Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też coś wiemy o tym "wietrze w oczy"

Ale to pewnie nie jeden inwestor przeżywa takie chwile. Ostatnio, jak żaliliśmy się Panu od montażu stolarki okiennej, ile to mieliśmy problemów od początku budowy, określił, że niektórych, jak pech dopadnie, to długo nie opuszcza. I że już kilku takich "pechowców" w życiu spotkał.

No niezbyt to pocieszające, ale póki co, nadal wierzymy, że co złe, na dobre się kiedyś odmieni

 

 

to mnie pocieszyłaś:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmy spoza województwa liczyły sobie nieźle za dojazd więc wychodziło podobnie,wolę mieć kogoś na miejscu i być w ciągłym kontakcie,przed wyborem firmy robiliśmy tzw,casting" i długo szukaliśmy,w projekcie mamy kominek i jeden komin musi być,a ten drugi wolimy zostawić na czarną godzinę jeśli coś by się pozmieniało i warto byłoby zmienić na np węgiel,wiem już że są tańsze i to o wiele,a zanim podpiszemy kolejną umowę(na dany etap)sami zadecydujemy gdzie kupimy materiały,dlatego pytam gdzie i za ile można kupować łącznie z trasportem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ciepło z mec, to po co Tobie w ogóle kominy? Zainwestowałbym w rekuperator i jeszcze potem oszczędził na cieple, za które trzeba zapłacić ciepłowni.

Zamiast cegieł radziłbym suporeks.

Popatrz tutaj: http://www.alltrade.pl/ można porównać ceny, transportem możesz sobie nie zawracać głowy- poważne firmy jadą gdzie kto chce, u mnie transport jechał prosto z fabryki koszt w cenie materiałów ,a i tak było taniej o 3-4zł na sztuce suporeksu 24x24x59 niż w okolicy!!

 

Policzyłem szybko suporeks kosztuje od 6,50 do 7zł- taki sam wymiar porothermu (1,5 bloczka) wychodzi 8,36zł, więc co tańsze?

Edytowane przez DEZET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kominy muszą być,ale na pewno nie takie drogie,jutro będziemy wydzwaniać po hurtowniach z całego kraju,zobaczymy,jeśli mogę prosić tak w skrócie i "po polsku" to to jest suporeks i czym się różni od porothermu?

dziękuję bardzo za zainteresowanie:)

I o czym mamy rozmawiać, jak nie znasz podstawowych materiałów budowlanych?!

Wejdź na stronę ,którą wyżej podałem- są tam zdjęcia materiałów budowlanych. Suporeks = beton komórkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał gnieka

te kominy muszą być,ale na pewno nie takie drogie,jutro będziemy wydzwaniać po hurtowniach z całego kraju,zobaczymy,jeśli mogę prosić tak w skrócie i "po polsku" to to jest suporeks i czym się różni od porothermu?

dziękuję bardzo za zainteresowanie

I o czym mamy rozmawiać, jak nie znasz podstawowych materiałów budowlanych?!

Wejdź na stronę ,którą wyżej podałem- są tam zdjęcia materiałów budowlanych. Suporeks = beton komórkowy

 

 

a za taką pomoc dziękuję serdecznie....pozostawiam bez komentarza....

a beton komórkowy doskonale wiem co to jest,tylko nazwy nie skojarzyłam,ok o nic więcej nie pytam bo widać,że czasem nie warto,następnym razem poprostu nie czytaj moich wpisów,pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a za taką pomoc dziękuję serdecznie....pozostawiam bez komentarza....

a beton komórkowy doskonale wiem co to jest,tylko nazwy nie skojarzyłam,ok o nic więcej nie pytam bo widać,że czasem nie warto,następnym razem poprostu nie czytaj moich wpisów,pozdrawiam:)

 

Przepraszam, bo wzięłaś to bardzo do siebie, ale czasem lepiej chwilę pomyśleć niż zadawać takie pytania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej napisałam,że nie możemy z nich zrezygnować,no i nie chcemy ale na pewno nie za taką cenę, a pisałam do Was bo gdzieś muszę zaciągnąć obiektywnej opinii,już wiem na czym zaoszczędzić bo każdy zakup planuję z dokładnym skalkulowaniem(no może poza spartaczoną robotą),strasznie jestem ciekawa co na to wykonawca,już raz wyrzuciłam pieniądze w błoto i więcej tego nie zrobię,stąd czasem niestosowne pytania,najbardziej wkurzył mnie fakt,że jak w tv zaczeli mówić o kryzysie i że rząd chce "powrócić" do tego co było,czyli domy dla bogatych i do łask wrócą mieszkania z wielkiej płyty to wszyscy nagle podnoszą ceny!!!!!!!!!!!!!!!

gdzie nie zadzwonie to mówią cyt.:taniej pani nie znajdzie....to ostatni moment bo ceny poszybują w górę.....wszystko poszło w górę i budowlanka też:bash:

nie wiem kogo oni "sadzają na tych telefonach"

jutro ciąg dalszy poszukiwań

dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie,taniej będzie bez umowy i tak zrobiliśmy za pierwszym podejściem,ekipa spartoliła robote a nawet nie miałam jak pociągnąć ich do odpowiedzialności,także bez umowy ani rusz,

 

i na co Ci ten vat o ktorym pisalas wczesniej, zatrudniasz ekipe na umowe o dzielo i masz co najwyzej do placenia dochodowke zawsze to mnie nic dochodowka i vat, do tego materialy nie sa az tak drogie, skoro masz drogi porotherm to poszukaj czegos innego , przeciez placisz ekipie za budowe i jak zmienisz im material to ceny nie podniosa, do tego kominy jakas chora suma, mnie wyceniano komin na jakies 2400 z ociepleniem + okolo 600 za wentylacje , ceny juz z dotawa

 

ceny np z krakowa , porotherm 25 - 5,10 brutto , leier 25 - 4,2 brutto , leier 11,5 - 3,2 brutto , dachowka ceramiczna okolo 30-32 zl za metr , beton jakies 230 m3, to sa ceny tak na szybko bez negocjacji i proszenia o rabat a zawsze mozna cos ugrac i sie dogadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(oczywiście pomijam posadzki i tynki bo tego nie opłaca się robić samemu).

 

Dlaczego nie opłaca się robić samemu?

Za robociznę w mojej okolicy biorą 15zł/m2, przypuśćmy że jedną ścianę zrobię w jedno popołudnie (da się) można przyzwoicie zaoszczędzić.

Tynkowałem prawie całą piwnicę z zewnątrz by nabrać wprawy przed środkiem. Nie jest to wcale takie trudne mimo braku maszyny do narzucania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my również w środku planujemy większość prac wykonać we własnym zakresie i tym razem z pomocą(np.taty,brata czy szwagra)w między czasie sprzedamy mieszkanie i chyba pójdzie łatwiej,

po wielu telefonach :o i rozmowach dochodzę do wniosku,że coś tu na opolszczyźnie z tymi cenami nie tak,skoro piszecie,że porotherm za 5,10 brutto a najtańsza 5,83 w hurtowni w Opolu i 5,30 spod Częstochowy?a pozostałe podobnie,jeśli mogę to proszę o namiary do hurtowni w Krakowie gdzie cena była za 5,10.z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie odnośnie materiałów budowlanych czy kupujecie z firm internetowych np. allegro zauważyłam że są tańsze od hurtowni z moich okolic jestem z woj. kujawsko- pomorskie z góry dzięki

Oczywiście ,że kupując przez neta można dużo zaoszczędzić pod warunkiem że cena za transport jest sensowna.Ja np. znalazłem przez neta pustaki wentylacyjne podwójne za 9zł szt. , w okolicznych hurtowniach były po 16zł a w castoramie 24zł.Sprzdawca ma filię niedaleko Bielska więc odebrałem je we własnym zakresie.

Na każdej rzeczy idzie zaoszczędzić pod warunkiem ,że na spokojnie się spenetruje rynek i nie przepłaci się bezsensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...