Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Juz ktos tu razil co zrobic, udac sie do architekta, przedstawic wymagania i skorzystac z jego pomocy. DOm dla modelu 2 +3 wymagalby zrobienia prawie wszystiego samemu i uproszczeniu domu do minimum, a tu za kazdym razem byl wklejany projekt, ktory wymagal wyceicia balkonow, wykuszy, likwidacji okien dachowych, itp.

 

Architekt powinien skrocic droge do sukcesu, co nie znaczy, ze samo zakonczenie projektu to koniec dylematow, one sie wtedy dopiero zaczna pojawiac :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większa powierzchnia parterówka przestaje być atrakcyjna pod względem kosztów, to nie tajemnica. Z poddaszem będzie o wiele mniejsza powierzchnia zabudowy, co za tym idzie powierzchnia dachu, stopu. Spróbuj poszukać czegoś prostego, z prostym dachem bez lukarn itp. po co Ci one? Edytowane przez Kwitko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Jesli np sa trudne warunki gruntowe to trzeba minimalizowac powierzchnie zabudowy, tak samo jak plan zagospodarowania wymusza duzy skos dachu to tez przy parterowce szkoda byloby tego miejsca, itp, itd. To sa zawsze indywidualne sytuacje. Okresl dokladnie swoje wymagania, jakim budzetem dysponujesz, ile zrobisz sama wtedy mozna cos zasugerowac.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większa powierzchnia parterówka przestaje być atrakcyjna pod względem kosztów, to nie tajemnica. Z poddaszem będzie o wiele mniejsza powierzchnia zabudowy, co za tym idzie powierzchnia dachu, stopu.

 

Nieprawda ;) strop w parterówce to tylko legary i np. zamocowany do nich sufit podwieszany (można zrobić samemu - kolejna oszczędność) a w piętr. trzeba wylewać strop (drogo i samemu raczej nie da rady), bardziej skomplikowane wszelkie instalacje i ich układanie - większe koszty no i jak nie masz praktyki w ocieplaniu poddasza to sam tylko sp... a więc znowu ekipa i koszty. No i schody - tanie to nie są :) Tak można wymieniać dalej ale to już zostało wielokrotnie powiedziane, policzone i udowodniono że jedyny racjonalny powód to pow. działki.

I na starość nie zap... się po schodach, to tak do zalet parterówki ;)

Edytowane przez maq73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Działka ma wymiary 27m szerokości i 50m długości

2. Już pisałam wcześniej, że oprócz dachu wszystko jesteśmy w stanie zrobić. Jeszcze c.o. musi nam zrobić fachowiec

3. Budżet 160 000 zł

4. Teren ma spadek po szerokości działki (nie wiem ile procent, ale raczej nie góra!)

To chyba wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możecie mówić że tylko parterówkę da się wybudować tanio. Samodzielnie dom z poddaszem również da się wybudować za 200 tys. Przy modelu rodziny 2+3 uważam że lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie dom z poddaszem.

 

 

dobrze gada, dac jej wodki :D

 

piuma, nie zniechecaj sie, cos znajdziesz

 

IMO w parterowce brakuje mi jednej rzeczy - wyraznego podzialu na strefe dzienna i nocna. wynika to ewnie z tego ze zawsze mieszkalem w czyms pietrowym i parterowka poprostu do mnie nie przemawia (absolutnie nie twierdze ze jest gorsza, zla itp itd - tylko ja poprostu nie lubie, w koncu wolno mi:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...