Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Żeby nie było wątpliwości za te 200 to taki dom ssz z zamkniętym suwakiem budżetem gdy ma się własną działkę.

 

No nie wiem... Drogo jakoś liczysz ;) Ja jestem fizycznie w połowie sso i mam podliczone prawie do końca sso z dachem, bo większość rzeczy kupiona, ustalona cenowo albo zaliczkowana - wychodzi mi na razie 90 tys, ale doliczam 10 na nieprzewidziane wydatki. Czyli sso 100.000. Do tego okna i drzwi wejściowe, już wycenione - 15 tys. Czyli 115 ssz. A do 200 to i instalacje, i wykończeniówka z palcem w nosie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Drogo jakoś liczysz ;) Ja jestem fizycznie w połowie sso i mam podliczone prawie do końca sso z dachem, bo większość rzeczy kupiona, ustalona cenowo albo zaliczkowana - wychodzi mi na razie 90 tys, ale doliczam 10 na nieprzewidziane wydatki. Czyli sso 100.000. Do tego okna i drzwi wejściowe, już wycenione - 15 tys. Czyli 115 ssz. A do 200 to i instalacje, i wykończeniówka z palcem w nosie ;)

 

Jeśli robisz sam to szacun, a jeśli masz obcych wykonawców to zalecam ostrożność i pozostaje mi życzyć szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robię sama, na razie są wykonawcy (ale przyznaję, że skóry nie zdarli ze mnie). Nie mam się czego czepić, bywam na budowie prawie codziennie. Wkład własny w prace przewiduję raczej na etapie instalacji i wykończeniówki. Na razie mój udział w obniżaniu kosztów polega na szukaniu do upadłego dobrych cen na wszystko :)

Okna trzyszybowe wszędzie, kolor obustronnie, ale wyszło dość tanio, bo połowa to fixy, a wszystkie co do jednego balkonowe, więc bez parapetów. Drzwi stalowe KMT pełne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było wątpliwości za te 200 to taki dom ssz z zamkniętym suwakiem budżetem gdy ma się własną działkę.

O jakim Ty domu mówisz?W tym wątku przerabia się w tej sumie domy ok 100 metrów,a ssz za 200 tyś bez pracy własnej to dom około 180 metrów.

 

Chyba jednak lepiej jest wrócić do ceny za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim Ty domu mówisz?W tym wątku przerabia się w tej sumie domy ok 100 metrów,a ssz za 200 tyś bez pracy własnej to dom około 180 metrów.

 

Cyba nie śledziłaś uważnie, bo piszę o cenie ssz za dom ok 100 m2 + garaż za 200 tys. Takie są moje doświadczenia , buduje 3 dom więc mam wrażenie o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę o cenie ssz za dom ok 100 m2 + garaż za 200 tys. Takie są moje doświadczenia , buduje 3 dom więc mam wrażenie o czym piszę.

 

Czasem się cieszę, że na forum trafiłam dopiero, kiedy budowa już ruszała, a nie wcześniej - pewnie bym się nie odważyła zacząć za te pieniądze po przeczytaniu paru takich postów. A jednak słusznie mówi się, że nad szaleńcami czuwa Opatrzność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim Ty domu mówisz?W tym wątku przerabia się w tej sumie domy ok 100 metrów,a ssz za 200 tyś bez pracy własnej to dom około 180 metrów.

 

Cyba nie śledziłaś uważnie, bo piszę o cenie ssz za dom ok 100 m2 + garaż za 200 tys. Takie są moje doświadczenia , buduje 3 dom więc mam wrażenie o czym piszę.

 

Śledzę,ale uznałam to za jakis błąd.

Ludzie z czego wy te domy budujecie?????:o :jawdrop:

A może garaż masz 80 metrów?

 

Dom 180 całkowitej(bez strychu),170 cm stan zero,dwa lane pełne stropy,3 kominy systemowe,dach aluminium 30 st 108 metrów na pełnym osb plus 40 metrów stropodachu,2 pełne piętra plus strych!,porotherm poziomo spoinowany,wykonawcy nie najtańsi-fakturują,palcem w bucie nie ruszyłam i zbliżyłam się z oknami do 200 tyś.

Edytowane przez marynata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robię sama, na razie są wykonawcy (ale przyznaję, że skóry nie zdarli ze mnie). Nie mam się czego czepić, bywam na budowie prawie codziennie. Wkład własny w prace przewiduję raczej na etapie instalacji i wykończeniówki. Na razie mój udział w obniżaniu kosztów polega na szukaniu do upadłego dobrych cen na wszystko :)

Okna trzyszybowe wszędzie, kolor obustronnie, ale wyszło dość tanio, bo połowa to fixy, a wszystkie co do jednego balkonowe, więc bez parapetów. Drzwi stalowe KMT pełne.

 

Mam nadzieję że kierownika budowy masz nie tylko na papierze. Jestem całym sercem za Twoja budową ale nie uwierzę że wykonawca za takie pieniądze robi to dobrze. Nie chcę burzyć Twojego spokoju ale proponuję jakiegoś insp. nadzoru żeby sprawdził czy wszystko jest ok. Uwierz, mi później poprawki kosztują 300%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się cieszę, że na forum trafiłam dopiero, kiedy budowa już ruszała, a nie wcześniej - pewnie bym się nie odważyła zacząć za te pieniądze po przeczytaniu paru takich postów. A jednak słusznie mówi się, że nad szaleńcami czuwa Opatrzność ;)

Kocur,ja mam bardzo nieekonomiczny projekt i nawet jakbym chciała wybudować drożej,to nie mam pojęcia na co jeszcze miałabym więcej wydać :???:

 

ps Od razu mówię do następnych ewentualnych pytań,że mam inspektora,który pobiera procenty od wartości budowy i jest tam codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzymaj kciuki agama, bo kierownika mam nie tylko na papierze, a o ekipie złego słowa nie mogę powiedzieć. I na razie wszystko wygląda i idzie jak powinno. Zresztą - dom miał być prosty między innymi dlatego, że w prostym trudniej coś zepsuć :) Odpukać, na razie nic na to nie wskazuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak da się - czytając powyższe wypowiedzi ;) Ja do SSO pociągnę ekipą wynajętą, dalej będę kombinował i mam szczytny cel zamknąć się w nie więcej niż te 200-230 tys. A dom planuję 110-120m2 użytkowej + garaż + kotłownia (na ekogroszek).

Dzisiaj będziemy się widzieć z potencjalnymi wykonawcami, więc zobaczę co powiedzą jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Śledzę,ale uznałam to za jakis błąd.

Ludzie z czego wy te domy budujecie?????:o :jawdrop:

A może garaż masz 80 metrów?

 

Dom 180 całkowitej,170 cm stan zero,dwa lane pełne stropy,3 kominy systemowe,dach aluminium 30 st 108 metrów na pełnym osb plus 40 metrów stropodachu,porotherm poziomo spoinowany,wykonawcy nie najtańsi-fakturują,palcem w bucie nie ruszyłam i zbliżyłam się z oknami do 200 tyś.

 

No cóż , że przyczepię się do tych całkowitych pow. : dom o całkowitej powierzchni 180 m2 mieć może dach 148? jak twój jak dobrze zrozumiałam z postu, lecz również przy tej samej pow. całkowitej blisko 400 m2 a przyznasz to już generuje koszty. Kominy systemowe gwoli oszczędności można sobie odpuścić za wyjątkiem komina do kominka. To OSZCZĘDNOŚĆ w reszcie wystarczą pustaki ceramiczne lub keramzyty. Za dach z aluminium duży plus, troszkę droższe niż stal ale i odetchniecie na te kilka lat dłużej z wymianą. . Nie pisaliście o przyłączach prądu i wody , bo one też stanowią Czasami żeby rozpocząć budowę wystarczy 5k a czasami 45 k. To tez się liczy do kosztów . Przyjęłam średnią. Okna, no cóż wystarczą plastiki i dobrze to b. dobre okna(sama mam takie i mieć będę:)), tylko ze szyba 3 warstwowa to obecnie standard , liczą się raczej inne parametry całego okna. To jednak można zniwelować przy domu ekonomicznym w budowie -okna w końcu zawsze za kilka lat można wymienić .Z drzwiami większy problem, bo choć ponoć włamywacze nie wchodzą przez drzwi lepiej mieć porządne , ale dopiero po całkowitym ukończeniu budowy , bo fachowcy w trakcie wam zniszczą. Rozumiem , że te wątki mają uświadomić przyszłym budującym ,żeby nie porywali się z motyka na słońce, ale i żeby podjęli się walki za to co mają . Poza tym jeśli oszczędzać to mądrze i nie tylko do końca budowy, ale inwestować w rozwiązania, które pozwolą nie remontować za 5 lat. Niestety jak pisałam poprawki po partaczach kosztują. A wykończenie i instalacje bardzo drogo. Oczywiście gwoli sprawiedliwości i spokojności tych ,którzy budują także wiele znaczy region , w którym budujecie , oczywiście im bliżej dużych miast tym większa drożyzna. Pozdrawiam i jeszcze raz życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisaliśmy o przyłączach,bo wszędzie zaznaczamy-tu ustalamy koszty budowy samego domu,bez działki i bez przyłączy.

Mój dach stromy ma dokładnie 108 metrów SWOJEJ powierzchni(czterospadowy,powierzchnia dachu wynika min z jego kąta nachylenia a nie powierzchni stropu) i dodatkowo jest 40 metrów stropodachu-ale mam dwa pełne piętra(bez skosów),czyli dach tworzy strych którego nie wliczałam do powierzchni całkowitej.

Edytowane przez marynata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisaliśmy o przyłączach,bo wszędzie zaznaczamy-tu ustalamy koszty budowy samego domu,bez działki i bez przyłączy.

Mój dach stromy ma dokładnie 108 metrów powierzchni(czterospadowy) i dodatkowo jest 40 metrów stropodachu-ale mam dwa pełne piętra(bez skosów),czyli dach tworzy strych którego nie wliczałam do powierzchni całkowitej.

 

To jak nie pisałaś o przyłączasz to odetchniesz z ulgą.

Chciałam być pomocna a widzę ze włożyłam kij w mrowisko. Mimo wszystko powodzenia. szczególnie dla Ciebie Bury Kocur. Dasz radę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącza to są koszty indywidualne i nie można dla nich ustalić dla każdego takiej samej wartości,więc po co o nich pisać?Jeden ma do wody 100 metrów,a inny ma ją już na działce.

Co do okien osobiście wybrałam dwuszybowe,chociaż do trzech szyb była mała dopłata.Nie buduję domu energooszczędnego więc i tak mi się nie zwrócą,a z biegiem wcale niedługich lat każde tracą swoje parametry.Po prostu wybrałam po zbadaniu organoleptycznym okna lżejsze.Pcv bo jestem anty do konserwacji,ale za to dwustronnie okleinowane,więc 40% droższe od białych(brugmann).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...