Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A co powiecie na ten projekt ,oczywiście bez użytkowego poddasza i likwidacja tych pięknych daszków nad tarasem i nad wejściem,likwidacja komina w łazience i uproszczenia jeszcze kilku rzeczy http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/groszek/183

 

tu jest wiele blogów budowlanych, podaję pierwsze trzy "groszkowe" - jest tego więcej, można poczytać również o kosztach

http://www.groszek.mojabudowa.pl/

http://www.groszekwojtar.mojabudowa.pl/

http://www.groszeknosek.mojabudowa.pl/

.

Edytowane przez ojojoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A co powiecie na ten projekt ,oczywiście bez użytkowego poddasza i likwidacja tych pięknych daszków nad tarasem i nad wejściem,likwidacja komina w łazience i uproszczenia jeszcze kilku rzeczy http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/groszek/183[/quote

 

Dołączę się do opinii- także moim zdaniem nie zmieści się budowa w 200tys. Trzeba liczyć ok.<250tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.projektdlaciebie.pl/domy/109/Bajkowy/rzuty

a ten ??

ale planuje bez garazu/wiaty, bez okien w dachu - solbet 24 plus 20 styropianu, 20cm w podlodze, wszedzie podlogwke, z jakeis 20cm welny w dach, dach blachodachwka, strop smart, schody jakies tez juz gotowe ..

 

Dom prosty i przy Twoich założeniach, kwota 200 jest realna.

Dom Z41- trzeba najpierw sprawdzić WZ ze względu na skos dachu 25*- przeważnie gminy chcą od 30*. Dom przestronny, ale ze sporym dachem.

Zdecydowanie Bajkowy bardziej nadaje się do taniego budowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyton79 buduję Ninę 2 w wersji C w tej chwili mam SSZ wydane 126tys. na wykończenie oczywiście bez szaleństw planuję wydać 80 max 90tys. Oprócz tynków i posadzek resztę będę robił sam .Też założyłem że nie mogę wydać więcej niż 200tys i tego się trzymam .Ogólnie domek bardzo fajny i prosty w budowie jak będziesz trzymał się założeń i sporo robił sam to myślę że spokojnie można go postawić za taką sumę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyton79 buduję Ninę 2 w wersji C w tej chwili mam SSZ wydane 126tys. na wykończenie oczywiście bez szaleństw planuję wydać 80 max 90tys. Oprócz tynków i posadzek resztę będę robił sam .Też założyłem że nie mogę wydać więcej niż 200tys i tego się trzymam .Ogólnie domek bardzo fajny i prosty w budowie jak będziesz trzymał się założeń i sporo robił sam to myślę że spokojnie można go postawić za taką sumę.

To super tylko ja buduję wersję D dach po całości i zamiast garazu będzie pokoik .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyton79 buduję Ninę 2 w wersji C w tej chwili mam SSZ wydane 126tys. na wykończenie oczywiście bez szaleństw planuję wydać 80 max 90tys. Oprócz tynków i posadzek resztę będę robił sam .Też założyłem że nie mogę wydać więcej niż 200tys i tego się trzymam .Ogólnie domek bardzo fajny i prosty w budowie jak będziesz trzymał się założeń i sporo robił sam to myślę że spokojnie można go postawić za taką sumę.

 

generalnie mało realne założenie - wykończeniówka to co najmniej 2x lub nawet 3x SSO, nawet jeżeli tu jest SSZ, to i tak liczyłbym to x2. Kolega niedawno wykańczał dom 120 m2 od stanu deweloperskiego, czyli miał instalacje, tynki, podłogi i wydał 180 tys. bez większych szaleństw, bo przecież jeszcze są roboty zewnętrzne, kostka, ogrodzenie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego że wydał 180tys można wydać i dwa razy tyle ja mam 90tys i tyle musi mi wystarczyć .Oczywiście nie wliczam w to ogrodzenia które akurat mam już zrobione a bez kostki na podjeżdzie chyba da się jakiś czas żyć.Zdaję obie sprawę z tego że wykończenie będzie skromniejsze że nie będzie kuchni za 20tys czy płytek po 150zł za metr .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eskaa
I co z tego że wydał 180tys można wydać i dwa razy tyle ja mam 90tys i tyle musi mi wystarczyć .Oczywiście nie wliczam w to ogrodzenia które akurat mam już zrobione a bez kostki na podjeżdzie chyba da się jakiś czas żyć.Zdaję obie sprawę z tego że wykończenie będzie skromniejsze że nie będzie kuchni za 20tys czy płytek po 150zł za metr .

 

Dokładnie to samo chciałam napisać.

Teksty w stylu : " kolega wydał, sąsiad powiedział " są mało wiarygodne.

Ja wydałam 100 tyś - dom 110 m od ssz do "pod klucz" włącznie z meblami kuchennymi , meblami do salonu i pokoju dziecięcego.

Gdybym miała do dyspozycji 180 tyś , wydałabym tyle bez większego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo chciałam napisać.

Teksty w stylu : " kolega wydał, sąsiad powiedział " są mało wiarygodne.

Ja wydałam 100 tyś - dom 110 m od ssz do "pod klucz" włącznie z meblami kuchennymi , meblami do salonu i pokoju dziecięcego.

Gdybym miała do dyspozycji 180 tyś , wydałabym tyle bez większego problemu.

 

100tys ''pod klucz''?????????????????????????/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eskaa
100tys ''pod klucz''?????????????????????????/

 

Tak, pod klucz :)

Ale nie było u nas żadnej ekipy wszystko zrobiliśmy sami, czyli 100 tys to własciwie koszt materiałów i mebli.

Dałoby się taniej gdybyśmy bardziej oszczędzali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pod klucz :)

Ale nie było u nas żadnej ekipy wszystko zrobiliśmy sami, czyli 100 tys to własciwie koszt materiałów i mebli.

Dałoby się taniej gdybyśmy bardziej oszczędzali :)

 

a czy można wiedzieć jaki metraż takiego domu(jaki to byl projekt) i czy faktycznie od podstaw sami go wybudowaliscie???

my planujemy rowniez sami sie budowac ale nie wiemy czy to nie jest zbyt duze ryzyko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...