Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam okolo 200 metrow po podlogach wliczajac w to garaz kotlownie. czyli wychodzi na to ze potrzeba 500tysi...:o mam nadzieje ze wydam duzo mniej.

 

Wszystko zależy, jak dużo własnej pracy na budowie włożysz. U mnie na razie ok.1000/m2 dla 150m2 parteru, a z poddaszem to ok.700/m2, więc nie jest źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pawel2210 można mieć nadzieję, tylko trzeba ją na solidnych podstawach oprzeć. :) Okolica Twoja i sąsiedztwo moje - koszty robocizny na szczęście w miarę, "dla ludzi". Ceny materiałów fajne, ostatnio po trochę stali jechaliśmy do Bralina, bo ceny i asortyment zdecydowanie atrakcyjniejsze niż w naszym powiecie. Trzeba szukać, sprawdzać, zadzwonić kawałek dalej, targować się.

 

Z większymi domami czasem udaje się zejść poniżej 2,5 tys. za m2, bo mają proporcjonalnie mniej ścian do wykończenia wewnątrz. Oczywiście wiele zależy od tego, w jakim standardzie ma być wykończenie, jakie są detale konstrukcji, jakie rozwiązania szczegółowe, jakie zmiany adaptacyjne. Jeżeli wszystko mają zrobić ekipy i nie przewidujesz nigdzie rozwiązań typu panele do 30zł czy płytki za 9,90, to nie ma co liczyć, że będzie dużo taniej. Może trochę taniej. :)

 

wiem skad bralas stal:) kawalek dalej w kepnie wynegocjowalem o 5 groszy mniej za kilo:) jak dotad wiekszosc prac wykonalem sam i jeszcze duzo zrobie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miloszk pewnie że zbudujesz! My SSZ zrobiliśmy za 80 tys :D

 

Was 80 tys kosztowały materiały. nie liczysz własnych godzin spędzonych na budowie. żebyśmy się w pełni rozumieli - z mojej strony pełen szacun, ale dobrze jeśli czytający wie, że musi do tego wziąć ekipę albo dwie, więc dodatkowo 40 tys. lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja , tak jak inni myślę że będzie ciężko wam spełnić wasze marzenia przy takich dochodach , ale warto od czegoś zacząć, czyli kupić najpierw działkę i poczekać

jaka będzie sytuacja finansowa .Na ziemi na pewno nie stracicie bo przecież jej nie przybywa :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171092-Dom-do-ok.200-ty%C5%9B.-jest-sens-marzy%C4%87&p=5265989#post5265989

My mamy "domownik forum", a ona "banned". Arturo napisał, że za jakieś przeginanie w innym wątku ma bana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ponieważ mamy już dość mieszkania w blokowisku stwierdziliśmy z żoną, że trzeba postawić jakiś swój "szałas", zwłaszcza, że działkę już jest. Media są blisko ( prąd prawie w granicy działki, zaś woda przy drodze - 35 metrów do granicy - mamy prywatną drogę dojazdową do działki - współdział w 1/2 ).

Początkowo myśleliśmy o domie z poddaszem do 80m2. Jednakże gdy mieliśmy okazję zobaczyć w takim domku pokoje na poddaszu pod skosami - doszliśmy do wniosku, że o tym metrażu lepiej postawić parterówkę ( dla nas lepszy jest pokój 8m2 bez skosów niż 12m2 ze skosami ) bez użytkowego poddasza ze strychem a'la rupieciarnia. Nie potrzebujemy wielu m2 - zwłaszcza, że obecnie mamy mieszkanie dwupokojowe 46m2 i jakoś we czwórkę dajemy radę. Sam się zresztą wychowałem ( tak, jak moja żona ) na identycznym metrażu - również we czwórkę, więc "wymagań" dużych nie mamy. Wystarczy nam satysfakcja wypicia kawy na tarasiku czy w ogródku, lub poczytaniu książki leżąc na słoneczku na leżaku :-). Zresztą w każdym wolnym momencie wybywamy z dzieciakami na "łono natury".

 

Przechodząc do sedna. Co sądziecie o tym projekcie - http://gotowe-projekty-domow.pl/arp_tula.htm ? Przekopałem mnóstwo projektów i ten miał jak najmniej do zmian ( a wiadomo, że zmiany u architekta też kosztują ).

Jedyne zmiany, jakie musimy zrobić - to zmienić kąt nachylenia dachu z 30 na 35 stopni ( minimalny wymóg MPZ ), zamienić łazienkę z pomieszczeniem gospodarczym funkcjami ( potrzebujemy większe pomieszczenie na kotłownie - ekogroszek lub pellet ). Chcemy również tylko jeden komin w kotłowni - przy takim małym domie bez sensu jest stawianie kominka. Strop drewniany albo cały dach wiązarowy ( tylko nie wiemy, co wyjdzie tańsze ). Aby zejść dalej z kosztami - blachodachówka lub dachówka cementowa. Wykończenia wnętrza będę robił w dużej mierze sam ( kafle, panele, płyty gipsowe, malowanie, itd. - oczywiście materiały raczej marketowe - ale nie przeszkadza mi to, elektryka , CO i CWU - będę pomagał majstrom i wykonywał tzw. "czarną robotę" ). Będę potrzebował lokalnych budowlańców do postawienia stanu zamkniętego wykończonego na zewnątrz z dachem. Niestety na murarce się nie znam, więc za tą robociznę będę musiał zapłacić.

Optymistycznie liczyliśmy, że projekt + zmiany + adaptacja, przyłącza i cała papierologia ( + geodeta ) powinny zamknąć się w 20 - 25 tyś zł ( mamy na to oszczędności ).

Ze sprzedaży mieszkania powinniśmy wziąć około 180 tyś ( jak się uda za więcej - to fajnie).

Do tego planujemy wziąć około 100 -120 tyś kredytu.

Czy realnie patrzymy i kalkulujemy tą przyszłą budowę - czy też jest to tylko nasza fantazja ?

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...