Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I znowu wyższość świąt grudniowych nad kwietniowymi sobie udowadniają! Ja mam działkę wydaje mi się dość dużą, bo 1400m2 ale parterówka nie wchodzi w grę, bo warunki zabudowy nie pozwalają (dach 45st) i może od tego piuma zacznij.

 

Dylemat: parterówka czy poddasze sam zniknie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu wyższość świąt grudniowych nad kwietniowymi sobie udowadniają! Ja mam działkę wydaje mi się dość dużą, bo 1400m2 ale parterówka nie wchodzi w grę, bo warunki zabudowy nie pozwalają (dach 45st) i może od tego piuma zacznij.

 

Dylemat: parterówka czy poddasze sam zniknie.

 

Pozdrawiam.

 

Fakt. Najpierw warunki zabudowy, ale parter. z dachem 45st też da się wybudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z meblami i sprzętami ale tylko na parterze. Poddasze zostawiamy z instalacjami, tynkami, podłogami, drzwiami i ścianami pomalowanymi zwykłą białą farbą. A i bez elewacji, tylko styropian, siatka, klej.

 

My myśleliśmy że za taką kwotę to ledwo na parter wejdziemy z meblami, które mamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwitko wy jesteście dla mnie wzorem budowania. Myślę, że gdyby nie to, że na budowę muszę wziąć kredyt to... tak jak wy stawiał bym prawie sam "tymi ręcoma". Niestety jak kredyt to w 2 lata trzeba oddać budynek do użytku i wiem, że nie dam rady połączyć na tyle pracy z budową. Dlatego zapadła decyzja: mury i dach firma... okna, posadzki i tynki na usługę firma, a reszta sami. Projekt z12 ze studia z500 wersja z poddaszem do późniejszej adaptacji i za 150000pln zamierzam już mieszkać. Tylko jakoś na razie banki w to nie wierzą, bo wszędzie słyszę 2500 minimum 2300pln/m2. Szukam dalej.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banki mają rację. I krzyczcie tu na mnie, ile chcecie. Banki muszą mieć realne zabezpieczenie, a sam optymizm inwestora to trochę mało. Nawet, jeśli pojedynczym osobom udaje się tak tanio zbudować, to nie zbudujesz z niczego, jakiś pułap kosztów być musi. Może się też tak zdarzyć, że inwestor utraci zdolność do budowania. Choroba, konieczność podjęcia dodatkowej pracy i inne życiowe sytuacje. Co wtedy? Nie odradzam nikomu budowy, wręcz przeciwnie, ale jestem realistką i uważam, że trzeba naprawdę ostrożnie liczyć. A szaleć - to po zakończonej inwestycji ;-) Łatwo tu komuś napisać "dacie radę, spoko, nie ma problemu". Ale wiele osób nie pisze o swoich prawdziwych kłopotach budowlanych, także finansowych. Nie opowiada o tym. A znam takich w mojej okolicy wiele. Myślę też, że szacowania kosztów nie załatwi się jednym pytaniem na forum "wybuduję za tye czy nie?", naprawdę trzeba sobie zadać trochę więcej trudu. Dlatego życzę przyszłym inwestorom, by ich optymizm rósł w miarę postępów budowlanych, a nie odwrotnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLasnie do dzis nie widzialem poki co budowy, zeby ktos te kanaly wykorzystal, a chetnie bym zobaczyl jesli juz sie komus chcialo :)

 

Pozdrawiam

 

Kanały w silce są, ale zazwyczaj zapchane zaprawą klejową i przebijać się przez nie to koszmar. Lepiej zrobić bruzdę. Trochę kurzu, ale da radę. Z drugiej strony ja z kumplem robiłem instalację elekryczną "na pół etatu - 3 h/dzień" prawie przez miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z góry przepraszam za off top ale zdecydowałem się napisać tutaj ponieważ ten temat czyta najwięcej osób.

Chce budować dom parterowy z płaskim dachem na działce, na której nie ma jeszcze uchwalonego MPZP. W najbliższym tygodniu następuję "wyłożenie" tego planu i przez 2 tygodnie mogę składać wnioski z uwagami. Chcę właśnie złożyć taki wniosek z prośbą i wpisanie w plan zgody na płaski dach.

Czy macie jakieś pomysły jak dobrze argumentować taki wniosek, na czym się oprzeć aby uzyskać taką zgodę od Urzędu Gminy?

 

Gdyby ktoś miał jakiś pomysł to proszę o odpowiedź w tym temacie:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?179908-Plan-miejscowy-a-dach-p%C5%82aski

 

Mój pierwszy post w tym temacie z: 08-02-2012 19:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...