Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj DEZET.

Jak już pisałem laik ze mnie, dopiero czytam i się dokształcam. Postawiłem na ytong choćby dlatego że jak pokazuje przykład Zielonego Ogrodu można zrobić1W. Ale pzecież to nie przesądzone. Co do mojego kosztorysu to jest on bardzo pobieżnie sporządzony dlatego też byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki gdzie jest przeszacowany, gdzie niedoszacowany a gdzie jest coś wogóle pominięte-to mi pomoże bardziej się rozeznać.

Na stronie projektu szacunkowy koszt wyliczony jest na 80 tys z górką, mnie jak widać wyszło 120, mam nadzieję że zawyżyłem.

Projkt jak juz pisałem będzie ten mniejszy, ewentualnie powiększony do tych 63m. Wizualnie mi się podoba a rozkład pomieszczeń według mich upodobań idealny.

 

a centralne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kwitko.

U Ciebie koszty większe bo i dom sporo większy, poddasze użytkowe, strop, komin - u mnie to wszystko odpada. Na dach też pójdzie blacha nie dachówka. Więc myślę że sporo da się obciąć tą kwotę.

Andrzeju, planuję tylko elektryczną podłogówkę, w tak małym domku wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kwitko.

U Ciebie koszty większe bo i dom sporo większy, poddasze użytkowe, strop, komin - u mnie to wszystko odpada. Na dach też pójdzie blacha nie dachówka. Więc myślę że sporo da się obciąć tą kwotę.

Andrzeju, planuję tylko elektryczną podłogówkę, w tak małym domku wystarczy.

 

myślisz te 120tys starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do działki to też radziłbym bliżej miasta. Po pierwsze z powodów, o których pisał firewall a po drugie ze względu na fakt, że w razie czego w atrakcyjnej lokalizacji będzie ci łatwiej sprzedać taki domek. Wiem z własnego doświadczenia że zła lokalizacja może przyćmić nawet największe zalety nieruchomości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,wiem, wszystko się zgadza tylko ja zawsze marzyłem o domku na wsi, najlepiej pod lasem gdzie cisza i spokój. Zresztą mieszkałem w takim przez pewien czas i znam wszelkie wady i zalety. A te 25 km to też nie jest jakiś kosmos. Niesttety, żona ma inne zdanie, zresztą bardziej racjonalne, przyznaje. Cóż, życie to sztuka kompromisów i nie można mieć wszystkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja wam zazdroszczę tego etapu - planowania, wybierania, dyskutowania. mnie to troche omineło, bo na forum wpadłam juz po budowie. teraz jest więcej fajnych projektów.

u mnie wszystko sie dokonało, domu raczej nie zmienię, bo nie wyobrazam sobie innej lokalizacji - czuje sie jak okręt w porcie docelowym. wcześniej zmieniałam miejsce zamieszkania 4 razy.

chyba że wybuduje drugi dom obok....

podsumowanie dzień przed sylwestrem.....

....co zrobiłabym inaczej - chyba szukałabym jeszcze prostszego projektu domu - po co te załamania scian, niepotrzebne; niepotrzebnie mam taki duzy salon, mógłby byc mniejszy; mniejszy kominek - ta moja landara troche przesadzona. lepiej przypilnowałabym ekipy wstawiającej okna. nie kupiłabym drogich drewnianych drzwi zewnętrznych - szkoda kasy, i tak psy zniszczyły. elewację zewnętrzna wykończyłabym jednak klinkierem albo porządnym drewnem egzotycznym, jak w projekcie, a nie byle jakim drewnem - wygląda to teraz trochę jak prowizorka - ale to da sie naprawić w lepszych czasach.

co ze ścianą 1W? - nie wiem jak zachowują sie domy ze styropianem, ale muszę ciągle okna otwierac, bo jak chce wieczorem mieć ogień na kominku to robi mi sie 27 st. w domu i nie wiem po co ten styropian, chyba żeby częściej okna otwierać. ale to dlatego, że dom jest mały.

 

w Nowym Roku zyczę wszystkim małych, miłych, tanich ciepłych domków z ogródkiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę: rzućcie okiem na te moje wyliczenia i poprawcie mnie co ewentualnie i w którą stronę powinienem skorygować a co pominąłem. Jak do tej pory jedynie an-bud się do tego w jakiś sposób odniósł choć też ogólnikowo.

Ja niestety jestem jeszcze na tym etapie gdzie nie jestem w stanie wyliczyć z projektu choćby ile będzie m2 ścian że o dachu nie wspomnę. Wiele pojęć to dla mnie jeszcze czarna magia. Jak czytam Wasze dzienniki to chylę czoła, choćby za opanowanie tego fachowego nazewnictwa.

Przypomnę: projekt z11 z pracowni z500, 50,7m2, pow. zabudowy 65m2, pow. dachu 98,6m2, tutaj jeszcze raz link:

 

http://www.z500.pl/projekt/z11,Przytulny-dom-parterowy-z-dachem-dwuspadowym-Tani-w-budowie-i-uzytkowaniu.html

 

Moje wyliczenia znajdziecie na poprzedniej stronie.

Ja tak czytam te Wasze dzienniki i raz mi się uśmiech na usta sam ciśnie bo widzę że można tanio, innym razem szczena opada że takie koszty potrafią wyjść. Ale nie znalazłem nikogo kto by taki mały domek budował więc i o porównanie trudno.

Z góry dzięki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały dziennik Kwitko :) Zresztą, wmnich i MusiSieUdać też, jestem na etapie dziennika NetBeta ;) Tak więc nie próżnuję.

Z tym że Kwitko budowała z poddaszem użytkowym, dach kryty dachówką, z kominami i jednak większy metraż nawet po samej podłodze. Więc i porównywać za bardzo nie ma co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum to możesz jedynie wywnioskować, że m2 domu z reguły kosztuje od 2000 zł w górę. Twój dom więc będzie kosztował minimum 100 tysięcy. Ile ponad te sto - zależy od twoich umiejetności logistycznych, negocjacyjnych, organizacyjnych i od szczęścia. Weź listy materiałów z wykazu, który dołączają do projektu, rozwieź je po odpowiednich hurtowniach i poproś o oferty. Ceną są baaardzo rózne. Poproś o wycenę kilku majstrów - robią to raczej bez problemów. Zawieź liste okien i drzwi do firm sprzedajacych je razem z montażem - zazwyczaj wysyłają wycenę na maila na drugi dzień. Porównaj. To jedyny sposób. W ciągu około tygodnia zbierzesz informacje. na forum wyceny i opinie są bardzo subiektywne. Ktos musi mieć kable devi, mi wystarczają no name - róznica 4 tys. zł zalana w betonie.

Nikt tej roboty za ciebie nie zrobi. Takie wyceny są w miarę wiarygodne, u mnie praktycznie sprawdziły sie z dokładnościa do kilku procent. Nie patrz na ceny w internecie - na żywo handluje sie o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie liczenie co ile będzie kosztować wcale nie jest proste. Ja siedziałam z projektem i liczyłam ilość potrzebnej cegły czy bloczków fundamentowych, wyliczałam koszt stropu, sprawdzałam ceny pokryć dachowych i próbowałam wyliczyć ile wyjdzie na mój dach. Przed budową spędziłam na tym ładnych parę dni albo i tygodni, a i tak nic mi się nie udało wyliczyć dokładnie :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie projektu znalazłem tylko taki oto kosztorys:

http://www.z500.pl/pliki/11/kosztorysy/z11_szacunkowy.pdf

Według tego kosztorysu wychodzi 89tys brutto za tzw. stan deweloperski (tak to rozumiem). Wiem że jeśli byłby wiarygodny to odejdzie jeszcze na pewno koszt komina, odejdzie strop nad parterem (nie wiem wogóle czemu jest tam uwzględniony, przecież konieczny nie jest), okna i drzwi też można co nieco urwać, instalacja CO i gazowa też odpada - wiem, zamiast Co muszę policzyć podłogówkę.

Wiem że dokładnie się wyliczyć nie da, wiem też że nikt za mnie tego nie zrobi. Nie wiem niestety w jaki sposób policzyć np. m2 ścian, ścianek działowych itp. itd - to jeszcze dla mnie czarna magia. Z resztą już bym sobie dał jakoś radę ;)

Tutaj jest jeszcze szczegółowy rysunek:

http://www.z500.pl/pliki/11/rysunki/z11_rys_szczeg.pdf

jak z tego te wartości wyliczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz projekt to masz szansę na szczegółowe zestawienie materiałów. Ja w każdym razie dostałam. Było ile mam kupić cegły, ile cementu i stali itd. Oczywiście odejmiez sobie koszt stropu, kominów a dodasz, co chcesz. Jeżeli zmieniasz materiał na ściany, to go sobie policz sam - wymiary bloczka masz w necie u jakiegoś producenta a stawia się jeden na drugim, więc możesz sobie policzyć, ile tych bloczków na m2 i dalej sama matematyka. Jak na klej, to nawet spoin nie licz :)

 

Moje zestawienie i moje wyliczenia do etapu SSZ były bardzo prawidłowe. Rozjechało mi się na etapie uzbrojenia - nie byłam w stanie wyliczyć materiałów na wodę, kanalizę i prąd. A potem nastała wykończeniówka i wszystko szklak trafił :rolleyes:

 

Strop ci dali, bo zwykle się go jednak robi. Jakiś. Jeżeli nie strop, to musisz przemyśleć sprawę dachu, żeby ci się domek nie rozjechał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum to możesz jedynie wywnioskować, że m2 domu z reguły kosztuje od 2000 zł w górę. Twój dom więc będzie kosztował minimum 100 tysięcy. Ile ponad te sto - zależy od twoich umiejetności logistycznych, negocjacyjnych, organizacyjnych i od szczęścia. Weź listy materiałów z wykazu, który dołączają do projektu, rozwieź je po odpowiednich hurtowniach i poproś o oferty. Ceną są baaardzo rózne. Poproś o wycenę kilku majstrów - robią to raczej bez problemów. Zawieź liste okien i drzwi do firm sprzedajacych je razem z montażem - zazwyczaj wysyłają wycenę na maila na drugi dzień. Porównaj. To jedyny sposób. W ciągu około tygodnia zbierzesz informacje. na forum wyceny i opinie są bardzo subiektywne. Ktos musi mieć kable devi, mi wystarczają no name - róznica 4 tys. zł zalana w betonie.

Nikt tej roboty za ciebie nie zrobi. Takie wyceny są w miarę wiarygodne, u mnie praktycznie sprawdziły sie z dokładnościa do kilku procent. Nie patrz na ceny w internecie - na żywo handluje sie o wiele lepiej.

 

Dość szybkie i poprawne wyliczenie budując TRADYCYJNIE ....aleee .... można inaczej

 

fundament wyjdzie zbliżony ale jak wymienisz styro na grnulat poliuretanowy (darmo) ;) to przy płycie tej wielkości wyjdzie między 10tyś a 15tyś zależy ile własnej roboty (jak zero to bliżej 15)

 

ściany jak tradycyjne-oszczędnie około 100zł/m2 (można więcej) alee można inaczej nawet za 50% kosztów ocieplone prawie darmo lepiej od domu pasywnego tak http://forum.muratordom.pl/showthread.php?179981-Ekstremalnie-tani-ciepły-dom

 

stropodach Możesz pominąć strop (duża oszczędność) ocieplenie j/w ściany prawie darmo szybko i przyjemnie :) dzięki takiej (zapomnianej) konstrukcji masz też duże oszczędności około 2tyś materiał na szkielet stropodachu + pokrycie ? cena zależy od wyboru wykończenia.

 

Wykończenie szkieletora tak ocieplonego to prawie przyjemność- płyty GK , ogrzewanie mogą być kable- mińimalne zapotrzebowanie na ciepło około 1tyś styknie. Wentylacja obowiązkowo reku- materiał w porywach 2tyś.

Resztę wykończenia można też inaczej, ja mam "płytkowstręt" ;)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...