Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ok,ale w dalszym ciągu uważam że i jedno i drugie ma swoich zwolenników jak i przeciwników,na temat, które jest lepsze moglibyśmy wszyscy dyskutować bez końca,ja uważam,że bk chłonie dużo wody a biorąc pod uwagę wiele czynników(teren budowy,warunki,ogrzewanie,izolacje,ocieplanie,metodę budowyitd) zostaliśmy przy p25 lub tańszych zamiennikach,na szczęście nie mamy tego parcia aby zmieścić się w 200tyś(bo nie mamy kredytu) i wolę zaoszczędzić gdzie indziej a fundamenty,ściany,strop,dach,schody lane mają być solidne,na wykończeniówce na pewno trochę będę oszczędzać,bo nie wiem ile uzyskam ze sprzedaży mieszkania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ok,ale w dalszym ciągu uważam że i jedno i drugie ma swoich zwolenników jak i przeciwników,na temat, które jest lepsze moglibyśmy wszyscy dyskutować bez końca,ja uważam,że bk chłonie dużo wody a biorąc pod uwagę wiele czynników(teren budowy,warunki,ogrzewanie,izolacje,ocieplanie,metodę budowyitd) zostaliśmy przy p25 lub tańszych zamiennikach,na szczęście nie mamy tego parcia aby zmieścić się w 200tyś(bo nie mamy kredytu) i wolę zaoszczędzić gdzie indziej a fundamenty,ściany,strop,dach,schody lane mają być solidne,na wykończeniówce na pewno trochę będę oszczędzać,bo nie wiem ile uzyskam ze sprzedaży mieszkania

Oczywiście, że oba materiały mają zwolenników. Wyżej podałem link do informacji o BK- nieważne, czy zmienisz zdanie, informacje tam zawarte mogą zmienić Twoją wiedzę na ten temat. BK chłonie wodę- tak uważasz, a czy wiesz od czego są izolacje poziome w domu? Właśnie od tego żeby nie chłonął. Widziałaś rozlatujące się mury z cegły dziurawki pod wpływem zamarzającej w otworach wody? Ja widziałem całe ściany, a porotherm to taka większa dziurawka. Materiał to nie najcieplejszy- patrz tabelka, którą wrzuciłem, Arturo też zwracał na to uwagę.

Na wysoki poziom wód gruntowych potrzebne są porządne izolacje, nie wystarczy zwykłe posmarowanie izolbetem, czy innym mazidłem.

I na tym powinnaś się skupić. Masz jakiegoś kierbuda- spytaj jakie ma zdanie na temat materiałów na ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście zgadzam się,bez izolacji(nie mylić z ociepleniem) i dobrym ociepleniem nie ma szans na utrzymanie ciepła w zimie i chłodu w lecie(mam na myśli nie nagrzewanie murów latem),dlaczego mam dziwne podejście do budowy?bo wybrałam optymalne rozwiązanie biorąc pod uwagę wiele czynników i szukam alternatyw?

wiem jak "wygląda" dom z bk a raczej jakie sa jego minusy,jeśli wybierze się za "rzadki" materiał-bk i jakie są minusy z ceramiki(mieszanej z cegłą pełną w środku-ściany działowe),wiem jaka jest różnica między np nadprożami lanymi a gotowymi,więc na szczęście każdy może wybrać optymalne materiały na swój dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my również w środku planujemy większość prac wykonać we własnym zakresie i tym razem z pomocą(np.taty,brata czy szwagra)w między czasie sprzedamy mieszkanie i chyba pójdzie łatwiej,

po wielu telefonach :o i rozmowach dochodzę do wniosku,że coś tu na opolszczyźnie z tymi cenami nie tak,skoro piszecie,że porotherm za 5,10 brutto a najtańsza 5,83 w hurtowni w Opolu i 5,30 spod Częstochowy?a pozostałe podobnie,jeśli mogę to proszę o namiary do hurtowni w Krakowie gdzie cena była za 5,10.z góry dziękuję

 

5,10 wienengerg byl ostatnio na skladzie MURBUD na ulicy skośnej w krakowie , thermopor widzialem cos okolo 4,4 brutto na składzie przy ulicy cieplowniczej w krakowie, nazwy skladu nie pamietam,

dzwonilem tez z allegro i gosc wozi prosto z tarnowa thermopora po 4,2 brutto ale przy calych samochodach

ale tak czy tak raczej nie ma opcji zeby ktos Ci to przywiozl z krakowa bo to jednak troche zadaleko , przedzwon do 20 hurtowni z okolicznym miejscowosci , popytaj o cene, a do 3-4 najlepszych mozesz podjechac osobiscie jeszcze raz popytac pogadac i moze cos jeszcze urwiesz z ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam kier.b i konsultowałam wszystkie opcje,nawet z innym kb od znajomych czy netu,wiem,że jest mnóstwo pozytywnych na temat bk opinii,bo przede wszystkim jest tani i łatwy,że tak powiem w "obsłudze",nasze fundamenty są bardzo dobrze zaizolowane,nie tylko czarnymi mazidłami;)i wszyscy się dziwili po co nam tyle "wzmocnień",siatki,po co wychodzimy w "górę",bo woda nie podejdzie ale na to gwarancji nikt mi nie da, dlatego też tyle mnie one kosztowały(w sumie stan zero),oczywiście wiele osób proponowało nam gdzie można zaoszczędzić na fundamentach;)w każdym razie z ceramiki nie zrezygnuje,dziękuję za zainteresowanie;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek1000000,dziękuję za informację,właśnie tego się obawiałam,jak już tu ktoś wcześniej wspomniał nie każdy chce wozić "jedną porcję",że tak się wyrażę na dom tylko całe auta,choć za transport aż tak tyle nie biorą,faktycznie ceny macie niższe,jutro postaram się przedzwonić,udało zdobyć się cegłę pichler 25 za 3,86+23% i nadal szukam,zastanawiam się nadal nad nadprożami,tych ofert jest tysiące a i czy lane są solidniejsze?i czy dokładanie do nich więcej "drutu" nie jest przedobrzeniem?bo w gotowych są chyba 3,o ile się nie mylę-po przekroju,ach nie znam się aż tak dobrze,przy lanych wystarczy betoniarka,wiaderka i stal i heja;)

za dużo już tych informacji na jeden dzień;)chyba wszystko mi się myli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście zgadzam się,bez izolacji(nie mylić z ociepleniem) i dobrym ociepleniem nie ma szans na utrzymanie ciepła w zimie i chłodu w lecie(mam na myśli nie nagrzewanie murów latem),dlaczego mam dziwne podejście do budowy?bo wybrałam optymalne rozwiązanie biorąc pod uwagę wiele czynników i szukam alternatyw?

wiem jak "wygląda" dom z bk a raczej jakie sa jego minusy,jeśli wybierze się za "rzadki" materiał-bk i jakie są minusy z ceramiki(mieszanej z cegłą pełną w środku-ściany działowe),wiem jaka jest różnica między np nadprożami lanymi a gotowymi,więc na szczęście każdy może wybrać optymalne materiały na swój dom

Dziwne podejście, bo skoro wybrałaś "optymalne rozwiązanie biorąc pod uwagę wiele czynników" to, po co szukać alternatyw dla optymalnego rozwiązania?

A co to jest "rzadki" BK? Są odmiany różniące się gęstością i mają one inne właściwości- akustyczne, nośne, termiczne. Jeśli ktoś nie stosuje się do zasad budowania skutki są potem różne i nie do naprawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optymalnym rozwiązaniem dla nas jest budowa z ceramiki a nie bk,ale są różne cegły i szukam alternatywy, dla tej właśnie drogiej cegły,uważam,że tu można trochę zaoszczędzić i zastanowić się czy jednak porotherm25 czy może pichler25 czy jeszcze coś innego,i właśnie szukam tutaj zamiennika i ew podpowiedzi gdzie co i za ile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek1000000,dziękuję za informację,właśnie tego się obawiałam,jak już tu ktoś wcześniej wspomniał nie każdy chce wozić "jedną porcję",że tak się wyrażę na dom tylko całe auta,choć za transport aż tak tyle nie biorą,faktycznie ceny macie niższe,jutro postaram się przedzwonić,udało zdobyć się cegłę pichler 25 za 3,86+23% i nadal szukam,zastanawiam się nadal nad nadprożami,tych ofert jest tysiące a i czy lane są solidniejsze?i czy dokładanie do nich więcej "drutu" nie jest przedobrzeniem?bo w gotowych są chyba 3,o ile się nie mylę-po przekroju,ach nie znam się aż tak dobrze,przy lanych wystarczy betoniarka,wiaderka i stal i heja;)

za dużo już tych informacji na jeden dzień;)chyba wszystko mi się myli:)

 

Koleżanko- Jak myślisz ile tego materiału na dom potrzeba? U mnie było 18 palet BK, czyli samochód z przyczepą, to jaka to jedna porcja .

Nie pytaj w hurtowniach ile kosztuje sztuka pustaka tylko cały transport.

Pisałaś, że wiesz co to nadproże lane, a teraz pytasz czy dołożenie pręta to nie przesada. W gotowym nie widać prętów, a nad okno potrzebujesz 2 sztuki, czyli koszt x2. Nadproże lane to 4 pręty + strzemiona, takie same, jak na wieniec i beton. Zobacz na początku mojego DB jak to wygląda po zalaniu wieńca razem z nim lane były nadproża, w jednym szalunku. Trochę więcej betonu z wytwórni zamówione a i tak 2tys. zostało w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ile potrzebuję,dzwoniłam,pytałam i wiem jak to wygląda(transport około 150-250km czasem nie warto),oczywiście na szczegółach budownictwa się nie znam(nawet tu na forum można przeczytać o nadprożach,czego ile i jak) i o wszystkim czytam aby sprawdzić wykonawcę, w życiu nie budowałam domu i nie zamierzam tego robić(fizycznie) bo się na tym nie znam i wolę przekazać to firmie,

wiadomo,że łatwiej robić z gotowych nadproży ale ile czego powinno się dać do lanych, to tego już nie wiem,więc dlatego pytam,za cenne wskazówki dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ceny macie niższe,jutro postaram się przedzwonić,udało zdobyć się cegłę pichler 25 za 3,86+23% i nadal szukam,

 

ja nie wiem jak szukasz ale w tej cenie to spokojnie kupisz thermopora , ja ostatnio dostalem wycene ze przy 10 paletach bede go mial po 3,7 i to wez negocjacji , podzwon na spokojnie i wszystko jest do zrobienia

 

 

co do nadprozy, nie znam sie jestem przed budowa ale ekipa mi twierdzila ze taniej wyjdzie kupic gotowe???? jak to jest tak w praktyce , oczywiscie pytam osob ktore budowaly juz i sie znaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też mówią,że taniej kupić gotowe(większość) i zastanawiam się czy jeśli zdecyduję się na lane to czy nie zwiększą za robociznę?jutro wszystko omówię z wykonawcą,zastanawiam się jeszcze nad terivą,wychodzi(na dzień dzisiejszy) nas za 6500+beton a lany znajomych z wszystkim 20 tyś(siatka426zł,pręt9330,deski3600,beton7000),każdy mówi co innego:confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałam koszt stropu lanego w 2011,dokładnie mi napisali,że siatki było 124kg,prętów 3tony,betonu około25kubików,też nie mogę w to uwierzyć choć powtarzam,że się nie znam,a reszta znajomych budujących robi terive i większość twierdzi,że tańsza,a w necie jak to w necie opinii tysiące

nie ja schronu nie buduję;)być może pomylili się w wyliczeniach,a budowali dom 130m2(użytkowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez masz chyba jakis kosztorys budowlany, zestawienie materialow, ja kupilem projekt gotowy , 115 metrow , parter + poddasze uzytkowe, powierzchnia zabudowy 75 metrow

 

i w zestawieniu mam:

stal na calosc budowy - 1040 kg !!!

beton , 32 m3 za wszystko , fundament strop i cala reszte

strop jako taki mam 75 metrow kwadratowych x 0,14 cm (grubosc) = .......... no przeciez latwo policzyc ze nie jest to 30 kubikow, TO MUSI BYC SCHRON!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbawiłeś mnie tym schronem,mój brat zmieniał właśnie z terivy na lany i wyszło mu mniej więcej na to samo,ale stwierdził,że łatwiej mu było lany bo robi gospodarczym,mam swoje wyliczenia,w projekcie dokładnie podane co i ile(strop terive,nadproża ceramiczne,schody lane itd),wyszczególniony każdy element

jeśli chodzi o schron to podałam przykład domu już wybudowanego ale nawet nie wiem jaki to projekt bo nie pytałam(chodzi o nazwę),być może wykonawca ich naciągnął,choć pokazali faktury,a ponoć strop lany jest lepszy-też wyczytałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...