Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Głupoty piszecie. Jak podłoga będzie miała 30 stopnie to nie ma znaczenia dla odczuwania ciepła czy w niej coś w danym momencie grzeje czy nie.

 

Teraz podnosisz temp. do 30st. a wcześniej miało być 23;)

Swiki- no widzisz- regulowałaś, bo coś było nie tak, czyli różnica 0,5 stopnia była odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały problem polega na tym, że teraz na papierze żongluje się temperaturą to wychodzi. budujesz dom dobrze ocieplony, więc może się okazać, że przy betonie rozgrzanym do 30 stopni będziesz miał 27 w pomieszczeniu.

przy doskonale ocieplonym domu proponuję podejść do tematu od drugiej strony i nie używać temperatur jako celu, ale jako objawu tego co się dzieje z ogrzewaniem. tak więc, kiedy temperatura rośnie lub jest stała tzn że źródło ciepła równoważy straty, jeśli jednak maleje, znaczy, że źródło jest niewystarczające - będziesz miał dyskomfort i nie ma znaczenia ile ton jest mniej lub więcej ciepłego betonu -. temp. spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tylko przy podlogowce nie masz takiego czegos ze temp jakos rosnie, czy temp spada bo ona utrzymujes ie mniej wiecej na tymsamym poziomie...

 

:) nie rozumiem tego wyżej. tzn rozumiem, jest to prawda dla każdego dobrze sterowanego ogrzewania i nie ma znaczenia czy jest to podłogówka czy kaloryfer czy też ogrzewanie nadmuchowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie ze m2 domu kosztuje około 2500zl. ale to na gotowo z meblami i wszystkim? no i co do tych m2 się zalicza tylko użytkowe czy wszystko tj garaż, kotłownia, pralnia? a jak do tego liczyć poddasze? po podłogach czy od jakieś wysokości?

 

To jest cena umowna ale dla bezpieczeństwa przyjmij, że to cena gotowego budynku do zamieszkania ale bez mebli. Mnie niestety wyjdzie ok 3tys a nie 2,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Eee tam kolego nie przesadzajmy, że 200 m2 to kolumbryna...a tak z ciekawości czy wliczacie w koszty budowy obrobienie domu dookoła czyli ogród, ogrodzenia, itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okolo 200 metrow po podlogach wliczajac w to garaz kotlownie. czyli wychodzi na to ze potrzeba 500tysi...:o mam nadzieje ze wydam duzo mniej.

 

Życzę powodzenia bo nadzieja umiera ostatnia. Mnie umarła po przekroczeniu 500, przy 600 zaczął się smutek a przy 700 rozpacz. Na szczęście 800 osiągnęli już nowi właściciele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel2210 można mieć nadzieję, tylko trzeba ją na solidnych podstawach oprzeć. :) Okolica Twoja i sąsiedztwo moje - koszty robocizny na szczęście w miarę, "dla ludzi". Ceny materiałów fajne, ostatnio po trochę stali jechaliśmy do Bralina, bo ceny i asortyment zdecydowanie atrakcyjniejsze niż w naszym powiecie. Trzeba szukać, sprawdzać, zadzwonić kawałek dalej, targować się.

 

Z większymi domami czasem udaje się zejść poniżej 2,5 tys. za m2, bo mają proporcjonalnie mniej ścian do wykończenia wewnątrz. Oczywiście wiele zależy od tego, w jakim standardzie ma być wykończenie, jakie są detale konstrukcji, jakie rozwiązania szczegółowe, jakie zmiany adaptacyjne. Jeżeli wszystko mają zrobić ekipy i nie przewidujesz nigdzie rozwiązań typu panele do 30zł czy płytki za 9,90, to nie ma co liczyć, że będzie dużo taniej. Może trochę taniej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia bo nadzieja umiera ostatnia. Mnie umarła po przekroczeniu 500, przy 600 zaczął się smutek a przy 700 rozpacz. Na szczęście 800 osiągnęli już nowi właściciele.

 

Czekaj czekaj Bitter ile ? 700 tys. PLN ? Chłopie coś ty tam wstawiał ? Ja mam 215 m2 i wewnątrz dom jest zrobiony ( no może gdzieś jeszcze nie ma konkietu lub temu podobnej rzeczy ) ale to są pierdoły, na zewnątrz brakuje mi wykonania elewacji i kolorku ale to w przyszłym roku po wykonaniu w tym roku prac ziemnych, ale w dalszym ciągu licząc powoli dochodzę do 600 tys. PLN.....pełen szacun chłopie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam bardzo podobny dom jak rodo 6. jak na razie nie bede robil gory na gotowo i elewacji, obejscie tez moze poczekac. jak narazie mam wylane stropy, zakupiony material na druga kondygnacje i wydalem 60 tys a do sso jeszcze dach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...