Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mieliśmy na początku fajną propozycję na bloczki betonowe na fundament. Już miały jechać, ale przedstawiciel sprawdził lokalne ceny i stwierdził, że chce za mało w porównaniu z naszym rynkiem i nie dało się go przegadać. Ale i tak sprzedał nam je taniej niż z lokalnego składu.

Więc jak bardzo się chce to można ale i tak lokalny rynek się za nami "ciągnie". :p:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szukałem na forum informacjo o tym domku http://www.tooba.pl/projekt-domu-Antek-B/a,s_pd,idp,11358.html , ale nie jest chyba popularny. Buduje go jedna osoba, która od dawna nic nie pisała w dzienniku. Wszystko oprócz dachu , elektryki i gazu będziemy robić sami - fundamenty, ściany i cała wykończeniówka bez fachowców. Jest szansa zmieścić się w 200 tyś ? Oczywiście interesuje mnie wersja bez garażu.

schilack - proszę bardzo, poczytaj tutaj, blog "żyje", właściele już wykańczają domek i nawet wszystkie koszty sobie zapisują :yes:

http://www.antek-jaslo.mojabudowa.pl/

 

I jeszcze jeden Antek na trochę wcześniejszym etapie- kładzenia więźby. Koszty też są:D

http://www.antek-lublin.mojabudowa.pl/

Da się przeskoczyć tylko trzeba chcieć ;)U mnie w regionie robocizna jak i materiały są drogie.Ekipę do SSO miałem z Radomia czyli ok.200km ode mnie,styropian ściągałem z Łodzi,silikaty z Kielc,więźbę z Podhala,gwoździe,kątowniki,folie,pierdoły z allegro i mimo kosztów transportu przyoszczedziłem ładnych kilka jak nie kilkanaście tys.zł :)Z okolicy jedynie jakieś pierdoły na już.

Arturo72 - a dałbyś namiar na tą firmę z Łodzi, od której brałeś styropian (ew. na priv)?

 

Popieram, czasem warto rozejrzeć się za materiałem trochę dalej. Do mnie styropian jechał 150 km, dowóz gratis, a w lokalnym składzie chcieli 100 za dowóz i oczywiście styropian droższy. Podobnie z materiałem do c.o. z Łodzi zamawiałam, zaoszczędziłam spoooro kasy mimo że za transport płaciłam.

Kwitko - mogłabyś się podzielić tą wiedzą? Od kogo kupowaliście materiały do c.o.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się cieszę, że na forum trafiłam dopiero, kiedy budowa już ruszała, a nie wcześniej - pewnie bym się nie odważyła zacząć za te pieniądze po przeczytaniu paru takich postów. A jednak słusznie mówi się, że nad szaleńcami czuwa Opatrzność ;)

 

A ja wręcz przeciwnie czytałem czytałem, i zapadła decyzja o budowie i czytam dalej i coraz więcej wątpliwości.Skąd ludziska takie ceny biorą. Podoba mi się twoje trzeżwe podejście do budoeania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEZET - Ten domek to wg mnie właśnie próba poprawienia choć odrobinę tego "cepa", tych różnych bezkompromisowych tanich koszmarków, czterospadowych domków-grzybków, tych kurników wysokich z gołymi dwumetrowymi ścianami pod okapami :sick:, krytych blachą wiśniową, nie pasujących nigdzie i do niczego. Tak, ogniomur to rzeczywiście ozdoba nie pełniąca swej pierwotnej roli, ale w tym wypadku bardzo na miejscu, prawidłowo i rzetelnie wykonana jest bezproblemowa. Niby jak przez setki lat budowniczowie sobie radzili bez tych wszystkich folii, mas, silikonów i nie ciekło? Co do dachówki ceramicznej to chyba też nie jest aż tak strasznie droższa od tych różnych blach itp., dokładnie nie liczyłem, ale co to za dom bez czerwonej naturalnej dachówki, coraz piękniejszej z upływem lat(przeciwnie do różnych sztuczności i imitacji typu blacha w połysku albo pomalowany beton). Domek z dachówką jest w każdej bajce i książeczce dla dzieci, zawsze dobrze wygląda i dobrze się kojarzy. Czegoś się trzeba trzymać mimo napiętych funduszy, inaczej to wszystko wygląda tak jak wygląda, że jak to się mówi zęby bolą.

 

bowess - adso to rzeczywiście ten z Melku:yes:, wasz projekt też biorę pod uwagę:yes:

 

Kojarzy ktoś może przy okazji ten domek, był gdzieś na forum, nie umiem go zlokalizować.

 

To dom jednego z forumowiczów ze Ślaska, który byl budowany gdzies w latach 2002-4 (chyba). Projekt indywidualny. Ściana jednowarstwowa YTONG. Miałam zdjęcia tego domu na poprzednim kompie. Jeden z moich ulubionych projektów. A skąd masz to zdjęcie?

Niestety nie pamiętam nicku tego forumowicza. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandryto, zdjęcie (mam ich więcej) zapisałem kiedyś z tego wątku na który naprowadziła mnie ponownie bowess na poprzedniej stronie. Jeszcze go sobie nie przejrzałem, ale coś mi świta, że to było gdzieś w Zawierciu lub bardziej w Jaworznie. Może udam się w weekend na poszukiwania tego domku. Wydrukuję sobie jego zdjęcie i będę się kręcił po tamtejszych barach i wypytywał barmanów czy go kiedyś widział :) . A może lepiej taksówkarzy? Jestem niezmiernie ciekaw jak on teraz wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dusiaka materiały do c.o. kupowane przez allegro, firma działa pod nazwą hurtgrzewka. Dokładne namiary przesyłam na priv. Ale firmę naprawdę polecam, bardzo dobry kontakt, oferta przygotowane błyskawicznie, pani po drugiej stronie słuchawki bardzo cierpliwa, a materiał przywiózł mi właściciel hurtowni żeby było szybciej i pewniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co to za dom bez czerwonej naturalnej dachówki, coraz piękniejszej z upływem lat(przeciwnie do różnych sztuczności i imitacji typu blacha w połysku albo pomalowany beton). Domek z dachówką jest w każdej bajce i książeczce dla dzieci, zawsze dobrze wygląda i dobrze się kojarzy. Czegoś się trzeba trzymać mimo napiętych funduszy, inaczej to wszystko wygląda tak jak wygląda, że jak to się mówi zęby bolą.

 

Nie no litości. Dawno nie czytałem większej bzdury. Estetyka domu nie zależy tylko i wyłącznie od jednego konkretnego rodzaju materiału, koloru, itp. To zawsze jest kwestia indywidualnie przyjętych rozwiązań bryły, materiałów, skali budynku, nawiązania do kontekstu, itp. Za każdym razem dom ( i inne rzeczy) należy ocenić indywidualnie. Znam mnóstwo domów z czerwoną dachówką, które wyglądają jak półtora nieszczęścia, są pokraczne, pretensjonalne, po prostu szpetne, znam również masę domów, które mają dachy np. antracytowe lub z tytan cynku ( tak, tak, blacha może też być baardzo ok) i są po prostu świetne. Nie ma jakiejś jednej recepty na idealny materiał, po prostu. Stąd takie zadufane deklaracje jak twoja są po prostu śmieszne. Ogólnie to można raczej doradzać np. umiar, prostotę, szukanie materiałów, które jakoś lokalnie są obecne w domach, itp. Nie jest jak piszesz, że domek z czerwoną dachówką zawsze kojarzy się dobrze, to kolejna nieprawda, bo np. wielu osobom może kojarzyć z tymi wszystkimi pseudodworkami dość nieudolnie nawiązującymi do oryginalnych dworów, które same w sobie są majstersztykami. Powstrzymałbym się od tak zdecydowanych i ograniczonych ( i krzywdzących) opinii. I żeby nie było nie jestem wrogiem czerwonej dachówki. Nie wykluczam, że gdyby lokalne uwarunkowania dały przesłankę do ich zastosowania to bez mrugnięcia okiem położyłbym czerwoną dachówkę u siebie. Czerwona dachówka nie gwarantuje absolutnie niczego w kwestii estetyki, to nie takie proste.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

 

Planujemy budowę domu 100m2 pow. użytkowej. Chcemy wziąć kredyt na kwotę 250 tys zł. Domek który wybraliśmy to Malibu 2:

 

http://www.dobry-dom.pl/projekty-domow/11776-1-malibu-2.html

 

Czy myślicie, że wybudowanie takiego domku do stanu do zamieszkania jest realne? Nie mowie o jakimś super wykończeniu i drogich materiałach. Chcemy budować systemem gospodarczym, zlecając poszczególne etapy. Ktoś może budował podobny domek? Jeśli tak to będziemy wdzięczni na każdą pomocną opinię :yes:

 

Pozdrawiamy,

S&M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...