Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rozumiem, że masz uprawnienia :):) I będziesz również kierownikiem budowy (bo na instalację wewnętrzną musisz mieć PnB)i zrobisz sam odbiór geodezyjny, protokół szczelności i odbiór kominiarski (to już 4 rodzaje uprawnień ?)- bo to wszystko potrzebujesz do odbioru instalacji gazowej.

 

Projekt zrobi mi gazownia.Kopanie ,położenie rury,montaż licznika i zaworu też gazownia .Od licznika do pieca CO i pieca w kuchni to kilka metrów ,które sam sobie zrobie (nie pierwszy raz ) a papierek podbije mi znajomy gość z uprawnieniami.Jeśli chodzi o elektrykę to mój znajomy elektryk (sąsiad ) załatwi wszystkie odbiory i podepnie tablicę za niewielką opłatą.Jeśli chodzi o kominiarza to na końcu odbiór robi za bodajze 400zł(mogę nawet załatwić takiego co bez oglądania odbiór zrobi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Linia napowietrzna? Jak możesz tak bezcześcić widoki? U mnie sąsiedzi mają napowietrznie telefony. Słup telefoniczny jest jakieś 1,5m od mojego ogrodzenia, jakieś 10m od domu i nawet nie myślę, że mieliby mi puścić kabel napowietrznie. Wolę kupić te 20m przewodu doziemnego niż patrzeć na dyndające kable.

Prąd mam w ziemi- koszt kabla miedzianego YKY-ŻO 5X10 (40mb) - 565zł (14,13zł/mb). Przewody samonośne te ,które znalazłem są aluminiowe !! Ciut tańsze, ale to groszowa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od licznika do domu i w domu - potrzebujesz PnB - kierownik budowy też podpisze i geodeta też podpisze. Za darmo :) I wszystko sam zrobisz :):)

Za takiego co nie zajrzy to w W-wie się płaci 200- poszukaj tańszego :) Mam nadzieję ,że nikt z tego powodu nie zginie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od licznika do domu i w domu - potrzebujesz PnB - kierownik budowy też podpisze i geodeta też podpisze. Za darmo :) I wszystko sam zrobisz :):)

Za takiego co nie zajrzy to w W-wie się płaci 200- poszukaj tańszego :) Mam nadzieję ,że nikt z tego powodu nie zginie ..

Z tego co się orientuje to w Bielsku robi sie projekt na instalacje wewn. gazową za około 600zł i jeszcze trzeba próbe szczelności i chyba odbiór kominiarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to w Bielsku robi sie projekt na instalacje wewn. gazową za około 600zł i jeszcze trzeba próbe szczelności i chyba odbiór kominiarski.

 

Geodeta w razie czego tez podpisze .Ostatnio ocieplałem budynek jego synowi i po odpowiednim rabacie zrobił mi podział działki za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie da się postawić domu za 200.000 PLN. Mówimy o domu a nie tam jakiejś pałatce ok 120 m2. O takiej powierzchniu to się kalkuluje mieszkanie kupić. Dlatego z uwagi na fakt iż w tej cenie albo podobnej nie da się postawić domu a tym bardziej go wykończyć administrator forum winien zamknąć wątek, jako kompletnie nie przydatny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie da się postawić domu za 200.000 PLN. Mówimy o domu a nie tam jakiejś pałatce ok 120 m2. O takiej powierzchniu to się kalkuluje mieszkanie kupić. Dlatego z uwagi na fakt iż w tej cenie albo podobnej nie da się postawić domu a tym bardziej go wykończyć administrator forum winien zamknąć wątek, jako kompletnie nie przydatny.

Sorry! Mógł byś podać definicję co to jest dom.Budynek o powirzchni od 200m2 w zwyż?Moim zdaniem za 200 tys. w życiu nie kupisz mieszkania 120m2.Gdzie sa takie ceny?Moim zdaniem lepiej mieć domek 70m2 niż 120m2 mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie da się postawić domu za 200.000 PLN. Mówimy o domu a nie tam jakiejś pałatce ok 120 m2. O takiej powierzchniu to się kalkuluje mieszkanie kupić. Dlatego z uwagi na fakt iż w tej cenie albo podobnej nie da się postawić domu a tym bardziej go wykończyć administrator forum winien zamknąć wątek, jako kompletnie nie przydatny.

 

jak będziesz budował dla siebie a nie dla ludzi to 100m2 spokojnie wystawisz...

120m2 mieszkanie za jaką kasę i w jakim stanie ??

i jakie będą opłaty miesięczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodeta w razie czego tez podpisze .Ostatnio ocieplałem budynek jego synowi i po odpowiednim rabacie zrobił mi podział działki za free.

 

Dobra, jeszcze raz :

- pozwolenie na budowę (projekt wew.)

- kierownik budowy

- odbiór i próba szczelności

- odbiór geodezyjny (z mapą i pomiarami)

- odbiór kominiarski

 

Tego się nie da zrobić samemu, bo to kilka osób z różnymi uprawnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie da się postawić domu za 200.000 PLN. Mówimy o domu a nie tam jakiejś pałatce ok 120 m2. O takiej powierzchniu to się kalkuluje mieszkanie kupić. Dlatego z uwagi na fakt iż w tej cenie albo podobnej nie da się postawić domu a tym bardziej go wykończyć administrator forum winien zamknąć wątek, jako kompletnie nie przydatny.

 

łolaboga - mieszkanie 120 mkw za 200k ?????????? To chyba w Suwałkach :):) Zastanów się co piszesz. Oczywiście, że się da zbudować dom za 200k - przy pewnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeszcze raz :

- pozwolenie na budowę (projekt wew.)

- kierownik budowy

- odbiór i próba szczelności

- odbiór geodezyjny (z mapą i pomiarami)

- odbiór kominiarski

 

Tego się nie da zrobić samemu, bo to kilka osób z różnymi uprawnieniami.

Ja rozumiem ,że są to koszta ,które trzeba zapłacic ale kwota ta nie idze w grube tysiące.Nie będę się licytował co za ile bo to czas pokaże(daj boże jak najmniej).

Chodzi mi przede wszyskim o to ,że w moim przypadku jest sens marzyć o domu za 200tys. i nikt mnie do tego nie zniechęci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie da się postawić domu za 200.000 PLN. Mówimy o domu a nie tam jakiejś pałatce ok 120 m2. O takiej powierzchniu to się kalkuluje mieszkanie kupić. Dlatego z uwagi na fakt iż w tej cenie albo podobnej nie da się postawić domu a tym bardziej go wykończyć administrator forum winien zamknąć wątek, jako kompletnie nie przydatny.

 

Hmm, jeśli dla Ciebie 120m2 to pałatka to nie wiem po co wogóle zaglądasz do tego tematu? Jak spojrzysz na ilość postów i rzetelnie ten temat przeczytasz okaże się jednak że dla wielu to dom który spełnia ich wymagania. A dla mnie na przykład połowa tej wielkości będzie satysfakcjonująca. I wolę mieszkać w takiej połowie pałatki niż w dwa razy większym mieszkaniu.

Fajnie że Ci się w życiu szczęści i stać Cię na dużo więcej niż zwykłego Kowalskiego ale takim postem pokazujesz jedynie swój snobizm i oderwanie od rzeczywistości. Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało że jesteś politykiem.

Mimo wszystko pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeśli dla Ciebie 120m2 to pałatka to nie wiem po co wogóle zaglądasz do tego tematu? Jak spojrzysz na ilość postów i rzetelnie ten temat przeczytasz okaże się jednak że dla wielu to dom który spełnia ich wymagania. A dla mnie na przykład połowa tej wielkości będzie satysfakcjonująca. I wolę mieszkać w takiej połowie pałatki niż w dwa razy większym mieszkaniu.

Fajnie że Ci się w życiu szczęści i stać Cię na dużo więcej niż zwykłego Kowalskiego ale takim postem pokazujesz jedynie swój snobizm i oderwanie od rzeczywistości. Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało że jesteś politykiem.

Mimo wszystko pozdrawiam.

Pewnie auta poniżej 200tys. też nie da się kupić(musi być minimum Q7 albo X5 bo inne to "motopałatki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nikt mnie do tego nie zniechęci!

A ja Ci kibicuję !!! :) Tylko nie pisz, że zrobisz to sam, bo nie zrobisz - zapłacisz za to , bo inaczej się nie da :) Tylko tyle - uwzględnij w budżecie :)

 

I dziennik poproszę mię tu założyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie da się postawić domu za 200.000 PLN. Mówimy o domu a nie tam jakiejś pałatce ok 120 m2. O takiej powierzchniu to się kalkuluje mieszkanie kupić. Dlatego z uwagi na fakt iż w tej cenie albo podobnej nie da się postawić domu a tym bardziej go wykończyć administrator forum winien zamknąć wątek, jako kompletnie nie przydatny.

 

Uznam to za kiepską prowokację i nawet tego nie skomentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja od teraz będę odpowiadać na ewentualne pytania z cyklu "jak tam budowa?", "już skończyliśmy i mieszkamy w naszej pałatce." :)

 

Proszę jednakoż o wyjaśnienie, czy pałatka to 120m2 użytkowej, czy po podłogach? Jak po podłogach, to mogę takowej nazwy używać, a jak dotyczy użytkowej, to z racji 107 metrów mogę się nie kwalifikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Proszę jednakoż o wyjaśnienie, czy pałatka to 120m2 użytkowej, czy po podłogach? Jak po podłogach, to mogę takowej nazwy używać, a jak dotyczy użytkowej, to z racji 107 metrów mogę się nie kwalifikować.

Ciekawe informacje dla przyszłych budujących,okazuje się,że 107m2 w domu z poddaszem użytkowym jest równoznaczne ze 120m2 w parterówce,czyli w parterówce mamy jeden pokój gratis ;)

Kolejny plus za budową parterówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...