Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

wybudowałem dom za 200tys romina g1 = bardzo duzo pracy własnej= utrata zdrowia

teraz zaoszdzedzone $ wydaje na lekarzy

Moze ktos juz tu napisa bo nie czytałem wszystkich postów - prosze sie zastanowic jezeli ktos przed budowa na problemy zdrowotne ( ja nie mialem ) nie warto sie wyrezac, zdrowie jest najwazniejsze

 

Takie troche banalne:)

powiedz to tym co dla naszego chciejstwa to zdrowie marnują ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Drewniany, bo tak :) podoba nam się :) Poza tym w projekcie mniej zmian się robi przy szkodach górniczych :p (kolejna oszczędnosć :p ) Co do fundamentów to odliczą nam 9 tys od tej ceny. 142 tys to drogo?? Znaleźlismy firmy, które były droższe...

 

Powtórzę za poprzednikami- 142 za SSZ tego domu bez płyty fundamentowej to drogo. Drewno nie jest tanie. Koło mnie w zeszłym roku postawiono drewniany dom z bali (zdjęcie w DB). Dziś zauważyłem lekkie zszarzenie pięknego na początku drewna, a minęło 6(?) m-cy. Jedyna zaleta to szybkie postawienie, po prefabrykacji elementów domu. A potem, jeśli drzewo ma być na elewacji, to już współczuję prac, przy jego pielęgnacji. Mój dom łącznie 151m2 (z garażem i pom. gosp) kosztował do chwili obecnej ok 140tys. Zobacz- powierzchnia 2x większa. A droższych zawsze znajdziesz- nie jest to wyznacznikiem ceny.

Na płycie buduje m.in. Arturo72, R&K.. i Arturo72 chyba też w rejonie szkód górniczych.

 

swiki = wmnich - czy nie tak było? Twój styl pisania (ciekawy) niełatwo zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wybudowałem dom za 200tys romina g1 = bardzo duzo pracy własnej= utrata zdrowia

teraz zaoszdzedzone $ wydaje na lekarzy

Moze ktos juz tu napisa bo nie czytałem wszystkich postów - prosze sie zastanowic jezeli ktos przed budowa na problemy zdrowotne ( ja nie mialem ) nie warto sie wyrezac, zdrowie jest najwazniejsze

 

Takie troche banalne:)

 

Jest w tym trochę prawdy- jeśli ktoś nie dźwigał, bo, co nieco trzeba- lepiej uważać. Gdybym miał zaczynać jeszcze raz, też bym zaczął... Żałuję tylko, że późno zacząłem. A kłopoty zdrowotne prędzej czy później każdego dopadną, niestety. Nie zdecydowałem się na murowanie całych ścian i fundamentów, dokończyłem tylko ściany szczytowe - tu można przesadzić. Gdybym miał patrzeć, że coś może mi się stać, to najlepiej w mieszkaniu siedzieć i nie wychodzić na ulicę.

Nie uniknąłem przykrych zdarzeń na budowie- raz stłuczenie uda, jedno zakażone skaleczenie - nic więcej. Żeby było "śmieszniej" właśnie przed mieszkaniem uszkodziłem łękotkę i wiązadło w kolanie - nic nie robiąc, po prostu upadek :bash:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wybudowałem dom za 200tys romina g1 = bardzo duzo pracy własnej= utrata zdrowia

teraz zaoszdzedzone $ wydaje na lekarzy

Moze ktos juz tu napisa bo nie czytałem wszystkich postów - prosze sie zastanowic jezeli ktos przed budowa na problemy zdrowotne ( ja nie mialem ) nie warto sie wyrezac, zdrowie jest najwazniejsze

 

Takie troche banalne:)

Nie wiem czy mogą zapytać, w jaki sposób budowa się do tego przyczyniła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiki - czy to wmnich?

swiki = wmnich - czy nie tak było? Twój styl pisania (ciekawy) niełatwo zapomnieć.

Jasne że wmnich ... ale nie doszukałem dlaczego się ukrywa ;-)

Tak tak to ja - myslalam ze po dzienniku poznacie (i wlasnie po dlugosci postow - Dezet jestes wielki :p a sformulowanie "ciekawy" hehe alez to pieknie nazwales ;)

Bitter: oj ale Cie to intryguje dlaczego zmienilam nika. MOze kiedys Ci powiem na pw ;) tu niech to zostanie slodka tajemnica. Ale nie ukrywam sie oj nie. Poprostu chce byc teraz swiki (taki kaprys kobiety)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę za poprzednikami- 142 za SSZ tego domu bez płyty fundamentowej to drogo. Drewno nie jest tanie. Koło mnie w zeszłym roku postawiono drewniany dom z bali (zdjęcie w DB). Dziś zauważyłem lekkie zszarzenie pięknego na początku drewna, a minęło 6(?) m-cy. Jedyna zaleta to szybkie postawienie, po prefabrykacji elementów domu. A potem, jeśli drzewo ma być na elewacji, to już współczuję prac, przy jego pielęgnacji. Mój dom łącznie 151m2 (z garażem i pom. gosp) kosztował do chwili obecnej ok 140tys. Zobacz- powierzchnia 2x większa. A droższych zawsze znajdziesz- nie jest to wyznacznikiem ceny.

Na płycie buduje m.in. Arturo72, R&K.. i Arturo72 chyba też w rejonie szkód górniczych.

.

Bardzo dziękuję za cenne uwagi :)

W tym domu chcemy jednak elewację z tynku, więc chyba nie zszarzeje. No może trochę, bo na śląsku mamy trochę pyłu zawieszonego :p

A czy mógłby mi ktoś polecić solidną i niedrogą firmę, która mi postawi szypra? :) Bez noclegów dla 6 osób :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom drewniany - często od tego zaczyna sie marzenie o o domu, tez przez to przeszłam

pojeździlismy nawet po Polsce - ogladać, rozmawiać

jedyny porządny, który robił wrażenie to Honka - ale to dla milionerów

reszta nic specjalnego, za to droższe od murowanych

i do żadnej z firm nie miałam zaufania - dało sie wyczuć, że drewniane domy to nie w Polsce, niestety. Ani porzadnego drewna (nie ten klimat, za ciepło, drzewa powinny być z dalekiej północy), ani tradycji zachowanej, anie doswiadczenia.Ciepłe piekne drewniane domy owszem, ale w USA, Szwecji, Kanadzie, u nas nie potrafią. Dlatego zrezygnowalismy, chociaż wierzę, że domy drewniane sa trwałe (200 lat spokojnie) i piekne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za cenne uwagi :)

W tym domu chcemy jednak elewację z tynku, więc chyba nie zszarzeje. No może trochę, bo na śląsku mamy trochę pyłu zawieszonego :p

A czy mógłby mi ktoś polecić solidną i niedrogą firmę, która mi postawi szypra? :) Bez noclegów dla 6 osób :D

 

W takim razie bez sensu jest budowanie domu drewnianego w środku, a na zewnątrz zwykłe tynki ... dla "klimatu wnętrza".

Zawsze możesz sobie położyć boazerię i będzie drewniane wnętrze- swoją drogą , czy ktoś to jeszcze zakłada?

Nie mamy tradycji w budowaniu drewnianych domów, dlatego są droższe. Przy murowaniu budowlańcy popełnią mniej błędów i przeważnie możliwych do poprawy, drewniane to wymiana całych elementów i trudne do zrobienia.

A samo mieszkanie w drewnianym, bo świetny mikroklimat, oddychanie, to bzdety. Od komfortu powietrza jest właściwa wentylacja, nie ściana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bez sensu jest budowanie domu drewnianego w środku, a na zewnątrz zwykłe tynki ... dla "klimatu wnętrza".

Zawsze możesz sobie położyć boazerię i będzie drewniane wnętrze- swoją drogą , czy ktoś to jeszcze zakłada?

Nie mamy tradycji w budowaniu drewnianych domów, dlatego są droższe. Przy murowaniu budowlańcy popełnią mniej błędów i przeważnie możliwych do poprawy, drewniane to wymiana całych elementów i trudne do zrobienia.

A samo mieszkanie w drewnianym, bo świetny mikroklimat, oddychanie, to bzdety. Od komfortu powietrza jest właściwa wentylacja, nie ściana.

 

Tak i owszem, nie znam sie za bardzo na budowaniu, bo to mój pierwszy dom. Wy też nie byliście od razu obeznani w temacie. Szkoda, że trafiłam na samych przeciwników drewnianych domów :( ( a swoja drogą pewnie nikt z Was nie budował takiego, ale krytyka musi być). Nam zależy również na czasie,mamy taką, a nie inną sytuację :/ Wnętrza nie chcę drewnianego, bo drewno jest nudne, nic potem za bardzo nie mozna zmienić. Chce tylko konstrukcje szkieletową. No ale trafiłam pod zły adres, poszukam gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiki ... bo

"...{ G. G. Márquez }" ;)

I jeszcze to (kto zgadnie czyje to piwo odemnie :p

" ...Nie można o mnie powiedzieć, żebym był człowiekiem eleganckim czyn abym szczególnie lubił takowych. Nie wierzę w erotyzm jako teatr i jest mi nie swojo w towarzystwie tych, którzy czują się zmuszeni tańczyć przez życie, wymachując przed sobą różowym boa z piór oraz pogwizdując i mizdrząc się przez cały czas. Nie mam wszakże wcale zamiaru ukrywać, kim jestem...":P

Tak i owszem, nie znam sie za bardzo na budowaniu, bo to mój pierwszy dom. Wy też nie byliście od razu obeznani w temacie. Szkoda, że trafiłam na samych przeciwników drewnianych domów :( ( a swoja drogą pewnie nikt z Was nie budował takiego, ale krytyka musi być). Nam zależy również na czasie,mamy taką, a nie inną sytuację :/ Wnętrza nie chcę drewnianego, bo drewno jest nudne, nic potem za bardzo nie mozna zmienić. Chce tylko konstrukcje szkieletową. No ale trafiłam pod zły adres, poszukam gdzie indziej.
BasQ - nie miej za zle nikomu, ze probuja Ci dobrze doradzic nie zgadzajac sie z Twoim zdaniem - mialam informacje od osob ktore budowaly takie domy ale takze od kierownika budowy ktory nadzorowal kilka domkow drewanianych - tempo wcale nie szybsze (najpierw trzeba fundamenty lub plyte i ona musi stac odpowiedni czas) a napewno nie taniej niz dom murowany.

No i : np drewno zostalo pozostawione na placu budowy podczas deszczu ... Co sie z tym stanie - dowiedza sie wlasciciele za kilka lat... moze kilkanascie ;)

Ale napewno znajdziesz tez osoby ktore zbudowaly takie domki i sa zachwycone, poszukaj

Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to wszyscy zabierają głos na temat domów drewnianych ale myślę że 80% nie ma o tym bladego pojęcia:). Dom drewniany na pewno można zbudować szybciej niż murowany, choćby dlatego że płyta fundamentowa powstaje do ok 7 dni, a dom postawiony (zmontowany) z prefabrykatów w stanie surowym zamkniętym na miejscu budowy kolejne 7 dni (sam dom powstaje w fabryce, a na miejscu budowy jest tylko montowany). Czy domy murowane od fundamentów po dach, ocieplone styropianem z tynkiem, z wstawionymi oknami mogą powstać w 14dni??:) Pomijając szybkość budowy jest wiele innych zalet ale i również wad tej konstrukcji co było już nie jednokrotnie poruszane na różnych forach i w artykułach.

 

Do Arturo72:

 

Czy wszyscy mający odmienne zdanie do Ciebie muszą coś reklamować?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kiedyś się tam rejestrował i każdy pisał swojego pierwszego posta, a z tego co widzę nikt tu nie przekonuje merytorycznie że domy szkieletowe są lepsze od murowanych ani nie próbuje promować żadnej konkretnej marki.

 

Arturo72 nie uradowałeś mnie niczym bo mnie firma powiedziała 5 dni na wylanie płyty fundamentowej i coś źle studiowałeś to forum o domach szkieletowych albo było to dawno temu bo dom powstaje w miejscu budowy 5 dni ( w moim przypadku), może w fabryce dłużej ale na pewno nie 3 miesiące, poza tym dla inwestora ważne jest chyba to ile się dzieje na jego placu a nie w fabryce. Nawet firmy realizujące domy na miejscu budowy stawiają je w 6... ale tygodni.

 

I dla Twojej informacji nie chce z nikogo zrobić idioty tylko rozmawiać z użyciem odpowiednich argumentów ( chyba że mierzysz innych swoją miarą?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kiedyś się tam rejestrował i każdy pisał swojego pierwszego posta, a z tego co widzę nikt tu nie przekonuje merytorycznie że domy szkieletowe są lepsze od murowanych ani nie próbuje promować żadnej konkretnej marki.

Arturo72 nie uradowałeś mnie niczym bo mnie firma powiedziała 5 dni na wylanie płyty fundamentowej i coś źle studiowałeś to forum o domach szkieletowych albo było to dawno temu bo dom powstaje w miejscu budowy 5 dni ( w moim przypadku), może w fabryce dłużej ale na pewno nie 3 miesiące, poza tym dla inwestora ważne jest chyba to ile się dzieje na jego placu a nie w fabryce. Nawet firmy realizujące domy na miejscu budowy stawiają je w 6... ale tygodni.

I dla Twojej informacji nie chce z nikogo zrobić idioty tylko rozmawiać z użyciem odpowiednich argumentów ( chyba że mierzysz innych swoją miarą?)

 

Czy to ma znaczenie, że płyta powstanie w 5-7 dni, fabryka nie zrobi w ciągu tego czasu prefabrykatów na dom. Ja zamawiałem wiązary na swój dom w takiej firmie, budującej domy drewniane i robili to ok. 2m-ce. Myślisz, że maszyny czekają aż jakiś Kowalski wleci z projektem , stuk, puk i zrobione?

Powtórzę jeszcze raz- nie ma u nas tradycji domów drewnianych, a to co się obecnie dzieje w USA (tornada) i te ich domki fruwające jak kartoniki, wybacz nie chciałbym takiego domu. Inny klimat, inne technologie, inna mentalność. Drewniane nie jest tanie i tak trwałe jak mur, choć mieszkając w "krainie domów w kratę" muszę powiedzieć , że niektóre mają się całkiem dobrze. Ale "pruski mur" to jeszcze inna technologia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia SSO można dużo szybciej wykonać w drewniaku. Instalacje pewnie trochę szybciej (bo w prefabrykatach gotowe otwory), ale wykończeniówka i fundamenty to już tak samo. Wydaje mi się, że jednak łatwiej znaleźć porządną firmę szkieletową niż murowaną, choćby poprzez stowarzyszenie drewniaków, jednak faktem jest, że łatwiej też o błędy. Ja też długo rozmyślałem nad szkieletowcem, jednak nie zdecydowałem się głównie z powodu wysokiej ceny (w porządnych firmach) oraz dlatego, że nie można za bardzo rozbić budowy na etapy (chodzi o finansowanie). Bałem się też trochę akustyczności takiego domu, ale może niesłusznie. Za to zaletą jest wysoka izolacja ścian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 cóż tak się czepiłeś tego że chce z kogoś zrobić idiotę?? Naprawdę nie rozumiem...

 

Widzę że jesteś już długo na tym forum, więc i Twoja wiedza choćby z tego forum jest nie mała ale czytanie ze zrozumieniem musisz niestety poćwiczyć, w pierwszym poście, który napisałem dotyczącym takich krótkich terminów budowy domów szkieletowych pisałem że to czas do postawienie STANU SUROWEGO ZAMKNIĘTEGO. Jak lubisz w takich warunkach mieszkać to możesz się wprowadzić:) bo dom zazwyczaj jest już ocieplony wełną i styropianem, choć instalacji w nim brak.

 

Chciałbym dodać na potwierdzenie moich słów kilka linków ale wtedy naprawdę uznalibyście mnie za kogoś kto chce coś tu zareklamować, a naprawdę jestem daleki od tego. Więc każdy kogo interesuje ten temat niech poszuka sobie informacji w sieci o takich domach i wtedy na pewno zobaczy jakie terminy realizacji mają firmy zajmujące się domami szkieletowymi.

 

Do DEZET:

W 5-7 dni raczej na pewno fabryka mało co przygotuje, ale przecież budowy domu nie planuje się z dnia na dzień. Do pozwolenia na budowę trzeba mieć projekt i już wtedy chyba trzeba się rozglądać za wykonawcą, przynajmniej tak mi się wydaje, a po jego odnalezieniu dokonać odpowiednich formalności i podpisać umowę na wykonanie domu na konkretny termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w murowanym stoją ściany po 3 tygodniach, a w tym samym czasie w drewnianym stoją ściany, ocieplone wełną mineralną i styropianem, położony jest tynk, wstawione okna i drzwi, dach cały wykonany a nawet pokryty tym co zechcesz, oczywiście parapety zewnętrzne, orynnowanie i inne drobne wykończenia z zewnątrz, czasem stoi już komin i nawet są schody wewnątrz. To wszystko zależy od zasobności portfela inwestora:).

 

A jakoś tak zaczęliśmy o tym czasie budowy i tak próbuję Ci udowodnić że jednak drewniany jest szybszy. Oczywiście ma wiele innych zalet. Ale to co dla jednego zaletą dla innych może być wadą:). Oczywiście wady też ma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys chcialem drewniaka budowac, nawet projekt wybralem ale......... wykonacy drewniakow (przynajmniej tych na ktorych trafilem) to banda SK.....ów

 

co jest w cenie? wszystko prosze pana,

a moze pan wyszczegolnic? a po co jak jest wszystko

 

no i sie okazuje potem ze za 1800 zl jest SSZ (niby zamkniety) to jakbym mial zakmnac dom wedlug ich wytycznych to balbym sie tam mieszkac

 

na konstrukcjach sie nie znam wiec sie nie wypowiadam ale drewniak jest niestety drozszy i to sporo od domu murowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...