Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A powiedz mi w jakim celi mam ci cokolwiek pokazywać ?Jest wujek Google poszukaj. Nie przytaczałem tego żeby udowadniać wyższość jednych materiałów nad innymi. Napisałem tylko czyste fakty i na nich się opieram. Na tym również kończę tą polemikę bo temat zszedł na inny tor niż powinien.

Czysty Fakt to byłoby pokazanie zawartości naturalnych izotopów promieniotwórczych w m2 sciany ( zbudowanej z silikatów, ceramiki poryzowanej czy betonu komórkowego ) a twoje zestawienie tabeli podajace zawartośc tych izotopów w kg może stwarzać mylne przekonanie, że dom zbudowany z BK czy ceramiki ma dużo większą zawartość naturalnych izotopów promieniotwórczych a to nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mnie zastanawia, po co wchodzą na forum ludzie, których guzik obchodzi, z czego buduja inni - np. bladyy78. Skoro tu wchodzi, a nie na google, to jednak coś go obchodzi...bo na forum zawsze jest ryzyko, że spotkamy sie z innymi pogladami niz nasze.....;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja szukałam taniego domu, szukałam...i pomysł budowania skrzata z muratora pękł jak bańka mydlana. Znalazłam to http://gotowe-projekty-domow.pl/arn_migdal.htm . Ideał. Ustaliliśmy, że nie musimy mieć garażu w domu, ważne,żeby była duża kotłownia. Projekt, w którym oprócz rezygnacji z desek elewacyjnych i dopasowaniu komina do kotła na paliwo stałe, nic nie chcemy zmieniać. prosta bryła, minimum okien dachowych, 2 kominy, dach dwuspadowy, myślę, że nie powinien zrujnować kieszeni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie za budowanie trzeba się brać! Dziś jadę do pracy, godzina 7.08 rano, mijam pewną budowę, a na niej z 7 osób, betoniarka i już kawał muru zrobili! to trzeba mieć chęci co nie ;) A ja myślałam że za zimno żeby kable kłaść :)

 

o kurcze :o a my się opierniczamy :D ale już na week możę jedziemy stempelki robić :)

a u nas -15, jak tak dalej pojdzie to w maju zejda sniegi :bash:

 

o kurcze ile? ja myslałam, że wszędzie już ciepło, u nas +4 i śnieg tylko gdzieniegdzie leży...ale my mamy jeszcze kanał do wymurowania więc musi być troszkę sucho...chociaż jakby się uprzeć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz juz działkę i chcesz wybudować tani dom, proponuje zainteresować się domami modułowymi, które powstają nawet w 7dni :) zainteresowanych odsyłam do strony http://www.arthauss.pl zajmującej się projektowaniem i budową takich domów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja szukałam taniego domu, szukałam...i pomysł budowania skrzata z muratora pękł jak bańka mydlana. Znalazłam to http://gotowe-projekty-domow.pl/arn_migdal.htm . Ideał. Ustaliliśmy, że nie musimy mieć garażu w domu, ważne,żeby była duża kotłownia. Projekt, w którym oprócz rezygnacji z desek elewacyjnych i dopasowaniu komina do kotła na paliwo stałe, nic nie chcemy zmieniać. prosta bryła, minimum okien dachowych, 2 kominy, dach dwuspadowy, myślę, że nie powinien zrujnować kieszeni

 

Kto szuka ,ten znajdzie. Na pewno ten projekt lepszy niż skrzat, o którym się wcześniej wypowiadałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz juz działkę i chcesz wybudować tani dom, proponuje zainteresować się domami modułowymi, które powstają nawet w 7dni :) zainteresowanych odsyłam do strony http://www.arthauss.pl zajmującej się projektowaniem i budową takich domów :)

 

Gdzie to tanie? "Pakiet premium" ładnie nazwane, a to znaczy? Pompa ciepła, kolektory, piec gazowy, wiatrak, rekuperator, baterie słoneczne, instalacja kominkowa - no szok po prostu.

I jak Koleżanka napisała- na reklamę jest inne miejsce. Pierwszy post i plama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre miejsce, ale nie chcę zakładać nowego wątku.

Dziś na interii jest artykuł o tym z czego wybudować dom....

Ponieważ budowa jeszcze przede mną, chciałabym aby wypowiedzieli się ci, którzy mają większe doświadczenie. Jak oceniacie artykuł?

 

http://biznes.interia.pl/budownictwo/news/proces-budowy-materialy-konstrukcyjne-cz-2,1763256

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była podpowiedź dla tych którzy szukają firmy budujących tanie domy. Warto przecież rozeznać się w różnych możliwościach, jakie są na rynku.

 

Tia, a do ceny dolicz fundament, koszt dowiezienia domu na działkę, wykończeniówkę, przyłącza i nagle przestaje być tanio. 2160 za mkw szału nie robi. Dobrze przemyślany, prosty dom w technologii tradycyjnej będzie tańszy. Te wszystkie domy prefabrykowane są tanie tylko w teorii. Główną ich zaletą jest ponoć szybkość budowy, choć jeśli do czasu budowy doliczymy prefabrykację w fabryce ( już wtedy wyskakujesz z całej kasy i czekasz) to może okazac się, że tradycyjna budowa sprawnie poprowadzona będzie niewiele dłuższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Potrzebuję pomocy.

Działka jest na 0,5m npm , a spód ławy fundamentowej ma być na 0,2m npm.

Wysokość projektowanego terenu będzie 1,3m npm.

Pytanie - Podnieść teren ,a potem zrobić wykopy , Czy zrobić fundamenty a potem obsypać ziemią ?

Którą wersję wybrać ?

 

Pierwsze słyszę, żeby poziomy łapać jako metry nad poziomem morza. A jakbyś w górach mieszkał to co z tym npm?

A po co 2x robić robotę - podnosić teren, a potem w nim kopać? Wykop na te 0,2m zrób ławy i ściany fundamentowe, nie będzie problemu z budowaniem, a potem po wszystkim zasypiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre miejsce, ale nie chcę zakładać nowego wątku.

Dziś na interii jest artykuł o tym z czego wybudować dom....

Ponieważ budowa jeszcze przede mną, chciałabym aby wypowiedzieli się ci, którzy mają większe doświadczenie. Jak oceniacie artykuł?

 

http://biznes.interia.pl/budownictwo/news/proces-budowy-materialy-konstrukcyjne-cz-2,1763256

 

Ja żadnych rewelacji nie wyczytałem, ot zebrane do kupy informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...