Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pod podłogi też jest możliwość położenia podłogówki, pod parkiety również, panele to przykład najtańszy. Moim zdaniem mija się z celem kładzenie podłogówki i jednocześnie grzejników, nie wiem czy to się sprawdzi - woda do grzejników musi mieć sporo wyższą temp. niż do podłogówki więc jednym obiegiem nie puścisz, jednym piecem nie ogrzejesz. A dwa piece - podwójny koszt. To tak na chłopski rozum bo ja specem nie jestem ;)

No i podłogówka jest tańsza w eksploatacji gdyż potrzebuje mniejszej temp. a więc i mniej energii do jej wytworzenia. Jak i same odczucia użytkownika lepsze - wszak stopy najbardziej marzną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Na wstępie chciałbym się przywitać i podziękować za niezłą lekturę (mowa o wątku)..... Jedyną zmianę jaką musielibyśmy zrobić w projekcie to inny kąt dachu. Wymogi dla naszej działki to 30-45 stopni. Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi odnośnie poglądowych kosztów jak i rozwiązań technicznych. Pozdrawiam. Rafał

 

Witaj! Powiem, że całkiem całkiem ta delicja. Na moje oko dałoby się, rezygnując z paru upiększających elementów zmieścić w 200tys. Przeczytałeś wątek, więc już możesz ocenić, gdzie budujący cięli koszty. Jeśli jednak ciut samemu się nie zrobi, "poprzeczka" może pójść w górę. Niemniej nie rezygnuj, zapomnij o poddaszu (wiem, że kusi, bo też byłem zmuszony podnieść dach do 30*) i skup się na parterze. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod podłogi też jest możliwość położenia podłogówki, pod parkiety również, panele to przykład najtańszy. Moim zdaniem mija się z celem kładzenie podłogówki i jednocześnie grzejników, nie wiem czy to się sprawdzi - woda do grzejników musi mieć sporo wyższą temp. niż do podłogówki więc jednym obiegiem nie puścisz, jednym piecem nie ogrzejesz. A dwa piece - podwójny koszt. To tak na chłopski rozum bo ja specem nie jestem ;)

No i podłogówka jest tańsza w eksploatacji gdyż potrzebuje mniejszej temp. a więc i mniej energii do jej wytworzenia. Jak i same odczucia użytkownika lepsze - wszak stopy najbardziej marzną :)

 

Żadne dwa piece do grzejników i podłogówki! Sprawę załatwiają zawory, rozdzielacze itp hydraulika. Tu poczytać o podłogówce, choć można dostać,:jawdrop:, ale lektura mz obowiązkowa : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=129585

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne dwa piece do grzejników i podłogówki! Sprawę załatwiają zawory, rozdzielacze itp hydraulika. Tu poczytać o podłogówce, choć można dostać,:jawdrop:, ale lektura mz obowiązkowa : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=129585

Toć pisałem że to tylko moje dywagacje prostego człeka, tematu nie zgłębiałem bo i po co mi to jak planuję elektryczne a i tak już łeb puchnie od nadmiaru danych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć pisałem że to tylko moje dywagacje prostego człeka, tematu nie zgłębiałem bo i po co mi to jak planuję elektryczne a i tak już łeb puchnie od nadmiaru danych ;)

 

Nie, no ok;) Tylko wolałem dmuchać na zimne., żeby nie wyszło, że są potrzebne osobne piece.

Zgadzam się z ulciam- kominek to koszt, choć ja z niego nie zrezygnowałem (jako alternatywne źródło ciepła). Jak będzie, czy będę często w nim palił- czas pokaże.

Niemniej koszt komina, kominka i jego obudowy bez rozprowadzenia ciepła można liczyć na min. 10tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady - komin systemowy to koszt z tego co się orientuję 3000zł, do tego wystarczy choćby koza 1500zł i można grzać. Jak akurat z tego nie rezygnuję.

Choć i sam wkład kominkowy można za 1500zł kupić, jego zabudowę zrobić samemu a marmurów kłaść nie trzeba przecież. Ale można i za 20-30tyś sam kominek zrobić - rzecz gustu i zasobności portfela.

Poza tym komin jako wentylacyjny by się choćby przydał, to i tak taniej zawsze niż WM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady - komin systemowy to koszt z tego co się orientuję 3000zł, do tego wystarczy choćby koza 1500zł i można grzać. Jak akurat z tego nie rezygnuję.

Choć i sam wkład kominkowy można za 1500zł kupić, jego zabudowę zrobić samemu a marmurów kłaść nie trzeba przecież. Ale można i za 20-30tyś sam kominek zrobić - rzecz gustu i zasobności portfela.

Poza tym komin jako wentylacyjny by się choćby przydał, to i tak taniej zawsze niż WM.

 

Komin musi byc wykonczony, zarowno wewnetrz jak i zewnatrz, to tez koszt (material i robocizna), koza w wielu przypadkach odpada, najprostrzy wklad z zabudowa tymi recami wyjdze min 5 tys.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin musi byc wykonczony, zarowno wewnetrz jak i zewnatrz, to tez koszt (material i robocizna), koza w wielu przypadkach odpada, najprostrzy wklad z zabudowa tymi recami wyjdze min 5 tys.

 

Dokładnie ok.5tyś.na kominek do tego ok.5 tyś.na komin 1 spalinowy +1 wentylacyjny(na gotowo materiał z robocizną) i mamy 10 tyś.jak nic.Mały dom ja już ten temat przerabiałam i dlatego zrezygnowałam z kominka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo więcej wiem na temat ciachów kosztów po przeczytaniu wątku. Jednak marzenia o własnym grilku w ogrodzie czy piwku na tarasie są nierozłączne z podłogą w salonie czy ciepłym kominkiem. Tak właśnie domek mam utrwalony w głowie. Nie wiem skąd, może z innego życia ;) :). Tak samo nie jadam jajka na miękko bez soli, choć ponoć mało zdrowa itd. Nawet jeśli 3 miesiące miałbym pracować na samą podłogę z drewna to i tak jest warte poświęcenia. Takie moje zdanie. Na innych "drobiazgach" ciachać już mogę. Nawet muszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Sam schody będziesz robił? Takie samonośne czy na beton?

 

Konstrukcja stalowa a stopnice drewniane. Stal pójdzie do malowania proszkowego. Jedna z forumowiczek takie ma, ale gdzieś mi wcięło nick.

W każdym razie mam zdjęcia od niej jako poglądowe, bo ona miała ze spocznikiem, a moje muszą być zabiegowe. Kwestia policzenia wymiarów, może nawet wstępnie zrobię z płyt osb, żeby ocenić jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...