Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

piuma[/b];5402741]Nasz dom ma stanąć w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego i między innymi wymagany jest dach koloru brązowego, jaskółki w dachu i inne fajne rzeczy... Dokładnie nie wiem co jeszcze. W moich okolicach nie ma parterówek.

 

jeśli mogę wtrącić to uważam że w pierwszej kolejności powinnaś się zorientować czy twoja działka jest objęta mpzp czy trzeba się starać o wz, to moim zdaniem podstawa, bo wybieranie projektu bez tego jest bezsensem :)

jeżeli jest plan to albo wybrać wypis albo czasem na stronach internetowych gmin można znaleść plany, a jeżeli wymagana wz no to w gminie się poorientować

to że w okolicy nie ma parterówek to nie znaczy że nie można parterówki budować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę wtrącić to uważam że w pierwszej kolejności powinnaś się zorientować czy twoja działka jest objęta mpzp czy trzeba się starać o wz, to moim zdaniem podstawa, bo wybieranie projektu bez tego jest bezsensem :)

jeżeli jest plan to albo wybrać wypis albo czasem na stronach internetowych gmin można znaleść plany, a jeżeli wymagana wz no to w gminie się poorientować

to że w okolicy nie ma parterówek to nie znaczy że nie można parterówki budować ;)

 

Dzięki! Właśnie tak zamierzamy uczynić, jednak raczej będzie to domek z poddaszem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planowalem kupno mieszkania - z racji tragicznego stanu wiekszosci z rynku wtornego szukalem na rynku pierwotnym. 60m2 deweloperki mam za jakies 220tys. Srednio 3500zl za m2. Ogolnie sobie troche przekalkulowalem i zakladajac, ze mamy ziemie prawdopodobnie za te pieniadze uda mi sie postawic domek w stanie deweloperskim. Jestem mloda osoba ( 23 lata ) pracuje w Niemczech 3tyg/3tyg wolnego na zmiane wiec nie moglbym przypilnowac budowy w zwiazku z tym mysle o domku prefabrykowanym. Wykonczyc mieszkanie moge sobie sam ( nie calosc, ale wiekszosc ). Domek nie musi byc szalowy. Ma byc maly i przytulny, najlepiej parterowy. Bez zbednych udziwnien. Garaz np. moge sobie postawic z czasem gdzies z boku o ile jest sens i duzo zaoszczedze. Nie chcialbym tez popadac w skrajnosci. Rodzina? W przyszlosci planujemy dziecko, przez najblizsze lata jednak nie. Z czasem moglbym poddasze zaadoptowac jesli brakloby miejsca. Taki mam mniej wiecej plan. Czytam ten temat, ale poki co wiem, ze nic nie wiem ;)

 

Czy to prawda, ze domek prefabrykowany jest zwykle drozszy niz murowany, ale oszczedzamy duzo na robociznie?

 

Budowac sie na dolnymslasku w okolicach Polkowic/Lubina w jakiejs mniejszej cichej miejscowosci. Brame/plot i ogolnie podworko bede robic sam ( w miare mozliwosci ) i z bierzacej wyplaty wiec nie wliczajmy tego w cene domu.

Edytowane przez ChriS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie , czytam ten wątek od lutego tego roku i dzięki Wam uwierzyłam , że może nam się uda wybudować domek marzeń , parterowy , nieduży Żuczek 2.2 z Archetonu .Prace zlecone do SSZ , plus instalacje sanitarne , tynki i wylewki cała reszta w swoim zakresie .Czy uda się nam w 200 tyś zamknąć w pracach zleconych ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge polecić świtna ekipę budowlaną, która stawia mi domekdomy stawiaja ponad 30 lat, sa precyzyjni, zaufani i naprawdę szybko stawiają, a do tego sa NIEDRODZY i to bardzo niedrodzy, także jesli ktoś jest zainteresowany to piszcie to wyslę numer kontaktowy.

 

wysyłam jedno zdjecie z naszych postepów:

 

http://img515.imageshack.us/img515/7075/20120604175236resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planowalem kupno mieszkania - z racji tragicznego stanu wiekszosci z rynku wtornego szukalem na rynku pierwotnym. 60m2 deweloperki mam za jakies 220tys. Srednio 3500zl za m2. Ogolnie sobie troche przekalkulowalem i zakladajac, ze mamy ziemie prawdopodobnie za te pieniadze uda mi sie postawic domek w stanie deweloperskim. Jestem mloda osoba ( 23 lata ) pracuje w Niemczech 3tyg/3tyg wolnego na zmiane wiec nie moglbym przypilnowac budowy w zwiazku z tym mysle o domku prefabrykowanym. Wykonczyc mieszkanie moge sobie sam ( nie calosc, ale wiekszosc ). Domek nie musi byc szalowy. Ma byc maly i przytulny, najlepiej parterowy. Bez zbednych udziwnien. Garaz np. moge sobie postawic z czasem gdzies z boku o ile jest sens i duzo zaoszczedze. Nie chcialbym tez popadac w skrajnosci. Rodzina? W przyszlosci planujemy dziecko, przez najblizsze lata jednak nie. Z czasem moglbym poddasze zaadoptowac jesli brakloby miejsca. Taki mam mniej wiecej plan. Czytam ten temat, ale poki co wiem, ze nic nie wiem ;)

 

Czy to prawda, ze domek prefabrykowany jest zwykle drozszy niz murowany, ale oszczedzamy duzo na robociznie?

 

Budowac sie na dolnymslasku w okolicach Polkowic/Lubina w jakiejs mniejszej cichej miejscowosci. Brame/plot i ogolnie podworko bede robic sam ( w miare mozliwosci ) i z bierzacej wyplaty wiec nie wliczajmy tego w cene domu.

 

Dałbym sobie spokój z prefabrykacją. Przez 3 tyg. spokojnie postawią mury, przyjedziesz sprawdzisz, kierbuda zapędź do doglądania w czasie nieobecności.

Nie chcę się powtarzać- lepiej poczytaj trochę ten wątek- zobaczysz co i jak można zbudować w tej kwocie.

 

zapcia68- dość skomplikowany dach, garaż z 3 oknami(po co tyle?), wszelkie ozdobniki drewniane do usunięcia i może się skromnie udać. Czy dobrze rozumiem- 200tys. na SSZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbym sobie spokój z prefabrykacją. Przez 3 tyg. spokojnie postawią mury, przyjedziesz sprawdzisz, kierbuda zapędź do doglądania w czasie nieobecności.

Nie chcę się powtarzać- lepiej poczytaj trochę ten wątek- zobaczysz co i jak można zbudować w tej kwocie.

 

zapcia68- dość skomplikowany dach, garaż z 3 oknami(po co tyle?), wszelkie ozdobniki drewniane do usunięcia i może się skromnie udać. Czy dobrze rozumiem- 200tys. na SSZ?

 

Dlaczego dalbys sobie spokoj? Rozwazam rowniez wziecie domu w stanie pod klucz.. w 3tygodnie postawia sciany, ok, ale prefabrykowany w 3 tygodnie postawia w stan deweloperski. W 3 miesiace mam dom po klucz. Pozatym, nie dogladac budowy przez 3 tygodnie? Kierwonik kierwonikiem, znajomy mial znajomego, ale tez ciezko bylo. Wszystko trzeba przypilnowac samemu ;/ to jest masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy to prawda, ze domek prefabrykowany jest zwykle drozszy niz murowany, ale oszczedzamy duzo na robociznie?

 

Stawiany "pod klucz", przez renomowaną firmą, w porządnej technologii prefabrykat będzie zawsze droższy. W sytuacji, kiedy główną zaletą prefabrykacji jest szybkość, to ja odpuszczam...

Poza tym - zbyt wiele jest tam narzucone z góry - producenci okien, systemów ogrzewania i wentylacji, pokryć dachowych itp...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dalbys sobie spokoj? Rozwazam rowniez wziecie domu w stanie pod klucz.. w 3tygodnie postawia sciany, ok, ale prefabrykowany w 3 tygodnie postawia w stan deweloperski. W 3 miesiace mam dom po klucz. Pozatym, nie dogladac budowy przez 3 tygodnie? Kierwonik kierwonikiem, znajomy mial znajomego, ale tez ciezko bylo. Wszystko trzeba przypilnowac samemu ;/ to jest masakra.

 

Chris, chlopaki dobrze Ci radza. Prefabrykat jest o wiele drozszy, a i tak wziecie go rozwazac mozn tylko u tych "najmocniejszych" na rynku. Jesli gdzies mozna cos popsuc na budowie to np. w takim szklieleciaku z malej firmy najbardziej.

 

Z drugiej strony nie rozumiem Twoich obaw co do zostawienia budowy na pare tygodni. Bierzes kierbuda, ktory za pare tysiecy bedie wrzodem na dupie dla ekipy murujacej i dopilnuje budowy lepiej niz Ty, w koncu sie na tym zna. Poza tym akurat SSO jest latwo udokumentowac i zeryfikowac cy wszystko zrobiono jak nalezy wiec na tym etapie balbym sie najmniej.

 

A najlepiej to jak bedziesz zjezdzal do kraju to zbierz kumpli i w tydzien mury wyciagniecie :) Bedzie tanio, pewnie i z pelna satysfakcja ;) A jak projekt dobrze przemyslisz to i fundamenty, i mury i dach na te 2 razy 3 tygodnie w kilku opekacie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dlaczego dalbys sobie spokoj? Rozwazam rowniez wziecie domu w stanie pod klucz.. w 3tygodnie postawia sciany, ok, ale prefabrykowany w 3 tygodnie postawia w stan deweloperski. W 3 miesiace mam dom po klucz. Pozatym, nie dogladac budowy przez 3 tygodnie? Kierwonik kierwonikiem, znajomy mial znajomego, ale tez ciezko bylo. Wszystko trzeba przypilnowac samemu ;/ to jest masakra.

Rzuciłem mój dom do wyceny do Abakonu,który buduje w systemie prefabrykowanym i w stanie deweloperskim na tradycyjnym fundamencie koszt wyszedł 320tys.zł

Ja zamierzam za 250tys.zl na płycie fundamentowej,wybudować do wprowadzenia się i narazie jestem na dobrej drodze ku temu :)

Jakby nie patrzeć stówka w kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to jesteście za tym, żeby mury stały przez jedną zimę i dopiero potem tynkować i wprowadzać się?

 

Jeśli czas nie goni lepiej dla murów odczekać jakiś czas; można się szybko wprowadzać do "mokrego" i "pracującego" domu- moim zdaniem nie jest to dobre.

Po roku mogą pękać tynki w takim domu i znowu drobne poprawki tynków, malowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Dobrze, żeby był też dach (szczególnie jęsli ciężki). Natomiast budowlańcy często twierdzą, że to niepotrzebne, no ale oni tam nie będą mieszkać...

Też się zastanawiałem nad prefabrykatami - ale nawet jeśli się nie umie tak znajdować okazji jak Arturo, to i tak wychodzi sporo drożej, do tego jakieś przeróbki w tym keramzytowym domu to już ciężka sprawa, a nie zawsze uda się wszystko dokładnie zaplanować. Przynajmniej ja tak mam :)

Edytowane przez owp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czas nie goni lepiej dla murów odczekać jakiś czas; można się szybko wprowadzać do "mokrego" i "pracującego" domu- moim zdaniem nie jest to dobre.

Po roku mogą pękać tynki w takim domu i znowu drobne poprawki tynków, malowanie?

 

Moi znajomi w ten sposób wyhodowali pięknego grzyba w nowym domku i radość z własnego kąta prysła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do szybkiej budowy i szybkiego zamieszkania nadaja sie tylko suche technologie, bez zaprawy i styropianu

np. ściany jednowarstwowe z BK klejone pracyzyjnie cieniutkimi warstwami kleju, bez zalewanych stropów itp.

wprowadziliśmy się w 3 miesiące po rozpoczęciu budowy i jedyne, co jeszcze nie było suche jak pieprz to wieniec.

tempo budowy było u nas ważne, dlatego między innymi wybealismy taką technologie praktycznie bez użycia wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ten projekt to mój faworyt, czekam tylko na decyzje UG, czy mogę taki budować.

Ja szacowałem 250 tys na gotowo

 

Ajaka twoja opinia na temat dachu płaskiego wiele osób twierdzi że to pomyłka bo może mniej szczelny no i śnieg. DEZE jeśli o okna to tak do wymiany bo może z zewnątrz fajnie wygląda ale mało światła dostarczają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał DEZET Zobacz post

Dałbym sobie spokój z prefabrykacją. Przez 3 tyg. spokojnie postawią mury, przyjedziesz sprawdzisz, kierbuda zapędź do doglądania w czasie nieobecności.

Nie chcę się powtarzać- lepiej poczytaj trochę ten wątek- zobaczysz co i jak można zbudować w tej kwocie.

 

zapcia68- dość skomplikowany dach, garaż z 3 oknami(po co tyle?), wszelkie ozdobniki drewniane do usunięcia i może się skromnie udać. Czy dobrze rozumiem- 200tys. na SSZ?

 

Chciała bym 200 tyś na SSZ + hydraulika + tynki + wylewki .

Okno w garażu będzie jedno , bez ozdobników drewnianych i dom budowany z ytong nie z termalica .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym 200 tyś na SSZ + hydraulika + tynki + wylewki .

Okno w garażu będzie jedno , bez ozdobników drewnianych i dom budowany z ytong nie z termalica .

 

Oryginalny Ytong chyba drożej wychodzi niż "zwykły" beton komórkowy i bloczek jest mniejszy. Spokojnie można zamienić na BK Prefabetu, Solbet lub inne. Możesz na parterze zastosować niektóre okna "fix"- też wyjdzie taniej.

Hydraulika- zależy jakie ogrzewanie- grzejniki, czy podłogówka, jaki piec, opał- tu rozpiętości są duże.

Tynki i wylewki u mnie wyjdą po ok. 23-24zł/m2, więc orientacyjnie np.15tys. No i reszta na fundament, mury, dach i okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi w ten sposób wyhodowali pięknego grzyba w nowym domku i radość z własnego kąta prysła.

 

Za takie "piękności" dodatkowo odpowiedzialna jest wentylacja, być może trochę jej zabrakło do usunięcia wilgoci z domu i tej od ludzkiej;)

O wentylacji nie można zapominać, bo nowe domy są szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...