Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jaśku, chyba nie do końca tak jak piszesz, choć nie mam doświadczenia w grzaniu prądem, ale samo medium nie jest tajemnicą;)

Kabel to nie rurka z wodą, ale medium nie ma znaczenia. Termoregulatorem nie obniżymy napięcia (czyli mocy kabli),

ale możemy ustalić czas grzania- obniżając lub podnosząc docelową temperaturę.

Czujnik przecież mierzy temperaturę w podłodze, nie powietrza w pomieszczeniu, więc skok temp. też można ustalić i wcześniej wyłączyć prąd.

I tak trzeba to zrobić doświadczalnie-i w elektrycznym i w wodnym ogrzewaniu też.

Poza tym uważam, że sterowanie elektryczne jest prostsze- łatwiej wyregulować.

 

wytłuściłem ci ...

jak byś trochę pomieszkał z takim systemem to byś mnie nie poprawiał;)

 

zgadnij dlaczego się utarło że przy ogrzewaniu elektrycznym to trzeba bez przerwy coś przestawiać...

 

ja nie jestem niczyim wrogiem a że "zęby zjadłem" na wszelakich instalacjach to jakieś doświadczenie jest...

czasami się ono przydaje przy doradzaniu ...

 

największymi zaletami ogrzewania elektrycznego jest jego prostota i bezobsługowe działanie ...

czynnikiem często decydującym o instalacji jest jego cena...

 

przewymiarowany układ komplikuje regulację i znacznie podnosi cenę...

w tym momencie przestaje być konkurencyjny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wytłuściłem ci ...

jak byś trochę pomieszkał z takim systemem to byś mnie nie poprawiał;)

 

zgadnij dlaczego się utarło że przy ogrzewaniu elektrycznym to trzeba bez przerwy coś przestawiać...

 

ja nie jestem niczyim wrogiem a że "zęby zjadłem" na wszelakich instalacjach to jakieś doświadczenie jest...

czasami się ono przydaje przy doradzaniu ...

 

największymi zaletami ogrzewania elektrycznego jest jego prostota i bezobsługowe działanie ...

czynnikiem często decydującym o instalacji jest jego cena...

 

przewymiarowany układ komplikuje regulację i znacznie podnosi cenę...

w tym momencie przestaje być konkurencyjny ...

 

No dobrze, to to utarte, że przy elektrycznym coś się stale przestawia to prawda czy fałsz, bo w następnym zdaniu piszesz, że zaleta to bezobsługowe działanie- to jak w końcu? Zgadywał nie będę, bo to nie konkurs ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to to utarte, że przy elektrycznym coś się stale przestawia to prawda czy fałsz, bo w następnym zdaniu piszesz, że zaleta to bezobsługowe działanie- to jak w końcu? Zgadywał nie będę, bo to nie konkurs ;)

jak zrobisz energooszczędny budynek i zamontujesz znacznie przewymiarowany układ grzewczy to zafundujesz sobie częste gmeranie w sterownikach...

no chyba że nie przeszkadzają ci skoki o 1-1,5* ponad zadaną w okresie przejściowym

a pełnią szczęścia będzie próba utrzymania temperatury zadanej przy użyciu tylko temp. podłogi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony ogrodzie,

jakiej firmy masz okna w swoim domu?

 

Gambit i Franco - moje okna to avantgarde z dobroplastu, do okien nic nie mam, ale montaż....porażka.

podłoga 12 cm styropianu, na suficie 30 cm wełny.

 

 

 

jeszcze ktos pytał o rachunki za prąd - muszę dopiero wszystko podliczyc, bo dostałam dopiero rachunek wyrównujący za grudzień-kwiecien.

 

co do straszenia tak drastycznymi podwyżkami cen prądu - po pierwsze uważam, że ceny róznych nośników energii zawsze będą rosły proporcjonalnie, a po drugie po to mam kominek. Kominek jest najmniej komfortowy, ale za to najtańszy, jak już naprawdę jest bieda, to kto patrzy na komfort (będę zbierać chrust....). Na razie rachunki za prąd są całkiem przyzwoite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja planuje wybudować systemem gospodarczym a raczej " tymi rękami" http://gotowe-projekty-domow.pl/ac_mel.htm

podnoszę ściankę kolankową o 3 pustaki . rezygnuje z kominka planuje się zmieścić do stanu deweloperskiego w 150 tyś. myślicie ze się uda ??? dodam ze w tej kwocie nie liczę działki . przyłączy , kosztów poniesionych do pozwolenia na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bieda przyciska, to dębiną palić? Ciekawa koncepcja. :)

 

franco nie oglądaj się na innych, tylko do dzieła. Najwyżej będziesz zasłużony dla potomności jako pierwszy budowniczy z12 z porządnym dziennikiem na forum. :) Co do samego projektu to dołożyłabym wschodnie okno przy stole jadalnym, to będzie optycznie więcej przestrzeni. Wprawdzie z wejścia widok na drzwi do łazienki, ale dzięki temu salon mniej przechodni. U mnie do wszystkich pomieszczeń z wyjątkiem kotłowni chadza się przez "salon". :)

 

bodzio- to samo pytanie. Na kiego grzyba ci ta kolankowa? Co do 150, to bez własnej robocizny moim zdaniem zabraknie trochę. A przynajmniej w mojej okolicy by zabrakło. Wprawdzie w tym linku, który podajesz jest kosztorys metodą gospodarczą 119800 i 10450 instalacje, ale już Archipelag podaje analogicznie 176 tys. i 15300. Nie ma zmiłuj - musisz sam w swojej lokalizacji skalkulować koszty.

 

Doczytałam, że "tymi ręcami". Wszystko? Jeżeli zdecydowana większość, to 150 jest realne, ale bez kombinacji z poddaszem.

Edytowane przez bowess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja planuje wybudować systemem gospodarczym a raczej " tymi rękami" http://gotowe-projekty-domow.pl/ac_mel.htm

podnoszę ściankę kolankową o 3 pustaki . rezygnuje z kominka planuje się zmieścić do stanu deweloperskiego w 150 tyś. myślicie ze się uda ??? dodam ze w tej kwocie nie liczę działki . przyłączy , kosztów poniesionych do pozwolenia na budowę.

 

Nie da rady- choćbyś sam wszystko(!) robił, braknie kasy na materiał. Rezygnujesz z kominka- czyli minus 8-10tys. ,ale w zamian podnieść chcesz ściankę kolankową, czyli generujesz inne koszty. Za tym idzie więcej ocieplenia, okna w dachu c zy szczytach, instalacje na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja planuje wybudować systemem gospodarczym a raczej " tymi rękami" http://gotowe-projekty-domow.pl/ac_mel.htm

podnoszę ściankę kolankową o 3 pustaki . rezygnuje z kominka planuje się zmieścić do stanu deweloperskiego w 150 tyś. myślicie ze się uda ??? dodam ze w tej kwocie nie liczę działki . przyłączy , kosztów poniesionych do pozwolenia na budowę.

 

po co tą ściankę podnosisz ...?

w dodatku w parterowym ...

jak się dobrze ściśniesz to powinno się udać w tych 150 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje pytanie aż się samo nasuwa czemu nie podnosi się ścian kolanowych ? W90% przypadków projektów domów ściana ta ma 80cm po ociepleniu itp. zostaje jakieś 60cm czyli mamy kawał poddasza niewykorzystany jeśli jest to poddasze użytkowe.Wiem to jest parterówka ale czemu Jesteście tacy anty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,oj,żebyś się nie przeliczyła,m3 dębiny to ok.200zł,patrząc na wartość opałową drewna to nie wychodzi tak kolorowo.

 

żaden opał nie jest tani; po prostu drewno jest jednak najtańsze wśród tej drożyzny. taniej pewnie wychodzą tylko śmieci.

u mnie nadlesnictwo sprzedaje brzozę po 80 zł - co wy z ta dębiną? za 800 zł sezon przepaliłabym; jak bieda to 20 stopni wystarczy, nie musze miec 23, jak teraz, na pradzie. Mówie o sytuacjach naprawde kryzysowych, typu stan wojenny czy krach gospodarki, w innych raczej na prąd zarobimy.

 

jeszcze jedno - jesli prąd podrożeje, tak jak piszecie, o np. 300%, a nasze zarobki zostana w miejscu, to świat już nie będzie taki sam. zmieniłoby sie bardzo wiele pod każdym względem, a poziom zycia zwykłych ludzi spadłby gwałtownie. wydobycie i transport węgla również stałoby sie droższe. ludzie zaczęliby kraść drewno w lesie, palić w piecach folia i butelkami i oponami. zapomnielibysmy co to przegrzane domy zimą. co z tego, że kilku bogatych będzia grzało jakąs drogą czystą energią, skoro dookoła sto razy więcej domów bedzie dymiło dioksynami.

nie wierzę, że taka podwyżka sie komus opłaci.

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje pytanie aż się samo nasuwa czemu nie podnosi się ścian kolanowych ? W90% przypadków projektów domów ściana ta ma 80cm po ociepleniu itp. zostaje jakieś 60cm czyli mamy kawał poddasza niewykorzystany jeśli jest to poddasze użytkowe.Wiem to jest parterówka ale czemu Jesteście tacy anty?

 

dom z podniesioną ścianka kolankową jest nieproporcjonalny (źle wyglada); lepiej od razu budowac pietrowy. Jak myslisz, dlaczego architekci od razu nie projektuja takich domów? Bo nikt by projektu nie kupił patrząc na wizualizacje takiego brzydala. A że później ludzie sami sobie robia brzydko, to juz ich sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

franco nie oglądaj się na innych, tylko do dzieła. Najwyżej będziesz zasłużony dla potomności jako pierwszy budowniczy z12 z porządnym dziennikiem na forum. :) Co do samego projektu to dołożyłabym wschodnie okno przy stole jadalnym, to będzie optycznie więcej przestrzeni. Wprawdzie z wejścia widok na drzwi do łazienki, ale dzięki temu salon mniej przechodni. U mnie do wszystkich pomieszczeń z wyjątkiem kotłowni chadza się przez "salon". :)

 

Jak bym moja żonę słyszał... "co Ty się czaisz? Zamawiaj ten projekt w końcu?" A ja nie... nauczony poprzednim projektem, szukam, wydzwaniam do z500 i cały czas szukam jakiś dziur... to musi być juz dobrze pomyślane i policzone. Jak najmniej pln za m2!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę ściankę bo planuje zaadoptować na poddaszu w przyszłości osobne mieszkanko . W raz z podniesieniem ścianki wydłużę troszkę dach także nie powinien aż tak stracić na wyglądzie, nam zależy na funkcjonalności domu a wygląd to drugorzędna sprawa. Budowa w całości "tymi rękami" tz ja, teść i bracia do pomocy. elektryk , hydraulik w rodzinie! No może do dachu zatrudnimy fachowca .chcemy tez zrezygnować z małych okien w sypialniach , okiennic, zamienić okno okrągłe w kotłowni na kwadratowe( taniej) okno w salonie ( jadalni) na zwykłe i dość drogiej boazerii dębowej. Kurcze myślicie że będzie ciężko zmieścić się w tych 150 tyś do stanu deweloperskiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...