Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie muszę nikomu udowadniać że można wybudować tanio bo nie mam w tym żadnego interesu. Startowałem z 40tyś w reku i musiałem za tą kwotę wystawić stan surowy. Podam wam te ceny które pamięta, jakie poniosłem Kolego fundamenty nie mam z bloczków betonowych tylko lane, samodzielnie z betoniarki. Nadproża nie gotowe tylko lane na budowie. Ściany z betonu komórkowego koszt bloczka wtedy bodajże 4 zł szt, na dom kupiłem bodajże 2000 bloczków, cegła na kominy 50gr, za drewno na więźbę z łatami dałem 2000 zł a więźba w tamtym czasie kosztowała 550 za m3, deski szalunkowe 3 kubiki za które zapłaciłem 1000zł 350zł m3. W sumie dach mnie kosztował 10tyś. Stal na stropy to 5 tyś. beton z gruszki stropy w sumie 13m3 po 170zł m3- 2200zł, Okna wewnętrzne 5 tyś + 2 okna dachowe 2 tyś. Do tego trzeba doliczyć cement, gwoździe, piasek, wapno, żwir i swoja prace. Pewnie o wielu rzeczach nie wspomniałem ale jak pisałem na początku musiałem zamknąć się w tej kwocie i mi się udało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ze zrozumieniem. Jeżeli mam 130m2 po podłogach to czy parterowka czy 8 pietrowka na panele wydaje tyle samo (analogicznie kafelki, czy ogrzewanie podlogowe). Sporo poraterówek ma kibelek i lazienke osobno, albo nawet 2 lazienki. Ja planuje na dole kibel + umywalka, a na gorze lazienka z prysznicem + ew. wanna.

Jedyny koszt, który na pewno podnosi koszty domu z poddaszem użytkowym to strop.

 

130 m2 po podlogach w domu z poddaszem to tak bedzie ze 115 m2 srednio uzytkowej. To jest 15 podglogi extra, ktore trzeba zrobic, i tyczy sie to nie tylko paneli ale wszystkiego pod spodem: podlogowki, wylewki styropianu i stropu. To nie jest jakis majatek ale roznica jest zauwazalna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miloszenko, w tym poście http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171092-Dom-do-ok.200-ty%C5%9B.-jest-sens-marzy%C4%87&p=5128466&viewfull=1#post5128466 radziłeś mi zastąpienie ściany silikatem 18cm. Powiem, że bardzo mocno się nad tym zastanawiam. Tylko jaki fundament? W projekcie jest tradycyjny, ława plus bloczki 24cm. Czy są bloczki fundamentowe 18cm. Jeżeli będę chciał płytę to pewnie potrzebuję nowego PnB. A może lepiej zrobi lany fundament, 18cm? Co wyjdzie lepiej cenowo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miloszenko, w tym poście http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171092-Dom-do-ok.200-ty%C5%9B.-jest-sens-marzy%C4%87&p=5128466&viewfull=1#post5128466 radziłeś mi zastąpienie ściany silikatem 18cm. Powiem, że bardzo mocno się nad tym zastanawiam. Tylko jaki fundament? W projekcie jest tradycyjny, ława plus bloczki 24cm. Czy są bloczki fundamentowe 18cm. Jeżeli będę chciał płytę to pewnie potrzebuję nowego PnB. A może lepiej zrobi lany fundament, 18cm? Co wyjdzie lepiej cenowo?

 

To juz pytanie do konstruktora. Ja mialem plyte fundamentowa, grubosc sciany nie miala wiekszego znaczenia, projekt byl taki, zeby silke 24 tez utrzymac w razie czego. PnB nie musisz miec nowego, tylko projekt plyty zalaczyc do dziennika budowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu domu za 200 tys.

niestety to nowy projekt (troche zmieniony dom w poziomkach) i nie ma jeszcze nikogo kto by to coś budował

 

ale dach najprostszy dwuspadowy, bryła tez prosta bez żadnych udziwnień , powierzchnia okien też nie jakaś kosmiczna??? czy budując powiedzmy SSO za te 90-100 tys chyba można w nim zamieszkać za 200tys - naturalnie bez ogrodzenia dzialki, ogródka itp itd

 

z prostego liczenia czyli telefonow do hurtowni wyszlo mi mniej wiecej tak:

beton z gruszki około 7-8tys

pustaki - jakies 8 tys

wiezba - 5 tys

deski szalunkowe - 2 tys

stal - okolo 3 tys

dachowka - okolo 10 tys

okna dachowe 3 tys

kominy - 6 tys

 

robocizna - jakies 30 tys

 

czyli bez tych mniejszych i wiekszych wydatkow wychodzi jakies 80tys , dane mam z kosztorysu budowlanego

 

okna na caly budynek mi wycenili bez proszenie i negecjowania na jakies 9 tys z montazem

 

pozniejsze tynki i wylewki to okolo 450 metrow kwadratowych liczac po 20 zl to kolejne 9 tys

instalacja elektryczna to jakies 8 tys

 

nie wiem ile gaz i podlogowka bo w tym nigdy nie siedzialem wiec nie chce strzelac

 

no wiec chyba sie da??? chyba ze zle licze to mnie wyprowadzcie z bledu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt bardzo podobny do Irysa z tej samej pracowni. Nieciekawy układ schodów, ale skoro nie chcesz poddasza problem odpada. Strop betonowy (teriva) trochę kosztuje(nie wiem ile). Nie piszesz czy chcesz garaż- koszt minimum 15tys.

Ja na liczniku mam 150tys, liczę że na zamieszkanie jeszcze skromnie jakieś 80 potrzebuję.

Czy się zmieścisz w 250? Przy pracy własnej -tak, bo to jednak spory dom.

Zwróć uwagę, czy pozwolą wybudować dom z garażem o takiej długości- 17,7m, u mnie było ograniczenie do 17m elewacji.

 

 

dom się zmieści na działce i pozwolą wybudować, bo niedaleko stoi taki sam :)

a co do stropu to zadam dziwne pytanie, ale zwróćcie uwagę, że po 1 jestem kobietą a po 2 dopiero się rozglądamy ;) - czy jeśli nie robimy poddasza to można zamienić strop na inny ??? (tańszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa o kosztach poniesionych 6 lat temu- za 40tys. - bez sensu. Inne ceny- suporeks 4zł/szt- marzenie. Pozostałe również odstają znacznie od dzisiejszych.

 

maciek1000000- dodaj jeszcze z 15-20% na nieprzewidziane wydatki. U mnie tynki po ok.23zł/m2 z materiałem. Przyłącze gazowe ok.2000, do tego projekt instalacji wewn.- 500zł + sama instalacja- koszt jeszcze nieznany. Woda i kanalizacja- projekt 700 + przyłącze h2o- ok.900zł. Kanaliza koszt rur fi 160, przykanalik miałem wcześniej- 250zł. Prąd ok. 600zł (2001rok), teraz nie wiem jaka jest cena. Doszedł koszt kabla- 600zł.

Okna dobrze zamawiać teraz - lepsze ceny, promocje w firmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dezet nie wszystko poszło do góry niektóre materiały zdrożały nie które staniały. Rożnica cen w stanie surowym w moim wypadku by nie była znacznie wyższa. Koszt ścian z bk by był droższy o max 3 tysiące na więźbę by wydał parę stówek więcej. Za beton z betoniarni bym, wydał teraz o 1400zł więcej. Blacha jest w tej samej cenie co była stal podobnie. Najwiecej poszła do góry robocizna, nie ceny materiałów budowlanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...