Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zobaczcie sobie domek wmnich, skończyła i wrzuciła w końcu parę zdjeć. pełen wypas za małe pieniądze (chyba mniej niz te 200 tys). skromny projekt z naciskiem na wykończenie wewnatrz. myslę, że to bardzo mądre podejście

 

bardzo odważny dom jak na polskie tradycyjne budownictwo. Mieszkam w Holandii w podobnym domu, po dwóch latach nie umiem na niego patrzeć ale to chyba z tęsknoty za Pl:) ale wnętrze bardzo ładne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szkoda tylko, że nie ma więcej zdjęć z zewnątrz. Ten dom od początku mi się nie podobał ale pewnie jak w każdym przypadku dobry archutekt mógłby kolorami czy innymi mało kosztownymi dodatkami go upiększyć. Ale co prawda to prawda, wydać 200 tys na mieszkanie a mieć za te same pieniądze dom to nieporównywalna rzecz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo odważny dom jak na polskie tradycyjne budownictwo. Mieszkam w Holandii w podobnym domu, po dwóch latach nie umiem na niego patrzeć ale to chyba z tęsknoty za Pl:) ale wnętrze bardzo ładne:)

 

co do wyglądu zewnętrznego - wystarczy przemyslany kolor elewacji, jakaś sprytna pergola z tarasem i przede wszystkim trochę starannie dobranych roślin - i będzie pieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyglądu zewnętrznego - wystarczy przemyslany kolor elewacji, jakaś sprytna pergola z tarasem i przede wszystkim trochę starannie dobranych roślin - i będzie pieknie.

Pewnie że będzie pięknie,nie ważne czy dom z zewnątrz ładny czy zwyczajny czy nawet brzydki.ma być tani w budowaniu i funkcjonalny.Po paru latach zamieszkania w domu człowiek nawet nie zwraca uwagi na wygląd domu czy kolor.gdy zamieszkamy w domu patrzymy na wykończenie wnętrz i na działkę.tam dopiero zaczyna się ciężka praca.Pięknie zrobiona działka i ogrodzenie wizualnie upiększa dom.No ale każdy ma swoją rację,jeden patrzy na wygląd drugi na funkcjonalność.Tylko tu są pokazywane domy za 200 tys to domki muszą być małe i proste w budowaniu,życzę wszystkim takich domków bo to lepsze niż mieszkanie w bloku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie trafiłeś mam jeszcze kilka znaków zapytania,np.czy obijać ten domek sidingiem jest dużo tańszy niż szalówka.Jeszcze wspomnę że będę sam stawiał piec kaflowy czego nigdy nie robiłem a jedynie widziałem cały proces.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie trafiłeś mam jeszcze kilka znaków zapytania,np.czy obijać ten domek sidingiem jest dużo tańszy niż szalówka.Jeszcze wspomnę że będę sam stawiał piec kaflowy czego nigdy nie robiłem a jedynie widziałem cały proces.

 

Można obijać sidingiem lub panelami elewacyjnymi (podobne jak podbitka w moim DB).

Ceny są różne, ale na pewno taniej niż szalówka, która musi być co jakiś czas konserwowana.

Weź pod uwagę, że wszelkie ciemne kolory paneli nie mogą być narażone na bezpośrednie działanie Słońca,bo wyblakną, więc pozostają kolory białe lub bardzo jasne, pastelowe. Można też pokryć styropianem i nałożyć tynk, tak samo jak murowane domy.

Co do samego projektu: brak jest wiatrołapu, wejście z dworu do salonu- jako letniskowy może być , jako dom do stałego zamieszkania rozwiązanie moim zdaniem nieciekawe.

 

Co do pieca, to się nie znam, tylko kiedyś rozbierałem u siebie, ale tu są ciekawe rzeczy:

http://mha-net.org/docs/v8n2/docs/wkshop04b.htm

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?123774-Jak-wybudowac-piec-kaflowy

Edytowane przez DEZET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwracam. Nie mógłbym mieszkać w koszmarku

 

maksymalna prostota przy zachowaniu proporcji nigdy nie będzie koszmarkiem.

natomiast chęć "upiększenia" za ciężkie czasami pieniądze bardzo często zamienia sie w koszmarek.

 

zwyczajność wyglądu to nie wada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne miałem na myśli to, że starałbym się jednak jakąś część pieniędzy przeznaczyć na "upiększenie" domu, czy to kolorami czy fakturą elewacji albo jakimiś innymi niedrogimi bajerami. Osobiście przepłaciłem ok 15 może 20 tys za dach i kolejne 10 tys za okna w stosunku do tego co mógłbym zrobić minimailistycznym kosztem. Jednak było to przemyślane i skalkulowane. Wolę nie mieć kostki brukowej a mieć 3,4 m szerokie okno tarasowe z widokiem na ogród.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowite koszta mojej budowy do obecnego momentu to 97kPln. Projekt Lk571.

Poniżej zamieszczam link do karty projektu, to da wam spektrum na gabaryty domu.

http://www.lk-projekt.pl/files/objects/1494/91/571.pdf

 

Absolutnie wszystkie prace wykonałem razem z ojcem, który pomagał mi za darmo oraz kuzyn, któremu płaciłem 10zł/g ale nie goniłem go jakoś strasznie więc relatywna stawka wychodziła pewnie wyższa.

Obecny stan to surowy zamknięty bez stolarki okniennej i drzwiowej.

Na dachu dachówka betonowa Braas, którą także układaliśmy w trójkę.

Na chwilę obecną przymierzam się do kredytu a w zasadzie w piątek będę składać wniosek na 200k, najwyżej nie wykożystam całej kwoty kredytu.

Dodam że w domu będzie pompa ciepła z poziomym kolektorem i wentylacja mechaniczna z rekuperacja.

 

Przypuszczam, że jeśli dom byłby bez garażu i pralni nad nim to dało by się zamknąć w 200k w całości wykonując pracę samemu (oczywiście pomijam posadzki i tynki bo tego nie opłaca się robić samemu).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowite koszta mojej budowy do obecnego momentu to 97kPln. Projekt Lk571.

Poniżej zamieszczam link do karty projektu, to da wam spektrum na gabaryty domu.

...........

Przypuszczam, że jeśli dom byłby bez garażu i pralni nad nim to dało by się zamknąć w 200k w całości wykonując pracę samemu (oczywiście pomijam posadzki i tynki bo tego nie opłaca się robić samemu).

 

Pozdrawiam.

 

Gabaryty , jak gabaryty- strasznie wysoki, a gdzieś tam na stronie widziałem wysokość na parterze 2,35m- mam nadzieję ,że to pomyłka, bo taka wysokość to porażka. Powierzchnia ~110m2, czyli tak... normalnie.

Przy pracy samemu wiadomo- jest oszczędność. Gdybym swój robił sam od podstaw, to też bym zaoszczędził, na szybko myślę, że jakieś 28tys. do SSZ (przy pow. parteru całk. z garażem -151,3m2). Rezygnacja z garażu to kolejne 15tys. zł.

Wydane z łącznie z papierami ok.150tys.(muszę się zabrać za rachunek... "sumienia" ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...