Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

takie mam jeszcze pytanie - dlaczego podniesienie domu wysoko ponad teren uważa sie za zaletę? nie moge tego pojąć za nic. mi domy na wysokich fundamentem nieodparcie kojarzą się ze szpetotą minionej epoki.

no, chyba że teren zalewowy

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

co do ogrzewania - probowalam wielokrotnie przekonywac zeby na gaz, ew. na prad ale nie przegadasz :/ wiec juz nawet nie bede tego tematu rozstrzasac

piwnica - poza podwyzszeniem budynku i kotlownia ma wiele innych zalet i jesli koszty okaza sie w przeliczeniu niewiele wyzsze (jak w przypadku msdraculi) jednak sie zdecydujemy. woda jest nisko, grunt co prawda gliniasty ale obecnie mieszkamy obok przyszlej budowy w domu podpiwniczonym-woda nie podchodzi, sciany suche mimo ze piwnica nieogrzewana, drenazu brak.

bowess co do schodow - chcemy zmienic na dwubiegowe ze spocznikiem,

komin tez mi sie wydawal skomplikowany ale w przyszlym tyg bedziemy rozmawiac z (byc moze) przyszlym kierownikiem budowy zobacze co on na to powie,

maly pokoj na poddaszu - bedzie sluzyl jako gabinet, a nawet jesli okaze sie ze zrobi sie nas wiecej niz planowalismy ( :D ) - wcale nie jest taki maly (po podlodze ma 12,5m2). widzielismy go na zywo i jest calkiem ustawny (sama bylam pozytywnie zaskoczona),

balkon - do usuniecia,

okna frontowe - nie wiem jak to sie stalo ale dopiero Ty zwrocilas mi na to uwage! ja sie w rzuty wpatrywalam, a tu taka skucha :p dopisuje do listy pytan dla architekta adaptujacego.

dziekuje za wszelkie wskazowki, sugestie i kubly zimnej wody ;]

 

a o ten cytat mi chodziło, ale nie tylko - o wiele opinii słyszanych na co dzień, no i widac to - ludzie często duże skarpy budują, żeby taras np. zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale nie musze wszystkiego rozumieć, jak sie komus podoba, to buduje

ja jestem zła, że wyszły mi dwa stopnie schodów, a chciałam jeden (źle obliczylismy)

a najbardziej podoba mi sie wejście do domu z poziomu "gleby"

 

http://www.designwonderland.net/blog/wp-content/uploads/2010/01/minarc-house-entry-door-dwell.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony Ogród

podwyzszenie budynku jest dla mnie zaleta w tym wypadku poniewaz musze to zrobic jesli chce miec odpowiedni spadek do kanalizacji. jesli nie zrobie piwnicy tak czy siak fundament musze podniesc i bedzie dom na kurzej nozce. tez mnie to nie cieszy bo wolalabym miec taras "rowno z ziemia" a wejscie do domu bez schodkow ale w naszym przypadku to seneda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rudi102- na jakiej głębokości jest ta kanalizacja,do której chcecie się podłączyć?

Podniesienie ścian fundamentowych -niby to samo co budowa piwnicy, potem zasypiecie je piaskiem, a robienie piwnicy, to m.in. ciężkie izolacje przeciwwilgociowe, ocieplenie jej stropu , problem z drenażem - bo jak odprowadzić wodę, jak "wszystko" jest wyżej?

To że niedaleko jest w piwnicy sucho, o niczym nie świadczy.

Tak samo jak kopanie studni- sąsiad ma na 5 metrach, to ja sobie też wykopię i... po 20metrach nie ma wody. Znam taki przypadek.

Zrobicie jak będziecie chcieli, ale ładowanie kasy w piwnice- dla mnie byłoby szkoda 40-50tys., a zalety, o których piszesz- wymieniasz jedną- kotłownia i miejsce na węgiel. A jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanalizacja byla robiona kilka lat temu. jeszcze wtedy nikt nie myslal o tym zeby sie budowac na dzialce rodzicow wiec nie bralismy pod uwage podciagniecia przylacza. efekt tego taki ze teraz musimy kombinowac. oprocz tego ze odleglosc do studzienki wyniesie 40m to dzialka jeszcze dodatkowo ma spadek (od studzienki do planowanego domu 90cm). o tym ze trzeba bedzie podniesc dom aby uzyskac spadek juz nam powiedziano w ZGK, nie jest to nasz wymysł.

 

Dezet nie zamierzam Cie przekonywac i wymieniac zalety piwnicy bo Ty masz juz swoje zdanie na ten temat wiec nie mialoby to sensu. poza tym sama nie jestem do konca przekonana do tego (w przeciwnym razie nie pisalabym tutaj o swoich watpliwosciach). tak jak napisales - zrobimy jak bedziemy chcieli ale na pewno jeszcze przedyskutujemy ten temat. wole sie 100 razy zastanowic, wypytywac ludzi, posluchac co inni (doswiadczeni) maja na ten temat do powiedzenia niz pozniej pluc sobie w brode.

 

zawsze można tam kogoś zamknąć ...

taaa... chociaz nie wiem czy za kare czy w nagrode. mąż juz snuł wizje odnosnie bilarda w piwnicy itd. dobrze ze za marzenia nie karaja :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii małych domków, co sądzicie o tym projekcie:

http://www.mgprojekt.com.pl/niezapominajka

mała działka 530m2 (prezent, więc nie narzekam)

rodzina 2+2,

czy te sypialnie nie zamałe?

ktoś z forum z zachodniopomorskego buduje taki dom?

ogrzewanie gaz z sieci i kominek, lub gaz i piec na drewno w kotłowni za garażem

w tej wersji:

http://www.mgprojekt.com.pl/niezapominajka-z-garazem

w opcji bez garażu musze postawić jakąś wiate na auto+drewno i sprzęty,

plusy według mnie to fajne rozmieszczenie pomieszczeń i możliwość zagospodarowania strychu,

mały metraż to kolejny plus do dopłaty w rodzinie na swoim,

minusy to brak spiżarni przy kuchni, można zrobić w pomieszczeniu na piec gazowy,

i 3 kominy,

piszcie co o tym myślicie,

przepraszam za chaos w pisowni ale przegladam net, ogladam katalogi i jeszcze dzieci po mnie skaczą :lol2:

zapomniałem o cenie, chciałbym sie zmiescić w 250tys bez swojego nakładu prac,

(nie licze przyłączy)

Edytowane przez pac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz wsio jasne ;) Sytuacja nieciekawa, ZGK leci po najmniejszej linii oporu, wy zróbcie, my będziemy brać kasę.

Wybrałbym jednak inne rozwiązanie- pomocny wujek google :

"Przydomowe przepompownie ścieków zwane w skrócie PDM są wykorzystywane do obsługi indywidualnych gospodarstw, leżących z dala od głównej sieci kanalizacyjnej lub w miejscach uniemożliwiających stosowanie odpływu grawitacyjnego. Zbiorniki z polietylenu i betonu o typowych średnicach ø800 i ø1000. W zależności od wymaganej wydajności jedno lub dwu pompowe."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii małych domków, co sądzicie o tym projekcie:

http://www.mgprojekt.com.pl/niezapominajka

mała działka 530m2 (prezent, więc nie narzekam)

rodzina 2+2,

czy te sypialnie nie zamałe?

ktoś z forum z zachodniopomorskego buduje taki dom?

ogrzewanie gaz z sieci i kominek, lub gaz i piec na drewno w kotłowni za garażem

w tej wersji:

http://www.mgprojekt.com.pl/niezapominajka-z-garazem

w opcji bez garażu musze postawić jakąś wiate na auto+drewno i sprzęty,

plusy według mnie to fajne rozmieszczenie pomieszczeń i możliwość zagospodarowania strychu,

mały metraż to kolejny plus do dopłaty w rodzinie na swoim,

minusy to brak spiżarni przy kuchni, można zrobić w pomieszczeniu na piec gazowy,

i 3 kominy,

piszcie co o tym myślicie,

przepraszam za chaos w pisowni ale przegladam net, ogladam katalogi i jeszcze dzieci po mnie skaczą :lol2:

zapomniałem o cenie, chciałbym sie zmiescić w 250tys bez swojego nakładu prac,

(nie licze przyłączy)

pac- nie jestem specem, bo jeszcze nie wybudowałam żadnego domu.

Mnie obydwa projekty bardzo się podobają, ale nie jestem chyba obiektywna, zamierzam budować bardzo podobny domek, tej samej pracowni;

http://www.mgprojekt.com.pl/anatol

Sypialnie wolałabym mieć większe, ale obecnie mój starszy ma 10m i daje radę. Po małych zmianach w Anatolu mamy 3 sypialnie po 11m, czwarta jest malutka- ale w naszym układzie 2+2 to i tak dużo.

Moim zdaniem projekty ciekawe.

Zakładałam budżet do 300 tys, ale dziś już wiem, że będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii małych domków, co sądzicie o tym projekcie:

http://www.mgprojekt.com.pl/niezapominajka

mała działka 530m2 (prezent, więc nie narzekam)

rodzina 2+2,

czy te sypialnie nie zamałe?

ktoś z forum z zachodniopomorskego buduje taki dom?

ogrzewanie gaz z sieci i kominek, lub gaz i piec na drewno w kotłowni za garażem

w tej wersji:

http://www.mgprojekt.com.pl/niezapominajka-z-garazem

w opcji bez garażu musze postawić jakąś wiate na auto+drewno i sprzęty,

plusy według mnie to fajne rozmieszczenie pomieszczeń i możliwość zagospodarowania strychu,

mały metraż to kolejny plus do dopłaty w rodzinie na swoim,

minusy to brak spiżarni przy kuchni, można zrobić w pomieszczeniu na piec gazowy,

i 3 kominy,

piszcie co o tym myślicie,

przepraszam za chaos w pisowni ale przegladam net, ogladam katalogi i jeszcze dzieci po mnie skaczą :lol2:

zapomniałem o cenie, chciałbym sie zmiescić w 250tys bez swojego nakładu prac,

(nie licze przyłączy)

Przede wszystkim to nie jest to taki mały domek;) Co prawda pokoje nieduże, ale widzę, że ścianki działowe można by lekko poprzesuwać i kosztem salonu powiększyć 2 z nich. Zrezygnujesz z kominka i jeden komin mniej. Myślę, że wentylację też dałoby radę zblokować w jeden komin i zastosować np. turbowent, żeby zwiększyć ciąg. Za 250tys. bez ruszenia palcem.... mało prawdopodobne. U mnie też jest ok.152m2 zabudowy całk., więc powierzchnia porównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanalizacja byla robiona kilka lat temu. jeszcze wtedy nikt nie myslal o tym zeby sie budowac na dzialce rodzicow wiec nie bralismy pod uwage podciagniecia przylacza. efekt tego taki ze teraz musimy kombinowac. oprocz tego ze odleglosc do studzienki wyniesie 40m to dzialka jeszcze dodatkowo ma spadek (od studzienki do planowanego domu 90cm). o tym ze trzeba bedzie podniesc dom aby uzyskac spadek juz nam powiedziano w ZGK, nie jest to nasz wymysł.

 

Dezet nie zamierzam Cie przekonywac i wymieniac zalety piwnicy bo Ty masz juz swoje zdanie na ten temat wiec nie mialoby to sensu. poza tym sama nie jestem do konca przekonana do tego (w przeciwnym razie nie pisalabym tutaj o swoich watpliwosciach). tak jak napisales - zrobimy jak bedziemy chcieli ale na pewno jeszcze przedyskutujemy ten temat. wole sie 100 razy zastanowic, wypytywac ludzi, posluchac co inni (doswiadczeni) maja na ten temat do powiedzenia niz pozniej pluc sobie w brode.

 

 

taaa... chociaz nie wiem czy za kare czy w nagrode. mąż juz snuł wizje odnosnie bilarda w piwnicy itd. dobrze ze za marzenia nie karaja :p

 

a musicie się do tej kanalizy podłączać? może oczyszczalnia? chociaz nie wiem, czy tak można

jasne, że piwnica nie jest taka zła. Zła jest tylko w przypadku, gdy chcesz tanio wybudować. Piwnica i tanio to sie raczej wyklucza, chyba że poprzestaniesz na piwnicy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobicie jak będziecie chcieli, ale ładowanie kasy w piwnice- dla mnie byłoby szkoda 40-50tys., a zalety, o których piszesz- wymieniasz jedną- kotłownia i miejsce na węgiel. A jakieś inne?

Serio pytasz? Miejsce na wszelkie urządzenia typu rekuperator, odkurzacz centralny, pralnię, spiżarnię, moi teściowie mają kuchenkę gazową do 'śmierdzącego' gotowania, miejsce na graty typu sprzęt narciarski, itp. Jak ktoś ma fantazję to pokój filmowy, bilardowy, siłownia, ping-pong, nawet salonik z barem widziałem kiedyś :)

Zielony - nie można oczyszczalni mieć, gdy jest kanalizacja, zresztą to tylko dodatkowe problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio pytasz? Miejsce na wszelkie urządzenia typu rekuperator, odkurzacz centralny, pralnię, spiżarnię, moi teściowie mają kuchenkę gazową do 'śmierdzącego' gotowania, miejsce na graty typu sprzęt narciarski, itp. Jak ktoś ma fantazję to pokój filmowy, bilardowy, siłownia, ping-pong, nawet salonik z barem widziałem kiedyś :)

Zielony - nie można oczyszczalni mieć, gdy jest kanalizacja, zresztą to tylko dodatkowe problemy

 

To takie pytanie retoryczne do rudi102, bo "dużo zalet", to takie nieokreślone- wiesz, będziemy mieli piwnicę to się pomyśli co zrobić.

Mam teraz piwnicę i z niej nie korzystam- jakoś nie po drodze- lepiej iść do garażu na parterze.

Nie przeczę - ludzie różne rzeczy mają w piwnicach, m.in. jak te, które wymieniłeś.

Ale takie pomieszczenia rekreacyjne to niestety dodatkowe koszty ogrzewania, więc wracamy do początku- izolacje, ocieplenia..i kolejne niemałe koszty zostające w ziemi.

Lepiej tą kasę inaczej przeznaczyć, np. na tą pompę do ścieków, podniesienie fundamentów tylko do możliwego minimum i... cieszyć się domem na normalnym poziomie, nie chatką na kurzej stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...