Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A domu z poddaszem, o pow użytkowej 115m2 to salonu z kuchnią na 70-80m2 raczej nie znajdziesz. 140-150 pow użytkowej, to będzie ze 190m2 całkowitej...

Twoje założenia, w stosunku do budżetu to trącą fantastyką, niestety.

JEszcze możesz zerknąć na to:

http://www.z500.pl/projekt/Z93,Parterowy-dom-z-nowoczesnym-wykuszem-3-sypialniami-takze-na-mala-dzialke.html

po usunięciu pokoju znajdującego się naprzeciw wiatrołapu masz duży salon.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiem niestety i wychodzi na to ,że muszę trochę poczekać z budową .Mam takie jeszcze pytanie ile trzeba liczyć na umeblowanie wyposażenie domu.? Wiem ,że można i wydać milion ale tak średnio +/-. Nie mając absolutnie NIC .Robiłem przymiarki czytałem ale takiej odpowiedzi nie dostałem.Jeśli tutaj założymy 50k to możemy uznać ,że nie jestem do końca fanatykiem a bliżej realistą .Budżet przez mnie założony na cały dom z full wyposażeniem(RTV AGD , meble , zasłony , firany itp.) to 340 (350) k .Ale chciałem mieć w zapasie co najmniej te 20-30 k na nieprzewidziane wydatki.

 

Chciałbym te 70-80 m kw ale wiem ,że jest to fanatyzm nie do wykonania , więc tak jak piszę min 50-60 m kw ( dla mnie jest to absolutne minimum) .

Przykładowo w tych domach co podałem chciałem wyburzyć jedem pokój i zrobić salon większy to daje ok. 40 m kw do tego kuchnia te 13 m kw i jest już w miarę przyjemnie pod względem wielkości .U góry to samo aby osiągnąć większy pokój dla siebie.

Edytowane przez Łukasz789
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzyma mnie działka która ma 18 m szerokości .Poza tym wiem ,że jestem ...( tutaj dopisać sobie co kto chce) ale chciałbym kuchnie przynajmniej te 12-13 m kw i salon ok. 40m kw do tego pokój jeden ok. 20 m kw. Więcej mnie absolutnie nie interesuje pod względem wielkości.

Co do ocieplenia nie tak dawno założyłem w tym temacie temat i dostałem info ,że bez ocieplenia da się żyć .Ba nawet kilku forumowiczów twierdziło ,że ,,jeśli domu nie buduje się dla przyszłych pokoleń , to kwestią ocieplenia nie ma się co przejmować". Ja jednak ocieplę ten dom tylko w przeciągu 2- 3 lat od zamieszkania /wybudowania .

Co do parkietu to znam w miarę dobrego parkieciarza (trzeba go bardzo pilnować) , który układa parkiet z lakierowaniem i cyklinowaniem z a100zł/m kw z samym parkietem ( klasa III lub IV) . Przy ułożeniu i przyklejeniu samodzielnym może zejść do 80 .Więc tragedii nie ma.

 

Fotohobby dobrze prawi. A może projekt indywidualny, dostosowany do działki?

Przemyślisz sobie rozkład i nie będziesz wybierać i dostosowywać z gotowców.

Forumowicze mają domy ze ścianą jednowarstwową i mieszkają- to żadna nowość.

Nie wiem, czy czasem do pozwolenia na użytkowanie nie jest już potrzebne ocieplenie domu?!

Parkiet- salon 40m2 i pokój 20m2 x 100zł to "jedynie" 6tys.. A czy sam zrobisz to dobrze- zakładam, że pierwszy raz w życiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się and projektem indywidualnym .Tylko najpierw to ja muszę zostać lekko sprowadzony na właściwy trop z tym wszystkim.

Co do parkietu. A akurat tak się składa ,że do tego mam przyjaciela , który będzie mnie pomagał . Zna się na tym bo trochę lat pracuje w budowlance i kilka razy to robił. Ba pierwszy raz układał u siebie w domu razem z szwagrem i ma go już 15 lat ( w tym miesiącu minie ) absolutnie zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz 789 dlaczego tak bardzo upierasz się przy salonie 40 m i kuchni 12-13 m? Gdyby wystarczył ci salon 30 m i kuchnia 10 , miałbyś o wiele więcej projektów do wyboru a przecież dla jednej osoby to nie jest mało. Powiem więcej - ja dla 4 osobowej rodziny nie potrzebuję więcej miejsca :)

Oczywiście bogatemu wolno, ale jeśli rozmawiamy o tanim budowaniu to chyba pora zejść na ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Mam takie jeszcze pytanie ile trzeba liczyć na umeblowanie wyposażenie domu.? Wiem ,że można i wydać milion ale tak średnio +/-. Nie mając absolutnie NIC .Robiłem przymiarki czytałem ale takiej odpowiedzi nie dostałem.Jeśli tutaj założymy 50k to możemy uznać ,że nie jestem do końca fanatykiem a bliżej realistą .Budżet przez mnie założony na cały dom z full wyposażeniem(RTV AGD , meble , zasłony , firany itp.) to 340 (350) k .Ale chciałem mieć w zapasie co najmniej te 20-30 k na nieprzewidziane wydatki.

 

Nikt ci nie odpowie na takie pytanie, nie ma "tak średnio". Dla jednego tani tv to taki za 1500 zł , dla drugiego za 20 tyś i tak z każdym meble i sprzętem. Proponuje przejrzeć dzienniki w których są podane wszystkie wydatki, może coś ci to da ...

Najlepszym chyba sposobem jest spisanie wszystkiego co potrzebujesz w domu i sprawdzanie po kolei cen w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki tam plan zagospodarowania masz?

Może przykładowy parter z minimalnym nachyleniem dachu co już generuje duże oszczędności(pozbyć sie oczywiście garażu i te dwa metry zmienić bryłę albo stawiać w drugą strone-po odcięciu garażu można zrobić dodatkowe okno w salonie).

I salon jest 40 metrów.

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/irys/11

Możesz budować jednowarstwowo jak Zielony Ogród(tak też zakłada projekt),a kiedyś jak bedzie potrzeba zrobisz elewację.Chociaż 350 k to nie jest mało na taki projekt.

Parterówki maja tą zaletę,że nie masz skosów i nie tracisz powierzchni.Co z tego,że będziesz miał przestronny dół,jak na górze wyjda klaustrofobiczne klitki.

 

 

Mam takie jeszcze pytanie ile trzeba liczyć na umeblowanie wyposażenie domu.?
Tak myślę,że najdroższe są jednak łazienki.Więc to czy masz jedną,dwie czy trzy zrobi dużą różnicę.

Sam sprzęt rtv,agd nie jest tak znowu w dzisiejszych czasach drogi.

Edytowane przez marynata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i się zastanawiam co robi dom za 350 tys. w wątku o domu za 200 tys. ;)

Ale nieważne.

Łukasz projekty które wybrałeś jakoś nie pasują mi do Twoich wymagań. Po co Ci tyle pokoi skoro piszesz że wystarczą dwa. Najlepiej zrób projekt indywidualny, jeszcze lepiej parterowy, albo z antresolą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marynata sprzęty dzisiaj są bardzo tanie i bardzo drogie. Niektórzy nie wyobrażają sobie żeby do nowego domu wstawić lodówkę za 999 zł bo podoba im się ta za 5 tys. A jak w nowym salonie ma wisieć LCD 32"??? To przecież niedopuszczalne, musi być LED powyżej 50" ;) I dlatego właśnie dla wielu wyposażenie domu jest drogie lub bardzo drogie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów.

Nadszedł czas, żeby poważnie zacząć myśleć o własnych 4 ścianach:). Jedyny mój problem w związku z tematem jest niezwykle prosty i większości znany - pieniądze :D. Przeczytałem spory kawałek tego tematu, na wszystko czas nie pozwala, bo lektura równie wartościowa co obszerna. Chciałem zapytać jak się mają ceny podawane przez biura projektowe, do faktycznych kosztów budowy?. Po przeczytaniu kilkunastu stron tego tematu dochodzę do wniosku, że budowę takiego domu http://www.mgprojekt.com.pl/chatka-2 powinienem zamknąć w 150 000 bez większego problemu. Czy dobrze myślę? Większość osób pisze o realnym koszcie budowy na poziomie 2000zł/m2. Rozumiem, że chodzi o budowę pod klucz? Czyli powinno wyjść taniej niż kosztorys na stronie. Oczywiście mówimy o budowie systemem gospodarczym, to co się da to samemu, mój tata pracuje na jednym z lepszych składów budowlanych w okolicy, więc materiały byśmy mieli bez ich marży, z darmowym transportem, Żony wujek zajmuje się projektowaniem i montażem instalacji elektrycznych..więc jest na czym ugryźć parę złotych.

Będę wdzięczny za jakieś słowa zachęty.."tak zrób to"! albo za sprowadzenie na ziemię, co by się w bagno nie wkopać. Chatka ciasna ale własna, a więcej niż 150 000 nie wytrzaśniemy.

Edytowane przez Robaczywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się całkiem realny do zrealizowania ten domek, sorry, chatka ;)

Mi tam dużo nie trzeba, więc rozumiem i zapał, i marzenie - więc mówię sercem - ZRÓB TO! :) Rozum mówi, że trochę się trzeba będzie spiąć, ale powinieneś dać radę, Robaczywy, zmieścić się w tej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki tam plan zagospodarowania masz?

Może przykładowy parter z minimalnym nachyleniem dachu co już generuje duże oszczędności(pozbyć sie oczywiście garażu i te dwa metry zmienić bryłę albo stawiać w drugą strone-po odcięciu garażu można zrobić dodatkowe okno w salonie).

I salon jest 40 metrów.

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/irys/11

Możesz budować jednowarstwowo jak Zielony Ogród(tak też zakłada projekt),a kiedyś jak bedzie potrzeba zrobisz elewację.Chociaż 350 k to nie jest mało na taki projekt.

Parterówki maja tą zaletę,że nie masz skosów i nie tracisz powierzchni.Co z tego,że będziesz miał przestronny dół,jak na górze wyjda klaustrofobiczne klitki.....

 

Łukasz ma działkę szer. 18m. Nawet Irys stawiany wzdłuż działki nie wejdzie.

Salon jest 40m2, ja swój zmniejszyłem o ok. 3m2, a powiększyłem sypialnię i rozdzieliłem wc i łazienkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów.

Nadszedł czas, żeby poważnie zacząć myśleć o własnych 4 ścianach:). Jedyny mój problem w związku z tematem jest niezwykle prosty i większości znany - pieniądze :D. Przeczytałem spory kawałek tego tematu, na wszystko czas nie pozwala, bo lektura równie wartościowa co obszerna. Chciałem zapytać jak się mają ceny podawane przez biura projektowe, do faktycznych kosztów budowy?. Po przeczytaniu kilkunastu stron tego tematu dochodzę do wniosku, że budowę takiego domu http://www.mgprojekt.com.pl/chatka-2 powinienem zamknąć w 150 000 bez większego problemu. Czy dobrze myślę? Większość osób pisze o realnym koszcie budowy na poziomie 2000zł/m2. Rozumiem, że chodzi o budowę pod klucz? Czyli powinno wyjść taniej niż kosztorys na stronie. Oczywiście mówimy o budowie systemem gospodarczym, to co się da to samemu, mój tata pracuje na jednym z lepszych składów budowlanych w okolicy, więc materiały byśmy mieli bez ich marży, z darmowym transportem, Żony wujek zajmuje się projektowaniem i montażem instalacji elektrycznych..więc jest na czym ugryźć parę złotych.

Będę wdzięczny za jakieś słowa zachęty.."tak zrób to"! albo za sprowadzenie na ziemię, co by się w bagno nie wkopać. Chatka ciasna ale własna, a więcej niż 150 000 nie wytrzaśniemy.

 

 

przeczytaj ponizsze dzienniki budowy

- Dziennik NetBet'a

 

- Dziennik MSU

 

- Dziennik Kwitko

 

jest jeszcze wielu innych, trafisz do nich jak zaczniec czytac powyzsze. jesli starczy ci sil i cierpliwosci zerknij i do nas (link w podpisie)

 

mnie niezmiennie motywuje dziennik NetBet'a, chcialem mu wyslac w podziekowaniu flaszke, ale cholerka adresu nie moge sie doczekac:)

 

zapierniczajac samemu da sie budowac tanio. wykanczac tez, choc tu juz pewnie mniej. ale fundament, czy sciany rosna w oczach a nie kosztuje to jakis niebotycznych sum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów.

Nadszedł czas, żeby poważnie zacząć myśleć o własnych 4 ścianach:). Jedyny mój problem w związku z tematem jest niezwykle prosty i większości znany - pieniądze :D. Przeczytałem spory kawałek tego tematu, na wszystko czas nie pozwala, bo lektura równie wartościowa co obszerna. Chciałem zapytać jak się mają ceny podawane przez biura projektowe, do faktycznych kosztów budowy?. Po przeczytaniu kilkunastu stron tego tematu dochodzę do wniosku, że budowę takiego domu http://www.mgprojekt.com.pl/chatka-2 powinienem zamknąć w 150 000 bez większego problemu. Czy dobrze myślę? Większość osób pisze o realnym koszcie budowy na poziomie 2000zł/m2. Rozumiem, że chodzi o budowę pod klucz? Czyli powinno wyjść taniej niż kosztorys na stronie. Oczywiście mówimy o budowie systemem gospodarczym, to co się da to samemu, mój tata pracuje na jednym z lepszych składów budowlanych w okolicy, więc materiały byśmy mieli bez ich marży, z darmowym transportem, Żony wujek zajmuje się projektowaniem i montażem instalacji elektrycznych..więc jest na czym ugryźć parę złotych.

Będę wdzięczny za jakieś słowa zachęty.."tak zrób to"! albo za sprowadzenie na ziemię, co by się w bagno nie wkopać. Chatka ciasna ale własna, a więcej niż 150 000 nie wytrzaśniemy.

 

Malutki domek. Trochę mikre sypialnie. Może dałoby się zamiast balkonu powiększyć jego kosztem ich powierzchnię, jeśli byłoby to potrzebne.

Koszt niewielki, bo zmiana słupów drewnianych na betonowe i podciąg między nimi- do przeliczenia konstrukcja.

Nie piszesz czy masz działkę i jej wielkość.

Może lepiej postawić niewielką parterówkę z drewnianym stropodachem- zmniejszy Ci to znacznie koszty.

Tu masz sporo dachu i jaki kąt- 50st. dużo a pod nim kliteczki. Zamiast dachówki - blachodachówka.

 

Ja do budowy przygotowywałem się teoretycznie kilka lat- czytałem Muratory i inne czasopisma, internet

-nie jestem budowlańcem- wszystko co robię jest praktycznie pierwszy raz (nie licząc drobne remonty w mieszkaniu).

Idzie wolno, ale sporo się zaoszczędzi... i ludzie mówią, że wychodzi lepiej niż budowa na "hura" ekipami, bo sam siebie doglądam ;)

Tak, że ja również uważam, że warto zaczynać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robi to ,że auto tego postu chce się zamknąć z kosztami w granicach max. 270k .Najchętniej w okolicy 240k. Sprawę budowy tak jak napisałem na początku zrobiłem tylko i wyłącznie na razie w celach rozpoznawczych. W Krakowie ( wiem bo kilkoro znajomych się starają i nie napotykają na większe problemy ) cała strona biurokracyjna trwa około dwóch lat. W moim przypadku pewny jestem ,że wszystko zajęłoby jakieś pięć lat. Nie wiem czy to jest odpowiednie miejsce aby wypisywać na temat problemów formalnych. Ale te formalności pożrą lwią część tych pieniędzy przeznaczonych na budowę. Dlatego rozważałem rozpoczęcie całej zabawy w między czasie dozbieranie jakiś 20-30 k . rozumiecie więc ,że pytania o plan zagospodarowania itp. mnie trochę śmieszą. Napewno robić jednej rzeczy brać kredytu na działkę bo to już źle wygląda , jak będzie działka to mogę brać kredyt na budowę domu. Dlatego postanowiłem budować się na powierzonej działce , na dodatek jest ona pięknie ułożona pod względem widokowym i dojazdowym. Niestety na zakup działki mnie nie stać bo , żeby zakupić działkę potrzeba w Krakowie 250k a ja mam tylko w gotówce 140 k dlatego zakup działki odpada a za Krakowem albo w jakich dziurach gdzie dojazd do pracy zajmowałby mnie 1-1,5 h nie chce brać. Tematu wielkości salonu i kuchni nie chce poruszać bo jeszcze kogoś urażę a nie chce. Po prostu są to moje obserwacje innych domów i rozmowy z ludźmi w nich mieszkającymi. Mogę tylko an swoje usprawiedliwienie dodać ,że salon ma być tez taki Duzy dlatego ,żeby za te 20-30 lat przerobić go na pokój na dole abym nie musiał chodzić po schodach .Co do ilości pokoi (oprócz salonu) to chce tylko dwa jeden mój duży i jeden gościnny ( graciarka)- mały. Tylko ,że na poddaszu z 3 pokoi robie te 2 .Z garażu chyba się wyleczyłem choć robię to z takim bólem serca ,że szok. Wychodzi z Waszych opinii ,że trzeba poczekać z 5lat i zobaczyć jak się sprawy dalej potoczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...