Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pisałaś, że wiesz co to nadproże lane, a teraz pytasz czy dołożenie pręta to nie przesada. W gotowym nie widać prętów, a nad okno potrzebujesz 2 sztuki, czyli koszt x2. Nadproże lane to 4 pręty + strzemiona, takie same, jak na wieniec i beton. Zobacz na początku mojego DB jak to wygląda po zalaniu wieńca razem z nim lane były nadproża, w jednym szalunku. Trochę więcej betonu z wytwórni zamówione a i tak 2tys. zostało w kieszeni.

Także wszystkie nadproża lałem razem z wieńcem i stropem.

Beton na jeden strop ze zbrojeniem i schodami wyszedł u mnie około 7k (pomiędzy 6-7k).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dom rodziców był budowany 15 lat temu,byłam wtedy "gówniarą";) i nie mam pojęcia co dali,w każdym razie rozmów czy wołania za bardzo nie słychać ale skoki,czy bieganie,nie wspomnę o jeżdżeniu na krześle(z kółkami),na szczęście rodzice tak nie skaczą;)i ich nie słychać jak chodzą po górze:)jak zwykle są plusy i minusy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy jestem w stanie postawić tego bliźniaka za około 430 tys ( w stanie do zamieszkania - 2 rodziny )

albo - ile według was bedzie wynosił koszt budowy SSO ( razem z dachem ) - przez firmę.

Link:

http://gotowe-projekty-domow.pl/arg_tole_ii.htm

 

Strzelę - SSO jednej połówki robione firmą 140-170tys. zależnie od materiałów na ściany, pokrycia dachu, warunków gruntowych. Obniżenie kosztów to np. likwidacja komina i kominka, klinkierów na elewacji, balkonów(ciężko, bo służą jako daszki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , likwidacja kominka raczej napewno, balkonów sprzodu domu też a także klinkierów na elewacji. nad drzwiami, żeby zaakcentować że to jest bliźniak zrobiłbyym lekkie pasujące do całości zadaszenie. W środku natomiast zamias gabinetu i łazienki , zrobiłbym taka dużą kotłownie wraz z pomieszczeniem gospodarczym ( myśle o ogrzewaniu na paliwo stałe ) Gdzieś za to spróbowałbym upchać mała ubikację ( sama toaleta - tak max 3m2 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka kupiona(spłacona), jesteśmy na etapie wyboru projektu. Naszym faworytem jest: Zielony ogród - wariant I - Murator M72a, ale rozważamy jeszcze kilka innych.

P.S. Ładnie się temat rozkręcił-uff biorę się za czytanie :-)

 

witamy załozyciela wątku - a więc jednak sie zdecydowałeś...super

co tam słychać u ciebie? gratuluje zakupu działki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja o budowie podjęta, działka jest, chęci są. projekt też już właściwie wybrany - z1 http://www.z500.pl/projekt/z1,Przestronny-i-funkcjonalny-dom-z-dwuspadowym-dachem-latwy-i-tani-w-budowie.html#project-general-info .

planuję wymienić tradycyjny fundament na płytę oraz budować z silikatów (ocieplenie w późniejszym terminie). zastanawia mnie czy faktycznie będzie łatwy i tani w budowie? nie ukrywam, że jet to dla mnie bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy załozyciela wątku - a więc jednak sie zdecydowałeś...super

co tam słychać u ciebie? gratuluje zakupu działki

Narazie zbieramy na kwitologię...trochę cienko u nas z kasą ale może do maja się uzbiera, no i rodzinka nam się powiększa :-) nie próżnowałem :-)

Kalisa Bardzo podoba nam się zielony ogród w wersji 106m2(chciałbym go gdzieś zobaczyć na żywo jak to wszystko w środku wygląda, niestety mało osób się chwali zdj. itd.) także Z91 ale szukamy jeszcze innych podobnych i tanich w realizacji

 

P.S. jak zacytować kilku autorów w jednym poście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie zbieramy na kwitologię...trochę cienko u nas z kasą ale może do maja się uzbiera, no i rodzinka nam się powiększa :-) nie próżnowałem :-)

Kalisa Bardzo podoba nam się zielony ogród w wersji 106m2(chciałbym go gdzieś zobaczyć na żywo jak to wszystko w środku wygląda, niestety mało osób się chwali zdj. itd.) także Z91 ale szukamy jeszcze innych podobnych i tanich w realizacji

 

P.S. jak zacytować kilku autorów w jednym poście?

 

Gratulacje !

Zdecydowałeś się na parterówkę, tak ?

Napisz jakie masz wymagania, coś wykombinujemy :yes:

 

Jeśli chcesz cytowac kilka osób musisz kliknąć na pierwszy z prawej znaczek na pasku ( obok jest "poleć znajomemu").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...