lekkomyslne, bo zabraknie na cos innego. jak mnie nie stać, to zaciskam zęby i żyje dalej. w przypadku łazienki trzeba zacisnać czasami.....zwieracz...:sick:

cieszmy sie z małych rzeczy bo klucz do szczęścia w nich zapisany jest......jakoś tak ta piosenka leciała?

Bitter, sama się zdziwiłam że takie te rachunki za prąd i w tym roku postanowilismy duzo mniej palic w kominku, bo drewno chyba drożej wychodzi. aby rachunek wyszedł wyzszy o kilkaset zł miesięcznie to musiałabym chyba te okna mieć pootwierane na oscież. rano w dni robocze mam 21-22 st, o pietnastej jak wracamy z pracy 22-23, wieczorem jak nie palimy w kominku potrafi spaść do 20-21, w mrozy do 19-20, ale wtedy palimy w kominku, bo ja lubie 23-24. w weekendy ustawiamy na wyższą temperaturę, bo więcej przebywamy w domu i prąd jest całe dzien tani. Postanowilismy, że do 2 tys. za ogrzewanie nie będziemy sie stresować, bo to jedna pensja rocznie, więc smieszna byłaby walka o obniżanie jeszcze tych rachunków kosztem montażu skomplikowanych wynalazków na kredyt.

wiem, przez takich jak my nie ma postępu, ale niech inni za ten postęp płacą, ja za mało zarabiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego tani dom to projekt prostego, niedużego domu bez fajerwerków. A potem to już realizacja tego projektu bez wymyślania dodatkowych robót( typu podnieśmy ścianę kolankową, zwiększmy kąt nachylenia dachu, etc. ).

ale ludzie chcą i tani, i z fajerwerkami jednocześnie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż sprawdziłam, co to okna HS, bo nie wiedziałam.

ja mam zwykłe okna, ale bez progu - brak progu to bardzo dobre rozwiązanie

jestem ciekawa, jakie macie rozwiązania w przypadku wystepowania owadów na waszych działkach. u mnie sa muchy, więc i tak nie mogę okien tarasowych zostawiać otwartych. na zwykłych oknach mam siatki, ale za siatke na okno bezprogowe bez poprzeczki środkowej chcieli.....4 tysiące. więc nie mam tej siatki, trudno, a drzwi tarasowe trzeba natychmiast za soba zamykać latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie firewall, kwestia domek ładny-nieładny jest tak subiektywna....w każdym bądź razie moim zdaniem jest ten domek miły i wygląda na to, że mieszkają w nim mili ludzie, którzy nie muszą udowadniać, że ich stać, bo........ich nie stać:confused:. sorry za te głupotki, ale mam dzisiaj dobry humor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starość nie radość skleroza człowiek czesto sie powtarza....

tak naprawdę nie jestem miła, raczej zołza złosliwa , to był żart

pokaż swój domek, to powiem, ale ktoś o takim sympatycznym nicku musi byc miły

 

a jeszcze jedno - ja sama nie zauważyłam, że sie powtarzam, więc tym bardziej mi miło, że ktoś uwaznie czyta moje przydługawe i pewnie nudne posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ratunku ale ja tu mówię o podstawowych potrzebach bytowych. Za przeproszeniem ja rano muszę zrobić siku, czasem coś więcej ;-) w zasadzie wszyscy wstajemy o tej samej porze wiec nie wyobrażam sobie codziennego tuptania pod drzwiami abo robienia tego w pośpiechu. Nie popadajmy w skrajności. Jak tani dom to lepiej wywalmy łazienkę w ogóle i skorzystajmy ze sławojki - 4m kwadratowe zaoszczędzone. Ile to zrobić mały kibelek jak kto nie chce łazienki a jaki komfort życia większy. Można zrobić mniejsze pokoje, dwuszybowe okna, dom bez ocieplenia itp ale jedna łazienka? Masakra.

 

Edit:

Zielonyogród jak to możliwe, że masz takie rachunki za prąd w dou bez ocieplenia i oknami dwuszybowymi. Jesteś w stanie podać średnią temperaturę w ciągu dnia w domu oraz powierzchnię okien? Ja ciągle myślę czy dobrze robię szukając okien trzyszybowych. Same okna pochłoną 30 tys z montażem z czego HS (ten luksus sobie zostawiam i nie odmówię) ok 15 tys więc pozostałe to 15 tys z montażem. Według programu OZC nie pamiętam dokładnie ale wychodziło mi kilkaset złotych rocznie więcej za prąd w dwuszybowych.

 

nie oceniaj innych po sobie - jedna łazienka w domu to nie jest problem - patrz mieszkający w blokach - drugie wc to raczej kwestia indywidualnej oceny / ceny

Edytowane przez michal0712
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oceniaj innych po sobie - jedna łazienka w domu to nie jest problem - patrz mieszkający w blokach - drugie wc to raczej kwestia indywidualnej oceny / ceny

 

Czy nie lepiej mieszkać wygodniej niż w bloku? Mieszkanie to śr.50m2, domek ok. 100m2 - nie można dla przeważnie 3 osobowej rodziny i ... ewentualnych gości zrobić drugie wc, czy nawet łazieneczkę? Napisałem wcześniej o koszcie- ok.5 tys(łazienka), zaraz ktoś dodaje kolejne 5 na "coś" i tak możemy do śmierci doliczać zamiast budować i mieszkać.

Przyjadą teście i kolejka pod kibelkiem jak za prl-u... ;-)

Jeśli chcecie budować określcie najpierw swoje potrzeby, bo od tego zależy, czy dom będzie za 200, czy za 300tys.

Sprawa prosta- jeśli komuś wystarczy domek 80m2 to niech taki buduje. Niepotrzebny garaż- to kolejne ok.15tys oszczędności. Ogrodzenie nie musi być kute, wystarczy siatka, itd. Nie trzeba mieć zaraz domu 150m2 bo taki mają sąsiedzi.. bo potem będzie problem choćby z ogrzewaniem.... bo...

Koleżanka z forum pisze, że nie odmówi sobie ... akwarium za 2 tys. I bądź tu człowieku mądry.. nikomu nie dogodzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitter, sama się zdziwiłam że takie te rachunki za prąd i w tym roku postanowilismy duzo mniej palic w kominku, bo drewno chyba drożej wychodzi. aby rachunek wyszedł wyzszy o kilkaset zł miesięcznie to musiałabym chyba te okna mieć pootwierane na oscież. rano w dni robocze mam 21-22 st, o pietnastej jak wracamy z pracy 22-23, wieczorem jak nie palimy w kominku potrafi spaść do 20-21, w mrozy do 19-20, ale wtedy palimy w kominku, bo ja lubie 23-24. w weekendy ustawiamy na wyższą temperaturę, bo więcej przebywamy w domu i prąd jest całe dzien tani. Postanowilismy, że do 2 tys. za ogrzewanie nie będziemy sie stresować, bo to jedna pensja rocznie, więc smieszna byłaby walka o obniżanie jeszcze tych rachunków kosztem montażu skomplikowanych wynalazków na kredyt.

wiem, przez takich jak my nie ma postępu, ale niech inni za ten postęp płacą, ja za mało zarabiam.

 

Burzysz moje wyliczenia z których wychodzi, że okna muszą być lepsze. Normalnie mam już mętlik. Co do łazienki tak oceniam to po sobie i dla mnie może nie być kostki przed domem ale druga łazienka (albo choćby kibelek) musowo. U mnie na szczęście much nie ma, komary dopiero wieczorem. Pies uwielbia wybiegać milion razy na podwórko więc przy ładnej (patrz nie błotnistej ;-) pogodzie taras non stop otwarty i tutaj okno HS (przesuwne) jest nieocenione bo nie zajmuje miejsca. Gdyby nie fakt, że będę budował z silikatów to sprawdził bym jak to jest mieć nieocieplony dom z betonu komórkowego. Bo ocieplenie można zrobić później. Niestety silikaty muszą być ocieplone i trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dwie łazienki są niezbędne i choć budujemy tanio nie zrezygnowaliśmy z nich. Jednak jest to sprawa zupełnie indywidualna, każdy ma to co chce. Ja nie będę mieć np. zmywarki, firanek, bo są mi one poprostu niepotrzebne, a inni nie potrafili by bez tego żyć. A koszt zrobienia dodatkowego wc jest naprawdę niewielki i jak się dobrze postarać to wyniesie tyle co ta zmywarka ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dwie łazienki są niezbędne i choć budujemy tanio nie zrezygnowaliśmy z nich. Jednak jest to sprawa zupełnie indywidualna, każdy ma to co chce. Ja nie będę mieć np. zmywarki, firanek, bo są mi one poprostu niepotrzebne, a inni nie potrafili by bez tego żyć.

 

Dokładnie, każdy ma swoje priorytety.

Jednak każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie. Zielony Ogród mieszka tylko z mężem i jej jedna łazienka wystarczy. Natomiast bitter pisał, że ma w domu dwie kobiety i jego przypadek jest już inny.

 

Budowanie domu do 200tyś. to w pewnym sensie sztuka kompromisów. Rezygnujemy z czegoś aby zmieścić się w budżecie. A z czego zrezygnujemy to już sprawa indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomożecie:

mam działkę, mam pozwolenie na budowę,

nie mam na ten projekt pieniędzy -lepiej to stwierdzić teraz niż później, więc nie jest źle ;)

w zasadzie pożegnałam się więc z ideą budowy w tym miejscu w najbliższym czasie

ale czytając ten wątek, zastanawiam się czy może jest jednak jakaś szansa - i tu potrzebuję ewentualnej zachęty/wskazówki lub też gwoździa

no więc:

na dom z wykończeniem (średni standard, cokolwiek to znaczy) mogę mieć 400 tys

no to w czym problem?

w tym, że działkę mam stromą, i jak nic wychodzą piwnice

w tym, że muszą być minimum dwie sypialnie ma parterze, bo wózek inwalidzki i osoby starsze,

więc i wejście musi być po pochylni, bez schodów, co przy piwnicy się komplikuje

w tym, ze dach musi byc 30-45 stopni

no i potrzebne 4 sypialnie (lub 3 sypialnie plus gabinet)

 

te 2 sypialnie na parterze zwiększają obrys, co zwiększa piwnice i strych...

 

po prostu nie wiem czy to się w ogóle da, czy też muszą znaleźć płaską działkę i zwykłą parterówkę budować

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eskaa

Przede wszystkim pytanie nie pasuje do tego wątku , ale skoro już pytasz to osobiście jestem za parterówką :)

Najważniejszy powód jest taki, że w domu zamieszka osoba na wózku inwalidzkim i dom parterowy będzie dla niej po prostu wygodniejszy, nie będzie pomieszczeń, do których nie będzie miała dostępu.

Po drugie-nie wiedzę sensu budować piwnicy, która nie jest potrzebna.

Nie wiem ile warta jest wasza działka, ale nawet gdyby inna ( płaska) była droższa to warto w nią zainwestować, bo odpadnie koszt wybudowania piwnicy.

 

Jedno pytanie- na dole ( jeśli to ma być dom z poddaszem) mają mają być 2 sypialnie i salon a na górze jeszcze 3 lub 4 pokoje ? Czy razem w całym domu mają byc 4 pokoje i salon ? Jednym słowem -ile pokoi ma być w całym domu? Może się okazać ,że dom będzie tak duży, że parterówka będzie bardzo droga w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...