Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ogolnie jest tak, ze czesto mozna wybrac nieco drozsza, ale szybsza i latwiejsza w wykonaniu technologie, doplacamy niewielki procent a robimy to sami w dosc krotkim czasie. Przyklad: fundamenty tradycyjne w 2,3 osoby to dobre 2,3 tygodnie ciaglej pracy, wystarczy zrobic plyte z prefabrykowanym zbrojeniem i przy pomocy koparki zajmie to max 3-4 dni w cenie nizszej/wyzszej/tej samej (to roznie wychodzi). Mozna porpsic rodzine, bliskich znajomych, kiedys tak wszystko robiono, dzisiaj mamy mniej czasu, ale tez sie da. Potem ta pomoc sie gdzies indziej moze przydac.

Pozdrawiam

Trochę przesadziłeś z tymi fundamentami w 2-3tygodnie. U mnie w ciągu ok.3 tygodni postawiono mury i zalano wieniec.

Do tego przeszkadzały nam niezłe ulewy. Płyta fundamentowa niby jest prostsza w budowie i też o niej myślałem, ale miejscowi budowlańcy nie mieli bladego pojęcia o tej technologii, więc nie ryzykowałem. Na pewno też nie zdecydowałbym się na produkcję betonu i wylewanie z betoniarki- szkoda zdrowia na te dziesiątki ton materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziłeś z tymi fundamentami w 2-3tygodnie. U mnie w ciągu ok.3 tygodni postawiono mury i zalano wieniec.

Do tego przeszkadzały nam niezłe ulewy. Płyta fundamentowa niby jest prostsza w budowie i też o niej myślałem, ale miejscowi budowlańcy nie mieli bladego pojęcia o tej technologii, więc nie ryzykowałem. Na pewno też nie zdecydowałbym się na produkcję betonu i wylewanie z betoniarki- szkoda zdrowia na te dziesiątki ton materiału.

 

Ja bralem pod uwage robie wlasnym sumptem w wolnym czasie, wiem, ze ekipa zrobi to szybciej (chociaz wystarczy jak u siasiada 3-4 dni deszczu non-stop i jednego tygodnia nie zrobia nic. Piszesz o plycie jakby to byla jakas kosmiczna technologia, jesli ktos nie umie czytac rysunkow to jesli go plyta przeraza to jak on sie ma za dach zabierac czy schody zabiegowe ??

 

No chyba, ze to strach przed nieznanym :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bralem pod uwage robie wlasnym sumptem w wolnym czasie, wiem, ze ekipa zrobi to szybciej (chociaz wystarczy jak u siasiada 3-4 dni deszczu non-stop i jednego tygodnia nie zrobia nic. Piszesz o plycie jakby to byla jakas kosmiczna technologia, jesli ktos nie umie czytac rysunkow to jesli go plyta przeraza to jak on sie ma za dach zabierac czy schody zabiegowe ??

 

No chyba, ze to strach przed nieznanym :)

Pozdrawiam

 

Teraz jestem mądrzejszy, ale jak szukałem o płycie informacji, to jedynie na jakichś zagranicznych stronach, a u nas był tylko "legalet"- zresztą moje maile do nich zostały bez odpowiedzi. Mocno zresztą się przy tej technologii nie upierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że można . Budowa to kompromis między tym co nam się podoba (lub jest wysokiej jakości) a tym na co nas stać. Tylko czy za "jeszcze taniej" będzie nam się podobać ? Nie wiem. Ale wiem, że prowizorka trzyma się najdłużej.

Dlatego wolę wykończyć w tym co mi się podoba ( a mieszkać nawet w domu nie do końca wykończonym) niż mieć coś na co nie mogę patrzeć i się męczyć.

 

Z drugiej strony najskuteczniej można oszczędzić na pracy zleconych ekip. Jeśli ktoś ma czas (tudzież dar od Boga) i opłaca mu się wziąć urlop (bo koszt fachowca przekracza zarobki w tym czasie) i zrobić coś własnymi rękami to oszczędzi. Więc jeśli ktoś się jednak decyduje na wariant oszczędnościowy to jedynym rozwiązaniem jest robić samemu - i tu szukałabym oszczędności.

 

Najskuteczniejszy jest wybór technologi budowy :rolleyes: ale trzeba je znać.(spokojnie 50% oszczędności) No i wielkość budowanego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najskuteczniejszy jest wybór technologi budowy :rolleyes: ale trzeba je znać.(spokojnie 50% oszczędności) No i wielkość budowanego domu.

Według mnie wielkość budowanego domu ma największe znaczenie - nie sztuką jest postawić mury willi, a następnie przez wiele lat mieszkać na placu budowy. Ja jestem zdania, że lepiej postawić na mniejszy metraż i wykończyć w miarę szybko i "ładnie mieszkać".

PS. życzę wszystkim wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Co prawda założyłem wątek tutaj mówiący o tym że kupuję mieszkanie, ale że po sąsiedzku jest też ten temat to zainteresowałem się i im bardziej wgłębiam się w temat taniego domku tym bardziej świta mi w głowie myśl, że jest to możliwe.

Dlaczego? ano właśnie.

1. Ktoś na tym forum podał stronę najlepszeprojekty.pl. Na tej stronie jest pełno projektów domków od60 do 80m2 (taki mi by wystarczył) gdzie cena postawienia jest w okolicy 60-70tys. złotych (stan surowy? co to, to samo co w bloku developerski?).

2. W mojej okolicy patrząc na ogłoszenia gruntów, mogę okazyjnie kupić działki w cenie 50-70 tysięcy.

Sumarycznie mogę się zmieścić w 120.000pln.

Do 200.000 pozostało 80.000pln, pytanie czy idzie wykończyć dom do zamieszkania w tej kwocie? - tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jest SSO- stan surowy otwarty i SSZ- stan surowy zamknięty i od tego ostatniego można myśleć o wnętrzu. Stan deweloperski to w mieszkaniu wszystkie instalacje bez wykończeń glazurą, terakotą, panelami, itp.

 

WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM BUDUJĄCYM, ZACZYNAJĄCYM I MARZĄCYM O WŁASNYM DOMKU!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Co prawda założyłem wątek tutaj mówiący o tym że kupuję mieszkanie, ale że po sąsiedzku jest też ten temat to zainteresowałem się i im bardziej wgłębiam się w temat taniego domku tym bardziej świta mi w głowie myśl, że jest to możliwe.

Dlaczego? ano właśnie.

1. Ktoś na tym forum podał stronę najlepszeprojekty.pl. Na tej stronie jest pełno projektów domków od60 do 80m2 (taki mi by wystarczył) gdzie cena postawienia jest w okolicy 60-70tys. złotych (stan surowy? co to, to samo co w bloku developerski?).

SSO to jakaś 1/3 kosztów budowy jeśli nie budujesz własnymi rękami. 60 mkw (pow. całkowitej ? wątpię - sprawdź jaka jest całkowita) to ok. 120 - 180 k.

2. W mojej okolicy patrząc na ogłoszenia gruntów, mogę okazyjnie kupić działki w cenie 50-70 tysięcy.

Sumarycznie mogę się zmieścić w 120.000pln.

Do 200.000 pozostało 80.000pln, pytanie czy idzie wykończyć dom do zamieszkania w tej kwocie? - tego nie wiem.

A te działki to uzbrojone ? Masz wszystkie media ? Bo jak nie - dolicz kilka/naście tysięcy dodatkowe.

Zależ jak wykończysz. Licz między 1000 a ..... 2000 za metr, chyba, że przyszalejesz z płytkami po 500 pln/szt. tu nie ma górnej granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyż racja ale nie jest to regułą i nie ma największego znaczenia ;)

Mój sąsiad ma mniejszy domek a koszt budowy ma zdecydowanie większy ;)

an-bud prawdę pisał,to podstawa :)

 

Porównując Twoją płytę do mojej płytki :yes: na wieikości mam prawie 250 tyś w kieszeni. odchudzając o szkody, odchudzając o to że pod szkieletora-daje następne parę tyśiaków, Wymiana większości styro na granulat poliuretanowy (koszt transportu) daje następnych parę tyś, jeszcze parę robocizna i mogę zamknąć się prawie w 10tyś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jest SSO- stan surowy otwarty i SSZ- stan surowy zamknięty i od tego ostatniego można myśleć o wnętrzu. Stan deweloperski to w mieszkaniu wszystkie instalacje bez wykończeń glazurą, terakotą, panelami, itp.

 

WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM BUDUJĄCYM, ZACZYNAJĄCYM I MARZĄCYM O WŁASNYM DOMKU!!

 

Witam.

Projekty domków szkieletowych z przywołanej wcześniej strony oraz ich cena dotyczą Stanu Surowego Zamkniętego.

Co do działek sa zarówno uzbrojone jak i nie cena oscyluje w granicach od 35.000 pln (nie uzbrojona), a uzbrojone od 45-50.000pln. Mówię o działce tak 800-900m2, bo taka powinna wystarczyć do domku 60-80m2.

I co nadal nie da się zamknąć w kwocie 200.000pln?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Projekty domków szkieletowych z przywołanej wcześniej strony oraz ich cena dotyczą Stanu Surowego Zamkniętego.

Co do działek sa zarówno uzbrojone jak i nie cena oscyluje w granicach od 35.000 pln (nie uzbrojona), a uzbrojone od 45-50.000pln. Mówię o działce tak 800-900m2, bo taka powinna wystarczyć do domku 60-80m2.

I co nadal nie da się zamknąć w kwocie 200.000pln?

Jak poznasz zasady i zależności całości budowy.... to bez problemu :yes:

ps. otworzyłem kiedyś taki temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Projekty domków szkieletowych z przywołanej wcześniej strony oraz ich cena dotyczą Stanu Surowego Zamkniętego.

Co do działek sa zarówno uzbrojone jak i nie cena oscyluje w granicach od 35.000 pln (nie uzbrojona), a uzbrojone od 45-50.000pln. Mówię o działce tak 800-900m2, bo taka powinna wystarczyć do domku 60-80m2.

I co nadal nie da się zamknąć w kwocie 200.000pln?

 

Ceny działek dość przystępne. SSZ na poziomie 60-70tys za 60-80m2 w kanadyjczyku i tradycyjnym wg mnie wyjdzie podobnie. W szkielecie mniej zapłacisz za montaż a więcej za materiały, w tradycyjnym odwrotnie. Co do technologi szkieletowej- za -czas budowy, -przeciw- koszt. W przykładowym domu, który obejrzałem- polańczyk : ściany zewnętrzne to bele drewniane +wełna mineralna+ deski- czy to taniej niż np. suporeks? Jak się dowiadywałem i z kosztów mojej więźby dachowej (wiązary) koszt m2 wychodzi ok. 70zł/m2, a do tego dojdzie jeszcze wełna i okładziny zewn i wewn. Ci co mają domki szkieletowe chwalą jego klimat, mz to odczucie subiektywne, niemożliwe bez porównywania 2 jednakowych domów zbudowanych w różnych technologiach. Warto by było porównać koszt materiałów tradycyjnych i ściany szkieletowej na gotowo. Ponadto dochodzi u nas jeszcze "tradycja" budowania murowanych domów.

Ścianki działowe można zrobić szkieletowe, ale to więcej roboty- ścianka z suporeksu+ tynki gipsowe - szybko i solidnie, a nikt raczej nie zamierza przestawiać potem ścian działowych.

Przy Twoim założeniu(ok.60m2) i dużym wkładzie własnej pracy zmieścisz się w 200tys. Warunek- sztywne trzymanie się kosztorysu.

Pochodziłbym jeszcze i popytał u dostawców o koszt przyłączy- może się okazać , że taniej wyjdzie kupić działkę nieuzbrojoną, bo przyłącza będą tańsze niż 10tys. - u mnie razem:gaz, woda, kanalizacja, prąd wyszło ok.6tys z materiałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Co prawda założyłem wątek tutaj mówiący o tym że kupuję mieszkanie, ale że po sąsiedzku jest też ten temat to zainteresowałem się i im bardziej wgłębiam się w temat taniego domku tym bardziej świta mi w głowie myśl, że jest to możliwe.

Dlaczego? ano właśnie.

1. Ktoś na tym forum podał stronę najlepszeprojekty.pl. Na tej stronie jest pełno projektów domków od60 do 80m2 (taki mi by wystarczył) gdzie cena postawienia jest w okolicy 60-70tys. złotych (stan surowy? co to, to samo co w bloku developerski?).

2. W mojej okolicy patrząc na ogłoszenia gruntów, mogę okazyjnie kupić działki w cenie 50-70 tysięcy.

Sumarycznie mogę się zmieścić w 120.000pln.

Do 200.000 pozostało 80.000pln, pytanie czy idzie wykończyć dom do zamieszkania w tej kwocie? - tego nie wiem.

 

hej wiesz może na ile starczy worek 25kg gładzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wiesz może na ile starczy worek 25kg gładzi?

 

"Wydajność gładzi CEKOL C-45 wynosi około 1,5 kg na metr kw. przy grubości warstwy 1 mm. Standardowo nakłada się około 3 - 4 mm warstwę, zależy jak bardzo nierówne jest podłoże. Przy warstwie grubości 3 mm na powierzchni 54 metrów kw. potrzebować będziemy około 243 kg gładzi."

 

Jak myślicie- tyle wyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...