Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Już znalazłam. Przyglądałam się szczegółowym pdf-om.

http://www.z500.pl/projekt/z212,Maly,dom,z,poddaszem,uzytkowym,tani,w,budowie,i,ekonomiczny,w,uzytkowaniu.html

 

Domek prosty, mały. Dobry typ do budowania za 200. Ściana kolankowa 107cm - nie jest źle. Ponieważ sypialnie i gabinet są powierzchniowo malutkie, raczej zrezygnowałabym z okien-drzwi na rzecz zwykłych okien. Zresztą na rzutach i tak dojście do tych drzwi jest zastawione biurkami albo łóżkiem. Niestety schody będą trochę niewygodne - bardzo ciężko jest po takim zabiegu wnieść coś na drugą kondygnację. Na rysunkach szczegółowych jest drugi komin w rogu kuchni, a na wizualkach nie widać, co tam dalej się z nim dzieje, jak wychodzi przez dach. Dla mnie za mała byłaby kuchnia, ma tylko 2,21 na 2,25 - trudno o rozsądnej wielkości powierzchnię roboczą. No ale tu dużo zależy od stylu życia. Minus wynikający z kompaktowości domu to wejście do dolnej łazieneczki z wiatrołapu. Tyle o samym projekcie. Może jeszcze dodam, że wygląd zewnętrzny fajny.

 

Co do wyceny firmy, to myślę, że systemem gospodarczym za 200 tysięcy byłoby zrobione dużo więcej niż oferowana przez nich deweloperka. Może nawet byłby dom gotowy do zamieszkania. A może i jakieś nowe meble by wpadły. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłam. Przyglądałam się szczegółowym pdf-om.

http://www.z500.pl/projekt/z212,Maly,dom,z,poddaszem,uzytkowym,tani,w,budowie,i,ekonomiczny,w,uzytkowaniu.html

 

Domek prosty, mały. Dobry typ do budowania za 200. Ściana kolankowa 107cm - nie jest źle. Ponieważ sypialnie i gabinet są powierzchniowo malutkie, raczej zrezygnowałabym z okien-drzwi na rzecz zwykłych okien. Zresztą na rzutach i tak dojście do tych drzwi jest zastawione biurkami albo łóżkiem. Niestety schody będą trochę niewygodne - bardzo ciężko jest po takim zabiegu wnieść coś na drugą kondygnację. Na rysunkach szczegółowych jest drugi komin w rogu kuchni, a na wizualkach nie widać, co tam dalej się z nim dzieje, jak wychodzi przez dach. Dla mnie za mała byłaby kuchnia, ma tylko 2,21 na 2,25 - trudno o rozsądnej wielkości powierzchnię roboczą. No ale tu dużo zależy od stylu życia. Minus wynikający z kompaktowości domu to wejście do dolnej łazieneczki z wiatrołapu. Tyle o samym projekcie. Może jeszcze dodam, że wygląd zewnętrzny fajny.

 

Co do wyceny firmy, to myślę, że systemem gospodarczym za 200 tysięcy byłoby zrobione dużo więcej niż oferowana przez nich deweloperka. Może nawet byłby dom gotowy do zamieszkania. A może i jakieś nowe meble by wpadły. :)

 

zgadzam sie z kolega:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę tak na bieżąco nowości. Sama brałam pod uwagę np. z12 z poddaszem, pm18 z Bauherra, ale zawsze coś nie pasowało. W z12 trzeba by dodać okna w szczytach w zamian za to zmniejszyć liczbę połaciówek, w pm18 są aż 3 kominy. Na pewno niedrogi byłby z14 albo Pączek z Archetonu. Alternatywa to parterówka z 3 sypialniami - też byłoby kilku kandydatów do taniego budowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej27 dlaczego chcesz budować taki dom jak z212 ?

przeciez tam pokoje mają po 7-8m,to mniej niż u mnie w bloku,a mam serdecznie dosyć tej ciasnoty i wybierając projekt zwracałam szczególną uwagę na wielkość pokoji na poddaszu,prosty dom o pow.120-130m z dwuspadowym dachem wyjdzie taniej niż tzw.dworek 100-110m,teraz gdy dom już stoi stwierdzam,że jest akurat dla mojej czteroosobowej rodziny i bardzo się cieszę,że nie wybrałam mniejszego,chociaż mój dom należy do kategorii domów małych bo liczy 130m ale jest w nim wszystko na czym mi zależało,pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej27 dlaczego chcesz budować taki dom jak z212 ?

przeciez tam pokoje mają po 7-8m,to mniej niż u mnie w bloku,a mam serdecznie dosyć tej ciasnoty i wybierając projekt zwracałam szczególną uwagę na wielkość pokoji na poddaszu,prosty dom o pow.120-130m z dwuspadowym dachem wyjdzie taniej niż tzw.dworek 100-110m,teraz gdy dom już stoi stwierdzam,że jest akurat dla mojej czteroosobowej rodziny i bardzo się cieszę,że nie wybrałam mniejszego,chociaż mój dom należy do kategorii domów małych bo liczy 130m ale jest w nim wszystko na czym mi zależało,pozdr...

 

a jaki projekt i ile cie on wyszedł??????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej27 dlaczego chcesz budować taki dom jak z212 ?

przeciez tam pokoje mają po 7-8m,to mniej niż u mnie w bloku,a mam serdecznie dosyć tej ciasnoty i wybierając projekt zwracałam szczególną uwagę na wielkość pokoji na poddaszu,prosty dom o pow.120-130m z dwuspadowym dachem wyjdzie taniej niż tzw.dworek 100-110m,teraz gdy dom już stoi stwierdzam,że jest akurat dla mojej czteroosobowej rodziny i bardzo się cieszę,że nie wybrałam mniejszego,chociaż mój dom należy do kategorii domów małych bo liczy 130m ale jest w nim wszystko na czym mi zależało,pozdr...

dom jest prosty i tani temu go wybrałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam działkę z wejściem od południa nie było latwo znalezć odpowiedni projekt,mi zależało żeby taras był z boku domu,dodatkowy pokój na dole,kotłownia powyżej 5 mkw,jak najmniej ( a najlepiej wcale ) okien od północy ,spiżarka,schody nie w salonie a nawet taki szczegół jak to,żeby kominek nie był obok telewizora,no i oczywiście przestronne pokoje na poddaszu,to wszystko znalazłam w projekcie biura archon dom w mandarynkach,teraz kiedy dom już stoi myślę sobie czasem,że salon mógłby być troszkę większy,ale jestem w trakcie wykańczania i na pewno nie zagracę go (oglądałam mój dom już zamieszkany i nie podobało mi się,ze właściciele nastawiali tyle mebli do salonu,ale ogólnie dom jest bardzo przytulny)wydalam do chwili obecnej ok.200tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad budową domu dom o powierzchni 110mkw znalazłem firme która wybuduje mi ten dom za 200tys za stan deweloperski mam pytanie co zostanie do zrobienia do stanu pod klucz??????????????????????????

myśle o projekcie z212 z firmy z500 co myślisz o tym projekcie????????????????

 

Na stronie projektu Z212 masz podane różne warianty kosztów budowy:- od 110 do ok 157tys.

Skąd wziąłeś pow. 110m2, skoro ten dom ma mniej (76,2)?

A co do wykończenia, to jeszcze sporo będzie do roboty, najlepiej uzgodnić z firmą co będzie w tej kwocie. Mnie się wydaje drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki projekt i ile cie on wyszedł??????????????????????

 

Kurcze, zadajesz pytania jak dziecko. Określ swoje potrzeby- ilość osób mających mieszkać, ilość pokoi, czy wolisz z poddaszem użytkowym, czy parterówkę, czy (w przyszłości) chcesz garaż. Ważna jest też kwota przeznaczona na budowę. Nie przystępuje się do budowy: "bo znalazłem prosty, tani domek".

Z postów wnioskuję, że masz mizerne pojęcie o budowaniu, więc na pewno ekipy- musisz to wszystko dokładnie przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zadajesz pytania jak dziecko. Określ swoje potrzeby- ilość osób mających mieszkać, ilość pokoi, czy wolisz z poddaszem użytkowym, czy parterówkę, czy (w przyszłości) chcesz garaż. Ważna jest też kwota przeznaczona na budowę. Nie przystępuje się do budowy: "bo znalazłem prosty, tani domek".

Z postów wnioskuję, że masz mizerne pojęcie o budowaniu, więc na pewno ekipy- musisz to wszystko dokładnie przemyśleć.

 

zgadzam się w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My planujemy rozpoczac budowe malego, niedrogiego zarazem ladnego domu juz nastepnego roku i wybralismy projekt 'Ania' http://pprojekt.pl/projekt1121-ania.html

Kontaktowalismy sie z ludzmi, ktorzy juz wybudowali ten dom jak rowniez z tymi, ktorzy sa na etapie budowy i opierajc sie na ich kosztorysach powinnismy spokojnie wybudowac go za 200-250k.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...