Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

I znowu parterówka kontra piętrowy/z poddaszem :D Niech sobie każdy ma co lubi/ chce, po co się spierać? Z kosztami też bywa różnie i hipotetycznie to sobie można dyskutować latami....

 

Mnie tylko ciągle zaskakuje ta walka :D jak ktoś ma parterówkę to by oczy wydrapał żeby udowodnić, że jest lepsza od piętrowego i odwrotnie też się zdarza :D jaki to ma cel? Każdy ma inne potrzeby i sobie buduje co chce ;) Mnie parterówki nie kłują w oczy, a nawet mi się podobają, ale wolę mieć poddasze.

 

Lepiej skończyć tą dyskusję bo to jest never ending story :D

 

zielony tak mam dużo skosów, znam swój projekt doskonale :D i zgadzam się ,że jak tam wejdzie jakieś zwierzątko to może być problem. Tylko to jest takie hipotetyczne gadanie...Nie uważam ,że to jest odpowiedni argument przeciw domu z poddaszem :) w stylu " nie buduj domu z poddaszem, bo jak ci wejdzie kuna to będziesz mieć spory problem " ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I znowu parterówka kontra piętrowy/z poddaszem :D Niech sobie każdy ma co lubi/ chce, po co się spierać? Z kosztami też bywa różnie i hipotetycznie to sobie można dyskutować latami....

 

Mnie tylko ciągle zaskakuje ta walka :D jak ktoś ma parterówkę to by oczy wydrapał żeby udowodnić, że jest lepsza od piętrowego i odwrotnie też się zdarza :D jaki to ma cel? Każdy ma inne potrzeby i sobie buduje co chce ;) Mnie parterówki nie kłują w oczy, a nawet mi się podobają, ale wolę mieć poddasze.

 

Lepiej skończyć tą dyskusję bo to jest never ending story :D

 

zielony tak mam dużo skosów, znam swój projekt doskonale :D i zgadzam się ,że jak tam wejdzie jakieś zwierzątko to może być problem. Tylko to jest takie hipotetyczne gadanie...Nie uważam ,że to jest odpowiedni argument przeciw domu z poddaszem :) w stylu " nie buduj domu z poddaszem, bo jak ci wejdzie kuna to będziesz mieć spory problem " ;)

 

chciałam ci tylko obrazowo wytłumaczyć, o jakie poddasze mi chodzi (no bo było nieporozumienie na temat strychów przecież:rolleyes:) - a nie o przekonywanie kogokolwiek; twój dom wydał mi sie dobrym przykładem

 

przekonywanie kogokolwiek o wyzszości parterówki nad domem z poddaszem i odwrotnie nie ma najmniejszego sensu - wiem jaka sama byłam podeekcytowana, gdy kilkanascie lat temu kupowałam dwupoziomowe mieszkanie ze skosami - takie poddasze właśnie. Końmi by mnie nikt od tego pomysłu nie odciągnął.

Lata mineły, nastała proza zycia i wyszło szydło z worka. Każdy sam musi to przezyć, i wtedy decydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Mi się też wydaje, że parterówka wyjdzie taniej i jest praktyczniejsza w budowie i w użytkowaniu. Może jakbym miał większą działkę to rozważyłbym taką budowę. Ja połowę życia mieszkałem w bloku, a połowę w domku z poddaszem, dla mnie poddasze jest klimatyczne i przytulne, dlatego, mimo jego wad, zdecydowałem się na poddasze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Właśnie szukamy projektu od niedawna MAMY działeczkę:wiggle: Dużo czasu upłynęło zanim podjęliśmy decyzję o parterówce i nie braliśmy pod uwagę kuny nie kuny ale to, że na starość nie będzie jak się wdrapać na tą górę.Mąż chciał bardzo piętro dla widoków( tak mówił), ale Ja myślę przyszłościowo może z racji wieku. Dom chcemy mieć wygodny i praktyczny ale jednak piętro odpada. Pozdrawiam wszystkich Dorota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owp: wymiary mojej dzialki 12x50 m ....na niej stoi parterowka - czy cos wiecej trzeba dodawac. Wiec nie mowcie mi o tym ze dzialka musi byc duza do takiej budowy bo ja jestem przykladem na to ze nie :)

A Ty znowu swoje. Jak ktoś się uprze przy parterówce, to pewnie, że znajdzie odpowiedni projekt, albo zleci indywidualny. Czy to jest zaleta jakaś? Można też wybudować domek 60m2 i w ogóle będzie super i wszędzie się zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny argument :D schody na starość :D to już trochę przesada jak dla mnie, bo właśnie im więcej się będziemy ruszać tym na starość będziemy w lepszym stanie. Ale to tylko takie moje zawodowe zboczenie ;) bo mając 67 lat będzie trzeba jeszcze do pracy chodzić więc schody nie powinny być problemem ;)

Moi dziadkowie mają schody w domu, ale pewnie jakby zasiedli w fotelach i mieli wszystko pod nosem to nie byliby tacy sprawni ;)

 

Edit: i dziwi mnie, że młode osoby budujące dom wybierają projekt pod kątem tego, że w wieku 70 lat będzie im ciężko po schodach wejść ;) ja rozumiem argument: chcę parterówkę, bo mi się podoba, bo można tanio zbudować, bo tak i już ;) ale wybaczcie argument ze schodami mnie śmieszy...

Edytowane przez msdracula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiki mam te same przemyślenia i doświadczenia. Aczkolwiek to jest kwestia gustu. Fajne gdyby można było zanim się dom wybuduje, sobie w podobnym pomieszkać rok i się przekonać czy wyobrażenia nie mijają się z szarą rzeczywistością. No ale wróćmy do tematu wątku. Ja na razie na moją chałupę przewidziałem 4 stówy i namiętnie czytam ten wątek żeby coś z tego obciąć. Niestety z kominka nie zrezygnuje bo buduje dom do kominka, okna muszą być ciepłe i wielkie bo drugi powód posiadania domu to ogród i widok na niego (poszło na nie 25 tys z montażem) a trzeci wyszedł jakoś przypadkiem - dach kopertowy. Zrezygnowałem, z poddasza, balkonów, schodów, murowanych tarasów, garażu, zbędnych 100m2 (w stosunku do poprzedniego domu), płaszcza w kominku, gazu, wentylacji grawitacyjnej ... coś ciąć jeszcze? ;-) Dawać pomysły mój domek tutaj ->

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt_roze-w-ogrodzie,1951,1,0.htm

 

http://projekty.muratordom.pl/miniatury/pliki/dom_1951_27_28484_148x100_crop_mark_rozmiar-niestandardowy.jpg

 

 

 

http://desmond.imageshack.us/Himg443/scaled.php?server=443&filename=m95rzutpozmianachv1bi.jpg&res=medium

Edytowane przez bitter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o bieganie po schodach zdrowych ludzi w wieku 70 lat. Nikt nie wie czy w wieku 70 lat będzie na tyle zdrowy żeby schody nie stanowiły bariery nie do pokonania. Możemy mieć wypadek, możemy się poważnie rozchorować albo np. złamać nogę i po prostu utkniemy na parterze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwki są projekty małych parterówek i małych domków z poddaszem, ale tutaj chodziło o porównanie: jaka powierzchnię zabudowy ma domek parterowy 140m kw. użytkowej a jaką z poddaszem o takiej samej pow. Jeśli ktoś chce te 140 metrów a ma małą działkę, to mniej miejsca mu zajmie dom z poddaszem/piętrem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitter a ty na jakim etapie jesteś? ciąć można zawsze jak się ma dwie prawe ręce do roboty :D no i czas :D

 

Kalisa a czy dal ciebie to byłby jeden z glównych powodów wyboru parterówki? nie, że ci się poboda, nie że jest tańsza, nie wiem praktyczniejsza..tylko dlatego, że będzie lepsza jak nie będziesz na starość sprawna? :D ni proszę :D jak nie dam rady już nawet pokonać tych kilku schodków, to zamieszkam na parterze :) może jakaś inna jestem, ale w wieku dwudziestuparu lat nie myślę, o tym co będzie na starość ;)

 

A teraz pytanie: ile ludzi po 70-ce albo na wózkach mieszka w parterówkach albo w bloku na parterze gdzie na żadnych schodków? zresztą mieszkałam kiedyś na parterze w bloku i uwaga! tam też były schody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwki są projekty małych parterówek i małych domków z poddaszem, ale tutaj chodziło o porównanie: jaka powierzchnię zabudowy ma domek parterowy 140m kw. użytkowej a jaką z poddaszem o takiej samej pow. Jeśli ktoś chce te 140 metrów a ma małą działkę, to mniej miejsca mu zajmie dom z poddaszem/piętrem

 

Tu się zgadzam, tylko że nie każdy chce mieć duży "ogród". Spójrz na ludzi mieszkających w bliźniakach i szeregowcach- mają 200-500 m własnego ogródka i jest im z tym dobrze. Może pracują całymi dniami i duży ogród to dla nich utrapienie, bo trzeba dbać, kosić, w zimę odśnieżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak to jest,że piszący tu na forum budujący parterowki ,twierdzą,że to takie tanie domy,a mnie kiedy wybierałam projekt (a brałam pod uwagę dom parterowy,bo mam dużą działkę) wszyscy wlaściciele firm budowlanych i mój kierownik budowy odradzali mi parterówkę,twierdząc,że to drogie w budowie i utrzymaniu domy.Dom tak czy siak kosztuje i to chyba kwestia upodobań,co komu pasuje,zgadzam się z msdraculą,schody mnie w ogóle nie martwią,pokoje na poddaszu mam duże i ustawne,dodatkowy pokój na dole,a gdy żadne z dzieci z nami nie będzie mieszkać wyłączę poddasze z użytkowania,pozdr.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalisa tak, dlatego każdy musi wybrać dom na swoją miarę i potrzeby, bo nie ma idealnego projektu dla każdego :) ja nie piszę o dużym ogrodzie...ale na pewno każdy chce mieć kawałek trawki żeby mieć gdzie chociażby grilla rozłożyć.

A 500m ogródka to całkiem sporo wg mnie ;) mój sąsiad ma tyle, a ma domek z poddaszem, takiego metrażu u siebie na działce w wersji parterowej by nie wcisnął

Edytowane przez msdracula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja się zastanawiam czy za 10-20 lat będę w stanie wdrapać się na poddasze. Jestem zdrowa, pełna energii, ale w mojej rodzinie jest przypadek choroby, która w ciągu tygodnia ze zdrowej , młodej, silnej osoby zrobiła kalekę...

 

I jeszcze jedno- szlag mnie trafia jak przy okazji imprez rodzinnych, lub spotkań ze znajomymi wszystkie dzieciaki chcą być w pokoju syna na poddaszu a rodzice chcą być na dole. Dzieci trzeba pilnować, więc efekt jest taki że rodzice i tak muszą siedzieć na poddaszu.

 

Pomijam kwestię prania, znoszenia ciuchów na dół, wnoszenia na górę i tak w kółko, bo to zły watek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalisa a czemu pranie masz znosić góra dół? ja teraz mieszkam w domu z piętrem i pralkę mam na górze i niczego nie noszę góra dół ;)

No i racja nie ten wątek ;) Dla mnie takie przekonywanie jest bezsensu bo i tak tutaj na wątku większość już ma swoje projekty :)

A co do kaleki, to czy w domu parterowym czy z poddaszem będzie tak samo uziemiony niestety...

 

Co do twoich argumentów: to właśnie dlatego masz parterówkę :D ja mam trochę inne i mam z poddaszem :D po prsotu są rozne potrzeby, dla każdego co innego jest wygodne. Bo porównań jest sporo: mały-duży dom, z piwnicą czy bez, duża działka czy mała..i z każdego mogłaby się wywiązać niezła dyskusja :D

Edytowane przez msdracula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność, obecnie mieszkam w domu z poddaszem, ale za kilka lat chcemy budowac inny dom i ja marzę o parterówce. Nie mamy działki, nie wiem jaką kupimy i jaki projekt wybierzemy. Jesli z jakiegoś powodu będzie to dom z poddaszem to konieczny będzie dodatkowy pokój na dole, tak aby w razie potrzeby zamieszkać na dole -tak jak pisał alic. Zanim zaczniemy budowę dzieci podrosną , więc być może zmieni się moje podejście, ale na chwilę obecną jestem za parterówką.

 

Mnie tez podoba się projekt Bittera :)1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...