Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Adam1972 zdarza się że budowa systemem gospodarczym ( nie gospodarskim:p ) trwa długo , ale trochę przesadziłes z tymi 8 latami. Oczywiście nie twierdze że to niemożliwe , ale na ogół budowa trwa rok, dwa, trzy lata. Są też tacy, którym udało się wybudować dom w kilka miesięcy ( np. Zielony ogród, Swiki).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam1972 zdarza się że budowa systemem gospodarczym ( nie gospodarskim:p ) trwa długo , ale trochę przesadziłes z tymi 8 latami. Oczywiście nie twierdze że to niemożliwe , ale na ogół budowa trwa rok, dwa, trzy lata. Są też tacy, którym udało się wybudować dom w kilka miesięcy ( np. Zielony ogród, Swiki).

systemem gospodarczym całego domu z wykończeniem nie zrobisz w kilka miesięcy ...

dwa lata jest jak najbardziej realne ...

 

no chyba że masz bardzo liczną i kumatą rodzinę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

systemem gospodarczym to nie oznacza "własnymi rękami"

wykonywanie niektórych prac bez uprawnień jest nawet niebezpieczne

zaczynanie budowy bez pieniędzy tez jest niebezpieczne

to nie jest system gospodarczy, tylko DIY

 

system gospodarczy to znaczy bez kompleksowej obsługi przez jedna firmę

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, system gospodarczy czyli taki w którym sami szukamy EKIP do poszczególnych etapów, sami koordynujemy ich prace, szukamy materiałów.

System "tymi ręcami" to coś zupełnie innego jak sama nazwa wskazuje.

 

w takim razie koleś któremu ostatnio modernizowałem dom może powiedzieć że ma systemem gospodarczym...

umówił mnie, zamówił materiały i uzgodnił czego chce ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy swoje chwali. Gdyby było u nas tyle ekip budowy szkieletów, co do murów, może proporcje cenowe by się zmieniły, na razie specjalizuje się niewiele firm kompleksowo, a nie powierzyłbym pierwszej lepszej ekipie takiej budowy, tylko dlatego , że ma ...strug do drewna i pracował w stolarni. A pracował.. znaczy wywalał trociny spod piły ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się rozrósł i jako wchodzący w niego - pogubiłem się.

Myślę o budowe domu MG Promyk lub Z7, Z8. Czy mogę zmieścić się w 220-250 tys?

Czy dać sobie na luz.

Na działkę kaskę mamy. Środki własne na budowę to z 80 tys. a reszta kredyt - ze zdolnością kredytową problemów nie mamy.

Teraz jest dołek w nieruchomościach - więc myślę, że to dobry moment na budowę. Działki chyba też nie mają "szalonych" cen.

Edytowane przez marcinsgdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest kilka dzienników promyka, poszukaj :) z tego co pamiętam to te osoby zmieściły się w tych kosztach

 

Co do systemu gospodarczego to już zostało wyjaśnione :) czyli nie ma developera, a my sami jesteśmy głównym inwestorem i czuwamy nad całością. Zresztą nie ma co dyskutować wystarczy wygooglować definicję gospodarczego

U nas jest system "tymi ręcami" przepleciony gospodarczym ;) bo za dach się tykać nie będziemy ;)

Edytowane przez msdracula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...