Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobra, Christo, piszę ostatniego posta w tym wątku. Jako że byłam nieświadoma, jak się liczy wydatki, liczyłam wszystko razem, od papierów począwszy, z przyłączami, geodetami, koparkami itd. Dopiero ten wątek mi uświadomił, że wliczałam za dużo ;) Mój dom zbliża się do ssz, buduję ekipami, sama oprócz logistyki i zaopatrzenia nie robię nic. Podliczyłam koszty (to, co będzie zrobione za chwilę też, bo mam już kupione lub wycenione) - i ssz będzie mnie kosztował jakieś 102 tys. Ekipami, powiadam! Z przyłączami, projektem, projektami branżowymi, wielkimi przeszkleniami! Od gołej działki! Paliwa tylko nie liczę, bo działka w mieście - żadnych ekstra kilometrów w związku z tym nie pokonywałam. Co Ty na to? Myślę, że wykończę, ogrodzę i jeszcze parę rzeczy w ogrodzie strzelę do tych 200...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kota można dostać(sorki Kocurze).

Christo,cały czas przez 250 stron wątku jak i teraz trąbimy o tym wszystkim i podkreślamy że CENA DOTYCZY TYLKO WYBUDOWANIA BUDYNKU.I do tego się odnoś.

 

No właśnie nie tylko wybudowania budynku, bo większość w tej kwocie chce się wprowadzić :) I wczesniej podawane są przykłady osób, którym udało się w tej kwocie wybudować, wykończyc i zamieszkać. Tylko ze jeden zamieszka bez kostki koło domu, a inny nie, bo to nie dom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ale tu górę bierze moja tchórzliwa natura. Nie na darmo identyfikowałam się zawsze z Prosiaczkiem :p

 

Ja naprawdę nie wiem czy chcę większy dom. Sama się wychowałam w dużym i widzę jak dużo powierzchni stoi nieużytkowanej. No bo przepraszam, ale na co komu prawie 30metrowa sypilania. Czy 30 metrowa jadalnia + 25m salon? Ja wiem, że może to i łądnie wygląda, ale przecież to ma być praktyczne i funkcjonalne.

 

A czy tym projektem osiągam ten pułap kiedy 1m staje się droższy?

 

 

w 80-metrowym domu nie wykroisz sypialni 30-metrowej. Takie sypialnie sa w domach ponad 150-metrowych. Bardzo potrzebne jest w domu pomieszczenie gospodarcze - nie zapomnij o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się Christo24 nigdy nie dogadamy. Masz swoje tezy i będziesz ich bronił. Tylko, że ja nie wiem, czy ta obrona ma jakikolwiek sens wśród osób aktywnych w tym wątku. Tu przychodzą ludzie, którym naprawdę snu z powiek nie spędza, że nie mają muszli sedesowej Villeroy&Boch czy jakiegoś tam czarnego Duravitu.

 

Ju wszyscy mieli okazję podziwiać i docenić Twoją kulturę osobistą, kiedy w niezwykle wyrafinowany sposób zakomunikowałeś, że jesteśmy biedakami akceptującymi ten stan. :)

Może to kwestia tego, jak formułujesz myśli, ale być może niepawidłowo (podobnie jak bury_kocur i inni dyskutanci) odbieram to, co chcesz przekazać. Na razie z Twoich wpisów wyziera przede wszystkim, że za 200 to tylko dziadostwo i Ty przenigdy byś tak nie chciał, bo to są skandaliczne standardy i w ogóle nie da się za 200 budować, bo to strzał w kolano.

 

No i jeszcze proszę - czytaj ze zrozumieniem. Napisałam, że z Twojej listy wystarczyło spełnić jeden warunek, żeby zbudować dom za 200 tysięcy. Uparcie wracasz do działki. Tak, wprowadziliśmy się do niewykończonego domu, ale było to sporo przed przekroczeniem 200 tysięcy w wydatkach. A w tych 200 zmieściło się i wykończenie poddasza. Ba, u mnie zmieściły się również przyłącza, taras i trochę wyposażenia domu, więc dla mnie tezy, które stawiasz nie są prawdziwe.

 

Nie wyznaczyłem sobie misji uświadamiania ludziom, że piszą półprawdę, więc pozwól, że nie będę Cię przekonywał do swoich racji. Chodzi o fakt, że biedny inwestor, który nie ma pojęcia o budowaniu domu i jest to jego pierwsza taka inwestycja w życiu wchodząc w tego typu topic miał czarno na białym napisane, że dom za 200 tys. zł jest jak najbardziej możliwy do postawienia, jednak inwestor taki musi liczyć się z tym, że rzeczywisty koszt zamieszkania w takim domu będzie znacznie wyższy lub będzie musiał spełnić szereg warunków, a nadal jeszcze będzie daleko do skończenia prac.

 

Poza tym zwyczajnie mijasz się z prawdą. Najpierw twierdzisz, że wystarczy spełnić jeden warunek z moich kilku punktów. Później okazuje się, że ziemię już masz (choć uparcie twierdzisz, że to nie ma związku z budową domu, co dla mnie jest absolutnie kuriozalne). Twierdzisz też, że nie wybrałaś projektu małego domu, choć pracownia architektoniczna, z której masz projekt swojego domu jasno klasyfikuje go do małych domów (do 120 m2 użytkowej). Rozumiem, że co do punktu o robieniu wielu rzeczy samemu się zgadzasz, bo z Twojego dziennika budowy wynika, że spędziłaś tam z mężem i reszta rodziny kawałek życia. Rozumiem, że drzwi wejściowe, które nabyłaś za 850 zł czy najtańsze kafelki to nie jest niski standard wykończenia. ;) Wprowadzenie się do niewykończonego domu oczywiście również spełniło warunek z mojej listy. Reszty nie da się zweryfikować, z resztą to nieistotne.

Edytowane przez Christo24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Christo, piszę ostatniego posta w tym wątku. Jako że byłam nieświadoma, jak się liczy wydatki, liczyłam wszystko razem, od papierów począwszy, z przyłączami, geodetami, koparkami itd. Dopiero ten wątek mi uświadomił, że wliczałam za dużo ;) Mój dom zbliża się do ssz, buduję ekipami, sama oprócz logistyki i zaopatrzenia nie robię nic. Podliczyłam koszty (to, co będzie zrobione za chwilę też, bo mam już kupione lub wycenione) - i ssz będzie mnie kosztował jakieś 102 tys. Ekipami, powiadam! Z przyłączami, projektem, projektami branżowymi, wielkimi przeszkleniami! Od gołej działki! Paliwa tylko nie liczę, bo działka w mieście - żadnych ekstra kilometrów w związku z tym nie pokonywałam. Co Ty na to? Myślę, że wykończę, ogrodzę i jeszcze parę rzeczy w ogrodzie strzelę do tych 200...

 

Kocurku nie denerwuj sie, ważne, że jest dyskusja. Ja w moim domu liczyłam wszystko oprócz działki. Przyłącze prądu, papierologię, taras, elewację, bramę (bez siatki ogrodzeniowej, bo siatke lesna juz miałam), wszystko ekipy. Juz nie będe pisała, że mam płytki po ponad 100 zł/m, bo i tak nikt mi nie wierzy. Fakt - 3 lata temu. I wyszło 220 tys. Tajemnica tkwi w projekcie moim zdaniem. Szkoda kasy na dachy, stropy i mury. Niezbędne minimum tylko. I w małym domu tylko prąd - żadnych cudacznych instalacji. najlepszy przykłąd to Swiki - szkoda, że znikneła z forum. Dom-prostopadłościan wypasiony w środku. wiadomo, te dachy jakies tam trzeba robic, bo MPZP, ale tez najprosciej jak sie da.

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Christo, piszę ostatniego posta w tym wątku. Jako że byłam nieświadoma, jak się liczy wydatki, liczyłam wszystko razem, od papierów począwszy, z przyłączami, geodetami, koparkami itd. Dopiero ten wątek mi uświadomił, że wliczałam za dużo ;) Mój dom zbliża się do ssz, buduję ekipami, sama oprócz logistyki i zaopatrzenia nie robię nic. Podliczyłam koszty (to, co będzie zrobione za chwilę też, bo mam już kupione lub wycenione) - i ssz będzie mnie kosztował jakieś 102 tys. Ekipami, powiadam! Z przyłączami, projektem, projektami branżowymi, wielkimi przeszkleniami! Od gołej działki! Paliwa tylko nie liczę, bo działka w mieście - żadnych ekstra kilometrów w związku z tym nie pokonywałam. Co Ty na to? Myślę, że wykończę, ogrodzę i jeszcze parę rzeczy w ogrodzie strzelę do tych 200...

 

bury_kocur po co mi to piszesz? Chcesz udowodnisz jakieś wyimaginowane racje? Nie rozmawiasz z człowiekiem, który marzy o domu, lecz już go wybudował i zamieszkał. Zakończ budowę, przedstaw faktury za materiały i umowy robocizny to wtedy skonfrontujemy to wszystko z listą, którą przedstawiłem pt. "jak wybudować dom za 200 tys. zł". :D Inaczej to jest takie biadolenie o niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christo - nie mam niczego do ukrycia :) Zamierzam być na forum co najmniej do zakończenia budowy, co jak mniemam, nastąpi na wiosnę przyszłego roku. Mam nadzieję, że wtedy z satysfakcją przedstawię szczegółowe rachunki i zdjęcia domu. Na razie wydatki piszę w arkuszu kalkulacyjnym, nawet kilo gwoździ, kwoty zaokrąglam do 0,50 zł, więc mam nadzieję, że będzie to wiarygodne źródło informacji.

Pozdrawiam i śledź moje postępy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Szkoda mi ludzi, którzy wejdą do tego topicu i nie zrozumieją istoty tematu. A istota jest taka: obrzydliwie prosty, mały dom, bez działki, prawie wszystko samemu, najtaniej i oczywiście tylko część wydatków. Ten topic jest kuriozalny i na swój sposób śmieszny. :)

 

Z domami jest podobnie jak z zakupem nowego samochodu. Jeden i drugi człowiek nabył nowe auto, obaj je sobie chwalą. Jest tylko jedna mała różnica po przyjrzeniu się bliżej obu przypadkom. Mianowicie Tadeusz kupił sobie Mercedesa S500 za 600 tys. zł z salonu. Drugi też ma nowy, choć może niezupełnie bo ten ma już 15 lat i kupił na złomie za 400 zł, na razie brakuje 3 foteli w środku, ale z czasem się nabędzie na allegro, ważne że kierowca może jeździć.

Edytowane przez Christo24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie tylko wybudowania budynku, bo większość w tej kwocie chce się wprowadzić :) I wczesniej podawane są przykłady osób, którym udało się w tej kwocie wybudować, wykończyc i zamieszkać. Tylko ze jeden zamieszka bez kostki koło domu, a inny nie, bo to nie dom :D
No to co mamy tu wszystkich niańczyć od kupna działki do posadzenia ostatniego drzewka?

Te osoby którym się udało piszą dokładnie jak budowały i na czym oszczędzały,żeby starczyło na inne rzeczy poza budynkiem.Niech każdy czyta albo dopytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Ale jako osoby doświadczone, sądzicie, że SSOtwarty da się postawić za te 100-120 tyś systemem zleconym? Czy raczej marzenia?

Zamiast dachówki będzie blachodachówka.

 

lola_lilu - doświadczona jakoś specjalnie w tym temacie nie jestem ale dom buduję o taki: http://z500.pl/projekt/Z40.html - całkowity koszt wybudowania SSZ przez firmę (bez okien bo zamawiałam z tzw. ciepłym montażem w innej firmie) to 96.000,-, Zaznaczam, że zlikwidowałam wykusz i okna dachowe oraz "wyprostowałam" elewację z przodu (będzie dodatkowy daszek nad wejściem) - piszę o tym bo to również ma wpływ na wycenę. I u mnie również blachodachówka.

 

Jeszcze dodam, że okna to 24.000,- pozmieniałam trochę, więc będą duże przeszklenia, okna w pakiecie trzyszybowym. Czyli całość SSZ wyniesie nas 120.000,- to chyba i u Ciebie się da :)

 

Pozdrawiam i życzę samych mądrych decyzji!

Edytowane przez Sylwia_LBN
dopisek o oknach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he albo inny przykład ;) Pan Tadeusz kupił Meśka na kredyt za 600tyś. a Mietek zadbanego Golfa za 20tyś za gotówkę. Kto zrobił lepszy biznes? Czyj komfort jest lepszy? No fakt za Panem Mietkiem się pewnie wszyscy nie oglądają ;)

 

Masz jakieś nieprawdziwe informacje, bo Pan Tadeusz kupił za gotówkę, a Mietek wziął pożyczkę na Golfa z Providenta na 17 lat i odda 600 tys. zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co mamy tu wszystkich niańczyć od kupna działki do posadzenia ostatniego drzewka?

Te osoby którym się udało piszą dokładnie jak budowały i na czym oszczędzały,żeby starczyło na inne rzeczy poza budynkiem.Niech każdy czyta albo dopytuje.

 

Spokojnie, po co te nerwy? :)

W tym problem, że nie każdy pisze dokładnie jak budował i przede wszystkim ile naprawdę wydał. WIększość jest dokładna, spisuje wydatki i rzeczywiscie mieszczą sie w kwocie ok 200tys zł. Ale są to osoby budujące małe domy. Nie wierzę, ze dom o powierzchni 200 m kw mozna wybudować do zamieszkania w kwocie 200 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Szkoda mi ludzi, którzy wejdą do tego topicu i nie zrozumieją istoty tematu. A istota jest taka: obrzydliwie prosty, mały dom, bez działki, prawie wszystko samemu, najtaniej i oczywiście tylko część wydatków. Ten topic jest kuriozalny i na swój sposób śmieszny. :)

 

Z domami jest podobnie jak z zakupem nowego samochodu. Jeden i drugi człowiek nabył nowe auto, obaj je sobie chwalą. Jest tylko jedna mała różnica po przyjrzeniu się bliżej obu przypadkom. Mianowicie Tadeusz kupił sobie Mercedesa S500 za 600 tys. zł z salonu. Drugi też ma nowy, choć może niezupełnie bo ten ma już 15 lat i kupił na złomie za 400 zł, na razie brakuje 3 foteli w środku, ale z czasem się nabędzie na allegro, ważne że kierowca może jeździć.

 

 

porównuj Mercedesa za 600 tys. z samochodem za 200 tys. - wtedy będzie to adekwatne do sytuacji. Mylisz dom za 200 tys. z budynkiem za 20 tys. - tez taki mozna postawić.

Pany Tadeuszowi i tak komornik Mercedesa zabierze.

 

i zapraszam do mojego złomu za 220 tys. - adres w stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównuj Mercedesa za 600 tys. z samochodem za 200 tys. - wtedy będzie to adekwatne do sytuacji. Mylisz dom za 200 tys. z budynkiem za 20 tys. - tez taki mozna postawić.

Pany Tadeuszowi i tak komornik Mercedesa zabierze.

 

i zapraszam do mojego złomu za 220 tys. - adres w stopce.

 

Nie zrozumiałeś przekazu. Chodzi o to, że rozmawiając o tych samych rzeczach można myśleć o czymś zupełnie innym. I tak, dla jednego postawienie stodoły za 200 tys. zł własnymi rękoma na działce od dziadka oraz upchanie w nim gratów zebranych od rodziny to budowa domu, dla drugiego

budowa domu to zakup działki, wybór projektu, który różni się nieco od stajni, wynajęcie ekip, kupienie w sklepach tego co nam się podoba, a nie tego do czego zostaliśmy zmuszeni ze względu na brak środków, wykończenie na 100% samego budynku jak i przestrzeni w okół domu, a później racjonalna spłata kredytu. Warto poznać różne punkty widzenia i skonfrontować je z opiniami osób, które uważają, że nazwa topicu nie jest kuriozalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...