Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość D&L

Wiem, że jeśli nie będę adaptować poddasza, to taras nad garażem jest bez sensu.

Ale zakładając, że zrobię poddasze, to co o tym myślicie?

 

Kolumny, to akurat mi sie podobają Dezet ;) Lubię klimat dworków. Nie lubię nowoczesnego stylu. Okiennice może będą, może nie - sprawiają wrażenie przytulnych, a ja lubię przytulne klimaty :D

 

Dlaczego radzisz Malcolm zamknąć przejście z wc do kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość D&L

hehe chyba wiem, co masz na myśli ;)

wc będzie także w łazience, także myślę, ze znalazłbyś u mnie azyl ;)

 

Martwi mnie to, że na poddaszu jest przewidzianych 180cm, więc adaptacja jest dla kogo tam przewidziana? Dla liliputków? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie już decyzja o budowaniu podjęta (mieszkanie od początku stycznia 2012 mam sprzedane - więc nie ma odwrotu).Początek inwestycji planuję jak tylko pozałatwiam formalności - mam nadzieję że na wakacje ruszę. Działkę mam już zaklepaną (zakup początek stycznia) - 7,9a za 60 tys.,u mnie w rodzinnym miasteczku.Działka narożna,uzbrojona - wszystkie media.Ale do rzeczy...Dam radę wybudować za 200 tys.domek z muratora "Lilie i piwonie - wariant IV - M91d"?

Oczywiście w średnim standardzie,metodą gospodarczą.Jedna firma wyceniała mi robociznę SSO na 40 tys.Wydaje mi się o wiele za dużo jak na taki prosty domek.

http://projekty.muratordom.pl/projekt_lilie-i-piwonie-wariant-iv,2368,1,0.htm

Ze zmian to planuję:likwidację komina w salonie,drzwi zewn.z kotłowni oraz adaptację na paliwo stałe.

Kotłownia - 4,8 mkw - nie będzie za mała co do wymogów ogrzewania na paliwo stałe?

Proszę o opinię.

Dzięki z góry.

pzdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ida2 tak więc zapraszam na opolszczyznę:) Ceny działek budowlanych w mojej miejscowości (20 tys.mieszk.) to średnio 5 tys./ar (działka nieuzbrojona).

Nie ma już w zasadzie na nie dużo chętnych.Organizowane przez starostwo co kilka miesięcy przetargi ustne na nieruchomości kończą się ze skutkiem negatywnym.Na pobliskich wioseczkach tak oddalonych od miasta ok 7-10 km to można kupić glebę 10a tak za 23-33 tys.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia22r. Ja jestem właśnie z N-owa. Powodzenia zatem w załatwianiu formalności.

 

Bardzo mnie nurtuje pytanie czy dam radę zmieścić się w magicznej kwocie 200 tys.z tak niewielką parterówką i zastanawiam się gdzie tu szukać oszczędności -

chyba tylko na robociznie mogę urwać co nie co bo na materiałach nie ma co oszczędzać.

Zastanawiam się czy nie szukać do SSO jakiegoś budowlanca,który nie jedną budowę już przezył i ma jakieś pojęcie o sztuce budowlanej bo po tym co mi firma zaśpiewała to trochę zwątpiłem :bash:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia22r. Ja jestem właśnie z N-owa. Powodzenia zatem w załatwianiu formalności.

 

Bardzo mnie nurtuje pytanie czy dam radę zmieścić się w magicznej kwocie 200 tys.z tak niewielką parterówką i zastanawiam się gdzie tu szukać oszczędności -

chyba tylko na robociznie mogę urwać co nie co bo na materiałach nie ma co oszczędzać.

Zastanawiam się czy nie szukać do SSO jakiegoś budowlanca,który nie jedną budowę już przezył i ma jakieś pojęcie o sztuce budowlanej bo po tym co mi firma zaśpiewała to trochę zwątpiłem :bash:

pzdr

 

Firma chce wydębić za sso niezłą kasę. Ja zapłaciłem za robociznę do wieńca 13tys., a dom znacznie większy. Jeśli sporo prac wykonasz sam jest duża szansa na zmieszczenie się w 200tys. Zmiana pieca i kwota na niego myślę, że wyjdzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chucksch,wg mnie za 200tys. dasz radę wybudować taki mały dom,na stronie masz przecież podane koszty i najlepiej poszukaj jeszcze budowlanca i jego popytaj,bo tu na forum to sami amatorzy,którzy jakieś tam pojęcie mają,ale nie są fachowcami,i co do wielkości kotłowni też się dowiedz czy nie będzie za mała,moja kotłownia ma 6,7mkw i jest naprawdę sporo miejsca,pozdr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czy dobrze myślę.

Zgodnie z załączonym rzutem z pracowni Mg Projekt wysokość na poddaszu wyniesie 180cm w miejscu linii skosów?

 

Zdjęcie może być słabo widoczne, podaję też linka :

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/niezapominajkazgarazem/#rzuty

 

Witam,

 

Dziwnie zostało to policzone, ponieważ według PN-70/B-02365 powierzchnie pomieszczeń ze skośnym sufitem liczy się tak:

 

- o wysokości powyżej 2,20 m liczy się w 100 proc.

- o wysokości od 1,40 m do 2,20 m liczy się w 50 proc.

- poniżej 1,40 m nie wlicza się do powierzchni mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim projekcie:

 

http://www.z500.pl/projekt/z251,Maly,energooszczedny,domek,szybki,i,tani,w,budowie.html

 

Co prawda na moją działeczkę musiałbym zrezygnować z okien na ścianie szczytowej (w pokoju i łazience). Bardzo prosty układ, brak ocieplonego poddasza, prosta konstrukcja dachu. Co jeszcze można by zmienic by było "taniej"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eskaa
chucksch,wg mnie za 200tys. dasz radę wybudować taki mały dom,na stronie masz przecież podane koszty i najlepiej poszukaj jeszcze budowlanca i jego popytaj,bo tu na forum to sami amatorzy,którzy jakieś tam pojęcie mają,ale nie są fachowcami,i co do wielkości kotłowni też się dowiedz czy nie będzie za mała,moja kotłownia ma 6,7mkw i jest naprawdę sporo miejsca,pozdr...

 

Na forum sami amatorzy? No to pojechałeś/ aś ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 32 m. powinno być z wysokością powyżej 180 cm. Ta przerywana linia to jest granica w której pod skosem robi się mniej niż 180 cm. Dziwne bo w projektach podaje się zawsze 190 cm i nie wiem dlaczego w tym jest inaczej.

 

Też mi to nie pasowało, ale na szczycie jest okno, więc te 32m2 to powyżej 1,8m. Ale tarasu nad garażem bym nie robił;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość D&L

Dzięki za pomoc :)

Też myślę, że te 32,23m2 to powierzchnia z wysokością ponad 180cm.

Dezet - mimo wszystko nie robiłbyś tarasu po adaptacji poddasza z powodu kosztów, które Ci wyszły, że taniej byłoby zrobić dach, czy z jakiegoś innego jeszcze powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...