Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dr au jak najbardziej masz rację, chociaz ja czasami nie wiem co mysleć, bo zawiodłam sie na paru drogich, myslałam, że dobrych, rzeczach. Po pierwsze - drewno (okna i drzwi). Po drugie - piekny len na włoskich kanapach. Same kłopoty, dodatkowe koszty i nigdy wiecej. Kamień - mam troche kłopotu z trawertynem na podłodze, od dwóch lat się zastanawiam, czy dobrze wybrałam. Ogólnie takie rzeczy sa dla kogoś, kto ma ludzi do sprzątania.

Jak najbardziej masz rację z armaturą - musi być droga, tu sie nic nie wymysli. Najbardziej uniwersalna i ponadczasowa jest chyba prostota lekko klasyczna. Ale młodzi ludzie muszą odchorowac fascynacje modą, zanim zechca mieć cos na dłużej, no i dobrze może, że te modne rzeczy mozna kupic gorsze i taniej, bo i tak je wyrzucą. Juz widzę jak wszyscy zrywają te fioletowe tapety w wielkie kwiaty i wyrzucają wengowe meble....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

to były płytki żywicowane przeznaczone na podłogę

do samego trawertynu nie mam w sumie nic, mogę nawet powiedzieć, że mimo róznych wypadków nie udało sie go zaplamić, ale najgorsze są fugi. trawertyn jest jaki jest i nie pasują do niego ciemne fugi. no to mam za swoje - szczoteczkowanie fug co 3 miesiące.

ale pomimo żywiowania są gdzieniegdzie otwarte pory i goście krzyczą z przerażeniem "ojej, a co wam się z płytkami stało"

a kupowałam go z myslą, że nigdy sie nie znudzi bo nie jest ani modny ani niemodny, będzie się dobrze starzał, za 10 lat wezwę firmę kamieniarską i zeszlifuję, będzie jak nowy.

tylko te fugi - psują cała przyjemność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Travertino rosso , Travertino Giallo Persjano ,Travertino Maron...

Jak to pięknie brzmi :D. A nad morzem śródziemnym krawężniki

z tego robią , jak ich na prawdziwy kamień nie stać !

 

Kamień jest piękny , ale jako ozdoba na ścianie . Stąd wzięła się

na niego moda . Bo moim zdaniem tylko moda wylansowała

ten najmniej trwały , najmniej spójny, przykry w obróbce dla

niedoświadczonego kamieniarza i najgorszy w utrzymaniu

kamień. Projektanci , którzy proponują go na podłogi i parapety,

to podobne nieszczęście , jak kobieta w szpilkach na plaży.

 

Kiedyś to nawet wydobyć , pozyskać go nie umiano, taki kruchy.

Rozwój współczesnych technik wydobycia , pozwala sięgać po

rożne dziwne, z punktu widzenia naszych dziadków, nieprzydatne

materiały. Osobiście jestem wielkim fanem trawertynów , irańskich i

marokańskich szczególnie. Wiem jednak gdzie można je stosować.

Nie było to jednak tak oczywiste na początku mojej przygody z kamieniem.

 

http://www.kominki-batura.pl/nowoczesny4_7s.html

 

 

Wstawka z trawertynu Maron na obudowie kominka .Drewutnia i cokół

z czarnego Szweda, nad i pod wkładem wapień z Portugalii. Tez nie

lubiany przez większość kamieniarzy

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że jest trwalszy niż panele z mdf...:) na krawężniki to chyba trawertyn jest za miękki. chociaż u mnie różne rzeczy spadały na niego i nic sie jeszcze stało, czego nie mozna powiedzieć o parkiecie z jatoby w sypialniach, gdzie lakier się ściera od byle czego.

zobaczymy, będę królikiem eksperymentalnym. na razie pomijając fugi ma takie zalety - nie widać na nim piasku nanoszonego przez psy, z czasem nabiera aksamitnego połysku, jest przytulny i "miękki" w odbiorze, nie ma wrażenia zimnej kamiennej podłogi, bardzo łatwo sie myje, ale zwykłym mydłem (to mydło go chyba impregnuje), bardzo ładnie przewodzi ciepło z kabli grzewczych. ale to dopiero trzeci rok użytkowania, jeżeli jest tak źle jak mówisz to może jeszcze za mego życia czeka mnie przyjemność wybierania nowej podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może myslisz o takim surowym trawertynie z tymi wszystkimi dziurkami na wierzchu? to na podłogi faktycznie byłoby trudne w utrzymaniu, szczególnie u mnie, bo nie każemy nikomu butów zdejmować i mamy dwa wielkie psy. mam taki w kuchni na ścianie, mozaikę, ale zaimpregnowałam i naprawdę jest fajny - czasami przetrę nad kuchenką, nawet z buraczkami i jagodami nie ma problemu.

chociaż właściwie to nie temat na ten wątek

na usprawiedliwienie dygresji dodam, że te trawertynowe płytki na podłogę kupiłam naprawdę niedrogo i nie zwiększyły one kosztu budowy domu za 200 tys. pewnie dlatego, że to płytki 40 na 40 a nie porządne płyty, które były już dużo droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eskaa
Zbyt optymistycznie. Proponuję zapisywać każdy wydatek. Szybko przekracza się kilkaset tys zł.

Taki domek do stanu deweloperskiego to ok 250.000. Kafelki, schody itd dobiją do 350.000.

 

Ale jaki domek, bo chyba się pogubiłam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek umarł ..

 

Mozna go ozywic:)

 

Podrzucam przemyslenie wentylacji mechanicznej. Koszt materialow na maly domek moze sie zakmnac w 4 tys, zwlaszcza jak mamy do czynienia z parterowka, ktora ponizej 100 m2 bardziej sie oplaca budowac niz z poddaszem uzytkowym. No i przy tak malych domach kwotowo niewiele trzeba wlozyc zeby wybudowac bardzo energooszczednie, jak nie "prawie" pasywnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt materialow owszem, ale juz robocizna bedzie kosztowac drugie tyle..... Ja buduje energooszczednie, ale przegieciem dla mnie byly okna - 15 tys z montazem w styro... ja zaplacilam troche ponad 5 wiec nie ma szans by mi sie to zwrocilo.

 

W twoim (i wielu innych) przypadku moznabylo ew. rozwazyc zakup rolet zewnetrznych dla co wiekszych przeszklen, to mogloby sie bardziej oplacac (zwlaszcza przy gorszej pogodzie).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość D&L

Witajcie,

Może poradzicie czy według Was zastosowane rozwiązania w projekcie, do którego zamieszczam linka poniżej, są według Was optymalne?

Dodam, że poddasza nie zamierzam na razie adaptować. Być może nigdy do tego nie dojdzie, ale furtkę otwartą wolę sobie zostawić. Kto wie...

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/ni...najkazgarazem/

 

Dodatkowo myślę o zrobieniu tarasu nad garażem zamiast dachu. Co o tym myślicie?

Dzięki za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam,

D&L

 

P.S.Nie mogę znaleźć nikogo, kto budowałby "Niezapominajkę" z Mg Projekt. Może znacie kogoś lub macie jakieś informacje o takich budowach?

Jedynie na necie są realizacje z budowy "Czterech Kątów" tej samej pracowni - projekt niemalże identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Może poradzicie czy według Was zastosowane rozwiązania w projekcie, do którego zamieszczam linka poniżej, są według Was optymalne?

Dodam, że poddasza nie zamierzam na razie adaptować. Być może nigdy do tego nie dojdzie, ale furtkę otwartą wolę sobie zostawić. Kto wie...

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/ni...najkazgarazem/

 

Dodatkowo myślę o zrobieniu tarasu nad garażem zamiast dachu. Co o tym myślicie?

Dzięki za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam,

D&L

 

P.S.Nie mogę znaleźć nikogo, kto budowałby "Niezapominajkę" z Mg Projekt. Może znacie kogoś lub macie jakieś informacje o takich budowach?

Jedynie na necie są realizacje z budowy "Czterech Kątów" tej samej pracowni - projekt niemalże identyczny.

 

Projekt podobny wymiarami i układem pomieszczeń do mojego Irysa. Poddasze 1,8m to trochę mało na adaptację... kiedyś na coś.

Taras nad garażem bez sensu- budujesz parterówkę, a na taras będziesz leciał na piętro? Przeliczałem takie coś dla siebie- taras vs. normalny dach - taniej wyszedł dach. W Twoim przypadku ew. powiększyłbym zadaszenie tarasu na gruncie.

Poza tym zmieniłbym pretensjonalne "pseudodworkowe" kolumny i czapy na kominach na coś nowocześniejszego. Czy okiennice są potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...