Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://raider55.blox.pl/resource/mazury_1.jpg

A to nie jest krzywdzące dla innych?

Zdjęcie ze strony http://raider55.blox.pl/html/1310721,262146,169.html?3

polecam, przykłady czego nie robić.

 

edit: oczywiście, że nie mam nic przeciwko estetycznym pokryciom dachowym.

 

I jak tu bronić czerwoną dachówkę? A ta chatka to do jakiegoś lunaparku się nadaje;)

U mnie WZ określały kolor dachu na brązowy i... po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich forumowiczów nie wiem czy dobrze trafiłem ale mam pytanie czy ktoś się orientuje czy za 250000 mogę wybudować ten projekt http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4f3e713b94824 działkę już mam projekt kupiłem warunki zabudowy dostałem tylko pozwolenie na budowę muszę dostać ale potrzebowałbym tu porady fachowców na forum z jakimi kosztami muszę się liczyć dziękuje z góry za odpowiedz pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów nie wiem czy dobrze trafiłem ale mam pytanie czy ktoś się orientuje czy za 250000 mogę wybudować ten projekt http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4f3e713b94824 działkę już mam projekt kupiłem warunki zabudowy dostałem tylko pozwolenie na budowę muszę dostać ale potrzebowałbym tu porady fachowców na forum z jakimi kosztami muszę się liczyć dziękuje z góry za odpowiedz pozdrawiam.

 

Za 250tyś powinno się udać w SSZ przy dobrej i niedrogiej ekipie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów nie wiem czy dobrze trafiłem ale mam pytanie czy ktoś się orientuje czy za 250000 mogę wybudować ten projekt http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4f3e713b94824 działkę już mam projekt kupiłem warunki zabudowy dostałem tylko pozwolenie na budowę muszę dostać ale potrzebowałbym tu porady fachowców na forum z jakimi kosztami muszę się liczyć dziękuje z góry za odpowiedz pozdrawiam.

 

Ja widzę SSZ w okolicach 200tys. Reszta 80-100 zależnie od standardu. Nie piszesz jak planujesz budowę- samemu, czy ekipy- a to robi różnicę. Koszty robocizny to spory wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu przesada,jestem właśnie świeżo po instalacjach wod-kan i elektrycznej i koszt to 10tys.zł z materiałem,podłogówkę na 118m2 mam za 6tys.zł z materiałem...

Co parterówka to parterówka ;)

 

Arturo, fajnie, ze Ci sie tak tanio udalo ale nieestety przecietna elektryka z robocizna w malym domku to koszt blizej 10 tys niz 5. Pomijam juz jak ktos chce miec w peszlach albo nieco wiecej kabelkow niz minimum....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłogówkę na 118m2 mam za 6tys.zł z materiałem...

 

Ja mialem u siebie na 130 metrach cene 6,6 zl, wiec bardzo podobnie, ale sama podlogowka to jakas 1/3 jak nie 1/4 kosztow. W zaleznosci od zrodla energii kotlownia wyniesie kilkakrotnie drozej, u mnie za wyjatkowo tani kociol gazowy i zasobnik z montazem dalem 8 tys, ale do tego trzeba jeszcze zaplacic za wprowadzenie gazu do domu i pare innych rzeczy, i powoli dobija sie do 20 tys.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem cenę 30zł za punkt(w podłodze miałem w peszlach),75 punktów,250zł za skrzynkę,600mb kabli.

Czyli chyba normalnie jak na taki dom.

 

Jak pisałem wyżej,gdybym miał mniejsze zużycie cwu to grzałbym prądem i wtedy koszt "kotłowni" byłby niższy niż koszt podłogówki.

Kupiłem pompę ciepła i koszt kotłowni wyszedł 16tys.zł czyli podłogówka to 1/25 "kotłowni" :)

P.S

Nie raz pisałem,że gaz ziemny to bardzo droga inwestycja ;)

Ja mam gaz przy działce i zdecydowałem się na prąd a nie na gaz w pierwszej wersji :)

 

Zobaczymy co będzie jak zaczniesz używać;)

 

Co do "straszenia" Kristofa_30 - parterówka, czyli niby taniej, ale : dach skomplikowany, 3 kominy, strop żelbetowy, "upiększenia" elewacji to kosztuje.

Bez ekip da się taniej. Sporo z metrażu odchodzi na komunikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest problemem zmiana stropu na drewniany,dach jest prosty a dwa kominy spokojnie można zlikwidować.

Dalej twierdzę,że w 150tys.zł może się spokojnie zamknąć z SSZ,oczywiście systemem gospodarczym.

 

 

 

No ale to już nie będzie dokładnie ten projekt o który pyta.

Ale ja myślę że ssz zamknie się w 150 tyś i bez jakiegoś wyżyłowanego systemu gospodarczego.A elewacji nie trzeba komplikować zgodnie z projektem.

Czy strop żelbetowy jest faktycznie dużo droższy od drewnianego?Były już dyskusje o tym na forum i nie jest to takie oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dziękuję za podpowiedzi a wiec tak panele elektrykę kafelki jakieś montaże drzwi wewnętrznych oraz rigipsy ocieplenie zewnętrzne i inne drobne rzeczy potrafię sobie sam zrobić najbardziej mi zależy żeby go postawić z dachem tylko nie wiem czy dachówka ale chyba droga czy dlachodachówka i żeby go zamknąć a potem spokojnie pomieszczenie po pomieszczeniu będę sobie robił a ogrzewanie chce mieć pompę ciepła i wiem ze droga inwestycja ale wygodna pisze o oferty do firm trochę już takich wykończeniówek chwyciłem w domu u teściów wiem ze nie jestem mistrzem świata w tych sprawach ale dam sobie rade z niektórymi wykończeniami a niektórych rzeczy trzeba będzie się nauczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...