Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czytając Twoje przeprawy z urzędami nie dziwię się, że cierpnie Ci skóra na myśl o konieczności złożenia projektu zastępczego i ponownego oczekiwania, ale....

Dlaczego nikt Ci tego nie zasugerował wcześniej ? Architekt dokonujący adaptacji ?

Przecież ta zmiana się wręcz narzuca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Arturo72 .

Taki też miałem zamiar ale nie byłem do końca zdecydowany .

Trochę mnie przeraża myśl że trzeba będzie załatwiać na nowo PnB.

Wie ktoś jak to wygląda od strony formalnej ,czy tak samo długo to trwa jak PnB?

 

A czy na pewno bedzie potrzebny projekt zamienny?? Czy odbicie lustrzane narusza jakies istotne parametry budynku jak:

 

otwory okiennie na scienie blizej niz 4 metry od granicy,

kubatura budynku,

usytowanie na dzialce ??

 

Z zewnatrz to praktycznie tylko zmiana lokalizacji otworow okiennych, mozna tak obrocic zeby wykusy czy wejscia nie zmieniac, zmiany w srodku sa dla gminy nieistotne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

 

Planujemy budowę domu 100m2 pow. użytkowej. Chcemy wziąć kredyt na kwotę 250 tys zł. Domek który wybraliśmy to Malibu 2:

 

http://www.dobry-dom.pl/projekty-domow/11776-1-malibu-2.html

 

Czy myślicie, że wybudowanie takiego domku do stanu do zamieszkania jest realne? Nie mowie o jakimś super wykończeniu i drogich materiałach. Chcemy budować systemem gospodarczym, zlecając poszczególne etapy. Ktoś może budował podobny domek? Jeśli tak to będziemy wdzięczni na każdą pomocną opinię :yes:

 

Pozdrawiamy,

S&M

Najpierw sprawdz, czy masz szanse na kredyt, bo jesli to ma byc na 100% inwestycji to raczej szansy nie ma. Byl tutaj taki jeden co dostal PnB, ale nie sprawdzil w banku , ze nie ma zdolnosci kredytowej. Od stycznia tego roku sa bardzo zaostrzone warunki przyznawania kredytow hipotecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na pewno bedzie potrzebny projekt zamienny??

 

 

Raczej tak - kształty elewacji są raczej niezmienne. Ja nie byłem pewien (czy może inaczej - mieliśmy z Żoną zdania odrębne :) ) w temacie wielkości jednego z otworów okiennych i początkowo chcieliśmy budując zrobic większy, z myślą, że w razie gdyby nam nie odpowiadał nieco go zamurować, ale architekt nakazał podjęcie ostatecznej decyzji jeszcze przed oddaniem projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na pewno bedzie potrzebny projekt zamienny?? Czy odbicie lustrzane narusza jakies istotne parametry budynku jak:

 

otwory okiennie na scienie blizej niz 4 metry od granicy,

kubatura budynku,

usytowanie na dzialce ??

 

Z zewnatrz to praktycznie tylko zmiana lokalizacji otworow okiennych, mozna tak obrocic zeby wykusy czy wejscia nie zmieniac, zmiany w srodku sa dla gminy nieistotne.

 

Pozdrawiam

 

Niestety nikt nie podpowiedział.A co do projektu zamiennego to podobno trzeba zrobić ze względu na zmiany w mapce zagospodarowania działki.

W innym miejscu taras i przyłącza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marynata - no dobra, nie będziemy wchodzić niepotrzebne dywagacje, wiadomo o co chodzi. Przy dzisiejszych materiałach i technologiach to uszczelnienie takich prostych rzeczy to chyba nie jest problem. Takie uszczelnienie jest przy każdym kominie, czy po bokach czy na dole i nawet u góry.

Dzisiejsze materiały to jedno- a fachowość budowlańców to druga sprawa. Wierz lub nie , ale mam znajomych, którzy budowali, kładli dachówkę i ciekło, a właściwie lało się- na nic technologia, jak dekarz doopa.

Najprostsze rzeczy mogą spieprzyć- jeden przykład u bittera- wycięcie styropianu po skosie przerosło wykonawcę ocieplenia- na szczęście inwestor wyłapał.

 

Bowess- dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź, czy masz szanse na kredyt, bo jeśli to ma byc na 100% inwestycji to raczej szansy nie ma. Byl tutaj taki jeden co dostal PnB, ale nie sprawdził w banku , ze nie ma zdolności kredytowej. Od stycznia tego roku sa bardzo zaostrzone warunki przyznawania kredytow hipotecznych.

 

Sprawdzaliśmy w kilku bankach i zdolność mamy jak najbardziej. Jako wkład własny działka 950 m2.

Pytanie czy za 250 tys jest szansa postawić ten domek stawiając na wynajętych ludzi, bo tak czy siak aby ktoś zrobił mi wycenę muszę kupić projekt domu. Nie chciał bym wyrzucić 2 tys zł w błoto, tylko po to żeby ktoś później powiedział mi, że niestety w takiej w kwocie się nie zmieszczę :( W takim wypadku będę zmuszony kupić projekt mniejszego domku. Dodam że chodzi o ten projekt:

 

http://www.dobry-dom.pl/projekty-domow/11776-1-malibu-2.html

 

Dzięki za wszystkie rady.

S&M

Edytowane przez Snotling
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no litości. Dawno nie czytałem większej bzdury. Estetyka domu nie zależy tylko i wyłącznie od jednego konkretnego rodzaju materiału, koloru, itp. To zawsze jest kwestia indywidualnie przyjętych rozwiązań bryły, materiałów, skali budynku, nawiązania do kontekstu, itp. Za każdym razem dom ( i inne rzeczy) należy ocenić indywidualnie. Znam mnóstwo domów z czerwoną dachówką, które wyglądają jak półtora nieszczęścia, są pokraczne, pretensjonalne, po prostu szpetne, znam również masę domów, które mają dachy np. antracytowe lub z tytan cynku ( tak, tak, blacha może też być baardzo ok) i są po prostu świetne. Nie ma jakiejś jednej recepty na idealny materiał, po prostu. Stąd takie zadufane deklaracje jak twoja są po prostu śmieszne. Ogólnie to można raczej doradzać np. umiar, prostotę, szukanie materiałów, które jakoś lokalnie są obecne w domach, itp. Nie jest jak piszesz, że domek z czerwoną dachówką zawsze kojarzy się dobrze, to kolejna nieprawda, bo np. wielu osobom może kojarzyć z tymi wszystkimi pseudodworkami dość nieudolnie nawiązującymi do oryginalnych dworów, które same w sobie są majstersztykami. Powstrzymałbym się od tak zdecydowanych i ograniczonych ( i krzywdzących) opinii. I żeby nie było nie jestem wrogiem czerwonej dachówki. Nie wykluczam, że gdyby lokalne uwarunkowania dały przesłankę do ich zastosowania to bez mrugnięcia okiem położyłbym czerwoną dachówkę u siebie. Czerwona dachówka nie gwarantuje absolutnie niczego w kwestii estetyki, to nie takie proste.....

 

OK może trochę uogólniłem, nie każdemu się to samo podoba czy kojarzy. Raczej chodziło mi o to, że zgrabny domek z czerwonym dachem w otoczeniu zieleni większości kojarzy się pozytywnie. Niektórym dachówka kojarzy się z ruderą teściowej, tak bywa.

 

Nigdzie zaś nie napisałem, że dachówka czy tam inny materiał to recepta na piękny dom. Co za nonsens. Nie wpadłbym na to. Daruj sobie analizy.

 

Tutaj chodzi o domek architekta, konkretny przypadek w konkretnym miejscu. O wybór między dachówką, a blachodachówką, kilka tysięcy tańszą imitacją dachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snotling już wcześniej o tym pisałem ale się powtórzę bo Twój projekt jest troszkę podobny do tego który wybudował mój kuzyn. Włożył sporo pracy własnej ale wszystkie najważniejsze etapy systemem zleconym różnym firmom, fakt że wybierał fachowców raczej tanich, znajomych jak mógł to pomagał. Nie znam dokładnego kosztorysu ale dom wybudował za mnie niż 200 tys. (oczywiście bez nowych mebli czy sprzętów).

 

Link do projektu

 

http://projekty.lipinscy.pl/Sofia_II/

 

A masz już wybrany projekt tego mniejszego domku? Może to dobre rozwiązanie? Budować mniejszy ale ze spokojną głową bo będą większe szanse że się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://raider55.blox.pl/resource/mazury_1.jpg

A to nie jest krzywdzące dla innych?

Zdjęcie ze strony http://raider55.blox.pl/html/1310721,262146,169.html?3

polecam, przykłady czego nie robić.

 

edit: oczywiście, że nie mam nic przeciwko estetycznym pokryciom dachowym.

Edytowane przez adso1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...