Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Akurat pod domem i jeszcze kawałek za mamy taką łachę piachu, więc typowej gleby, która by mogła później osiąść nie było. Wzgórza morenowe, więc piachu ci u nas dostatek. Wyrzuciliśmy tylko placki darni - poszły na podrównanie jakichś tam dołków na działce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogliby się architekci wziąć i zrobić troche projektów tanich domów, bo wybór jest niewielki ( w porównaniu do nieskończonej liczby projektów gargameli). myślę, że ten towar będzie się sprzedawał w przyszłości - po pierwszym zachłyśnięciu się inwestorów dworkami i willami wróci czas zwykłych domów. Wiele osób na forum wypowiada się, że na starość będą budowali drugi dom - mała parterówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogliby się architekci wziąć i zrobić troche projektów tanich domów, bo wybór jest niewielki ( w porównaniu do nieskończonej liczby projektów gargameli). myślę, że ten towar będzie się sprzedawał w przyszłości - po pierwszym zachłyśnięciu się inwestorów dworkami i willami wróci czas zwykłych domów. Wiele osób na forum wypowiada się, że na starość będą budowali drugi dom - mała parterówkę.

 

Małe domy to niestety nisza, ponieważ jeśli ktoś decyduje się budować dom zazwyczaj chce mieć coś znacznie różniącego się od mieszkania, w którym wcześniej mieszkał. Panuje taka mentalność, że dom wolnostojący musi być duży i ładny, skoro już bierze się ciężki kredyt to przynajmniej, żeby coś z tego mieć. Nisza tańszych domów jest uzupełniana przez szeregowce, bliźniaki itd. w mieście, którym obecnie mieszkam jest na to szał, dewelopperzy mają tutaj el dorado. Dom to również dla wielu leczenie kompleksów. Spotykając się przypadkowo z niektórymi pobudowanymi znajomymi głównie rozmawia się o wielkości domu czy działki na zasadzie licytacji, odległości od miasta itd.

 

Poza tym nie ma czegoś takiego jak zachłyśnięcie willami, bo jeśli ktoś ma pieniądze zawsze wybuduje duży dom i będzie w nim mieszkał aż do starości kiedy być może kupi sobie mieszkanie w mieście kiedy dojazdy, odległości i rozmiary domu staja się uciążliwe. Jeśli ktoś ma mniej kasy będzie szukał małych domków, szeregowców, bliźniaków itd. aż do ... zachłyśnięcia się gotówką, wtedy wybuduje większy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christo ja ci odpowiem ze wybuduję dom za 200 tyś z działką i przyłaczami:lol2:... wprawdzie znajdą sie tacy co ten dom nazwa kurnikiem albo borsuczą norą ..ale..jeb..ć ich,ja się bawie dalej

Działkę już kupiłem-fakturę mam

Przyłącza prawie skończone -faktury mam..została woda.

Zostało mi się tylko zmieścic w założonej kwocie w samej budowie.

Aczkolwiek wydaje mi sie co Christo chce przekazać.

 

Mam znajomych którzy nie mogą pojąć jak my budujemy z trójka małych dzieci,praca i ..jeszcze w takiej kasie...ja zawsze odpowiadam żeby spróbowali...dorobić sobie jeszcze 2 dzieci ,rzucic mieszkanie w bloku i ...spróbowac czegos więcej niż tylko praca 7-16 i po pracy TV w wieku 30 lat..ale każdy robi co chce...

Mi się zaczyna wydawać że nic więcej nie potrzeba do wybudowania się za 200 tys. niż tylko troszkę dobrych checi:)

pozdrawiam

Edytowane przez Kasia242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem na tym forum są ludzie, którzy nie potrafią zaakceptować, że ktos buduje inaczej niż oni. Wmawiają innym, że to, w jaki sposób oni budują jest jedynie słuszne, najlepsze itp. To się tyczy w zasadzie wszystkiego. Duzy dom - źle, mały dom - również źle, z ceramiki - tragedia, bez WM - jak tak można!!, wydać 200 tys na dom - dziadowanie, wydać 400 tys - zbytek, rozrzutność i oczywiscie chęć pochwalenia się, itp, itd. O sposobie wypowiedzi i bronienia swoich racji lepiej nie wspominać. Dalekie jest to od kulturalnej i rzeczowej dyskusji, a im dalej w las, tym większe chamstwo i buractwo. Szkoda, bo forum Muratora jest cennym źródłem informacji. Można spotkać wielu wspaniałych ludzi, którzy na szczęście wiedzą jak się zachować i chętnie udzielą porady. Niestety, są często zagłuszani przez pieniaczy, a co za tym idzie świetne topiki jak chociażby ten, schodzą na psy....

 

Inaczej - problemem na forum są ludzie, którzy głoszą półprawdę i hipokryci, którzy mieszają nieświadomym ludziom w głowach. Właśnie dlatego internet stał się śmietnikiem, z którego często niestety nie warto czerpać informacji. Przykład stanowi właśnie ten topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs czasopisma Murator - DOM DOSTĘPNY

 

II miejsce w konkursie

 

Idea DOMU DOSTĘPNEGO.

Celem konkursu było pokazanie wzorców architektury i racjonalnych rozwiązań funkcjonalnych.

Nieduży i łatwy w budowie dom jest odpowiedzią na potrzeby obecnych czasów. Budowa domu nie powinna pochłaniać ogromnych funduszy i cennego czasu, a sam dom powinien mieć wielkość ściśle odpowiadającą rzeczywistym potrzebom i możliwościom finansowym właścicieli.

Dom dostępny równa się dom funkcjonalny i niedrogi.

 

Dekalog dostępności, czyli 10 przykazań inwestora

 

Buduj dom dostosowany do twoich potrzeb życiowych, pamiętając, że z biegiem czasu potrzeby te będą się zmieniać.

Nie buduj domu drogiego.

Nie buduj dłużej niż 6 miesięcy.

Buduj dom zgodnie ze wszystkimi normami budowlanymi.

Buduj dom na niewielkiej działce.

Buduj dom trwały.

Buduj dom ładny i funkcjonalny.

Buduj dom przyjazny dla środowiska.

Buduj dom tani w eskploatacji.

Buduj dom mały.

 

http://www.irmaproject.pl/img_projekty/a_k_1_1.jpg

http://www.irmaproject.pl/img_projekty/a_k_1_3.jpg

http://www.irmaproject.pl/projekty/architektura/projekty_konkursowe/1/konkurs_czasopisma_murator_-_dom_dostepny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe domy to niestety nisza, ponieważ jeśli ktoś decyduje się budować dom zazwyczaj chce mieć coś znacznie różniącego się od mieszkania, w którym wcześniej mieszkał. Panuje taka mentalność, że dom wolnostojący musi być duży i ładny, skoro już bierze się ciężki kredyt to przynajmniej, żeby coś z tego mieć. Nisza tańszych domów jest uzupełniana przez szeregowce, bliźniaki itd. w mieście, którym obecnie mieszkam jest na to szał, dewelopperzy mają tutaj el dorado. Dom to również dla wielu leczenie kompleksów. Spotykając się przypadkowo z niektórymi pobudowanymi znajomymi głównie rozmawia się o wielkości domu czy działki na zasadzie licytacji, odległości od miasta itd.

 

Poza tym nie ma czegoś takiego jak zachłyśnięcie willami, bo jeśli ktoś ma pieniądze zawsze wybuduje duży dom i będzie w nim mieszkał aż do starości kiedy być może kupi sobie mieszkanie w mieście kiedy dojazdy, odległości i rozmiary domu staja się uciążliwe. Jeśli ktoś ma mniej kasy będzie szukał małych domków, szeregowców, bliźniaków itd. aż do ... zachłyśnięcia się gotówką, wtedy wybuduje większy. :)

 

 

 

 

pożyjemy, zobaczymy........

można już teraz wiele ciekawych wniosków wyciągną oglądając ogłoszenia biur nieruchomości.

Christo, co ty masz za znajomych? nie ma jakichś fajniejszych ludzi na świecie? nie wybrażam sobie, żeby rozmawiać ze znajomymi o moim czy ich stanie posiadania, to niesmaczne.

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób na forum wypowiada się, że na starość będą budowali drugi dom - mała parterówkę.
Tez o tym myslę i jak tylko zrealizuję to co zaczęłam,będę się rozglądać za małą działeczką(chciałabym coś takiego jak zapodałam powyżej).

Chociaż muszę przyznać że jest duży problem z zakupem małej działki,bo plany zagospodarowania przewidują u mnie dla wolnostojących min 800 metrów.Także od inwestora nie wszystko zależy :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christo ja ci odpowiem ze wybuduję dom za 200 tyś z działką i przyłaczami:lol2:... wprawdzie znajdą sie tacy co ten dom nazwa kurnikiem albo borsuczą norą ..ale..jeb..ć ich,ja się bawie dalej

Działkę już kupiłem-fakturę mam

Przyłącza prawie skończone -faktury mam..została woda.

Zostało mi się tylko zmieścic w założonej kwocie w samej budowie.

Aczkolwiek wydaje mi sie co Christo chce przekazać.

 

Mam znajomych którzy nie mogą pojąć jak my budujemy z trójka małych dzieci,praca i ..jeszcze w takiej kasie...ja zawsze odpowiadam żeby spróbowali...dorobić sobie jeszcze 2 dzieci ,rzucic mieszkanie w bloku i ...spróbowac czegos więcej niż tylko praca 7-16 i po pracy TV w wieku 30 lat..ale każdy robi co chce...

Mi się zaczyna wydawać że nic więcej nie potrzeba do wybudowania się za 200 tys. niż tylko troszkę dobrych checi:)

pozdrawiam

 

Pamiętaj, że na razie jesteś planistą i marzycielem. Wykaż się na koniec budowy fakturami i wtedy porozmawiamy, bo na razie, wybacz, ale argumentacja polegająca na fantazjowaniu nie jest najlepszym pomysłem. :)

 

OGŁOSZENIE PARAFIALNE:

 

Niech znajdzie się choć jeden człowiek, który zrealizuje projekt budowy domu (nie altanki) za 200 tys. zł nie spełniając założeń, które wypunktowałem kilka stron temu. Załatwianie wszystkiego służbowym autem i mieszkanie u mamusi odpuszczam z względu na brak możliwości weryfikacji. :lol2:Wygranemu stawiam 10 skrzynek piwa (dla abstynentów soczki). :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs czasopisma Murator - DOM DOSTĘPNY

 

II miejsce w konkursie

 

Idea DOMU DOSTĘPNEGO.

Celem konkursu było pokazanie wzorców architektury i racjonalnych rozwiązań funkcjonalnych.

Nieduży i łatwy w budowie dom jest odpowiedzią na potrzeby obecnych czasów. Budowa domu nie powinna pochłaniać ogromnych funduszy i cennego czasu, a sam dom powinien mieć wielkość ściśle odpowiadającą rzeczywistym potrzebom i możliwościom finansowym właścicieli.

Dom dostępny równa się dom funkcjonalny i niedrogi.

 

Dekalog dostępności, czyli 10 przykazań inwestora

 

Buduj dom dostosowany do twoich potrzeb życiowych, pamiętając, że z biegiem czasu potrzeby te będą się zmieniać.

Nie buduj domu drogiego.

Nie buduj dłużej niż 6 miesięcy.

Buduj dom zgodnie ze wszystkimi normami budowlanymi.

Buduj dom na niewielkiej działce.

Buduj dom trwały.

Buduj dom ładny i funkcjonalny.

Buduj dom przyjazny dla środowiska.

Buduj dom tani w eskploatacji.

Buduj dom mały.

 

http://www.irmaproject.pl/img_projekty/a_k_1_1.jpg

http://www.irmaproject.pl/img_projekty/a_k_1_3.jpg

http://www.irmaproject.pl/projekty/architektura/projekty_konkursowe/1/konkurs_czasopisma_murator_-_dom_dostepny

 

Marynata, zajefajny ten projekt. wspaniałe zagospodarowanie otoczenia - ta pergola łącząca budynki wytwarza śródziemnomorsko-wakacyjną atmosferę, bardzo mi się podoba. bardzo przyjazny sympatyczny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że na razie jesteś planistą i marzycielem. Wykaż się na koniec budowy fakturami i wtedy porozmawiamy, bo na razie, wybacz, ale argumentacja polegająca na fantazjowaniu nie jest najlepszym pomysłem. :)

 

OGŁOSZENIE PARAFIALNE:

 

Niech znajdzie się choć jeden człowiek, który zrealizuje projekt budowy domu (nie altanki) za 200 tys. zł nie spełniając założeń, które wypunktowałem kilka stron temu. Załatwianie wszystkiego służbowym autem i mieszkanie u mamusi odpuszczam z względu na brak możliwości weryfikacji. :lol2:Wygranemu stawiam 10 skrzynek piwa (dla abstynentów soczki). :lol2:

 

Christo, podaj definicję (z parametrami) domu - nie altanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pożyjemy, zobaczymy........

można już teraz wiele ciekawych wniosków wyciągną oglądając ogłoszenia biur nieruchomości.

Christo, co ty masz za znajomych? nie ma jakichś fajniejszych ludzi na świecie? nie wybrażam sobie, żeby rozmawiać ze znajomymi o moim czy ich stanie posiadania, to niesmaczne.

 

Zielony, przecież domy nie buduje się od dziś. Ostatnio co prawda nastąpił szał na domy, ponieważ jesteśmy społeczeństwem dorobkowiczów i jak ktoś domu się dorobić może to go buduje. I tak będzie zawsze. Twoje wizje mogą zostać spełnione dopiero wtedy kiedy rząd wprowadzi podatek katastralny i ludzie zaczną szukać mieszkań i mini domków. ;)

 

Niesmaczny to jest przeterminowany jogurt. To chyba nie moja wina, że Polacy są pełni zawiści i zwyczajnie uwielbiają opowiadać o swoich domach jeśli jest o czym (o altankach nie mówią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christo, podaj definicję (z parametrami) domu - nie altanki.

 

Zdajmy się na profesjonalistów z pracowni Archeton. Mały domek to taki, który ma poniżej 120 m2 użytkowej. Myślę, że nie mam zbyt wygórowanych wymagań dla spełnienia swojej obietnicy.

 

Przypominam o czym pisałem w ramach spełnienia wymogów domu do 200 tys. zł

 

1. Działka darowana

2. Mini dom w stylu stodoły

3. Tanie materiały

4. Wykończenie w niskim standardzie

5. Wykończenie głównie własnymi rękoma.

 

Jeśli ktoś mi udowodni, że się mylę realizuję swoją obietnicę ze skutkiem natychmiastowym. Mogę nawet podpisać umowę. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje wymogi są jak najbardziej na miejscu, więc nie mamy sie o co kłócić. masz rację w każdym punkcie - trzeba sie tylko tych punktów trzymać.

tylko jedna drobna uwaga - nigdzie nie wlicza się ceny działki w cenę domu, to oczywiste ze względu na różnice w cenach ziemi. ja moja działkę 1,4 ha kupiłam za 8 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz. Naprawdę nie rozmawiasz z wybudowanymi znajomymi o swoim domu? Wstydzisz się?

 

nie rozmawiamy ze znajomymi o pieniądzach, zarobkach, co ile kosztowało, co kto ma a czego nie ma. kultura tego wymaga - chyba oczywiste. chyba że ktoś prosi o radę-informację. mam tylko takich przyjaciół, którzy nigdy nie oceniają nikogo przez pryzmat posiadanie-nieposiadania. jezeli ktoś komentuje czyjś stan posiadania, to ja z taka osoba nie nawiązuję bliższych kontaktów.

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje wymogi są jak najbardziej na miejscu, więc nie mamy sie o co kłócić. masz rację w każdym punkcie - trzeba sie tylko tych punktów trzymać.

 

 

Z tym, że właśnie to jest meritum moich wypowiedzi, a znalazły się osoby, które to kwestionują. I z tą półprawdą i hipokryzją właśnie polemizuję od kilku stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...