Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

bitter na jakim etapie budowy jesteś? Można gdzieś obejrzeć fotki z twojej budowy? Bardzo fajny projekt, ciekawa jestem kosztów.

 

 

Zmartwię Cię ... na zerowym ;-) Czekam na wiosnę bo boje się że zima jednak przyjdzie i ruszam jak tylko pierwiosnki wyjdą ;-)

Projekt nazywa się "M95 Róże w ogrodzie" z kolekcji Muratora. Mieści się w 100m2. Trochę go przerobiłem ale szukałem takiego właśnie z wyraźnym podziałem części dziennej(wizytacyjnej) od sypialnej (prywatnej). Projektanci schrzanili niestety wizualizację bo jest tak brzydka, że nikt tego domu nie chce wybudować ;-) Ale ja już wiem, że wizualizacja ma się nijak do wyglądu jaki wyjdzie. Obniżyłem nadproża okien, zamówiłem nowoczesne duże okna bez szprosów, zmieniłem blachodachówkę na grafitową dachówkę i dom będzie mam nadzieję o niebo ładniejszy. Zmiany w projekcie masz w załączonym pliku. W związku z tymi zmianami niestety nie ma szans na 200 tys (bo też nigdy nie miał się zmieścić) ale śledzę ten wątek jako inspirację do bicia się po łapach jak mi przychodzą następne pomysły do głowy ;-)

parter rzut po zmianach.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam A ja uważam że metodą gospodarczą można za 200tyś wybudować domek spokojnie.Wymaga to dużo własnego wkładu ale można.

Mój dom który zamierzam wybudować w tej kwocie :http://www.dominanta.pl/oferta/rusalka.html

Mam 42 lata i marzenia.

Jak nie spróbuje to będę do końca życia wypominał sobie że nie spróbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam A ja uważam że metodą gospodarczą można za 200tyś wybudować domek spokojnie.Wymaga to dużo własnego wkładu ale można.

Mój dom który zamierzam wybudować w tej kwocie :http://www.dominanta.pl/oferta/rusalka.html

Mam 42 lata i marzenia.

Jak nie spróbuje to będę do końca życia wypominał sobie że nie spróbowałem.

 

Pewnie ,że się da!Warunek=prawie wszystko trzeba zrobić samemu.Ja mam podobny budynek do Twojego(około135m2) tylko że w zabudowie bliźniaczej.W tej chwili mam stan surowy z dachem na gotowo ,drenażem,odwodnieniem i ociepleniem fundamentu.Wszelakie koszty jakie poniosłem na dzień dzisiejszy to 78tys. łącznie z projektem,papierkologią,geodetą,przygotowaniem działki(wycinka drzew,zrobienie wjazdu,zbużenie budynku murowanego 3m x 6m,zakup garażu blaszaka itp.).Jedynie zatrudniłem ekipę murarzy do samych ścian nośnych za około 6tys. i ekipę do stropu z balkonem za 4tys.(wliczone w tych 78tys.).

Po za tym wszystko robiłem sam oczywiście z przynajmniej jednym pomocnikiem.Myślę,że kwota 120tys. wystarczy mi na wykończenie choc raczej skromne.Planuje tylko zatrudnić ekipę tynkarzy z agregatem,do wylwek to samo a reszta wszystko samemu (oczywiście do przyłączenia mediów też firme wezne).

Wiem ,że oczywiście zagospodarowanie ogrodu i kostka brukowa to już inny temat ale mi się nie śpieszy (po wybudowaniu domu tez trza cos koło domu robić bo człowiek by się zanudził).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodowlaniec, masz moze jakis kosztorys jak to wygladalo po kolei ?? CHetnie bym podpatrzyl bo niedlugo zabieram sie za domek ok. 70 m2, kazdy excelek moze dopomoc ;)

 

Pozdrawiam

Mam wszystko pisane w zeszycie i trochę pomieszane ale nic więcej ,nic mniej .Ogólnie to takie najważniejsze punkty mogę spokojnie zsumować.Idę po zeszyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystko pisane w zeszycie i trochę pomieszane ale nic więcej ,nic mniej .Ogólnie to takie najważniejsze punkty mogę spokojnie zsumować.Idę po zeszyt.

 

1.Przygotowanie działki(wycinka drzew,zburzenie altany murowanej,melioracyjne roboty,

przygotowanie wjazdu ,garaż blaszak itp.) 5700

2.Projekt z pozwoleniem (6tys. ale to bliźniak więc połowa) 3000

3.Kierbud(1 rata) ,geodeta 1050

4.Pustaki na wszystkie ściany nośne Owczary 25cm P+W 8500

5.Fundament:ławy,zbrojenia,beton ,ściany z bloczków zalewowych,na tym wieniec zbrojony+

bardzo ,bardzo dużo pracy z pomocnikiem 14400

6.Drenaż,ocieplenie ,izolacja folią kubełkową,kamyk,bednarka pod odgrom ,pomocnik 2450

7.Robocizna murarzy przy ścianach parteru + piasek,cement i inne mat. 5900

8.Strop,balkon robota + mat 12850

9.Komin spalinowy Twister + pustaki wentyl. Kupione na promocji!!! 1900

10.Murowanie ściannośnych poddasza+wieniec nadproża robota + beton,piasek,cement i inne 4200

11.Tutaj zsumować muszę bo mam za bardzo rozdrobnione:

Więźba,łaty,kontrłaty,folia wstępnego krycia ,nadbitka,murowanie komina(robocizna),okna

dachowe,właz,wykończenie komina,materiały dodatkowe,dachówka betonowa,akcesoria dachówki

bardzo,bardzo duzo własnej pracy+pomocnicy 18300

---------------------

razem: 78250PLN

Musiałem się pomęczyć zeby to rozszyfrować (strasznie nabazgrane ma w tym zeszycie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wódowlaniec, okien nie masz? czyli razem bedzie 90-95?

No tak, ja za dość podobny prosty projekt wyszłam na 120 tyś przy ssz. I bardzo bardzo sprawdziła mi się zasada - stan surowy zamkniety to 1/3 kosztów. Podobnie jak ty brałam tynkarzy i wylewki z agregatu, prąd prawie sami, wod-kan firma, gaz -firma. Kafelkarz do 30 m2 podłogi i 3 m2 ściany, reszta sami! mój dom za calość kosztował ok 350 tyś. ok, bo sama nie wiem, czy z kostką czy bez, nie pamiętam. Ale bez mebli.

tak więc u ciebie od 280 w górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitter mnie się ten projekt podoba i uważam, że na niewielu metrach udało się zmieścic wszystko czego potrzebuję :)

Będziesz prowadził dziennik ? Jeśli tak to masz pierwszą fankę :)

 

Będę będę na 100%. Jest też wątek budujących ale niestety jedyny, który już buduje nie ma czasu pisać ;-(

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?163290-M95-R%C3%B3%C5%BCe-w-ogrodzie&p=5108639#post5108639

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wódowlaniec, okien nie masz? czyli razem bedzie 90-95?

No tak, ja za dość podobny prosty projekt wyszłam na 120 tyś przy ssz. I bardzo bardzo sprawdziła mi się zasada - stan surowy zamkniety to 1/3 kosztów. Podobnie jak ty brałam tynkarzy i wylewki z agregatu, prąd prawie sami, wod-kan firma, gaz -firma. Kafelkarz do 30 m2 podłogi i 3 m2 ściany, reszta sami! mój dom za calość kosztował ok 350 tyś. ok, bo sama nie wiem, czy z kostką czy bez, nie pamiętam. Ale bez mebli.

tak więc u ciebie od 280 w górę...

Kilka postów wyżej napisałem SKROMNE wykończenie bez kostki,także te 280 to przynajniej z 60 za dużo.Okna mam wycenione na 8tys. dąb złoty zew. ze szprosami, profil Weka a Ty już chcesz przepłacać 12-17tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak ale moim zdaniem jesli juz porównujemy wrażenia to dom z użytkowym poddaszem 100 - 110m2 + garaż w bryle wygląda zgrabnie a ten sam metraz z garażem w parterowce wyglada jak za przeproszeniem 'stodola'. Pozatym ja osobiscie jestem zwolennikiem oddzielenia czesci sypialnej od dziennej i z tych oto powodow parterowka w ogole do mnie przemawia.

Pozdrawiam

 

Niektórym podoba się stodołowaty kształt domu. Mój też można uznać za stodołę (z obniżoną częścią nad garażem),ale te prawie 17m szerokości swoje robi. Zmuszony byłem podnieść dach (WZ) i grzechem byłoby nie wykorzystać okazji zrobienia poddasza. Koszt dodatkowy- wiązary -wyszedł więcej niż tradycyjną więźbą. Uzyskałem dodatkowe ok80m2 za 10tys., czyli m2 kosztował 125zł. Czy to dużo? Wiadomo wykończenie zaboli, ale na razie o tym nie myślę. I nie widzę problemów z rozdzieleniem stref dziennej i nocnej w parterówkach.

 

kid - pisze, że nie warto murować na klej, bo "mostki termiczne można pominąć". Dla mnie to bzdura. Kto chciałby mieć mostek termiczny w ścianie co 20cm? Klej łatwo rozrobić w wiaderku, zaprawa to- cement, piach, betoniarka- może taniej, ale czy warto się narabiać?

Nie zrozumiałeś też "braku stropu" - taki skrót myślowy, a Ty myślisz, że sufit na wysokości krokwi. Wytłumaczył to mały dom i Zielony ogród, więc nie będę powtarzał.

 

mały dom- brawa za post #3070

 

Domek bittera bardzo fajny, a wizualka faktycznie skopana.

 

Witam A ja uważam że metodą gospodarczą można za 200tyś wybudować domek spokojnie.Wymaga to dużo własnego wkładu ale można.

Mój dom który zamierzam wybudować w tej kwocie :http://www.dominanta.pl/oferta/rusalka.html

Mam 42 lata i marzenia.

Jak nie spróbuje to będę do końca życia wypominał sobie że nie spróbowałem.

 

"Domek dla samochodu" -tak bym go określił- 1/3 parteru to garaż. Nie każdemu taki układ odpowiada.

Kominów też nie żałowali- nie wiadomo po co. Może 200tys wystarczy na budowę, ale jak pisze Wódowlaniec i nie tylko on- trzeba dużo pracy własnej.

 

EZS- powiem krótko -zaszalałaś;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonując wszystko samemu można zaoszczędzić może nie połowę, ale 30% na pewno, kosztów. Wykonawcy naprawdę się cenią. Przykładowo - za położenie drutów kuzynowi dwóch gości (dorabiają do emerytury, nie wystawiają faktur itp) wzięło 5 tysięcy złotych (budynek większy trochę od mojego). U mnie drut kosztował 6090, wylewanie 3940, więc całość wyszła 10030zł. Gdybym wzięła ludzi do układania drutu już byłoby około 5 tysięcy więcej.

 

My budujemy systemem gospodarczym i wychodzi całkiem tanio. Bez kredytów, z dochodami nieco wyższymi od waszych. Rzeczywiście - żadnych wakacji, nowego auta, czy drogich ciuchów, ale da się. Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonując wszystko samemu można zaoszczędzić może nie połowę, ale 30% na pewno, kosztów. Wykonawcy naprawdę się cenią. Przykładowo - za położenie drutów kuzynowi dwóch gości (dorabiają do emerytury, nie wystawiają faktur itp) wzięło 5 tysięcy złotych (budynek większy trochę od mojego). U mnie drut kosztował 6090, wylewanie 3940, więc całość wyszła 10030zł. Gdybym wzięła ludzi do układania drutu już byłoby około 5 tysięcy więcej.

 

Bardziej blizej polowy, sa roboty na budowie gdzie koszt robocizny to znacznie ponad polowa, za to te 30% mozna przyjac i 20% z reszty robocizny wlozyc w wygodniejsza/szybsza technologie co by nam sie nie dluzylo wszystko na budowie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kid - pisze, że nie warto murować na klej, bo "mostki termiczne można pominąć". Dla mnie to bzdura. Kto chciałby mieć mostek termiczny w ścianie co 20cm?

 

Buduję sobie z silikatu (czy nawet ytonga). Kładę na to 18-20cm styropianu.

Jaka jest różnica, czy ściana będzie murowana na zaprawie, czy na kleju ? Jakie mostki termiczne "co 20cm" powstaną ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję sobie z silikatu (czy nawet ytonga). Kładę na to 18-20cm styropianu.

Jaka jest różnica, czy ściana będzie murowana na zaprawie, czy na kleju ? Jakie mostki termiczne "co 20cm" powstaną ?

 

Żadne ;-) ale ja wchodzę w klej bo jakoś wydaje mi się że mocniejsza ściana i równiej a chcę kleić styropian na piankę więc równość ścian jest istotna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję sobie z silikatu (czy nawet ytonga). Kładę na to 18-20cm styropianu.

Jaka jest różnica, czy ściana będzie murowana na zaprawie, czy na kleju ? Jakie mostki termiczne "co 20cm" powstaną ?

 

Ciekawe jak na to zareagowaliby Ci co budują dom energooszczędny(chyba wszyscy) lub pasywny. Naprawdę nie ma "żadnej różnicy", czym murowane ściany- czy zaprawa, czy klej? Wnioskując zaprawy klejowe to kolejny "chłyt matetingowy", bo poza równiejszym ułożeniem suporeksu nie ma innych plusów?!

Odnoszę wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz. Po co zaprawy ciepłochronne, skoro 30cm styropianu załatwia Twoim zdaniem wszystko? Są tu wątki, gdzie ludzie eliminują mostki termiczne w takich zdawałoby się dziwnych miejscach, jak słup podpierający taras. Masochiści termoociepleń? Radzę zajrzeć do DB: R&K, jasiek71, Piczman - na pewno dużo praktycznej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dezet coś Ci się pokręciło. Zaprawy ciepłochronne są dla ścian jednowarstwowych. Stosunek "ciepłochronności" tej zaprawy do "ciepłochronności" styropianu jest tak nieporównywalny, że ciepłochronność tej zaprawy jest pomijalna. Już kiedyś ktoś powiedział mądre zdanie. Mur jest od utrzymywania domu, wełna i styropian od ocieplenia a wentylacja od "oddychania". To prawda że zaprawa ciepłochronna coś tam daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...