Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tzn - bez szalenstwa na etapie budowy?

Niestety jedyne co mogę sam zrobic to instalacja elektryczna i panele podlogowe polozyc :(

A czy wogole Promyk wyjdzie taniej niz dom z uzytkowym poddaszem?

Przperaszam za idiotyczne pytania - ale nie chce się porywać jak nie dma rady finansowo.

 

A twój domek ile Cie uczyni bez działki?

Edytowane przez marcinsgdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie wypowiadam, bo nie mam poddasza, ale w ubiegłym tygodniu osoba z rodziny posiadajaca firmą budowlana i dom z poddaszem użytkowym powiedziała, że juz nigdy więcej - kolejny dom będzie albo parterowy, albo z pełnym piętrym. Uzasadnienie: pracochłonnosc ogromna, koszty wieksze niz zwykłych ścian, niepewnosc (wejscie np. kuny czy jakiś przeciek niewiadomo skąd = rozbieranie całego dachu), "nieobstawność" pokoi itd itp.

czy ludzie lubia poddasza czy nie lubią - niewazne, na pewno nie jest to tanie.

mysle, że Promyk wyjdzie tanio, bez zadnych poddaszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - przeszukałem ale nie mogę nic znaleźć konkretnego o kosztach budowy promyka w dziennikach :(

 

Nie każdy podaje koszty, zapytaj po prostu tych, którzy ten dom budują / wybudowali.

 

Edit- nie zauważyłam, że juz ci ktos to doradził :)

Edytowane przez Kalisa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony ale to już kwestia gustu i potrzeb :) czy parterowy czy z poddaszem.

Marcin z tym nie powinno być problemu.

co do kuny ;) dom parterowy ma też przestrzeń pod dachem gdzie kuna może wejść, albo strych ;)

 

tak, ale w otwartej i łatwo dostepnej przestrzeni strychu nieuzytkowego nie ma problemu z ewentualnym wypędzeniem szkodnika i naprawa strat, łatwo tez zlokalizować miejsce ewentualnych przecieków; w przestrzeni zamknietej z dwóch stron - regipsami i pokryciem dachu - cos trzeba "rozpruć, aby sie dostac. a szczelnie tego nie zrobisz, bo wełna potrzebuje wentylacji.

 

oczywiście, że to kwestia gustu i potrzeb - o tym nie dyskutuję. Poruszam tylko i wyłącznie sprawe kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych ale w moim jest wyłaz na "strych" więc nie trzeba będzie pruć rygipsów, żeby się dostać pod dach :)

koszt faktycznie będzie większy :) a ile większy to już zależy od wielu rzeczy :)

 

chodzi mi o miejsca, w których dach jest jednocześnie ścianą pokoju. były tu takie watki, dlatego mi to przyszło do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na promyka myślę, że tak :) na rozłożystą parterówkę z dachem kopertowym o pow. 200m kw. -nie :) parterówka parterówce nie równa ;)

 

tez tak uważam

na promyka sie nie zrujnujesz, a wynagrodzisz sobie prostotę zewnetrzna tym, że na ładne urzadzenie w środku ci pewnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domy parterowe też są tansze w utrzymaniu - np. koszty ogrzania :)

To akurat nie, ale jeśli możesz budować parterówkę (ze względu na wielkość działki itp.) i chcesz, to chyba nie ma się nad czym zastanawiać. Koszt jeśli nie wyjdzie taniej niż z poddaszem, to raczej nie drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło się czyta, jak tak piszecie, że parterówka, prosta, nie powinna wyjść drożej, a może i wyjdzie taniej, niż z poddaszem.

Tylko w praktyce jest tak, że od tygodni szukam ekipy do budowy domu i ciężko jest znaleźć taką, która zawoła mniej niż 50 tys za fundament (liczę tu materiał i robociznę, bez żadnych dodatkowych kosztów, o których niektóre firmy "zapominają" typu kilka ton piasku na podsypkę, czy wynajęcie Toy-toya - jakby nie można było z desek zbić małe wc). Duża powierzchnia zabudowy, wykopy, itp.

A sądziłam, że domek mam prosty, i że prościej się nie da- następca Promyka, nowość pracowni MG Projekt - ma 4 małe sypialenki.

Gdyby zrobić dachówkę, jak jest w projekcie- możnaby się załamać- dach z robocizną ok. 40 tys - niby prosty, dwuspadowy, ale powierzchnia- 260m.

I w sumie SSO z dachem szacują mi w granicach 145-160 tys.pln.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn - bez szalenstwa na etapie budowy?

Niestety jedyne co mogę sam zrobic to instalacja elektryczna i panele podlogowe polozyc :(

A czy wogole Promyk wyjdzie taniej niz dom z uzytkowym poddaszem?

Przperaszam za idiotyczne pytania - ale nie chce się porywać jak nie dma rady finansowo.

 

A twój domek ile Cie uczyni bez działki?

 

Liczę, że zakończę swoją budowę domu za ok 230tys, czyli jeszcze jakieś 80 do wydania, ale robię wszystko sam (ew. drobna pomoc przy tym czego nie można samemu ruszyć, np. 6-metrowa blachodachówka ;) ) Z grubszych rzeczy tylko tynki i posadzka będą robione przez fachowe ekipy, bo szkoda czasu na eksperymenty i babranie się, jak można całość zrobić w kilka dni na gotowo.

 

Bez szaleństw, czyli np. płytki z niższej półki, tańsze, ale dobrej jakości inne elementy wyposażenia; panele, zamiast desek; proste kontakty, gniazda, baterie.

Drzwi wewnętrzne nie po 1000zł, lecz jakieś marketowe max do 500.

Wybrałem blachodachówkę, bo pozwala położyć samemu i dostałem za nią dobrą cenę; za dachówkę bym się nie zabrał.

Nie warto na pewno oszczędzać na izolacji zewnętrznej- teraz myślę o 15cm, ale biorę pod uwagę też 20cm. Okna mam 3-szybowe -ciut wyższa półka.

Dachowe plastikowe po 750zł/szt.

Strop mam drewniany, więc sufity z GK i wełna od góry. Poddasze do zrobienia ewentualnie dopiero po skończeniu parteru i wprowadzeniu się, nie jest aktualnie niezbędne.

Ma być wygodnie, a nie tak, żeby jak ktoś wchodził szczena mu opadała, to nie pałac na pokaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie, ale jeśli możesz budować parterówkę (ze względu na wielkość działki itp.) i chcesz, to chyba nie ma się nad czym zastanawiać. Koszt jeśli nie wyjdzie taniej niż z poddaszem, to raczej nie drożej.

 

A jakieś uzasadnienie, że parterówka jest droższa w ogrzewaniu niż inny dom? Stereotypowe gadanie. Przecież to nie zależy tylko od tego, że dach jest na wys. 4m, czy 7 i powierzchnia grzania np. 1x100m2, czy 2x50m2. Ocieplenia, izolacje, okna, wykorzystanie słońca jako źródła dogrzewania, ustawienie względem stron świata, rodzaj wentylacji- rekuperator czy grawitacja, upodobania mieszkańców i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy.

 

Rozśmieszyła mnie ta kuna włażąca na poddasze- a którędy ona ma wejść? szparą pod blachodachówką, kominem?

Ograniczeniem dla budowy parterówki może być MPZP i ograniczenie powierzchni zabudowy lub bardzo wąska działka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś uzasadnienie, że parterówka jest droższa w ogrzewaniu niż inny dom? Stereotypowe gadanie. Przecież to nie zależy tylko od tego, że dach jest na wys. 4m, czy 7 i powierzchnia grzania np. 1x100m2, czy 2x50m2. Ocieplenia, izolacje, okna, wykorzystanie słońca jako źródła dogrzewania, ustawienie względem stron świata, rodzaj wentylacji- rekuperator czy grawitacja, upodobania mieszkańców i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy.

 

Rozśmieszyła mnie ta kuna włażąca na poddasze- a którędy ona ma wejść? szparą pod blachodachówką, kominem?

Ograniczeniem dla budowy parterówki może być MPZP i ograniczenie powierzchni zabudowy lub bardzo wąska działka.

 

http://forum.muratordom.pl/search.php?searchid=4178939

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...