Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Konstrukcja stalowa a stopnice drewniane. Stal pójdzie do malowania proszkowego. Jedna z forumowiczek takie ma, ale gdzieś mi wcięło nick.

W każdym razie mam zdjęcia od niej jako poglądowe, bo ona miała ze spocznikiem, a moje muszą być zabiegowe. Kwestia policzenia wymiarów, może nawet wstępnie zrobię z płyt osb, żeby ocenić jak to wyjdzie.

może to o mnie?

mam ze spocznikiem i półzabiegiem, malowane hammeridem, bo miał kolor ładny ;)

całość bodaj zamknęła się w 4 tyś ale trepy są dębowe? z casto.

tylko to trzeba na etapie budowy już wiedzieć bo albo belki się w ścianę wpuszcza (dawno temu dziennik Kodi Gdynia) albo tak jak u mnie oprzeć na podlodze ale w tym celu mały fundamencik jest pod chudziakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dodam, że cała stal była z hurtowni, spawał sąsiad, trójkąty robione z resztek po blacie do kuchni (taki blat gotowy z LM, zostały kawałki). Ładne to są teraz, bo już wreszcie wykonczone :) Chyba jak w sobotę posprzątam to spróbuję kilka zdjęc zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to o mnie?

mam ze spocznikiem i półzabiegiem, malowane hammeridem, bo miał kolor ładny ;)

całość bodaj zamknęła się w 4 tyś ale trepy są dębowe? z casto.

tylko to trzeba na etapie budowy już wiedzieć bo albo belki się w ścianę wpuszcza (dawno temu dziennik Kodi Gdynia) albo tak jak u mnie oprzeć na podlodze ale w tym celu mały fundamencik jest pod chudziakiem.

 

Ewo, u Ciebie też oglądałem , ale jeszcze jedne mam- za dużo DB czytam chyba, bo potem nie pamiętam co u kogo.

W każdym razie to ma być coś podobnego. Muszę sobie wymyślić belkę podporową do zabiegowych. Z tym, że moje nie będą mocowane do bocznej ściany, ale wsparte na dwóch belkach stalowych mocowanych z jednej strony do posadzki, a u góry do wieńca ściany wewnętrznej(nośnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! mam zamiar wybudować taki domek http://www.lk-projekt.pl/lkand505-produkt-470.html chcemy podnieść ściankę kolankowa o 3 pustaki, budowalibyśmy sami z pomocą rodziny ( tata złota raczka, brat murarz jest też hydraulik i elektryk ) musimy zmieścić się w 150tyś do stanu deweloperskiego. Myślicie ze jest to możliwe??? dodam ze działkę już mamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! mam zamiar wybudować taki domek http://www.lk-projekt.pl/lkand505-produkt-470.html chcemy podnieść ściankę kolankowa o 3 pustaki, budowalibyśmy sami z pomocą rodziny ( tata złota raczka, brat murarz jest też hydraulik i elektryk ) musimy zmieścić się w 150tyś do stanu deweloperskiego. Myślicie ze jest to możliwe??? dodam ze działkę już mamy

 

Cześć! Za 150tys., hmmm i od razu chcesz podnosić ściankę kolankową, czyli zrobić poddasze użytkowe, zamiast strychu. Dojdzie oprócz ścianek kilka okien. O kosztach poddasza pisałem kilka postów wyżej. Same schody oscylują w granicy 10tys. W takim metrażu- 83m2 i z powodu narzuconej kwoty zrezygnowałbym z kominka- kolejne 10tys. oszczędności. Pozbycie się ozdóbek na zewnątrz- okiennice, blachodachówka zamiast dachówek- lżejsza więźba, itp.

Zauważyłem, że stan "deweloperski" ma różne "oblicze"- raz z podstawowymi sprzętami sanitarnymi, kiedy indziej bez niczego.

Generalnie domek bez ceramiki sanitarnej, płytek, paneli, drzwi i czego tam jeszcze(mebli nie liczymy)- może się udać, bo macie własne ręce do pracy, jednak zostawiałbym sobie furtkę ok.20tys w górę. A wykończenie też sporo kosztuje- znacznie mniej jeśli się robi samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEZET dziękuje za odpowiedz !

ściankę chcemy podnieść ze względu na to iż mieliby zamieszkać na poddaszu rodzice( osobne malutkie mieszkanko ) schody robi mój tato więc tylko koszty materiału. chodzi mi o stan deweloperski bez ceramiki sanitarnej, płytek, paneli , pomalowanych ścian i oczywiście mebli. Jeśli chodzi o okiennice to od razu z nich zrezygnowaliśmy. w tych 150 tyś nie biorę pod uwagi projektu i przyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnosząc ściankę kolankową aż o trzy pustaki złupełnie zepsujesz wygląd domku. No ale nie dla każdego wygląd jest najważniejszy ;) A na poddaszu mieliby zamieszkać Twoi rodzice? To tak nie bardzo ludzi na starość na poddaszu zamykać, zawsze to sporo schodów do pokonania więc dla osoby starszej spore ograniczenie. Wiem że puki młodym się jest to się o tym nie myśli. Jeżeli bardzo się postaracie to za 150 tyś powinno się udać doprowadzić do takiego stanu jak opisałaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aksamitka - Rodzice dwóch kocurków i przyszłego małego człowieczka :) w wieku 38/35. W tym sęk, że ów projekt jest jak najbardziej odpowiedni. Jednak na przyszłość fajnie się asekurować. Za racji mego zawodu przyda się pomieszczenie na pracownię. Na kolanko może teściowa bądź teściu dołożyłby ;) :). Wcale na dzień dobry nie trzeba rezygnować z pokoju 5. Za parę lat można jedynie przerobić jeśli fundusze pozwolą i potrzeba będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andzia może skonsultujcie to z projektantem? czy dom nie straci na podniesieniu i zachowa proporcje

wg mnie nie zrobicie tam osobnego mieszkanka- za mało miejsca, dla rodzicow raczej pokój na parterze ( ale to juz moja opinia)

 

raf pytalam o wiek rodzicow andzi :D

Edytowane przez aksamitka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafBed dobrze pisze- 2 bloczki +wieniec.

 

Aksamitka pisze: "wg mnie nie zrobicie tam osobnego mieszkanka- za mało miejsca, dla rodzicow raczej pokój na parterze ( ale to juz moja opinia)

Chyba lepsze 30 kilka metrów z osobną łazienką dla rodziców (a'la kawalerka) niż jeden pokój- jak sądzisz?

 

Andzia1705 - To co chcesz zrobić - powinno te 150 starczyć. Nieźle wygląda ten domek "marique" z podniesioną ścianą kolankową.

Żeby zniwelować ewentualne zaburzenie proporcji po podniesieniu można wydłużyć nieco okap dachu, jeśli warunki pozwalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...