Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale coś się zaczyna w tym maleńkim budownictwie dziać.W Tychach deweloper zrealizował osiedle domków szeregowych,energooszczędnych,dom 115 metrów plus garaż,działka ok 250 m cena stan deweloperski ok 450 tyś i bardzo szybko się sprzedały.Generalnie zostały uznane za ekskluzywne.

ogród w salonie i sypialniach-patio

- gruntowy wymiennik ciepła

- rekuperator

- powietrzna pompa ciepła

- kolektory słoneczne

Mniejsza powierzchnia,ale wysoki standard i niskie koszty utrzymania.Może deweloperzy pójdą za ciosem i odważą się na takie osiedle domków wolnostojących?

 

http://img1.oferty.net/thumbnail/aHR0cDovL21lZGlhLm9mZXJ0eS5uZXQvaW1nL2Rld2Vsb3Blcnp5LzIxOTFfd2l6dWFsaXphY2phMS5qcGc=/460/325/1/thumbnail.jpg

http://www.akord-dom.pl/uploaded/Makolowiec/29_11_2011/DSC_0487%20(Kopiowanie).JPG

http://www.akord-dom.pl/_galeria/zdjecia_top/mini/widok_na_ogrodek.jpg

http://www.akord-dom.pl/_galeria/zdjecia_top/mini/widok_na_patio_z_pokoju_dziennego.jpg

http://img.gratka.pl/upload/dev/20338/ogl/inwestycja_s_8959__6.jpg?1344986200

http://img.gratka.pl/upload/dev/20338/ogl/inwestycja_s_8959__12.jpg?1344986200

http://img.gratka.pl/upload/dev/20338/ogl/inwestycja_s_8959__11.jpg?1344986200

Edytowane przez marynata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie rozmawiamy ze znajomymi o pieniądzach, zarobkach, co ile kosztowało, co kto ma a czego nie ma. kultura tego wymaga - chyba oczywiste. chyba że ktoś prosi o radę-informację. mam tylko takich przyjaciół, którzy nigdy nie oceniają nikogo przez pryzmat posiadanie-nieposiadania. jezeli ktoś komentuje czyjś stan posiadania, to ja z taka osoba nie nawiązuję bliższych kontaktów.

 

Ja nigdzie nie napisałem, że rozmawiam z jakimiś przypadkowymi, pobudowanymi znajomymi o pieniądzach, zarobkach czy kosztach budowy, lecz o wielkości domu, działce, odległości o miasta i tego typu pierdołach, czytaj dokładnie, Zielony zadziwiasz mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale coś się zaczyna w tym maleńkim budownictwie dziać.W Tychach deweloper zrealizował osiedle domków szeregowych,energooszczędnych,dom 115 metrów plus garaż,działka ok 250 m cena stan deweloperski ok 450 tyś i bardzo szybko się sprzedały.Generalnie zostały uznane za ekskluzywne.

 

marynata, ja właśnie pisałem o tej grupie małych domków wypełnianej przez szeregowce/bliźniaki od deweloperów... Sprzedają się na pniu już od kilku lat ,żadna nowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje wymogi są jak najbardziej na miejscu, więc nie mamy sie o co kłócić. masz rację w każdym punkcie - trzeba sie tylko tych punktów trzymać.

 

 

Z tym, że właśnie to jest meritum moich wypowiedzi, a znalazły się osoby, które to kwestionują. I z tą półprawdą i hipokryzją właśnie polemizuję od kilku stron.

 

no bo za bardzo uogólniasz. ja akurat niczego nie robiłam własnymi rekami i nie mam wykończeniówki z najniższej półki, ale gdybym trzymała sie twoich punktów, to mój dom nie kosztowałby 220 tys., tylko170. i co ja bym z ta resztą pieniędzy zrobiła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tak postawione punkty jest jedna prawidłowa i konkretna odpowiedź - NIE DA SIĘ, nie ma najmniejszych szans. Twoje piwa/soczki raczej sam wypijesz. :)

Skoro nie może być to mini domek, a według Ciebie mini, to te do 120 metrów użytkowej, to potrzeba przynajmniej 300-350 tysięcy, żeby taki dom postawić i wykończyć ekipami + cena działki. A, jeszcze mi się przypomniało - według Archonu (to też w końcu specjaliści) małe domy to te do 140m2. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Cały czas piszesz (słusznie oczywiście) o kłopotach przy wzięciu kredytu i niedoszacowaniu kosztów budowy. No ale przecież nie wszyscy budują z kredytu. Nie wiem, czy przypadkiem w tym wątku nie jest to zdecydowana mniejszość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zastanówmy się czy 3 - 4 osobowej rodzinie jest potrzebny dom 200m2??

Większość takich rodzin potrzebuje 100-120m2.

A sam temat tej rozmowy "Dom do ok.200 tyś. jest sens marzyć?" mówi o wybudowaniu dom i wybudować się da 100m2 dom pod klucz...

Co do kosztów działki, ogrodzenia i innych kosztów to ten już inny temat.

Od wiosny ruszam ze swoim domem i krok po kroku opiszę wszystkie poniesione koszty...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tak postawione punkty jest jedna prawidłowa i konkretna odpowiedź - NIE DA SIĘ, nie ma najmniejszych szans. Twoje piwa/soczki raczej sam wypijesz. :)

Skoro nie może być to mini domek, a według Ciebie mini, to te do 120 metrów użytkowej, to potrzeba przynajmniej 300-350 tysięcy, żeby taki dom postawić i wykończyć ekipami + cena działki. A, jeszcze mi się przypomniało - według Archonu (to też w końcu specjaliści) małe domy to te do 140m2. :)

 

Christo chyba chodzi o to, że sie da, ale pod wymienionymi przez niego warunkami. chociaż ja już sama nie wiem, o co mu chodzi, w każdym bądź razie ma człowiek uraz do małych domów i chyba już dam sobie spokój....... mój M ma uraz do małych telewizorów i nijak mu nie wytłumaczysz, że 42 cale to nie jest mało......uparte te chłopy:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Cały czas piszesz (słusznie oczywiście) o kłopotach przy wzięciu kredytu i niedoszacowaniu kosztów budowy. No ale przecież nie wszyscy budują z kredytu. Nie wiem, czy przypadkiem w tym wątku nie jest to zdecydowana mniejszość.

 

Właśnie to słuszna uwaga..

Ja nie przewiduję żadnego kredytu bo banków nie trawię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marynata, ja właśnie pisałem o tej grupie małych domków wypełnianej przez szeregowce/bliźniaki od deweloperów... Sprzedają się na pniu już od kilku lat ,żadna nowość.
Pierwszy raz widzę mały,ekonomiczny i przemyślany budynek szeregowy z łatwym dostępem do dachu i pokojami bez skosów,(a nie jakieś powykrzywiane gargamele),więc dla mnie takie podejście to jest nowość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony ogród - żeby wygrać od Christo napoje, należy zaprzeczyć jego punktom, czyli zakupić działkę, zbudować powyżej 120 metrów i nie stodołę, kupić materiały z wyższej półki, wykończyć w standardzie wyższym (nie wiem, może takim z "Dekoratorni" albo magazynów wnętrzarskich), wszystko ekipami.

 

Edytuję, bo ważne - nie może to być stodoła, czyli chyba czterospad, albo jakaś większa lukarna, może balkon. :)

 

Kto zbuduje za 200 wygrywa. :)

Edytowane przez bowess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony ogród - żeby wygrać od Christo napoje, należy zaprzeczyć jego punktom, czyli zakupić działkę, zbudować powyżej 120 metrów i nie stodołę, kupić materiały z wyższej półki, wykończyć w standardzie wyższym (nie wiem, może takim z "Dekoratorni" albo magazynów wnętrzarskich), wszystko ekipami.

 

a komu by się chciało takie cuda wyczyniać za skrzynkę piwa......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony ogród - żeby wygrać od Christo napoje, należy zaprzeczyć jego punktom, czyli zakupić działkę, zbudować powyżej 120 metrów i nie stodołę, kupić materiały z wyższej półki, wykończyć w standardzie wyższym (nie wiem, może takim z "Dekoratorni" albo magazynów wnętrzarskich), wszystko ekipami.

 

Edytuję, bo ważne - nie może to być stodoła, czyli chyba czterospad, albo jakaś większa lukarna, może balkon. :)

 

 

Kto zbuduje za 200 wygrywa. :)

 

Nie buduję stodoły, powierzchnia też większa, ekipy większosć robią, ale jakbym nie liczyla, w 200 tys się nie da :( No po prostu się nie da :( Skrzynkę piwa kupię sobie sama ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynata, nie mogę znaleźć rozkładu wnętrz projektu który zalinkowałaś.

Co tu się kroi jakiś klub "budujących na stare lata" widzę.Już Cię korci :lol2:

Właśnie nigdzie nie ma,to pewnie dom z jakiegoś starszego konkursu,ale wydaje mi się że powinien być w sprzedaży Muratora ten projekt :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie buduję stodoły, powierzchnia też większa, ekipy większosć robią, ale jakbym nie liczyla, w 200 tys się nie da :( No po prostu się nie da :( Skrzynkę piwa kupię sobie sama ;P

 

jesli nie stodoła i powierzchnia większa - to niestety faktycznie się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się do projektowania budynku usługowego(nieduży,60 metrów,ale wysokość pomieszczeń 3m).

Budynek ma być maksymalnie prosty,czyli kształt prostokąta,płaski dach,uzbrojony we wszystkie media łącznie z gazem.

Budynek będę chciała projektować i wykończyć tak,aby spełniał on wszelkie wymagania przekwalifikowania go na budynek mieszkalny(czyli wszelkie podejścia kuchenne,rozkład itd).Przykładam się do tego projektu i będę go chciała zrealizować jak najtaniej z możliwie dobrych materiałów.

Sama jestem ciekawa jakie finanse mi to pochłonie.Bo im mniejszy metraż tym jednak końcowo drożej za metr.Będę relacjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zdajmy się na profesjonalistów z pracowni Archeton. Mały domek to taki, który ma poniżej 120 m2 użytkowej. Myślę, że nie mam zbyt wygórowanych wymagań dla spełnienia swojej obietnicy.

 

Przypominam o czym pisałem w ramach spełnienia wymogów domu do 200 tys. zł

 

1. Działka darowana

2. Mini dom w stylu stodoły

3. Tanie materiały

4. Wykończenie w niskim standardzie

5. Wykończenie głównie własnymi rękoma.

 

Jeśli ktoś mi udowodni, że się mylę realizuję swoją obietnicę ze skutkiem natychmiastowym. Mogę nawet podpisać umowę. :lol2:

Mylisz się i to bardzo,nie po raz pierwszy zresztą.Dom 118m2,nie stodoła,dach czterospadowy,dachówka ceramiczna,okna z pakietem trzyszybowym,budżet 250tys.zł,narazie nie zagrożony.

A teraz cymesik dla mnie ;)

Przed chwilą zerknąłem na konto kredytowe i miło się zaskoczyłem,moja "żywicielka" kopalnia przelała mi zwrot kosztów za zabezpieczenia przeciw szkodom górniczym jakie poniosłem ;)

Czyli SSZ liczę tak:

153680zł- 34560zł=119120(nie jest źle ale liczyłem na więcej )

:D

 

V etap:

-instalacje elektryczne+wod.kan-10000zł

-stelaż pod sufit+schody strychowe-3100zł

Do tej chwili 132220zł

 

Na wykończenie zostało 120tys.zł,zmieszczę się w budżecie.

Do tej pory jedyną rzeczą jaką zrobiłem samodzielnie,z pomocą kolegów to stelaż suftowy.Reszta od A-Z ekipy,czyli roboty zlecone.

Buduję dom energooszczędny z najlepszych materiałów na płycie fundamentowej z 20cm styropianu pod nią.

Samodzielnie wykonam także ocieplenie zewnętrzne,nie z oszczedności ale z z uwagi,że ma to być zrobione dobrze.Żadna ekipa nie gwarantuje poprawnego wykonania izolacji.

Na ścianę pójdzie 22cm grafitowego styropianu do tego rekuperacja i powietrzna pompa ciepła,gdybym zrobił ogrzewanie prądem,całościowy koszt byłby niższy.

Szczegóły i inne,dokadne zestawienia kosztów w moim dzienniku,łącznie ze zdjeciami,których Ty boisz się zamieścić.

Działkę kupiłem za własną kasę lecz ona nie wlicza się do budowy domu.

 

Dzięki budowie domu energooszczędnego i pompie ciepła rachunki za ogrzewanie na pewno nie pozwolą na rwanie sobie włosów z głowy...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...