Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pierwsze słyszę, żeby poziomy łapać jako metry nad poziomem morza. A jakbyś w górach mieszkał to co z tym npm?

A po co 2x robić robotę - podnosić teren, a potem w nim kopać? Wykop na te 0,2m zrób ławy i ściany fundamentowe, nie będzie problemu z budowaniem, a potem po wszystkim zasypiesz.

Dzięki za odpowiedź.

Na mapce rzędna posadowienia jest w m npm ,dlatego tak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

BK jest dobry ale czy najlepszy to różnie z tym bywa ;)

Bywają i są tańsze materiały do budowy i równie dobre jak BK np.silikat a zwłaszcza 18cm.

Mnie m2 ściany wyszedł 48zł/m2 z transportem a 44zł/m2 bez transportu i potrzebuje jedynie 2cm węcej styro,żeby dorównać BK pod względem izolacyjności cieplnej :)

BK pod tym względem jest zdecydowanie droższy ;)

 

 

podajesz cene metra na gotowo czy metra materialu ????

 

bo mnie liczac thermopora wychodzi za metr sciany kupujac wszystko na fakture jakeis 42-43 zl za metr z transportem na dzialke wiec gdzie tu silikaty sa tansze, o BK nie wspomne, zaciekawilo mnie to , dzwonilem po skladach,liczylem i nijak wychodzi to taniej, chyba ze czegos nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podajesz cene metra na gotowo czy metra materialu ????

 

bo mnie liczac thermopora wychodzi za metr sciany kupujac wszystko na fakture jakeis 42-43 zl za metr z transportem na dzialke wiec gdzie tu silikaty sa tansze, o BK nie wspomne, zaciekawilo mnie to , dzwonilem po skladach,liczylem i nijak wychodzi to taniej, chyba ze czegos nie wiem

 

BK wcale nie musi być droższy jak twierdzi Arturo72. Mój post nr3643- cena wychodziła podobnie jak silikat.

Ostatnio sporo czytałem o ceramice i budowlańcy, szczególnie instalatorzy narzekają na trudności w robieniu otworów, bruzd, itp. Pustaki pękają nie tak jakbyśmy tego chcieli. Przy budowie samemu na pewno bym się nie zdecydował na ceramikę. BK jest pod względem obróbki najlepszy, silikaty lepiej od ceramiki, ale za to twarde.

Weź pod uwagę jeszcze jedną rzecz- czy za silikaty ,czy thermopor jest zwrot Vat , bo zwrot 15% vat może być atrakcyjny. Za BK jeśli dobrze pamiętam jest zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK wcale nie musi być droższy jak twierdzi Arturo72. Mój post nr3643- cena wychodziła podobnie jak silikat.

Weź pod uwagę jeszcze jedną rzecz- czy za silikaty ,czy thermopor jest zwrot Vat , bo zwrot 15% vat może być atrakcyjny. Za BK jeśli dobrze pamiętam jest zwrot.

na ceramike tez jest zwrot vatu, nie neguje ze inne metody budowania sa zle bo ja w tym doswiadczenia nie mam zadnego, ale patrzac wylacznie na cene to wcale budowa z ceraminiki nie jest az tak droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie bylo, a chcialam tylko powiedziec odpowiadajac na pytanie w tytule :

DA SIE

nie bede tu rzucala kwotami bo juz nie pamietam (w dzienniku wszystko opisane jest) ale udalo sie bez problemow z nowymi meblami i wyzszym standardem niz planowalismy.

 

swiki dla potomności fajnie by było gdybyś rozpisała swoje koszty na kategorie. Np stan zero, dach, okna, ocieplenie, elektryka, hydraulika tynki it. Oczywiście o ile to możliwe. Fajnie by było gdybyś też osobno opisała robociznę a osobno materiały. Każdy z nas mógłby ocenić czy w swoim planowanym domu jest w stanie zmieścić się z takimi kosztami. Ja np na okna wydałem 25 tys z montażem i świadomie i wiem, że nie chcę białych okien i chciałem okna trzyszybowe znanej firmy, zamontowane w warstwie ocieplenia a tarasowe w systemie przesuwnym. Jeżeli Ty wydałaś 10 tys to ja wiem, że gdybym chciał budować dom za 200 tys to już muszę doliczyć 15 tys ekstra za okna. Taką metodą każdy mógłby sobie porównać czy da radę czy nie ucinając wodotryski lub ŚWIADOMIE przekraczając kosztorys. Jak się wysilisz to będzie z tego niezły materiał. A jeszcze jakbyś zrobiła arkusz exclea w googlach, żeby każdy mógł podstawić sobie swoje koszty (np już wiem, że mój dach będzie droższy od Twojego o 100%) i tam wrzucić to byłoby ekstra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usłyszałam ostatnio że jeśli chce wybudować tani dom to najlepiej zdecydować się na dom z prefabrykowany, np. stalowy. Sądzicie że to jest tani sposób i jak w ogóle wygląda mieszkanie w takim domu jest on stabilny i trwały?

 

No nie znowu...darujcie sobie już tą promocję cudownych i wcale nie tanich domów stalowych. Kto chce w miarę tanio zbudowac dom niech zapomnio prefabrykacji. To wcale nie jest tania metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usłyszałam ostatnio że jeśli chce wybudować tani dom to najlepiej zdecydować się na dom z prefabrykowany, np. stalowy. Sądzicie że to jest tani sposób i jak w ogóle wygląda mieszkanie w takim domu jest on stabilny i trwały?

Takie domy są tanie dla... producenta- szybka kasa i następne zlecenie. Nie znalazłem jeszcze prefabrykacji tańszej od tradycyjnych murów, a widziałem już koszty stalowych, drewnianych( w różnych technologiach).

Czy np. 2200/m2 "deweloperki" to tanio? moim zdaniem nie, bo koszt ścian i dachu to jeszcze nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, a do ceny dolicz fundament, koszt dowiezienia domu na działkę, wykończeniówkę, przyłącza i nagle przestaje być tanio. 2160 za mkw szału nie robi. Dobrze przemyślany, prosty dom w technologii tradycyjnej będzie tańszy. Te wszystkie domy prefabrykowane są tanie tylko w teorii. Główną ich zaletą jest ponoć szybkość budowy, choć jeśli do czasu budowy doliczymy prefabrykację w fabryce ( już wtedy wyskakujesz z całej kasy i czekasz) to może okazac się, że tradycyjna budowa sprawnie poprowadzona będzie niewiele dłuższa.

Wydaje mi się że postawienie domu w ciągu 7 dni (prefabrykacja ok.1-3miesięcy) to i tak zdecydowanie szybciej niż w przypadku tradycyjnej budowy. Zauważmy również, że w cenie 2160zl /m2 są już wliczone fundamenty, podłogi wraz z ogrzewaniem podłogowym w standardzie mamy instalacje wod-kan., elektryczna itd. to okazuje się ze to wcale nie jest wysoka cena. Jeśli chodzi o wykończeniówke to nawet budując tradycyjny dom ponosisz na nia dodatkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie domy musza byc tansze od tradycyjnie murowanych, inaczej nigdy nie beda sie dobrze sprzedawac, ile mozna doplacac za postawienie domu miesiac czy dwa szybciej ?? Na forum sporo domow powstalo w ciagu pol roku do wprowadzenia sie, jak dla mnie stan deweloperski to max 1500 zl/metr, inaczej sie prefabrykacji nie ruszam. Ogladalem rozne technologie, ale w kazdym wypadku wyszlo mi niestety drozej (chc przyznaje, ze wiele z nich jest solidnych i godnych uwagi, ale w tym watku to glownie koszt gra role).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że postawienie domu w ciągu 7 dni (prefabrykacja ok.1-3miesięcy) to i tak zdecydowanie szybciej niż w przypadku tradycyjnej budowy. Zauważmy również, że w cenie 2160zl /m2 są już wliczone fundamenty, podłogi wraz z ogrzewaniem podłogowym w standardzie mamy instalacje wod-kan., elektryczna itd. to okazuje się ze to wcale nie jest wysoka cena. Jeśli chodzi o wykończeniówke to nawet budując tradycyjny dom ponosisz na nia dodatkowe koszty.

 

Ach ten marketing... Czyli producenci domów dają 2160zl /m2 bez względu na warunki posadowienia budynku? Jesteś na 100% pewien? Bo z mojego rozeznania ( kilka zapytań ofertowych na swój dom rozesłałem dla sportu) wynika, że podana kwota jest czysto teoretyczna i nie obejmuje fundamentów, a przy tym i tak wcale nie jest okazyjna. Ja ze swoim domem, zatrudniając generalnego wykonawcę (czyli znacznie drożej) do stanu surowego z dachem a potem ekipy, ląduję z ceną max. 2300zl /m2 na gotowo z przyłączami, na większość robót mam juz oferty cenowe i umowy. Przy czym moje budowanie raczej nie jest oszczędne, prędzej tak gdzieś po środku cenowo. Dom jest w średnim przyzwoitym standardzie, dobrze ocieplony i kompletnym CO i wodkanem na Wiessmanie. A są tu tacy co buduja to samo o 20% taniej. Prefabrykacja jest dobra tylko dla tych, którzy mają ekstremalnie mało czasu na budowanie i sporo kasy na to. Reszta taniej zbuduje dom tradycyjnie, świadomie ekonomicznie zaprojektowany. Przy czym wcale taka budowa nie musi być absurdalnie długa, co potwierdza przykład wielu osób na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że postawienie domu w ciągu 7 dni (prefabrykacja ok.1-3miesięcy) to i tak zdecydowanie szybciej niż w przypadku tradycyjnej budowy. Zauważmy również, że w cenie 2160zl /m2 są już wliczone fundamenty, podłogi wraz z ogrzewaniem podłogowym w standardzie mamy instalacje wod-kan., elektryczna itd. to okazuje się ze to wcale nie jest wysoka cena. Jeśli chodzi o wykończeniówke to nawet budując tradycyjny dom ponosisz na nia dodatkowe koszty.

 

Ja widzę jeden plus takiego budowania- gdy musimy się szybko wprowadzić. Wyliczasz instalacje, a gdzie te źródła ciepła: solary, piec gazowy, pompa ciepła i jeszcze wiatrak, za strony, którą to reklamowałeś? Ponadto przyłącza też trzeba zrobić, czyli koszty, koszty. Dom to nie tylko postawienie ścian w 7 dni- choć oglądając amerykański program "makeover.. coś tam" wszystko jest możliwe... jak masz 50 osób do pracy;)

Tu piszemy o 200tys. z wykończeniówką, bez mebli. Druga sprawa to metraż- nie każdy chce domek 50m2, choćby nie wiadomo jaki tani był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też analizowalismy wszelkie sposoby szybkiego budowania. Sama budowa szybka, ale czas oczekiwania na przygotowanie prefabrykatów wcale taki krótki nie był. No i cena. W końcu obliczylismy, że w miare sucha technologia (BK na klej, parter, bez stropu) pozwoli zmieścić sie w 3 miesiącach. Pomylilismy sie o 10 dni, a cena pod klucz ok.2000/m2 w 2009r.

co nas zniecheciło do domu prefabrykowanego -cena niestety, i wiele niedomówień (jedna umowe juz prawie podpisalismy, a w ostaniej okazał się, że to bez kominka, drzwi za 200 zł z marketu, chyba że dopłacimy itd.itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu obliczylismy, że w miare sucha technologia (BK na klej, parter, bez stropu) pozwoli zmieścić sie w 3 miesiącach. Pomylilismy sie o 10 dni,

 

Możesz przybliżyć ile trwały poszczególne etapy budowy? Ja jakbym nie liczył wychodzi mi minimum 4,5 miesiąca na dom o wielkości Twojego.

 

1. Część murowana (fundamenty, ściany, ścianki działowe komin) - 2 mies

2. Więźba prefabrykowana -tydzień

3. Dachówka, rynny itp - miesiąc

4. Okna podczas montażu dachu

5. Elektryka - tydzień

6. Tynki - 2 dni

7. Hudraulika - 2 tygodnie (ogrzewanie podłogowe)

8. Wylewki - 1 dzień

 

I już mamy ponad 4 miesiące a to dopiero stan deweloperski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...