Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zapomniałem dodać - drzwi do kotłowni chcę zrobić z poziomu wiatrołapu. Te od stony korytarza będą zlikwidowane.

 

http://83.15.210.242/piotrek/fotos/tula.jpg

 

http://83.15.210.242/piotrek/fotos/tula.jpg

 

 

P.S. Możliwe, że się uda z przyszłym sąsiadem wspólnie ( drugim współwłaścicielem drogi - 1/2 udziału ) dociągnąć wodę do spółki do naszych działek.

Edytowane przez pjuniewi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czyli sumując: 25 tys. PLN+180 tys. PLN+ 100-120 tys. PLN ( oszczędności+sprzedaż mieszkania+kredyt ) - jak najbardziej realne. Zgadzam się także z Nefer z kotłownią, poza tym jest strasznie mała powierzchnia jak na kotłownię na paliwa stałe ( a gdzie chcesz trzymać dodatkową ilość np. pelletu, sam mam ten problem że jeszcze 30-40 worków mi wejdzie do kotłowni ale jakbym chciał kupić np. 2 tony to już musiałbym mocno czarować z miejscem ). Dodatkowo zastanów się nad dachem bo jeśli bierzesz pod uwagę dachówkę cementową to zobacz, że różnica w cenie pomiędzy dachówką cementową a ceramiką praktycznie już żadna jak na koszty całego domu ( nie znam kosztów blachodachówki ). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przechodząc do sedna. Co sądziecie o tym projekcie - http://gotowe-projekty-domow.pl/arp_tula.htm ? Przekopałem mnóstwo projektów i ten miał jak najmniej do zmian ( a wiadomo, że zmiany u architekta też kosztują ).

[...] Optymistycznie liczyliśmy, że projekt + zmiany + adaptacja, przyłącza i cała papierologia ( + geodeta ) powinny zamknąć się w 20 - 25 tyś zł ( mamy na to oszczędności ).

Ze sprzedaży mieszkania powinniśmy wziąć około 180 tyś ( jak się uda za więcej - to fajnie).

Do tego planujemy wziąć około 100 -120 tyś kredytu.

Czy realnie patrzymy i kalkulujemy tą przyszłą budowę - czy też jest to tylko nasza fantazja ?

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Piotrze - bardzo realne. Tylko zastanów się nad ogrzewaniem - jaki pelet albo o zgrozo ekogroszek???? W tak małym domu to pomyłka. W cenie instalacji ekogroszku (no może kilka tys drożej) kupisz PCi powietrzną i masz święty spokój z kupowaniem opału i syfem a w kotłowni zrobisz jeszcze pralnie i suszarnie. Jak jesteś bardziej odważny to grzej prądem w II taryfie. Zapraszam do mojego dziennika. Przy domu Twojej wielkości możesz się zmieścić z wydatkami na ogrzewanie w kwocie 2 tys zł rocznie! więc po co bawić się z paliwami stałymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pjuniewi- dobry plan! Nieduży domek, nie powinno być problemu z budową za ww kwotę.

Myślę, że nawet zostanie na... wakacje i nie tylko, skoro dużo pracy sam wykonasz. ;-)

Z ogrzewaniem- posłuchaj Bittera. Lepiej zainwestować w lepsze ocieplenie i grzać prądem, niż "bawić" się w palacza.

Zobacz DB R&K: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=183223

Pompa ciepła też dobre rozwiązanie i nie takie już kosmicznie drogie.

Koszt podłączenia wody też nie jakiś wielki- spoooro kopania, a rura tania. U siebie (od granicy działki) miałem też około 30m do wykopania- zajęło 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też głosuję za prądem w takim domku. u mnie podobny, trzecia zima za mną, nie zmieniłabym na inne ogrzewanie. kominek też fajny, jak już się nauczylismy w nim palić. zrezygnowałabym z kotłowni, za to zostawiłabym kominek, plus prąd w podłodze jako główne ogrzewanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za podpowiedzi. Zaczynam więc wnikliwie czytać o alternatywnym ogrzewaniu.

 

No to polecam http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewający-elektrycznością-WYSTĄP!!! ostatnie kilkadziesiąt stron to towarzysko-erotyczno-śmietnikowo się zrobiło ale pierwsze kilkaset stron to kopalnia wiedzy. Ja dzięki temu wątkowi zmieniłem swoje poglądy na temat ogrzewania o 180 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pyrekcb
Dane ze strony, którą podałeś

 

Powierzchnia całkowita 90 m2

Pokój dzienny 33,0 m2

Korytarz 5,5 m2

Sień 5,7 m2

Pokój 16,1 m2

Pokój 12,0 m2

Kuchnia 9,0 m2

Łazienka 5,0 m2

WC 1,7 m2

Kotłownia 2,0 m2

Taras (opcja)

CENA (netto) 198.000 zł

 

Za co trzeba zaplacić 198 tyś? Jakoś mało konkretnie...

 

Proponuję kontakt w wykonawcą - ja już mieszkam u siebie, więc nie wnikałem w szczegóły. Jest to po prostu jakaś alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pyrekcb
A Ty firma jesteś , że vat-u nie doliczasz? Dodaj do 200tys. 23% i już pięknie rośnie do 246tysiaków. no trochę zwrotu dostaniesz ;)

 

Pudło, VATu trzeba doliczyć 8%.

 

 

"Tanio" jest dla tej firmy - minimum pracy -bloczki 42cm, tynki z 2 stron i gotowy dom.

 

Co jest złego w bloczkach 42 cm, jeżeli są dobrze położone? Koleżanka z fabryki budowała się sama i też poszła w tę technologię.

 

Jak nie chcesz, nie potrafisz nic zrobić samemu, to jest to wyjście- kupić gotowca. W tej cenie zamieszkasz, ale np. za inny kolor na ścianach już musisz dopłacić, bo to opcja.

 

Jeżeli się nie mylę, to wątek jest o max. tanim domu (200 tzł to kwota wystarczająca na jakąś kawalerkę w większy mieście).

 

A czy przyłącza też są w tej cenie: prąd , gaz, woda, kanalizacja? Ja wątpię.

 

A wystarczy zapytać wykonawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pyrekcb
Poniższe bloczki też są dobrze położonę na ciepłą spoinę i chyba nie trzeba komentarza...

[ATTACH=CONFIG]114415[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]114416[/ATTACH]

 

Jednak poproszę o komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopałeś te posty z "niebytu" ;). Uważasz, ze jak firma buduje dom, to dodając 8%vat będzie taniej?

A dlaczego wszyscy mówią, że budowa przez firmę jest droższa?

 

Kawalerki na rynku są najdroższe, bo na nie jest największy popyt- i co z tego , że kosztują 200tys?

Tu budują i mieszkają już w domach za 200tys. i to jest fakt niezaprzeczalny. A komfort bez porównania.

 

Nie ma uśrednionych wartości w powyższym temacie dotyczącym uciekającego ciepła.

Są darmowe kalkulatory na stronach producentów systemów ociepleń, które możesz poszukać i zobaczysz,

że dodanie ocieplenia skutkuje od razu innym, mniejszym zapotrzebowaniem domu na paliwo,

czyli oszczędnościami- w jakimś okresie czasu od ocieplenia np. takiej ściany jak na zdjęciach Arturo72.

Po co ludzie zakładają 20, czy nawet 30cm ocieplenia, chyba nie ze snobizmu?

Jest granica, po której dalsze pogrubianie nie ma sensu ekonomicznego, ale to nie na ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj :)

 

Chciałbym wybudować domek z tego projektu:

http://www.z500.pl/projekt/Z242,Parterowy-dom-z-opcja-adaptacji-poddasza-Funkcjonalny-ekonomiczny-w-budowie.html#project-costs

 

Czy ten kosztorys jest tam wiarygodny czy jest podany tak szacunkowo? Mam działkę, a kredyt chciałbym nie więcej jak 200 tys. Na jakimś ekspresowym tempie budowy też mi nie zależy :) Wykończenie też wszystko sukcesywnie może być na razie kuchnia -salon i łazienka. Jedyne z czym mi śpieszno to z kredytem, ponieważ chciałbym wykorzystać jeszcze program rodzina na swoim.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj :)

Chciałbym wybudować domek z tego projektu:

http://www.z500.pl/projekt/Z242,Parterowy-dom-z-opcja-adaptacji-poddasza-Funkcjonalny-ekonomiczny-w-budowie.html#project-costs

Czy ten kosztorys jest tam wiarygodny czy jest podany tak szacunkowo? Mam działkę, a kredyt chciałbym nie więcej jak 200 tys. Na jakimś ekspresowym tempie budowy też mi nie zależy :) Wykończenie też wszystko sukcesywnie może być na razie kuchnia -salon i łazienka. Jedyne z czym mi śpieszno to z kredytem, ponieważ chciałbym wykorzystać jeszcze program rodzina na swoim.

pozdrawiam

 

Jak sami podają koszt m2 to od 2000 i taki licz dla inwestycji. Jak coś zrobisz sam to wyjdzie taniej- warto poczytać ten wątek od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...