Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

he he u nas też każdy się pyta czy schron :D a tak jest w projekcie, fundamentu przecież odchudzać nie będę :D na same ławy poszło pól tony

Myslę, że terriva jest porównywalna tylko deski na przykład będą do użytku podczas całej budowy a nie tylko jako koszt do stropu. No i trzeba brać poprawkę, że jest wyzszy i pamiętać gdzie idą belki przy późniejszych instalacjach, bo ciężko kuć, przy lanym możan sobie zostawić lukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

msdracula-widziałam zdjęcia z dziennika,gratuluję,faktycznie można porównać do schronu;)

ja piwnicy nie mam i takich efektów podczas budowy też nie miałam;)fajne zdjęcie tam gdzie stoisz w samym wykopie:)

nadal rozważam wszystkie za i przeciw,ale głównym czynnikiem wiadomo będzie cena,wykonawca wycenił tak jak było w projekcie,wszystko dosłownie do jednej przysłowiowej "śrubki",także szukam dalszych rozwiązań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alic-dlaczego zmieniliście na terive?wiem,że terive trzeba ułożyć tak jak "mówi" producent i żeby nie pękał,trzeba belki co ileś tam dać dla rozłożenia ciężaru,łatwiej dla firmy,teriva jeśli jest dobrze położona nie powinna pękać,a i ponoć jest "cichsza" od lanego,jak na razie ciężko powiedzieć jak jest w praktyce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas też teriva wychodzi taniej,i też podnosimy o jedną cegłę,firma też poleca terive i zna się na tym,nawet daje gwarancję,a kbud za zmianę w projekcie na lany oczywiście sobie policzy,pewnie firma za lany podniesie też robociznę,także raczej zostaniemy przy tym jak jest w projekcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,nie skrzypi tylko tak jakby dudni,słychać każdy skok,bieganie,jak na przykład grają w piłkę;)albo bawią się w kręgle dla dzieci;)myślę,że dla Was na składzik strop idealny,szkoda w tym momencie podnosić sobie koszta,no chyba,że planujecie powiększyć gromadkę;)zresztą powierzchnia bardzo przyzwoita biorąc pod uwagę fakt,że obecnie mieszkam na 42m2:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strop drewniany ma to do siebie,że jest na pewno cieplejszy niż jakikolwiek betonowy,ale minusem jest hałas,czyli jak np,dzieci bawią się na górze a my siedzimy na dole,wiem bo rodzice taki mają ale że mieszkają sami i "hołota" sobie pojedzie to mają spokój;)

 

Czy jest cieplejszy to zależy od ilości ocieplenia. Wełna również pozwala na wygłuszenie i nie słychać odgłosów z góry. W starych budynkach w stropie były różne materiały deski owijane słomą i lepione gliną, sieczka, żużel też- nie zapewniały wygłuszania dźwięków. Czytałem na forum - ktoś mówił , że nie słyszy wołania z góry, ale wełny miał sporo. Dla dociekliwych-np. Rockton. Poza tym konieczne są też odpowiednie warstwy podłogi- do wyszukania w google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest cieplejszy to zależy od ilości ocieplenia. Wełna również pozwala na wygłuszenie i nie słychać odgłosów z góry. ...Czytałem na forum - ktoś mówił , że nie słyszy wołania z góry, ale wełny miał sporo. Dla dociekliwych-np. Rockton. Poza tym konieczne są też odpowiednie warstwy podłogi- do wyszukania w google.

W projekcie jest ocieplenie wełną mineralną Isover. Mam nadzieję, że to też dobre. Rocton sobie zapisuję -będzie do rozważenia :-)

Edytowane przez dusiaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...