Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja to rozumiem;)

tylko jakoś nie bardzo widzę połączenie 200tys. gotowy, bezpieczny, trwały, wygodny, komfortowy, ekonomiczny w eksploatacji budynek i ręce w kieszeniach ...

 

dobra logistyka, czas na negocjacje, pilnowanie fachowców, czas na wyszukanie najlepszych rozwiązań, staranne oblicznie ilości materiału, dostarczanie wszystkiego na czas i dbanie, aby nie było ani chwili przestoju - może dać duzo wieksze oszczędności niż dłubanie samemu w rzeczach, na których sie nie zna

 

ręce w kieszeniach - :o w czasie budowy nie miałam czasu na nic - non stop samochód, telefon, internet i latanie po budowie, do nocy. a budowały ekipy.

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owp ma rację ale o ile drożej to zalezy od izolacji stropu :)

W domu z poddaszem użytkowym straty ciepła przez strop grzeją właśnie poddasze a w parterówce ciepło ucieka w powietrze :)

p

 

a co grzeją straty ciepła z poddasza?

strop w parterówce ociepla się duzo staranniej - całymi płatami wełny. w poddaszu uzytkowym tniesz wełnę na kawałki i wciskasz je między krokwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owp ma rację ale o ile drożej to zalezy od izolacji stropu :)

W domu z poddaszem użytkowym straty ciepła przez strop grzeją właśnie poddasze a w parterówce ciepło ucieka w powietrze :)

 

Przecież napisałem od czego może to zależeć, a twierdzenie, że ZAWSZE tak jest nie jest prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na pewno właściele i parterówek, i domów z poddaszem maja podobne problemy. różnica tylko w tym, że w parterówce jest łatwiejszy dostep do całej wieźby dachowej, co ma znaczenie, jeżeli pojawi sie jakiś problem - czy to z wentylacją, czy ze zwierzęciem jakimś złosliwym

z pewnościa nie jest to jakis powazny argument, ale czasami mozna go wziać pod rozwagę-jako jeden z wielu:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny stereotyp ze parterowki to na duze dzialki - moja dzialka jest waska (bardzo waska) i nieduza - po co mi km trwanika ktorego i tak nie bedzie mial kto kosic.

No chyba jest logiczne, że większy dom (w zabudowie) jest na większą działkę, nie ?

 

Przecież napisałem od czego może to zależeć, a twierdzenie, że ZAWSZE tak [ogrzewanie w parterówce jest droższe] jest nie jest prawdziwe.

Przecież żeby takie porównania miały sens musimy założyć podobną filozofię budowania w obu przypadkach.

 

Zielony Ogród - czemu łatwiejszy dostęp, na poddaszu też często ludzie mają wejście na stryszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja tez juz nie rozumiem

rozmawiamy o domu z poddaszem uzytkowym, czy o domu z pełnym piętrem?

poddasze uzytkowe to są ocieplone skosy bezpośrednio pod dachem, stryszek to ewentualnie sam "trójkącik" w najwyższej części dachu. upycha sie wełnę między krokwie, na to regipsy i aby dotrzeć do więźby trzeba albo zerwać regipsy, albo wejsć na dach i zdjać dachówkę. często montuje sie w takich pomieszczeniach okna dachowe. jeżeli macie dostęp do całej więźby, to nie jest to poddasze użytkowe, tylko strych. chyba ze jest jeszcze cos innego - :confused:

 

Draculo - zajrzałam w Twój projekt i u ciebie na przykład będzie sporo miejsc, w których zakryjesz więźbę.

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam poddasza uzytkowanego, dojście na strych jest tylko przez chowane w podbitce schody, a mimo to jakos tam dostały sie myszy i tuptały mi przy anemostatach. wysypanie trutki załatwiło sprawę, ale zdązyły nasikac na folię paroizolacyjną. na szczeście to było tylko kilka dni i wełny nie zdazyły zniszczyć. nie wiem jak one wchodzą - po ścianie i przez wróblówkę sie przeciskają?

no ale to chyba offtop, więc kończę sprawę futerkowców strychowych

a zaczęło sie od tematu starego jak FM - parterówka czy piętrówka, tyle że w kontekście ewentualnych kosztownych napraw dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest drozsza, to za dom pietrowy nie placilabym chyba nic - btw przy domu pietrowym dochodzi klatka do ogrzania, o ktorej nikt nie mowi.

No niekoniecznie - juz pisalam, ze ja mam mala i wsaka dzialke a pomimo to parterowke - pow zabudowy chyba 120 m.

Ja rozumiem, że każdy swoje chwali, ale bez przesady. Pomyśl sobie, że jakbyś miała poddasze, to mogłabyś kupić jeszcze mniejszą działkę ;)

Ogrzanie klatki to pikuś, liczą się straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm klucic sie nie bede ale dla przykladu w moim przypadku, schody(zbrojenie + beton = 600zl) , wykończenie schodów 15 stopni po 120zl + barierka 3 metry - okolo 1500 zl , okna dachowe 3 sztuki razem z kolniezami zaplacilem 2 tys brutto , reszta to zwykle okna balkonowe

 

dach mam 140 metrow, dla porownania domek kolo 115 metrow w jednej kondygnacji to dach jakies 220-250 metrow, wiecej wiezby , wiecej dachowek,

 

co do lazienki to i tak bym robil dwie ale to juz wkestia indywidualna, nie liczyl bym w tym przypadku wykonczenia tylko SSZ i pewnie roznic duzych nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm klucic sie nie bede ale dla przykladu w moim przypadku, schody(zbrojenie + beton = 600zl) , wykończenie schodów 15 stopni po 120zl + barierka 3 metry - okolo 1500 zl , okna dachowe 3 sztuki razem z kolniezami zaplacilem 2 tys brutto , reszta to zwykle okna balkonowe

 

Jak czytam coś takiego to zawsze mnie zastanawia skąd takie ceny. 600 zł za betonowe schody? Trepy po 120 zł to chyba nieobrobiona sosna czyli do wymiany po kilku latach (miękkie drewno), barierka za 1500 zł? Możesz pokazać zdjęcia tych schodów? No i nie doliczyłeś najważniejszego kosztu - stropu. W parterówce nie trzeba robić stropu. Ale to znów nie ten wątek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...