Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki DEZET. Notabene dzisiaj przeglądaliśmy projekty z Horyzontu i ... powstała inna wersja Irysa. Nazywa się Ivo.

http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/ivo_paliwo_stale/0/789#top

I ten nam zdecydowanie bardziej odpowiada ułożeniem w środku.

 

Co do garażu to wiem, nad tym ciągle myślimy czy jeden czy dwa. 10 tys. jest już realną sumą, którą można w inny sposób wydatkować (lub nie).

 

Co do ekip - tzw. castingu - my mamy projekty na stole. 3 parterówki i 3 piętrówki. Wszystkie nam się podobają. Teraz kwestia dyskusji kto za ile to wybuduje.

A łatwiej się rozmawia z ekipami jak się ma w ręku projekt. Jest też parę kwestii, które pozwolą nam wybrać projekt, a te chcemy przedyskutować z ewentualnymi wykonawcami.

 

Co do kwoty to dzięki za informację. Ja chciałbym się zmieścić w tej kwocie. Jakie ogrzewanie chcesz zamontować?

Edytowane przez miszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ogrzewanie będzie gazowe (gaz ziemny)- piec 2funkcyjny turbo w łazience. Fajny ten IVO, lecz większy i koszt rośnie.

Różnice we wnętrzu minimalne- nie ma problemu, żeby w Irysie zrobić identycznie. Ja zrobiłem osobno wc i łazienkę.

Sprawdź jeszcze w Urzędzie Gminy, jakiej max szerokości może być postawiony budynek, bo może się okazać, że wymarzonego nie będzie można zbudować.

Również kąt dachu może nie odpowiadać założeniom gminy( Ivo - 25st.). U mnie było w WZ min. 30st., stąd podniesienie dachu, ale zyskałem poddasze.

Przesadą uważam 2 wyjścia z salonu na taras. Salon przestaje być przytulny, będzie taką nieustawną przelotówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo jest o parę m2 większe. Żona też wymyśliła sposób jak w Irysie dorobić 2gą łazienkę.

WZ u nas określa kąt nachylenia połaci dachowej od 30 do 45 stopni, ale gmina jest bardzo ugodowa i nie stawiają twardych warunków. Chcą właśnie, aby ludzie się budowali tutaj.

Notabene w tej gminie dopatrzyliśmy się jednego Irysa i to jak nam się wydaje w tej wersji z mniejszym kątem nachylenia, więc jak już jeden stoi to dlaczego nie mógłby stać drugi ;)

Właśnie do tych właścicieli Irysa chcemy wybrać w wolnej chwili i porozmawiać z nimi. Obejrzymy sobie go w środku.

 

Dezet, a masz gdzieś jakiś schemat Twojego wnętrza? Z tego co mówisz nasze założenia się pokrywają. Mógłbyś pokazać?

 

1 dodatkowe wejścia do salonu na 100% wypadnie, żona chce mieć dwa duże okna z szprosami, obydwa nieotwieralne, a tylko jedno wyjście na taras.

Edytowane przez miszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przed wyborem projektu obejrzałem Irysa i stwierdziłem, że to jest TO. Niedaleko mnie stoi drugi z niższym dachem ( jedna miejscowość, ale warunki zabudowy w danym miejscu inne, dostosowane do sąsiadującej zabudowy). Wybrałem też budowę dachu i stropu z wiązarów, pozbywając się słupów w środku i na tarasie i zyskując duże poddasze. Poszukam wieczorem jakiś rysunek ze zmianami, to wrzucę.

Obejrzenie domu na żywo to najlepsze rozwiązanie. W salonie mam jeden fix a drugie okno otwierane. Z perspektywy czasu drugie też bym zrobił fix, bozawsze można otworzyć/ uchylić drzwi tarasowe. Jeśli chcecie szprosy to można takie zamówić osobno, jako mocowane na zewnątrz pakietu- jak się znudzą można zdjąć.

Dziś w kuchni też zamontowałbym fix w miejsce mniejszego okna,przy zlewozmywaku - bateria i tak uniemożliwi jego otwarcie, a te ruchome baterie są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem gdzieś na jakiejś budowie te słupy i też pomyślałem o tym poddaszu. Jeżeli uda Ci się to wszystko zebrać i podesłać to byłoby super.

Nam Irys(Ivo) się podoba dlatego, że ma układ jaki chcemy, ma miejsce na piec na ekogroszek i praktycznie nie musimy robić zmian w projekcie.

A czy w salonie masz okna dachowe czy zrobiłeś sobie sufit taki na normalnej wysokości?

Edytowane przez miszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwitko, do SSO chce nająć ekipę, resztę prac zrobić z zaprzyjaźnionymi osobami oraz mam nadzieję dużo samemu.

Z Z162 w jakim budżecie chcesz się zamknąć (SSO)? To jeden z naszych typów domów piętrowych.

Słupca/Konin - moje rodzinne strony ;) Do Słupcy chodziłem do LO.

Mogę Ci dać kontakt do osoby, która robi dobre okna PCV z niemieckich profili w okolicy.

W nich plastik jest taki gładki, że nawet jak się ubrudzą to wystarczy tylko lekko zmyć. Brud prawie się nie trzyma.

Może jak będziemy u rodziców to byśmy podjechali zobaczyć. Dałoby radę się umówić?

Edytowane przez miszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek prosty i niedrogi, ale dużo wychodzi po podłogach (wykończenie kosztuje, a powierzchni użytkowej z tego tyle co kot napłakał), schody zabiegowe (będą kosztować więcej niż proste lub ze spocznikiem) - gdzieś można by było przyciąć koszty. Może zmniejszyć dom, ale podnieść ściankę kolankową? Może mniejszy spadek dachu? I rozplanowanie pomieszczeń moim zdaniem średnie, ale to już kwestia gustu i potrzeb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no schody takie przykladowe - beda ze spocznikiem, uklad - tez do konca mnei nie rajcuje, musialem isc na kompromisy, bo wjazd z tej strony(zeby bylo blisko do ekogroszku), bo polodnie z tamtej( podobno przez okno ma byc cieplej zima..), bo zona cos tam chce ....

 

a co masz na mysli ze duzo podlogach, a uzytkowej powierzchni mało ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mostek, jeśłi masz pokój 18,5m2 po podłodze, a tylko 11,2m2 użytkowej, to stosunek pow użytkowej do całkowitej nie jest korzystny. Masz aż 7,3m2 powierzchni, nad którą wysokość jest mniejsza, niż 1,90m, drogiej z wykończeniu i mało funkcjonalnej.

Budujesz dom 160m2, a 200tyś w tym przypadku to zbyt mało...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany jakie zrobiłem widoczne są na rysunku

http://i48.tinypic.com/33nysd3.jpg

 

Okna dachowe są chyba tylko w najniższej wersji, ja mam wiązary i jak zobaczysz w dzienniku sufit będzie prosty. Okna dachowe doświetlają u mnie poddasze do adaptacji (ok.80m2 przy 30st. przy zastosowaniu wiązarów).

Dzięki temu wszystkie ścianki działowe można przestawiać jak się chce. Ja zmniejszyłem pokój przy łazience, żeby zrobić osobne wc.

Pomieszczenie gospodarcze - w nim też można zrobić dodatkowe "prywatne" wc lub tak, jak w Ivo w części szafy w holu.

Poza tym powiększę jeszcze głębokość tej szafy, bo 60cm to mało, a przejście ma 164cm więc jest bardzo szerokie.

Wiatrołap jest powiększony, żeby ew. kiedyś zrobić schody na górę i wejście do gabinetu było z wiatrołapu. Szczegóły i dużo fotek w DB.

Edytowane przez DEZET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dezet dzięki! Jedno mi tylko nie pasuje. Chodzi o kotłownię. Usilnie chcę, aby był ona jak najbardziej oddzielona od części domu i z wejściem też oddzielnym.

Przy ekogroszku wiadomo się nakurzy, ubrudzi, a nie chcę tego wnosić do domu.

Żona przy Irysie wymyśliła małe wc tutaj gdzie jest szafa przy środkowym pokoju (tym przylegającym do salonu). Tutaj kosztem kawałka pokoju i powierzchni szafy była by łazienka, ale taka malutka.

Edytowane przez miszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...