Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

"ale jak wymienisz styro na grnulat poliuretanowy (darmo) "

 

darmo - coś przegapiłem ? :)

 

Nawet Ty to przegapiłeś (podstawa mojego założenia) :rolleyes: prawie darmo = koszt transportu i jest tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?179981-Ekstremalnie-tani-ciepły-dom&p=4742787&viewfull=1#post4742787

 

tylko troszkę pogrzebać :)

 

ps. ile kosztuje odpowiednio 0,5m styro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość szybkie i poprawne wyliczenie budując TRADYCYJNIE ....aleee .... można inaczej

 

fundament wyjdzie zbliżony ale jak wymienisz styro na grnulat poliuretanowy (darmo) ;) to przy płycie tej wielkości wyjdzie między 10tyś a 15tyś zależy ile własnej roboty (jak zero to bliżej 15)

 

ściany jak tradycyjne-oszczędnie około 100zł/m2 (można więcej) alee można inaczej nawet za 50% kosztów ocieplone prawie darmo lepiej od domu pasywnego tak http://forum.muratordom.pl/showthread.php?179981-Ekstremalnie-tani-ciepły-dom

 

stropodach Możesz pominąć strop (duża oszczędność) ocieplenie j/w ściany prawie darmo szybko i przyjemnie :) dzięki takiej (zapomnianej) konstrukcji masz też duże oszczędności około 2tyś materiał na szkielet stropodachu + pokrycie ? cena zależy od wyboru wykończenia.

 

Wykończenie szkieletora tak ocieplonego to prawie przyjemność- płyty GK , ogrzewanie mogą być kable- mińimalne zapotrzebowanie na ciepło około 1tyś styknie. Wentylacja obowiązkowo reku- materiał w porywach 2tyś.

Resztę wykończenia można też inaczej, ja mam "płytkowstręt" ;)....

 

Polemizowałem już wcześniej na ten temat- Twój "projekt" jakoś chyba utknął w martwym punkcie ;-( Póki co, na razie to czysto teoretyczne wyliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC01526.JPG?gl=PL

to ostatni dach z kratownic (po założeniu tematu) kika zrobionych wcześniej...

 

Zdjęcie z września- czyżby jeszcze nie było zadaszenia? Z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy- czy budowałbyś dom z jakichś odzyskanych desek lub innego" szajsu", jak to sam określiłeś? Postawienie tych ok. 60m2, jak chce mały dom można spokojnie postawić tradycyjnie, zamiast jednak niesprawdzonej chyba technologii. A co jeśli zechciałby potem taki mały domek sprzedać? Za jakie pieniądze mógłby go zbyć? Fundament- 15tys, stropodach z kratownicy jak proponujesz, różnica wychodzi tylko w materiale ścian- czy to warte eksperymentu? Wykończenie to osobna kwota- podobna w obu rozwiązaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z września- czyżby jeszcze nie było zadaszenia?

Zapomniałem że robiłem ;) ale na tym zdjęciu lepiej widać kratownice :)

Z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy- czy budowałbyś dom z jakichś odzyskanych desek lub innego" szajsu", jak to sam określiłeś?

Tak, często ten "szajs" jest lepszy od nowego materiału :rolleyes:

Postawienie tych ok. 60m2, jak chce mały dom można spokojnie postawić tradycyjnie, zamiast jednak niesprawdzonej chyba technologii. A co jeśli zechciałby potem taki mały domek sprzedać?

Ma wybór, pokazałem tylko że MOŻNA cztery razy taniej zrobić inaczej :)

Za jakie pieniądze mógłby go zbyć? Fundament- 15tys, stropodach z kratownicy jak proponujesz, różnica wychodzi tylko w materiale ścian- czy to warte eksperymentu?

j/w ma wybór, sam masz w 50% kanadyjczyka

Wykończenie to osobna kwota- podobna w obu rozwiązaniach.

i znów się mylisz, m2 płyty gk=około 6zł, a zwykły tynk kosztuje ponad 20zł. jakieś 3 ray więcej

 

Jesteś tylko w połowie TRADYCYJNY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kanadyjczyki to przeczytałem cały dział poświęcony domom z drewna, od dechy do dechy.

Nie mam nic przeciwko tej technologii, zresztą uważam że dom z drewna ma swój niepowtarzalny urok i chciałbym w takim zamieszkać. Niestety, biorąc pod uwagę koszty, szczególnie przy tak małym domku o jaki mam zamiar budować, mija się to z celem. Choćby dlatego że firmy budujące w tej technologii liczą sobie tym więcej za m2 czym mniejsza powierzchnia zabudowy. Wychodzi na to że za kanadyjczyka musiałbym wydać więcej niż za murowany i w tym i w tym wypadku zlecając wszystko od A do Z jednej firmie.

Reasumując: gdyby koszt postawienia kanadyjczyka oscylował w granicach do 70% kosztów domu murowanego - zdecydowanie tak. W takim przypadku - niestety, ma być oszczędnie.

Myślałem jeszcze nad systemem PRAEFA, muszę się dokładnie zorientować jak to wyjdzie cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kanadyjczyki to przeczytałem cały dział poświęcony domom z drewna, od dechy do dechy.

Nie mam nic przeciwko tej technologii, zresztą uważam że dom z drewna ma swój niepowtarzalny urok i chciałbym w takim zamieszkać. Niestety, biorąc pod uwagę koszty, szczególnie przy tak małym domku o jaki mam zamiar budować, mija się to z celem. Choćby dlatego że firmy budujące w tej technologii liczą sobie tym więcej za m2 czym mniejsza powierzchnia zabudowy. Wychodzi na to że za kanadyjczyka musiałbym wydać więcej niż za murowany i w tym i w tym wypadku zlecając wszystko od A do Z jednej firmie.

Reasumując: gdyby koszt postawienia kanadyjczyka oscylował w granicach do 70% kosztów domu murowanego - zdecydowanie tak. W takim przypadku - niestety, ma być oszczędnie.

Myślałem jeszcze nad systemem PRAEFA, muszę się dokładnie zorientować jak to wyjdzie cenowo.

 

czy brałeś też pod uwagę klocki styropianowe (thermomur)?

mam z tego chatę i uważam że są warte zastanowienia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kanadyjczyki to przeczytałem cały dział poświęcony domom z drewna, od dechy do dechy.

Nie mam nic przeciwko tej technologii, zresztą uważam że dom z drewna ma swój niepowtarzalny urok i chciałbym w takim zamieszkać. Niestety, biorąc pod uwagę koszty, szczególnie przy tak małym domku o jaki mam zamiar budować, mija się to z celem. Choćby dlatego że firmy budujące w tej technologii liczą sobie tym więcej za m2 czym mniejsza powierzchnia zabudowy. Wychodzi na to że za kanadyjczyka musiałbym wydać więcej niż za murowany i w tym i w tym wypadku zlecając wszystko od A do Z jednej firmie.

Reasumując: Myślgdyby koszt postawienia kanadyjczyka oscylował w granicach do 70% kosztów domu murowanego - zdecydowanie tak. W takim przypadku - niestety, ma być oszczędnie.ałem jeszcze nad systemem PRAEFA, muszę się dokładnie zorientować jak to wyjdzie cenowo.

 

W kanadyjczyku masz "inne" tylko ściany (fundament + dach wychodzi identyczny) to te 70% tyczy się tylko ścian ;) jak tak to o ile zostanę w kraju mogę przyjąć takie zlecenie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeliczyłem- projekt z11 120 - ściana z suporeksu gr.36cm- czyli jednowarstwowa - wyszło mi za suporeks ~7800+ koszt kleju. Dojdą tylko tynki i gotowa ściana.

Fundament i stropodach bez zmian j.w.

Czy można prościej i... szybciej? Można taniej, jeśli zastosować konstrukcję an-bud-a, ale dochodzi czas wykonania, na pewno dłuższy niż postawienie ścian z suporeksu.

Poza tym dojdą potem kłopoty z powieszeniem cięższych szafek na ścianie, "pukające" ściany z płyt GK (nie każdy to lubi), itp.

 

Ciekawe rozwiązanie to podany przez Jaśka71- Thermomur - czy wyjdzie taniej niż suporeks nie wiem.

 

Jako ciekawostki : http://www.budujzeszwagrem.pl/

wpisz też thermodom w YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeliczyłem- projekt z11 120 - ściana z suporeksu gr.36cm- czyli jednowarstwowa - wyszło mi za suporeks ~7800+ koszt kleju. Dojdą tylko tynki i gotowa ściana.

 

jeszcze wieniec, nadproża-zbrojenie, beton, szalunki + robota

 

Fundament i stropodach bez zmian j.w.

Czy można prościej i... szybciej? Można taniej, jeśli zastosować konstrukcję an-bud-a, ale dochodzi czas wykonania, na pewno dłuższy niż postawienie ścian z suporeksu.

 

miałem na myśli konstrukcję typowego kanadyjczyka, taki domek z dachem można złożyć w kilka dni-jak przygotowany lepiej w warsztacie to jeden dzień roboty, max dwa

 

Poza tym dojdą potem kłopoty z powieszeniem cięższych szafek na ścianie,

 

wstawia się listwy konstrukcyjne

 

"pukające" ściany z płyt GK (nie każdy to lubi), itp.

 

pukasz po ścianach ???

 

 

;)

Edytowane przez an-bud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za wszelkie rady i wskazówki. Sprawdzam, czytam, myślę... i jakbym nie liczył to jednak drogo wychodzą te wszelkie nowości. Dla przykładu zainteresowałem się budową w systemie prefabrykacji z BK. I powiem Wam że sporo sobie cenią, jak za mój domek (przypomnę, 63m2) koszt SSO to ok. 70-80k!

A żeby nie było że stoję w miejscu bądź że zapał mnie opuścił - dziś rozmawiałem z pewnym wykonawcą, stawia domy dwóm moim kolegom więc polecony, w dodatku można sprawdzić jego dzieła. Podał mi wstępną wycenę - 17,5k za SSO, wszystko począwszy od fundamentów, poprzez ściany, komin w cenie, strop monolit i ułożenie więźby. Chyba nie za wiela co? Oczywiście sama robocizna, należy doliczyć materiały. Więc jakby Bozia dała to SSO za te 45-50k powinno stanąć.

Jutro jadę oglądać dwie działeczki: jedna 500m2, druga 400. Trzymajcie kciuki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za wszelkie rady i wskazówki. Sprawdzam, czytam, myślę... i jakbym nie liczył to jednak drogo wychodzą te wszelkie nowości. Dla przykładu zainteresowałem się budową w systemie prefabrykacji z BK. I powiem Wam że sporo sobie cenią, jak za mój domek (przypomnę, 63m2) koszt SSO to ok. 70-80k!

A żeby nie było że stoję w miejscu bądź że zapał mnie opuścił - dziś rozmawiałem z pewnym wykonawcą, stawia domy dwóm moim kolegom więc polecony, w dodatku można sprawdzić jego dzieła. Podał mi wstępną wycenę - 17,5k za SSO, wszystko począwszy od fundamentów, poprzez ściany, komin w cenie, strop monolit i ułożenie więźby. Chyba nie za wiela co? Oczywiście sama robocizna, należy doliczyć materiały. Więc jakby Bozia dała to SSO za te 45-50k powinno stanąć.

Jutro jadę oglądać dwie działeczki: jedna 500m2, druga 400. Trzymajcie kciuki ;)

 

17,5tys. robocizna do więźby- myślę, że dobra cena. U mnie całkowita robocizna do stanu na dzień dzisiejszy wyniosła ok.19tys.- w tym ściany fundamentowe,

mury z wieńcem, montaż wiązarów i montaż okien oraz pomoc ludków w pokryciu dachu blachodachówką. Dom 116,5m +garaż i pom. gosp.

Reszta wykonywana samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...